• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@adenka84 no to jo ale to ze mas ted CS 2 muze byt priste klidne nula jak jsem mela kolem toho 20 tydne to CS 1 tak pak se to hodilo do normalu ale ted v tomhle stadiu uz by asi melo spis stoupat aspon v to doufejme neni nic horsiho kdyz se neotviras pri porodu
5. srp 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - jo a ještě k CS, když koukám do "chytrých tabulek", tak kritická hodnota v 31.tt je CS 4, takže buď v klidu, jsi krásně v normě:wink:
5. srp 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 4 týdny docela dlouhá doba, co? hlavně, aby jsi byla ok...
musí to být nervíky, viď? jak se cítíš je to dobře?
5. srp 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - o tom neotvírání při porodu mi povídej:wink:, jsem o deset minut "utekla" z císaře díky tomu, že jsem se po šesti hodinách brutus kontrakcí víceméně bez přestání, trvalých, začala konečně otvírat...a to cs tomu odovídalo - den před porodem a ještě vlastně i ráno bylo CS 1:confounded:. Se toho právě bojím i teď, pořád jsem na nule a počítám, že se to měnit jen tak nehodlá, protože jsem fakt úplně bez "potíží" a jakýchkoli příznaků - tvrdnutí, pobolívání, píchání dole,...
5. srp 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete díky...
@kajulka001 no toho se právě bojím..nechci přenášet ..a přeji si právě,abych se dobře otvírala ..to si asi přejeme každá.. :grinning:
5. srp 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete tak to já právě takové nepříjemné píchání v podbříšku a konečníku už mám teď..ale Mudr. řekla, že se to stát může..jen se to nesmí často opakovat a a nesmí to být silnější..to by prý mohlo jít o předčasné kontrakce...
jinak pnutí a tvrdnutí břich mám prakticky od začátku těhu, ale to mi nějak moc nevadí a neobtěžuje...
5. srp 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - no ono asi nejhorší je na tom to, že právě to nemá žádný příznaky, takže pokud by na to nepřišla MUDra v poradně, tak o tom člověk nemá šanci vědět a asi dlouhodoběji by to mohlo mít blbý následky...takhle se na to přišlo, napatlala se tam týden atb a je to pryč:grinning:. Akorát teda netuším, z čeho se to tam mohlo udělat...i jsem si říkala, jestli třeba, že jsem se koupala v bazénu a zůstala pak nějakou dobu v těch mokrých plavkách,...:confounded:. Já jdu právě už za dva týdny, protože pak má MUDra dovolenou dva týdny, tak ať tam nemám prodlevu, to je divný, že tě - kor jako rizikovou - nechá tak dlouho bez kontroly:confounded:. A monitor mi bude taky už dělat v tom 34.tt, jsem objednaná na jednu odpoledne, tak už jsem si se sestřičkou dělala srandu, že vzhledem k tomu, že to mám pevně daný čas obědu, tak si donesu v krabičce a na monitoru to sním - že se tím třeba medvídě probere k aktivitě:grinning:
5. srp 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 no ted jsem u nej byla po 3 ale tim ze ma dovolenou tak jdu az za 4 jinak by me vzal asi driv no citim se tak nejak jsem hladova na diete od te doby co jsem zacla lezet v nemocnici tak jsem hladova a jinak poslicky mam v utery vecer jeste v nemocnici jsem mela bolesti a slo mi to i do zad takze krizove bolesti budou urco i u porodu jako u malyho :unamused:
5. srp 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no ja se prave taky blbe otvirala az pak najednou to slo rychle ale do ty doby se to tahlo :unamused: no spoelha se na to ze chodim na kontroly i do nemocnice-porodnice tak ze tam me ohlidaj on je trosku jinej :confounded:
5. srp 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - mě večer rupla voda, začaly kontrakce po ca pěti minutách, ale tak jako dobrý, ráno pak tableta a okamžitě brutus kontrakce po minutě (mezi nimi fakt max. 20s "pauza") a do za deset jedna fakt beze změny, furt na centimetr (to už MUDr. ve dvanáct rozhodnul, že jestli se to nerozjede do jedné, tak se jede na sál pro nepostupující porod:confounded:), PA došla za deset jedna a já byla z toho jednoho centimetru z předchozího dne na dvou centimetrech:confounded:...ale pak už to byl děsný fofr - v 13:35 byl Lukáš na světě, ten konec byl fakt maximální pohoda a krása, ačkoli ty kontrakce už pak byly víceméně trvalý, ale prostě jak už se to rozjelo a "něco" se dělo, tak se daleko líp snášely, ty hodiny předtím, kdy to prostě jen bolelo, ale bez jakýhokoli smyslu, postupu, to bylo děsný:frowning2:
5. srp 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 křížových bolestí se bojím asi ze všeho nejvíc..záda mě také děsně bolí..i při ležení..hlavně tam dole..mívala jsem bolesti zad i při menstrulaci..ty bývali právě horší než bolesti břicha...
kámoška je právě také měla a říkal, že to bylo to nejhorší, že kontrakce zvládla v poho, ale ty záda to prý bylo peklo..dost mě tím právě vyděsila..musí to být fakt šílený.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. srp 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 mo mě zas při porodu snad braly víc kyčle než stahy, já směla být jen na posteli nebo u ní a jen slézt nebo se na ni vydrápat, to bylo peklo , ale ti miláčkové za to stojej.
Jsou skoro 2 ráno a píďalka řádí jak o život :slight_smile:
6. srp 2011 v 01:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes začínám 32.tt, takže opět pravidelné focení a aktuální bříško:slight_smile:
6. srp 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jůůů ty máš oprvdu tak krásně malinké bříško..ani se mi nechce věřit že jsi ve 32.tt...
6. srp 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa naše Maruška včera v noci také pěkně řádila..hotové vlnobití..je to krásný, ale v oc by to dělat nemusela..asi nám roste malý netopýrek..

jinak ty kyčel musí být taky hnus...no což jsme ženský něco vydržíme... :slight_smile:
6. srp 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak tlak se nám trochu srovnal - 136/85, tak můžeme i na dovču, akorát se mám občas změřit a když bude spodní nad 95 vyrazit do nemocnice. Jinak CS 1, krev mám prý dobrou, akorát mi asi dublují krevní testy na diabetologii a u mojí MUDr.. Kontrola za 10 dní.
6. srp 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 @barbarkaaa Záda mě teda taky občas pěkně berou a kyčle mě bolí už teď, když ležím na boku. Takže já už fakt nevím, jak mám ležet :grinning:.
@adenka84 Taky se mi pěkně hýbe břicho, je to docela sranda.
@petapete Hezký bříško.

Jinak jsem byla u MUDr. pochválena, že jsem nepřibrala, hlavně kvůli cukrovce a doporučila mi ji držet i po porodu.
6. srp 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - no včera mi sestřička v poradně nabírala krev a říká mi, že je v tom i ten test na vrozený vady, tak ať si za týden zavolám na výsledky...tak říkám, jaký test? a ona, že triple testy...tak říkám, že ty už mám dost dlouho za sebou, že končím 31.tt, tak se smála a prý - jé, já jak vidím, jak máte malý bříško, tak vás mám za ten 16.tt a proto to říkám:grinning:

@ilonne - já bych po porodu zůstala ráda tak nějak "na půl cesty" - ne že bych držela úplně jak teď, to určitě ne, to nedám, ale prostě si hlídat tu pravidelnost, zhruba ty porce a omezení sladkostí (s tím teda, že nebudu řešit, jestli si na krupici dám granko, nebo když upeču buchtu,...tak že si normálně dám, ale tak jako ráda bych "s rozumem" a ne se začít cpát neúměrně sladkým...). No uvidíme, jaká bude pak realita:grinning:
6. srp 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete tak té sestřičce se vážně nedivím..ale alespoň se numusíš tahat s tím nákladem...
6. srp 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
A my si teď dopoledne udělali výlet do Lidlu, koupili tam děckám tyhle kapsáře: http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/index_19600.htm, Lukášovi ještě dinosauří knížku a pro medvídě tyhle muchláčky: http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/index_19591.htm
6. srp 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak to já taky. Teda ale teoreticky toho mám zmáknutého fakt hodně :grinning: , ale prakticky dlouhodobě zvládám tu diabetickou :grinning: . Protože prostě musím :grinning: :grinning: :grinning: . Ale jinak jsem celoživotní dietářka.
6. srp 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Hezký, nad těma kaspářema silně uvažuju a malé do postýlky jsem koupila látkové barevné pejsky, které může i ožužlávat. Nafotím je a dám do albíka.
6. srp 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 To je mi Tě fakt líto. A co vlastně ta tvoje dieta obsahuje?
6. srp 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - předpokládám, že to bude nějaká jaterní dieta, tzn. úplně bez tuků a vůbec takový na houby - proti tomu bych řekla, že ta dia je naprosto luxusní:wink:. Já teda moc nikdy nedietovala (teda před otěhotněním jsem se rozhodla, že musí dolů min. deset kilo, co jsem nabrala díky hormonům před operací dělohy + kvůli otěhotnění), tak jsem začala jíst podle doporučení STOBu a tak jako orientačně si hlídala příjem podle jejich brožurky "Talířky - jídelníčky na celý den", to se mi moc líbilo, pěkně se podle toho dalo sestavovat a vydržela jsem to v pohodě - teda sem tam s hříškem - dva měsíce (prosinec, leden), pak na konci ledna zjistila, že jsem těhu, takže jsem toho nechala a začala jíst zas "normálně" (blbě:grinning:), ale za ty dva měsíce šlo ca pět kilo dolů, takže teď mám +-stejnou váhu jak v listopadu, což je na dva měsíce před porodem docela úspěch:slight_smile:. A dnes měřím...ráno jsem měla teda 5,4 na lačno, to je blbý:confounded:, po snídani pak 6,4, tak to v pohodě a po obědě (španělský ptáček - ale zamotaný jen "povolený" - šunka, vajíčko, cibule, paprika - omáčka trochu zahuštěná moukou a 120g rýže, jako zákusek jsem si dala dva malý kousky panna coty s broskvovým želé, co jsem včera vytvořila jako "dia" recept a po hodině glykémie 4,7, takže pohodička...akorát to ráno no:confounded:
6. srp 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Hele, kamarádka mi dala kontakt na svoji sestru, je to přímo diabetická sestra a ta mi říkala, že vyšší ranní gylkémie jsou většinou dietní chyby z druhé večeře. Nevím, co si dáváš ty, ale mě právě říkala, že je hrozně důležitý dát si na tu druhou večeři kousek pečiva. Musím říct, že to funguje, když druhou véču vynechám nebo si dám třeba jen ovoce, mám glykémii vyšší než, když si dám kousek pečiva třeba se sýrem. Já měla dneska po snídani 6,6, na lačno 4,9. K obědu jsem si dala, rozpulenou cuketu naplněnou mletým kuřecím masem (dělám si ho sama doma) a zapečenou se sýrem a brambory a teď se jen válím, tak uvidím.
6. srp 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 já jak chodim spát hodně pozdě tak usnu a pak mě to nebudí, mám tam hodně tlumících špeků :D
šak mi něco vydržíme.
Chlap se mnou nechce jít k porodu, prtože mu vadí injekce, mě by tam tak bodla fakt pomoc, když si vzpomenu na minule. Já mám vytlačit meloun dírou na citrón a chlap řeší, že je uvidí injekci oujééééé :ODDDDDD

@petapete ty máš teda mrňouse :slight_smile: já ho už mámjak s Maruškou před porodem

6. srp 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Stejně Tě určitě poveze a oni mu pak doktoři třeba moc na výběr nedají. Tohle se stalo známému, taky že u porodu nebude a když dojeli do porodnice, sestry ho prostě navlékly do sterilního, strčily na sál a než se stačil vzpamatovat a protestovat, tak se rodilo. A nakonec byl rád.
6. srp 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ilonne - druhou večeři dávám pravidelně v těch deset večer a v drtivé většině případů mám kousek chleba nebo nějakýho "čerstvýho" pečiva (ne ty knackebroty,...) a hrníček mlíka...ráno měřím po té sedmé...ta cuketa s mletým kuřecím zní dobře, není to moc suchý? Já dnes koupila v Lidlu vaničku mletýho vepřovýho (normálně si meleme doma, ale je to "práce" M., ten má teď tu ruku nepoužitelnou, tak holt koupený už mletý:grinning:), že si zítra uděláme na oběd hamburgry, ale ta cuketa plněná masem by taky nebyla marná:slight_smile:. Dnes si chci nastrouhat těsto na cukeťák (bramborák z cukety), do toho přijde jen malinko mouky na zahuštění, jinak sacharidovýho nic, tak si dám i na snídani, to by mohlo v pohodě projít a bude to taková nedělní snídaně,než furt ty polystyreny:grinning:

@barbarkaaa - chlapa tak akorát pokousat:grinning:. M. kdysi dávno taky k porodu jít nechtěl, ještě než jsem byla poprvé těhotná...pak jak jsem otěhotněla, tak už chtěl jít a ani neuvažoval, že by nešel...nechtěl jít na amniocentézu, té se bál, ale tam mu sestřička nedala moc na výběr a tak ho pěkně do té ordinace vmanévrovala, že mu vlastně nic jinýho nezbylo:grinning:. U porodu pak byl celou dobu...A však mu řekni, že JEMU injekci určitě nikdo dávat nebude:grinning:
6. srp 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Neni, dala jsem do toho trochu kečupu, když jsem to připravovala na pánvi a pak ještě nakrájela čerstvá rajčata a česnek - všechno jsem to podusila, jo to maso jsem rozsekala v robotu společně s cibulí. Pak jsem naplnila vydlabané cukety, dala na trochu olivového oleje a když jsem je trochu upekla, tak jsem je ještě zalila vývarem a v troubě dusila. Nakonec jsem je zasypala nastrouhaným sýrem. Hodinu po obědě jsem měla 6.1 a to jsem se akorát válela na gauči.
6. srp 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne já je na zítra udělám jak už jsem dělávala - vydlábnu cukety, to vydlabaný (bez semínek) rozkrájím a smíchám s tím mletým, který nějak ochutím podle nálady:grinning:, nafrkám to do těch cuket, vrazím na to nakrájený rajčátka a papriku, šoupnu podlitý péct do trouby a pak teda zasypu sýrem až před vytažením, aby se jen rozpustil a trochu zezlátl...já měla hodinu po tom obědě jen 4,7, ale je fakt, že jsme šli hned na procházku a tu hodinu byli venku...
6. srp 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek