• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete Jak jdu ven nebo něco dělám, tak mám taky do těch pěti. Jsem to chtěla zkusit a navíc se mi v tom dusnu nikam nechtělo :grinning: .
6. srp 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - mě se taky nikam nechtělo:grinning:, ale neckyáda je neckyáda:slight_smile:, bylo to fajn, v řece málo vody, tak měli docela problém proplavat:grinning:. I jsme u toho pěkně zmokli. A teď večer jsme ještě zaběhli na zahradu zeleninovou, tak jsem sklidila rajčátka, cukety, fazolky,...takže teď si rozdušuju lečo na zítřejší snídani, zítra bude ta plněná cuketa a v pondělí asi fazolky - lusky na česneku s brambory a vajíčko. Akorát teda dnes mám docela rozhozený to jídlo - dopoledne jsem si svačinu rozdělovala na dvě půlky (resp. svačinu a snídani jsem jedla na třikrát) a teď jsem teprv teď dovečeřela a druhou večeři si holt dám někdy v noci, jak půjdu čurat, už mám nachystaný chlebík v lednici:grinning:
6. srp 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach předporodní kurz stál 1500 Kč (cena pro oba rodiče), bylo to 3x 2 hod. každé pondělí, není to nejlevnější, ale s manželem jsme byli rádi, že jsme to absolvovali, on je víc v klidu a už alespoň má trochu představu, co a jak :slight_smile:
6. srp 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme zpět z dovolené, bylo to moc fajn, pronajali jsme si celý penzion pod Blaníkem, takže celkem 8 rodin kamarádů a celkem 12 dětí v rozmezí půl roku až šesti let, takže milé maminky do mě hustily tolik rozumů kolem těhotenství, porodu a dětí, že mám hlavu jak pátrací balón :grinning:

jinak v úterý mi volala doktorka - testy na krev dopadly prý dobře, těhotenskou cukrovku naštěstí nemám, ale hladinu cukru přeci jen trochu zvýšenou mám, takže mám omezit akorát potraviny s těmi volnými cukry (podle paní doktorky prý omezit čokoládu, sladké obecně, limonády, hroznové víno apod.)

holky prosím, vy co máte těhu cukrovku, jakému ovoci bych se měla vyvarovat? slyšela jsem akorát hroznové víno, mango a banán...
6. srp 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Žádnému, já můžu všechno, jen to musím vážit a jíst na svačiny a ne kdykoliv si vzpomenu? A co je to zvýšený cukr? Já totiž hodnoty na cukrovku taky neměla, taky odpovídaly glukozové intoleranci, ale v těhu se zvýšený cukr prostě bere už jako těhu cukrovka.
6. srp 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi děkuji za info :o) aspoň to mám s čím srovnat...
6. srp 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne měla jsem hodnoty kolem 7 po těch dvou hodinách a prý těhu cukrovka se bere od 7,6, tak nevím, je to hodně nebo je to ok, no asi moc ne
6. srp 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Tak pokud jsi neměla 7,6 tak to O.K. je, ale je fakt, že se to může ještě zhoršit. Jukni na www.tehotenskacukrovka.cz, tam je to hodně srozumitelně napsaný a jsou tak i hodnoty sacharidů v potravinách. Je to od MUDr. Krejčí a MUDr. Moravcové z diabetologie od Apolináře.
6. srp 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne jojo, to byla první stránka, na kterou jsem lezla :slight_smile: je to tam pěkně popsané, chtěla jsem se jen mrknout ještě na nějakou tu tabulku s hodnotami u ovoce, ale asi se na to vykašlu, prostě omezím sladkosti, sladké pečivo a limonády a snad to bude stačit - doktorka říkala "Prostě nejezte to, co byste nedala ani diabetikovi."
6. srp 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za naději :grinning:
i když u Marušky táty to neplatilo. Já dostala 500 dva dny předem od mé kamarádky , aby mohl být tatínek u porodu, neželo to na stole se vzkazem, když přespala a frnkla na první ranní bus. My na to tenkrát neměli díky jeho exekuci. Pak jsme to brala 50 na 50 že tam buď bude a nebo nebude. Bylo mě líto ty 500stovky z toho hlediska, že si to moh zaplatit z melouchů na které pak pro záchranu chodil , aby doplatil prochlastanej nájem a ze zbytku si koupil vzdycky jen chlast a cigára. Tak jsem ho tam spíš nechtěla z toho důvodu, že si moh od huby urvat z těch melouchů a že radši za to koupim něco Marušce. Neříkám že by mě tam nebodnul, ale když ani pak nikdy nic nekoupil ani své dceři místě těch cigár a chlastu tak jsme toho nelitovala, že jsme to nechala Marušce :slight_smile: No a abych nezapoměla na jádro pudla. On tam se mnou taky byl, nesl mi tašku, já šla do porodnice pěšky. Byl to kousek a mám řikali před porodem chodit, tak jsme šli. On fakt myslel, že tam půjde, ale sestra konstatovala dle jeho pohledu a řekla "tatínek asi k porodu nepůjde že" :D a zavřela dveře :D
Tentokrát bych fakt chtěla aby tam byl, no ukáže se.
6. srp 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - souhlas s @ilonne, ovoce jím všechno, akorát prostě z něj počítám sacharidy...sice u nás na té diabetologii zkouší, že tohle a tohle je zakázaný, že se nesmí kukuřice, hrášek, mrkev a kdejaký ovoce, ale podle mě k tomu není důvod - jen to chce dát mimo hlavní jídla a počítat s tím, že tam ty sacharidy prostě jsou a zakalkulovat to do těch ca 250-275g sacharidů v denním příjmu..a rada - nejezte, co byste nedala diabetikovi mě teda dostala:grinning::grinning::grinning:, jak máš jako vědět, co bys nedala diabetikovi:grinning:. Jinak mě to přijde, že ta dieta není ani vlastně dieta, ale prostě zdravý a správný stravovací režim, který by v podstatě měla dodržovat každá těhule i bez cukrovky, rozhodně by to nikomu neublížilo:slight_smile:
6. srp 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jo ta rada mě taky rozesmála :slight_smile: tak asi bych ho nepozvala do cukrárny :grinning:
taky si myslím, jak píšeš, že budu zkrátka dodržovat zásady zdravé výživy a bude to... bez sladkého se obejdu v pohodě, chutě žádné nemám, jen by mě mrzelo omezit nějaké ovoce a zeleninu, hlavně teď v létě je pro mě zeleninový i ovocný salát spása....
6. srp 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,já vás obdivuju...já bych bez sladkého být nemohla :frowning2: Aspoň něco málo každý den si dát prostě musím.Někdy je to lepší a taky není taková chuť a někdy nevím co bych snědla dřív...
6. srp 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - hele, ono není co obdivovat, my si to samy nezvolily:wink:. A já před zátěžákem taky myslela, že bych bez těch sladkostí nevydržela, že by to bylo děsný, taky jsem každý den musela aspoň něco, někdy i docela dost...ale ono v tom fakt asi platí, že tím režimem a zásobením sacharidy pravidelně a průběžně celý den člověk na ty sladkosti ani nemá chuť a nepotřebuje to, protože mi fakt nechybí...se mi líbila sestřička na diabetologii, jí říkám, že mi to kupodivu docela vyhovuje a že mi nic zatím nechybí...a ona takový - no zatím držíte týden:grinning:. Tak jí říkám, že ne, že už to držím hned od výsledků zátěžáku, tzn. vlastně už měsíc, tak chválila, že to už je dobrý, že to nejhorší mám asi za sebou:grinning:, je fakt, že v pondělí máme "výročí" - už jen dva měsíce do termínu, takže to už uteče rychle...
6. srp 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach @spaghi Souhlas s @petapete taky chuť nemám, je to tím rozložením denním jídla. Jako v pekárně, když kupuju chleba a voní to tam, chuť mám, ne že ne. Ale nemám takový ty chutě běžně přes den, jak jsem mívala.
@spaghi Dobrá věta, takže prostě nechoď do cukrárny :grinning: :grinning: :grinning: .

Jinak, už aby se zase ochladilo, zlobí mě moje artritida, mám po ránu nateklé klouby na levé ruce. Já chci teploty max do 20 st a ne vzduch jak v prádelně :angry: :angry: :angry: .
7. srp 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa tak si vezmi k poordu nějakou jinou osobu, kterou máš moc ráda..sourozence, tchýni, maminku nebo kamarádku...na tom není nic špatného..pokud ti jejich přítomnost u porodu pomůže šla bych do toho..a nebo ještě počkej, třeba za pár týdnů přijde sám s tím, že by rád byl u porodu s tebou... jednu věc, ale vím určitě pokud nechce nenuť ho...byl by tam pak akorát na obtíž, kdyby mu bylo zle museli by pak lítat ještě kolem něj...
7. srp 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak vcera glykemie uplne v klidecku a ja taky. Byli jsme celej den na hodech, ja sice vtipne se svyma svacinama,zatimco ostatni se ladovali kolackama, ale jinak pohoda. Dneska jsem se divala, ze v novym horciku, co jsem si ted koupila, je pomocna latka sacharoza a na to ze jim 6 denne, nemuze to zvysovat hladinu?

7. srp 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - já myslím, že to je v pohodě, ony ty léky mají tu sacharozu dost často, ale je to tam v miligramových dávkách v jednotlivých tabletách, takže to na glykémii by nemělo být ani poznat:wink:
7. srp 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak jsem se vrátila z týdenní dovči, kterou jsem strávila s přítelem, jeho rodiči a čtyřletým synovcem a musím říct, že se z toho budu ještě dloooouho vzpamatovávat. Usoudila jsem, že své dítě dám hlídat tchýni jen v případě nejvyšší nouze a ta nouze by nastala jedině v případě, když by selhala celá moje rodina....co se týká hygienických návyků - malý se sprchoval 1x za celý týden, zuby by mu asi vůbec nečistila kdybych na to neupozornila - nemohla najít kartáček !! Stravovací návyky - kynuté borůvkové knedlíky zapíjel colou, večeřel jen jogurt protože ho chtěl a krmila ho , protože on toho takhle víc sní i když už dávno umí jíst sám !!! a ještě u toho jídla lítal a ona vždycky zavolala -"Pojď si dát do pusy" . Léky, který mu měla dávat mu nedala ani jednou, protože mu prý nic není, ale že kvůli alergii každé ráno kejchal a smrkal asi neviděla!!! Jsem z toho zhnusená, ale na jednu stranu jsem ráda, že jsem tohoto byla svědkem a moje dítě holt bude ušetřeno o prázdniny s babičkou !! Hrozně mě ještě zarazilo, když na něj vyjela při opékání buřtů, když mu spadl na zem, říct 4 letému dítětí, že je debil a jelito, to už je opravdu silný kafe !!!!!
7. srp 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
UFF to je zase román !!
7. srp 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj, hlásím návrat domů. Byla jsem s malou u kamarádky a pak na chalupě. O víkendu jsme s manželem jeli na večeři do Chateau Mcely, dostali jsme dárkový certifikát od rodičů k Vánocům a to byl teda gastronomický zážitek s velkým "G". :dizzy_face:

@mmiirrkkaa Člověče ten vůbec nevypadá špatně.... Jak na tebe působil? Dlouhej působí, musím to poměřit v koupelně, ale třeba by to šlo nějak vykoumat. Nevypadá vůbec špatně. Děkuju :dizzy_face:

My se s manželem definitivně dohodli že v průběhu srpna, zač. září uděláme malou rekonstrukci pokojíku a vše definitivně připravíme, tak mám radost.

Jak vám jinak všem je? Já jdu zítra na krev, snad poslední krevní vyšetření v těhotenství. A za 2 týdny jdu pak na utz, mudra má teď dovolenou. Dítě kope jako o závod a budu muset vytáhnout DVD Mikulandové se cviky v těhotenství a něco doma zkusit, protože mě zase hrooozně bolí záda na levé straně, jestli bedra nebo kostrč, to nevím, ale bolest je to ukrutná, že kvůli tomu pajdám a to bych teda další dva měsíce nedala :frowning2: Jinak to ale musím zaťukat, že zatím všechno ostatní dobrý. I když v posteli už se otáčím jak velryba :frowning2:
7. srp 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
miluju tyhle letní měsíce - výborná cuketová polévka, salátek z čerstvé zeleniny, proloženo na svačinky hruškami a švestkami, k večeři obalovaná cuketka s bramborem - vše made in zahrádka :wink:
7. srp 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 docela drsná zkušenost, asi bych jí své dítě taky nesvěřila, alespoň si to viděla na vlastní oči dřív, než bys jí dala hlídat vlastní dítě... v tomhle jsou obě naše budoucí babičky (teda pro mojí mamku to je premiéra, pro tchýni už třetí vnouče) nad zlato, starají se o zdravou výživu, tchýně dodržuje pečlivě seznam věcí, co dostane od švagrové, takže vím, že na ně na obě bude spolehnutí a ráda jim své děti svěřím
7. srp 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže vypráno, vyžehleno, uloženo :slight_smile: uff :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka to se máš :slight_smile: pořád čekám na pěkné počasí a hurá na to :grinning:
7. srp 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach -hele, aby ses do porodu toho pěknýho počasí dočkala:grinning:
7. srp 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jj to si taky říkám :grinning:
7. srp 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 nějak to dopadne, sourozence mám jen jednoho nevlatního z tátova prvního manželství a toho nemůže najít ani federální ustředna. Tchyni nemám, nežije už 10let, moje mamřa bude hlídat Marušku ,nikoho jinýho nemám a ke kamrádce nejbližší to mám 20km a hlídání nemívá. Terinka má 1,5roku, Víc jich tu nemám,nebo ne takových abych je tam chtěla mít, mě pořád honili na zahradu v mém volnu a ty vazby se ztratili. Mám kamrádů pár, takových za které bych dala ruku do ohně ale všichni jsou moc daleko :slight_smile: nějak to dopadne :slight_smile:

@pavlina88 uf to je drsný ale všechno je v lidech mojemamča marušce taky dovoli víc ale porád ji drží v mezich slušného chování a dobrých stravovacích nyvyku a ostatnich jako že odměny jen pokud si je zaslouzí a bombon třeba až po jidle. Větší obavy mám s táty (budoucího) oni choděj už léta hrát, neošidej se a snídává se vejslužka , takže Maruška dnes snídala dorty a maso bez ničeho a jim to nevysvětliš, navyknou si raz dva , že chleba se jist nemusí. Já zatrhnu zmrzlinu a on ji ji koupí, tam ještě budou muset být pravidla ala kompromis.
Děsíte mě, já se modlim at se po neděli hnem s tou deskou.
8. srp 2011 v 00:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,hlasim se opet z Ciny:slight_smile:Uz nam to pekne leti,co?Ja se valim doma,nejak me vcera prepadla depka a byla jsem tak protivna,ze bych zaslouzila proplesknout,to se pak premenilo v plac a plac...Ale uz je to dobry,muj muz se me sice vyptaval,jestli mi to za ten plac stoji,kdyz vlastne nebyl duvod plakat:slight_smile:tak jsem se mu to snazila vysvetlit,ze zase prichazi to obdobi,kdyz budu asi precitlivela..Vcera mi bylo do place i nad boruvkama,protoze tady stoji 60KC a ja na ne chodim furt koukat,ale nikdy si je za ty prachy proste nekoupim..No des.Jeste jsem mu vycetla,ze me malo hladi a nedava mi tolik pus jako driv..Jako naka 16ileta blbka!!!!!
Pak si zpetne uvedomim jake kravoviny to resim,ale v tu chvili se to neda ovlivnit..Mate to nekdo podobne?Jste placky?
Jeste mi vyrasila prvni a dost velka krvava strie na brise a to i presto,ze kazdy den brisko mazu,ty kremy jsou asi dost na prd:slight_smile:
8. srp 2011 v 05:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobré ráno,
jsem zpět z odběru a snídám. Dneska to šlo jak po másle, parádička :slight_smile: No není nad to, když člověk může jít v místě bydliště, škoda že tu to odběrové místo nebylo dřív, bych ušetřila hodinu cesty. Dneska dáme odpočinek a lehký úklid, bolí mě pěkně záda, tak chci vyhrabat DVD Mikulandové a zkusit si trochu zacvičit, jestli by to nepomohlo.
8. srp 2011 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek