• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@nasekuratko hračky jsem se rozhodla neprat...hl.ty hrací a pískací.Jak to vypereš přestane to fungovat :frowning2:
5. srp 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - já měla po vypití glukozy 7,9 a glukometr jsem nafasovala bez řečí:wink:. A právě, že i u té glukozy (což je zátěž jako blázen vlastně proti obyč. jídlu) je ta hranice už na 7,7 a to je jednorázově schválně nakomponovaný na velkou dávku sacharidů proti "běžnýmu" režimu, takže si myslím, že po běžných jídlech ještě vyšší hodnoty už prostě ok nejsou...navíc je ani nezjistíš, když nemáš jak měřit + kontrola jednou za měsíc...to mi fakt přijde přinejmenším hodně nestandardní:confounded:. Pro tebe by byl třeba moc problém dojet na tu dia do Brna? Když by šlo o jednou měsíčně? Protože bych raději dojela, udělala si výlet na celý den, ale měla ten glukometr a podchycený to, než něco zanedbat...
5. srp 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - já hračky "měkký" přeprala, tvrdý - plastový vyvařila v sodě. Ona většina těch pískacích hraček žádnou újmu neutrží...akorát mám po Lukášovi chobotnici Lamaze, tak tu jsem neprala v pračce, ale ručně a mýdlem + kartáčkem, pak jsem ji nechala sušit normálně na vzduchu...Jinak šlo vše do pračky (zatím jsme novou hračku nekupovali, jen ty po Lukášovi a to přeci jen po čtyřech letech miminu bez čištění:grinning:), tak jsem si říkala, že o co jde, že to, co nepřežije, tak prostě vyhodím...přežilo vše:wink:
5. srp 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete pojedu do Zlína, ale nemám už doporučení co mě dala gyndařka, nechal si ho dnes diabetolog, tak nevím, jestli mě vezmou i bez něj :unamused:
5. srp 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukam, ze cukrovka jede :slight_smile: ja dneska hodinu po jidle 7,8 :frowning2: (kdyz budu mit vic jak trikrat vic nez 7,5, tak se mam ihned znova objednat na diabetologii). Jinak jak se vam libi Prokupek?
5. srp 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - já myslím, že to doporučení úplně nutně nepotřebuješ, řekla bych, že by mohl stačit jen výsledek zátěžáku - máš ho přepsaný v průkazce? já ho tam mám a třeba právě ta MUDr. Moravcová a Krejčí (to jsou ty doktorky pro těhu-diabetičky v Praze u Apolináře, tak opakovaně v těch poradnách radí, že netřeba doporučení, že stačí prostě pozitivní zátěžák a už na základě toho pacientky přijímají:wink:
5. srp 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - já dnes neměřila, jen na té diabetologii, tam mi to vyšlo akorát hodinu po dopolední svačině a měla jsem 5,3 nebo kolik, takže pohodička. I mě teda jak MUDra, tak sestřička hodnoty chválily, tak snad ok. Cos jedla, že jsi měla tolik?
5. srp 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no prave jsem zkusila mlecnej vyrobek k snidani :frowning2:.Rikala jsem si, ze o tolik se to prece nezvedne - zvedlo :frowning2: Mela jsem chleba s domaci tvarohovou pomazankou. Ale celkove mi rano vychazi horsi vysledky, po obede a veceri mam kolem peti ale rano pres 7:frowning2:.
5. srp 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis mě vychází blbé výsledky po večeři a to asi proto, že míváme většinou pečivo. Včera jsem si dala zbytky od oběda a bylo to v pohodě.
5. srp 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - já měla po snídani přes sedm včera - a to jsem měla 55g gramů krajíček chleba, máslo, šunku a nic dalšího...jenže jsem měla dost vysokou i lačnou glykémii - byla jsem nevyspaná, naštvaná na psi, kteří celou noc štěkali, takže prostě nepohoda a projevilo se to i na té lačné, takže pak asi i díky tomu i po té snídani (navíc jsem ještě byla nervní z představy, že budu řídit - co mám řidičák, tak jsem víceméně nejezdila, až teď, co má M. tu ruku pošramocenou, tak dělám řidiče a včera ho vezla do práce sepsat protokol o tom úrazu), takže myslím, že to tomu prostě přispělo a ten cukr ze snídaně vyletěl rychle (taky byl nejspíš rychle dole, protože před obědem jsem měla pod čtyři, což normálně nemívám - a to jsem jedla +-stejně). A ono obecně - ráno ty výsledky jsou nejhůř udržitelný, je tam nejvíc těch placentárních hormonů, který působí proti inzulínu, s tím nic moc nenaděláme asi:confounded:. a zas pokud ta vyšší glykémie byla prokazatelně dietní chyba (i když jako "pokus":wink:), tak bych se tím asi moc nezabývala a řešila to, až kdyby ty glykémie byly blbý i po jídlech, který dřív procházely:wink:
5. srp 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 - já si dala včera na večeři krupicovou kaši a chtěla jsem po ní schválně změřit a pak jsem na to zapomněla a prošvihla tu dobu měření:confounded:, tak musím někdy příště, ale to nebude problém, protože kaše je u nás docela častá večeře teď:grinning: (pro mě a Lukáše, ten by ji mohl klidně furt:slight_smile:)
5. srp 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to asi nebude tvarohem, po veceri 7,9
5. srp 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis a co si měla?
5. srp 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 chleba s maslem a vajickem, ale je fakt , ze mam celej den naladu pod psa
jen Klara me ted pobavila, sedlasi na malickej nocnik pro panenky, rekla aa a vycurala se:slight_smile: skoda, ze ji nenapadlo sundat kalhotky :slight_smile:. Jinak ani kapka vedle
5. srp 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis to je šikula :slight_smile: Ono taky záleží kolik si toho chleba měla. já měla po 2 rohlíkách s domácí vajíčkovou pomazánkou 7,8. Tady je dobrá kalkulačka. Klikni si na spustit kalkulačku a pak si tam jen zadávej jídlo. Dívej se jen na sloupec sacharidy http://www.mte.cz/kalkulacka.htm
5. srp 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
chleba si vazim podle toho, co mi dala dietni doktorka, takze k veceri 70g (muzu az 80). No uvidime, jestli se mi zitra zlepsi nalada i glykemie :slight_smile: Mamca, starej cukrovkar, tvrdi, ze je to z nalady :slight_smile:
5. srp 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - věřím tomu, že ta nálada/nepohoda to děsně ovlivní, tak zítra povinně nalaď pozitivní myšlení a dobrou náladu a uvidíš, že to bude lepší:wink:
5. srp 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 ja mela CS 1 kolem 20 tydne :grinning:
5. srp 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 takže také brzy...a teď máš prosím tě CS kolik?
5. srp 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevim zapomel mi to napsat ale kdyz me vysetroval ze spod tak tam porad smatral neco se mu nezdalo a ja rikam jestli se neco deje a on ze ne ale ze v poradku uz to taky neni ze uz se to chysta k porodu az doma jsem se chtela podivat na CS ale zapomel to tam napsat tak vim prd
5. srp 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 a musim rict ze me dneska vysetreni ze spod docela bolelo fakt do me smatral snad az do bricha bylo to dost neprijemny ale asi uz jsem nejak otevrena dostal se docela daleko aspon mi to prislo
5. srp 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 mě to také už dost bolí...vždy se už toho předem bojím...dost to pne a tahá..no co naděláme bude hůř...
to je divný, že ti to tam nenapsal..docela důležitá věc..asi vážně zapoměl...
5. srp 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 asi jo vsechno jiny mam vypsany jen tohle nenapsal tak ono kdyby nahodou jsme jeli do porodky tak oni to pro vysetreni poznaji na kolik jsem otevrena no ja se po dnesku uz asi taky budu bat normalne jsem se na ty koze vrtela jak me to bolelo
5. srp 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 chápu je to fakt nepříjemný ale bude hůř..
s porodnicí nestraš..máš ještě čas...Kubíček musí ještě nějakou dobu vydržet.. :slight_smile:
5. srp 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84
@kajulka001 - ono hlavně to CS je poměrně dost subjektivní hodnocení, takže i s CS např. 3 od jednoho doktora to druhý doktor ohodnotí jako max. jedničku nebo naopak pětku:grinning: (např. se mu bude zdát, že je čípek už posunutý do středu/předu, nebo že je tužší/měkčí než tomu druhýmu...prostě to není "absolutní" číslo

Mě teda vyšetření nebolí ani není nijak extra nepříjemný zatím. Jo a ještě dobrá zpráva - jak jsem měla minule nějaký ty breberky (nebyly to kvasinky, ale nějací anaerobi, kteří můžou neléčení vyvolat předčasný porod), tak po té atb mastičce je to v pořádku a už opět mám v průkazce v nálezu "pochva klidná" :slight_smile:
5. srp 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 davam priklad jako ze tam poznaji po vysetreni na kolik jsem otevrena a jinak ze mas ted CS je v pohode klidne muzes mit i vic a pak se to zastavi
5. srp 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete tak to je fajn, že už jsi v pořádku...

s tím SC máš asi pravdu, že každý Mudr. to hodnotí jinak..já jsem právě dnes byal u jiné Mudry. můj Mudr má dovolenou..tak jsem zvědavá co mi za 3. týdny řekne on..
5. srp 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete taky mi ted po tom pobytu v nemocnici prijde co doktor to nazor.....jo a jak jsem lezela a procitala casopisi v nemocnic vetsinou o tehotenstvi tak ty infekce jsou docela nebezpecny hrozi predcasnej porod
5. srp 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 jasně chápu...jsem jen ze všeho vyplácla...překvapilo mě to..ale z jedné starany jsem docela ráda, že už se něco děje..přece jen to uteče jako voda..lepší když se něco dějě, než kdyby před porodem bylo CS stále 0
5. srp 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 no ja jdu ke svymu az za 4 tydny bude mit ted dovolenou jen vim ze mi rikala sestricka ze uz pujdu i na monitor ale tech mam ted za ten pobyt v nemocnci tolik i 3 dene
5. srp 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek