• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi - my máme klasickou 120x60cm, do té menší teda jsem matraci takových rozměrů asi nikde neviděla:confounded:. Leda koupit pak obyčejnou molitanovou v té 120x60 a oříznout si ji podle potřeby, pro to prtě je celkem fuk, jestli je matrace molitan,pěna, kokos, pohanka,...oni to stejně neproleží :sunglasses:
9. srp 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi a jakou mas z ieki??ja mam totiz taky ikeackou a molitanovou matraci a myslim si ze kdyby jso ji serizla konec te matraci tak by se ti tam mohla vlezt
9. srp 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - ona Ikea před pár lety dělala ty postýlky takhle menší, to je fakt, byla tam pak matrace rozměr tuším 110x55cm (my ji možná máme dokonce u našich na občasný přespání mimina), ale teď už mají ten rozměr klasický těch 120x60, takže tu menší matraci tam už taky nedokoupíš...a nikde jinde myslím nebývala...
9. srp 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Kamarádka má taky nestandartní velikost postýlky a vím, že si na to nechala matraci speciálně vyrobit. Zřejmě v čalounictví, tam ti ji i obšijou látkou...
9. srp 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi také je to řešení...a asi bych to tak udělala, kdyby nebylo jiného východiska..
9. srp 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana nooo,tak na to,ze neni novy vypada krasne,to kobucek.Ja pri nakupou kocarku byla u Andy tvrdohlava,rekla sem,ze k prvnimu diteti chci proste novy kocarek a novou postylku :grinning: ,no a ted uz bych to tak nehrotila,kdyz jsem videla co se da sehnat za moc slusny penize. :slight_smile:
9. srp 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ahaa, tak to je naprd a ta kamarádka už tu matraci asi nemá co? Tak jedině opravdu to co píšou holky, koupit molitan a seříznout. :frowning2: To je teda hloupý no.

@jimisek jj fakt je takhle starej no. U toho sporťáku jsem to tolik neřešila, ale korbu a autosedačku jsem chtěla fakt zachovalou a povedlo se. Autosedačka je dokonce ještě v záruce a nebyla vůbec použitá. A korba je taky jak nová, tak jsem ráda.

Jo nový věcičky by se mi líbily, ale je to fakt všechno nechutně drahý :frowning2:
9. srp 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 no je taková bílá v kombinaci se světlým dřevem, asi už nějaký ten rok stará, protože jsem ji nikde v katalogu neviděla, ani ve starších, ale bylo by mi divné, že by Ikea měnila rozměry, zkusím ji vyfotit
9. srp 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete aha, tak to bude ten problém :frowning2:
9. srp 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no tu matraci má, ale je po dvou dětech, což se mi úplně nechce používat, přeci jen tam už můžou být roztoči, pročůraná asi nebude, holky měly pleny, ale může být proleželá - no možná to vidím zbytečně černě a ještě bych ji využila, ale chci pro mrňouse to nejlepší no :frowning2:
9. srp 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Jen v cem te mozna trosku postrasim je to vajicko,ja nakonec po trech mes.musela kupovat nove,mala se mi tam v zime nevesla,jakmile jsem ji dala kombinezu tak tam byla napresovana a hlavne mi tam kvuli tem pasum nesel fusak,ale tu uz jsem kupovala z druhy ruky,maxi cosi a ty jsou hooodne prostorny..Tak uvidis..
@spaghi Ja bych asi taky radsi kupila novou matraci..
9. srp 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak prcek váží 1630 g a je stále hlavou nahoru, tak ho snad ještě ukecáme, aby se otočil :slight_smile: jdu Vás trošku dočíst, ať mám nové info :grinning:
9. srp 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam taky jsme stále hlavou nahoru, jsem zvědavá, jestli poznám, až se otočí :slight_smile:
9. srp 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Nakonec stále nevím, jakou značku vybrat. Jen jsem chtěla spíše 4 kolku, nevím, jak bych s 3 kolkou jezdila po eskalátorech :unamused: A nevím, jak s tou hmotností. Aby to nebylo vratké, ale zase tahat 15kg kočár + dítě... taky nic moc... A taky bych chtěla prostornou hlubokou korbu. Některé mi přijdou moc úzké či krátké. Sice bude malej na podzim, ale nevím, kdy se narodí 2.dítě, tak aby se do toho děti nějaký čas vešly :slight_smile: Koukala jsem, že na malvíkovi mají snad všechny značky, ale když chceš zjistit údaje, kolik měří korba a tak, tak smůla. A na dětsém ráji těch kočárků zase tolik není.. Jo kočár, to je moje noční můra. To @adenka84 už nic nepřekvapí. Ta je nachystaná se vším všudy. Krásná postýlka!
9. srp 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam @spaghi Já myslím, že na otočení mají ještě času dost. Já jdu na utz za 14 dní, tak jsem zvědavá, kolik prcek váží a hlavně, v jaké bude poloze.
9. srp 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi určitě by jsi to poznala, prvního prcka jsem měla hlavou dolu a obkopával mi žebra, teď je to naopak druhý prcek mi okopává spodek, někdy to jsou řachy, že mám pocit, že se počůrám .. stále doufám v otočení a slibuju mu hory doly :grinning:
9. srp 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem našla na netu obrázek té postýlky
9. srp 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam - hezký odhad :dizzy_face:. My měli minulý pátek odhad 1480g a medvídě už teda hlavou dole, podle paní doktorky už by tak mohl zůstat (dva týdny předtím byl hlavou hore), ale mají čas bohatě do ca 35.tt, to tam mají pořád místa dost:wink:

@spaghi
@petrusam - a já bych teda otočení prcka nepoznala - před těmi dvouma týdny byl hlavou nahoře, teď je hlavou dole, obrat jsem nezaznamenala vůbec a kopanečky jsou pořád plus minul ve stejných místech - kolem pupíku, on měl vlastně hlavu nahoře, zadeček na močáku, nohy pokrčený k hrudníčku a teď je složený furt stejně, akorát hlava a zadek se vyměnili - tzn. hlava na močáku (resp. naražená spíš do kyčle:grinning:), zadek nahoře vpravo pod žebry a nohy spíš vlevo kolem pupíku...
9. srp 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi hele jestli kamoska tu matraci mam a neni znicena tak bych ji vzala sama si ji jeste vycistila a myslim ze by to mohlo byt ok :wink:
9. srp 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Huráááááááááááá, konečně máme dveře. Myslím ty interiérové, samozřejmě, že nechodíme domů přes závěs :grinning: . Po 8 měsících nastěhování teď chodím z pokoje do pokoje a otevírám a zavírám dveře :grinning:. Teď ještě čekáme na nabídku na skříně. A ze skladu pak může být konečně dětský pokojík.
Jinak naše malá už je dost dlouho hlavou dolů a pod žebrama má zadek, docela sranda, když ho přesunuje zprava doleva a naopak.
9. srp 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, náš prcek byl už otočený dolů hlavou minulý týden a doktor mi tvrdil že se nebude otáčet jinam, takže z toho mám radost.

@vrana kočárek je náádhernej, já jsem taky koupila použitej. Komplet mě vyšel na 9.100,- a je fakt v super stavu, sporťák prý používanej tak 4x.
9. srp 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a v Tescu mají od zítřka slevněné ty plínky jak jsme se o nich bavili :wink: Mají akci 2+1 balení zdarma.
9. srp 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tyhle jsou ty dobré????
9. srp 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn jo tyhle jsou dobry jen malej je uzival az kdyz byl starsi jako mensi se mi po nich osypal nevim proc :unamused:
9. srp 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 asi je koupim a kdyby nám náhodou nevyhovovaly, tak ostatní balení prodám na internetu :wink:
9. srp 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete No, po porodu snad hůř nebude. Poprvé jsem měla nálady jen v porodnici, od návratu domů to byla pohoda, hlavně když jsem se po týdnu zbavila babičky a mohla si prcka začít v klidu užívat:slight_smile: Tentokráte mi opravdu nikdo pomáhat nebude (mamina jde 30. srpna na operaci, muž netuší, jestli mu dají vůbec v práci dovolenou). Ale tak nějak si říkám, že už vím, jak na to, takže by to mohlo být ok.

Holky, které jste na PN, za jak dlouho vám přišla první nemocenská od OSSZ? Já jsem doma od 9. května a zatím mi proplatil nemocenskou jen zaměstnavatel (těch 21 dní), to mi přišlo 10. června jako výplata a od tý doby nic. tzn. dva měsíce mi nepřišla ani koruna, jsem se dneska málem zhroutila, když jsem to zjistila... zítra jim tam zavolám a uvidím, jen mě zajímalo, jak dlouho sociálce trvalo poslání první nemocenský. Na mateřskou jsem v prvním těhu čekala skoro tři měsíce (to bylo v roce 2009 a byly tam ty změny a díky zaměstnavateli spadám pod pražskou OSSZ).
9. srp 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn - my ty tescový taky používali až od větší velikosti, k těm nejmenším nějak nemám důvěru, ani nevím proč:grinning:. Myslím, tak od vel. 3 už jsme je brali...Jinak medvídě bylo od 20.tt už hlavou dole, pak se otočil někdy začátkem 29.tt hlavou nahoru (to jsem byla na uzv v 28+6 a byl tak) a pak někdy do té další kontroly se otočil hlavou zpátky dolů...v tom 29.tt byla MUDra úplně klidná, že má hafo času se otočit zpátky hlavou dolů a teď v tom 31.tt zas - jak už byl hlavou dolů, tak řekla, že si myslí, že už se točit nebude, tak těžko říct, podle toho to posuzujou...asi to berou tak, že ta poloha hlavou dolů je pro ně přirozená, tak v ní spíš budou mít tendenci zůstat a nestěhovat se už moc, zatímco s hlavou nahoru se budou chtít otočit "správně"...
9. srp 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 asi to tak udělám, na stránkách Ikey jsem naša, že prodávají ještě nějaké prodyšné podložky na matrace do dětských postýlek, tak to ještě pro jistotu hodím na to a bude :slight_smile:
9. srp 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek ty jo s tou nemocenskou mi to raději ani neříkej. Čekám na peníze jako na smylování a to je dostanu opravdu kdoví kdy??? Já jsme nastoupila od července, tak to dostanu první peníze až půjdu rodit,ne?

@petapete a jaký jste používali ty první plínky? Mě doktor řekl že bych musela čekat 4. dítě aby se mi tam otočil (vytažená děloha) ale zároveň mi to přijde jako nesmysl když se děti otáčí hlavičkou dolů třea až na poslední chvíli
9. srp 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn - převážně Pampers, úplně první jsme měli Bellá - mají výřez na ten pupík, že se to nedává přes tu ranku po pupeční šňůře, ale je tam pro ni volno a líp se to hojí, že to líp větrá...a pak právě jedničky a dvojky pampersky...teď mám zatím balík Bellá - 44ks (ještě po Lukášovi:grinning:) a jeden balík Pampers Premium Care (tam je 78ks) a uvažuju, že zkusím ještě v dm na ten slevový kupon vzít dva balíky Huggies (je tam na ně sleva 199kč s kuponkem) a pak uvidíme, který budou vyhovovat...odmítám dělat nějaký extra velký zásoby plen, dají se dokoupit kdykoli, stejně někdo na nákup jet musíme min. jednou týdně, takže tohle fakt neřeším křečkováním do zásoby:grinning:
9. srp 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek