• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@edithn Ten začátek ti stejně platí zaměstnavatel a to společně s výplatou, takže to bys měla mít ok. A pak na sociálce si pohlídat, abys měla všechny podklady ok a zaměstnavatel jim hlavně všechno poslal. Zítra můžu napsat, co mi řekli.
Naštěstí na splátky hypo máme, takže to není až tak strašný pro mě, ale i tak to není příjemný, když nevím, kdy mi vůbec nějaký peníze přijdou. Ale jak jednou dojdou, tak pak už to chodí pravidelně a je to dobrý.
9. srp 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete tak to si asi koupím ty Bella do začátku a pak uvidim. Teď si je budu hlídat a až budou někde v akci, tak si je vezmu :wink:

@gumidek díky za info, snad to nebude trvat tak dlouho :unamused:
9. srp 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já si koupila plenky Pampersky teď v pondělí 2 balíky těch dvojek - 108 ks a měli je v akci za 339 kč, normálně stojí 419 kč, úplně jsem to sem zapomněla napsat :frowning2: :frowning2: měli je ve Schleckru a jen do 7.8. :frowning2: . Mám ještě v zásobě jeden balík jedniček a větší zásobu taky nehodlám dělat, koupit se dají vždycky....Akorát mám teď opravdu dilema - zjistila jsem, že mám doma převážně větší věcičky -62 a 68 , 56 mám méně než jsem myslela, takže mě ještě čeká dokupování a docela mě to štve :frowning2: peníze jen lítaj !!! Když mi kamarádka co porodila chlapečka (4,5 kg!!) říkala, že měla velikost 50 v porodnici, tak asi budu opravdu muset dokupovat!!!
9. srp 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 já bych to dokupobání řešila až pak, uvidíš co bude chybět a jak bude mimiňáček velkej
@gumidek fakt si chce zkontrolovat zda ti to z práce poslali všechno včas u nás jsme velká fabrika 1200 lidí tak vše v cajku. Přišla mi vejplata a ke konci měsíce sociálka, ted chodí okolo 20cáteho a OSSZ to posílá podle abecedy takže tak poruznu.
s madracena neporadim, braka bych i jetou oni jsou lehoučký a neproležej ji.

Jinak Maruška dnes perlila. U dr byla paní na pásech , ony co to je a já že je to miminko slyšet a onana to "to není miminko, to je nějaká žába" no však ten zvuk znáte že to tak nějak zbluňká :D pak začala doktorovi u uTZ vykládat, že strejda (táta toho druhýho ) jí řikal, že mám v břiše netopýra. Tak dr vzkázal přitěli po Marušce, že je tam miminko, ta vám ho "zpucovala" když přišel domů. Ale suprově identifikovala z utz části miminka sama. Jako hlavičku, ručičku, bříško. Tady bude ještě veselo.
a přesnou váhu mi neřek ma gramy ale píďalka má tak 2 kila
kamarádka dnes porodila 4 kilovýho kluka bez jedinýho stehu, tak můžem doufat :D
10. srp 2011 v 00:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn No, tak co jsem zatím zjistila, tak chyba je u zaměstnavatele (doufám, že na to nedojedu já), takže čekám. Teď mi mají volat ze sociálky, aby mi přesně řekli, v čem je problém. Podklady měli všechny, výplatní den je pro mě 22. následujícího měsíce (což je docela mazec), ovšem když chtěli došetřovat problém, naše účetní měla dovolenou... v práci je prý od pondělka... zatím jí psát nebudu, uvidím, co se dozvím na sociálce.
10. srp 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 - Lukáš byl tak na spodní hranici průměru jako novorozenec (3150g a 49cm), vel. 50 jsme doma neměli vůbec a zoufale chyběla, dokupovali jsme pár kousků po porodu a dražší oblečení jsme neměli, protože nebyl čas koukat po výhodnějších cenách. Takže teď jsem ráda, že po Lucišovi pár kousků v té velikosti mám, protože si pamatuju moje zoufalství a deprese, když jsem v poryvech těch šestinedělních hormonů stála nad dítětem plavajícím i ve vel. 56, kdy byl děsně otlačený z bodýnek, jak mu to nesedělo a tlačilo ho to, lezly mu ven ramínka,...a já to děsně špatně snášela...Teď se tomu pobaveně směju, ale v té době to fakt bylo naprosto bezmezný zoufalství a M. chudák jezdil po obchodech a sháněl vel. 50 (dnes je ten výběr neuvěřitelně větší, než byl před těmi necelými pěti lety, to fakt byl dost problém tu 50-ku narychlo poshánět:confounded:). Takže min. v 56 bych nakoupila standardní množství výbavičky, protože tu vynosí i ty větší děti...prostě pár kousků v té velikosti si myslím, že to chce - určitě bodýčka, u těch je to nejpalčivější, příp. overálky na spinkání...ty overaly + dupačky se přežijí i ve větších velikostech, ale body jsou potřeba i ty menší:slight_smile:
10. srp 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 určitě si něco dokup....já mám tedy 50 - 56 docela dost...spíše tedy převládá ta 56..ale vím, že novorozeňátka, která i váží třeb a3500g v té 62 prostě plavou anení to hezké..vím dá se to ohrnout, ale nevypadá to pěkně a myslím, že i pro to mimi to není příjmený, když mu plandájí rukávy....to se ti nestratí, alespoň pár kousků..to je můj názor..možná ti to budou holky co mají zkušenost pro změnu rozmlouvat...
10. srp 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 já s tebou právě ze zkušenosti 100% souhlasím - to ohrnutí by bylo to nejmenší, fakt větší problémy bylo to, že jednak se z toho dítě vyslíkalo přes ramínka, prostě mu z toho to tělíčko vylízalo, což třeba u podzimního mimi může být fakt i problém a druhak opravdu byl od toho dost otlačený, jak se mu to děsně shrnovalo všude, takže pro mě pocitově to bylo děsný a měla jsem pocit, že v tom "trpí" a musí mu to být hooodně nepohodlný a nepříjemný...
10. srp 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, tak to já mám asi jinou zkoušenost, Maty se narodil 3170g a 50 cm a normálně jsme hned 56 nosili a vydržela nám do konce 6. nedělí a nějak extra obrovská mi teda nepřišla .. 50 mi přijde zbytečná dopředu kupovat, když se teda dítko nenarodí dřive nebo tak ..
10. srp 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já mám taky stejnou zkušenost jako petrusam. Honza měl 3500g a 50 jsme neoblíkli ani náhodou. 56 nám vydržela tak první měsíc, pak jsme museli najet na 62. Všechny 50 mám jak nové, tloukla jsem se do hlavy, proč jsem je kupovala :slight_smile: Ale člověk nikdy neví a lépe je být připraven. Taky jsem nechtěla mít mimino hastroše, ale Honza byl prostě veliký :wink:
10. srp 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že nejsem sama, kdo zrovna velikost 50 nepreferuje. Junior měl jen 3100 gramů a 49 cm a oblíkali jsme rovnou velikost 56. Ze začátku mu byla trošku větší, ale to rychle dohnal a rozhodně by to bylo oblečení tak na týden max. na dva. Takže pokud nebudeme mít nedonošence, opět to pořizovat nehodlám. Podle odhadů uvidím, jestli si to nerozmyslím a nekoupím jednu soupravičku na cestu z porodnice, ale to by vážně bylo všechno.
Do tý větší velikosti se jaksi to mimino oblíká líp, než člověk získá nějakej cvik. A jak ho získáš, tak tu menší velikost už fakt neobleče :wink: Když si vezmu, že se nám narodilo menší mimčo a v půli roce stejně měl těch 68 cm a téměř devět kilo... to je sakra rychlost růstu.
Jen tak pro info - já jsem se mamině po porodu do velikosti 50 ani nevešla :grinning:
10. srp 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - no tak Lukáš byl postupem času drobek, v roce měl 8260g a nějakých 71cm, takže jak tu vel. 50, tak i tu 56 vynosil fakt hooodně dlouho, do 62dorostl až tak kolem půlroku, takže vynosil velikosti poctivě všechny...a tak nějak předpokládám, že ty děti si budou jakýmsi způsobem podobný, i teď medvídě váhově odpovídá spíš tomu menšímu průměru (v 30+6tt odhad váhy 1480g, což i tady odpovídá spíš podprůměru, než co holky hlásí), tak tak nějak počítám s podobným průběhem pak růstu...On Lukáš i teď je střízlík hodně - na výšku je v průměru k věku cca, ale váhou pořád líže sotva 15kg ve skoro čtyřech a půl letech...)
10. srp 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak na jednu stranu je to rozhodně výhoda, že je hubenější.I kvůli nošení, já měla kolem čtvrtýho měsíce krizi se zádama, jsem se nemohla ohnout do postýlky a zvednou ho, auau. Štěpán byl fakt cvalda, když teď koukáme na starý videa tak si říkám, ajaj, ten teda byl:grinning: A to takhle za ten první půlrok nabral jen kojením :confused:
Odhad na druhý zatím nemám, váhu se snad dozvím příští týden na utz, ale radši bych zase takový tříkilový mimčo, to je akurátní. Schválně porovnám ten odhad váhy s tebou, budu 30+2 na tom utz. Navíc se obávám, že výhružka z prvního těhu platí stále - víc než čtyřkilový mimino přirozeně rodit nemůžu, mám úzký porodní cesty, uvidíme, jak na tom bude velikost hlavičky :sweat_smile:
10. srp 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - jj, já myslím, že ten "střízlík" je výhoda víceméně na celý život - nejdřív pro mámu, že je to fakt radost nosit, nebolí z toho záda atd...a jednak i pro to dítě, když si vezmu, jak je rozlezlá obezita - včetně té dětské - tak díkybohu za "vysírací" metabolismus, to se mu bude v životě hodit...má to teda po M., ten je to stejný:grinning:. Mě by se taky líbily podobný porodní míry (teda hlavu by mohl mít trochu menší, než měl Lukáš:grinning:), ale kolem těch tří kil a půlmetříku je to takový pěkný miminko, ty větší děti jsou moc takový velký:grinning:, i když samozřejmě že ani většího bychom ho v porodnici nenechali :grinning: . Dnes zas měřím glykémie a zatím mám krásný hodnoty, tak jsem se trochu uklidnila, že je cukrovka snad ok :dizzy_face:. Akorát teda medvídě dnes asi z toho počasí raději furt spí, moc se nevrtí, začal až u oběda:grinning:
10. srp 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete No, ještě že já dneska neměřím glykémii (vlastně vůbec neměřím). Půlku noci jsem strávila na záchodě, jsem unavená a vysílená, takže jím o něco víc než obvykle, abych se udržela při smyslech. By mě zajímalo, po čem mi bylo tak zle, kluci jedli včera to samý co já a jsou v pohodě. To už mě v noci napadalo, bože, snad nezačínám rodit, ale břicho jsem měla měkký, jen šílený křeče...
JO, obezity se bojím, my jsme s mužem oba dva takoví hezky živení:grinning: Ale prcek se z tý oplácanosti docela vytahuje, ale těch vašich 15 kilo bude mít tak za rok, max rok a půl. Už teď má 13,3 kg, za půl roku dal nahoru třičtvrtě kila a deset centimetrů...
10. srp 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - hele, ale tak to je váha akorát:wink:. Lukáš je pořád s bídou tak nějak mezi 3.-10.percentilem v těch tabulkách výška v poměru k váze, takže fakt váhově dost podprůměr...ale naštěstí máme geniální pediatričku, která to prostě neřeší, bere, že je zdravej (v životě bez atb, snad třikrát rýma, jednou sračko-blička a jednou šestá nemoc, toť vše, i po nástupu do školky:slight_smile:), tak to dál nijak neřeší, prostě to má po M., ten je taky hubený, samý sval a šlacha, tuku minimum...Já měřila naposledy v neděli nebo kdy, tak jsem si říkala, že dnes změřím (mám mít do poradny ten malý glykemický profil 1-2x týdně a pak zas až asi v pondělí nebo úterý...) I když na víkend jedeme k našim a Lukáš má slíbenýho mekáče s happy mealem a šmoulou, tak možná vezmu glukometr sebou, abych zkusila nezdravý fast food:grinning:
10. srp 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete To jsem zvědavá, co napíšeš po Mekáči nebo po tý kaši s kakaem (četla jsem na diskuzi o cukrovce) :slight_smile: Mně to u mekáče smrdí, co jsem těhotná, takže tam maximálně sjedeme pro happymeal juniorovi a jedeme dál, osobně tam radši vůbec nelezu a nechci vědět, co tam z toho jídla smrdí :grinning:
Teď je super, že si do toho menu můžeš pro dítě vybrat cokoli, už mají na pití i mlíčko:slight_smile: TAkže fakt tam prcek dostane docela zdravý jídlo, žádný hranolky a colu, tak tam občas jedeme (jezdíme kolem něj z Prahy, tak nás občas ukecá:slight_smile: )

A pediatrička dobrá, takhle to má být. Proč řešit, že nepřibírá víc, hlavně když je zdravej, spokojenej a že přibírá pomaleji? No a co. Tohle řeší u nás jedna dokorka a kámoška z ní byla na prášky, páč mladší dítě má fakt droboučký, hubeňoučký a doktorka jí říkala, prostě to musí sníst, holt jí krmte :rolling_eyes:
10. srp 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - tak naše MUDra naopak - ta při každé kontrole chválí, jak je šikovný a jak je to príma, že není žádný cvalík, že do života jak když to najde:grinning:. A já si teda myslím totéž...on teda Lukáš i tak nějak přirozeně si volí spíš zdravější jídla (třeba nijak extra netouží po čokoládě a sladkostech, preferuje bílý jogurt nad těma slazenýma,...). Jinak my teda u mekáče sem tam něco dáme, mě to chutná, Lukášovi taky, ale nepřijde mi to tak děsný, upřímně mi kolikrát přijde rizikovější dát si nějaký jídlo někde v restauraci:grinning:. Luciš teda do happy mealu vyžaduje hranolky, nugety a pomerančový džus...mě to mlíko přijde fajn, ale k těm fastfoodovým jídlům ještě k zapití mlíko mi přijde takový už jako moc:grinning:. Colu Lukáš vůbec pít nechce, to odmítá, že je pro dospělý, ale on obecně pije z 99% jen čistou vodu z vodovodu, víceméně jedinou výjimkou je právě ten džus u mekáče, ty sladký pitíčka striktně odmítá a to jsem teda fakt ráda...já taky piju v drtivé většině čistou vodu, tak to má "nakoukaný" ode mě asi:grinning:. A kaši s kakaem zkusím dnes změřit:grinning:, už jsem ji párkrát měla, tak jsem zvědavá, co to dělá s cukrem:grinning:
10. srp 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Fakt mi děláš chutě s tou kaší :grinning: Mám pocit, že dneska už to nevytrhnu a možná si jí dám taky, ale na ní jen ovoce (jistota je jistota).

A razíme na výlet do velkoměsta, mějte se tu krásně:slight_smile:
10. srp 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - no já myslím, že to kakao je míň sacharidový (zcela jistě:slight_smile:) než to ovoce, nedávám granko, ale klasický kakao na pečení, to nemá sacharidy, zatímco ovoce dost:wink:. Jinak už mám poměr - 250ml mléka a do toho 25g krupičky (jsou to ca dvě polévkové lžíce zarovnané:wink:), je to sacharidově ok a taková dobrá konzistence kaše:slight_smile:
10. srp 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak dnešní UZ máme odhad váhy 1855g a průtok placentou normální. Prý budeme mít drobnější miminko, odhad váhy tak cca 2800g, prostě bude po mě, já jsem taky měla takhle nějak. No, nutno napsat, že jsem to v dětství, pubertě a dospělosti dohnala, několikrát i přehnala :grinning: . Tak to by zase nemusela :grinning:. Za 14 dní další UZ, jak nám roste.
10. srp 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ilonne aspon se bude lip rodit nas malej mel 2.90 tak doufam ze ted druhy bude taky tak nejak taky mi rikali ze bude mensi
10. srp 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky v tescu mají velké slevy na Plenky... ženský je tam brali ve velkém....skoro v každém košíku aspoň jedny...já je koupila v amkru ještě o něco levněji také v akci...
ty nejmenší 1 plenky 3 balení po 78 pamapersky stály něco málo přes 700 kč..super cena...taktéž mají v Amkru vlhčené ubrousky pamper 4 + 2 zdarma za 200kč...hned jsem je vzala...ještě leíš cena než v Tescu..
10. srp 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem byla dneska v poradně. Odhad váhy 1273g a všechno v pořádku. Diabetologická dieta se projevila tak, že mám o půl kila míň než před 3 týdny :slight_smile:
10. srp 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne
@radus78 holky pěkný váhy mimísků máte...
@ilonne buď ráda, že malá bude drobnější, já bych si to také přála, aby Maruška měla max ty 3 kg..mě by to stčilo.. :grinning:
10. srp 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja jdu na ultrazvuk zitra a uz se tesim az se dozvim jak veliky je,mala pri narozeni mela 3100kg a merila 51,na holcicku docela velika,bych rekla,taky po tatovi,takze ja doma obleceni v 50moc nemam,nebo spis jen ty bodicka,nejak to vydrzime a nebo to opravdu koupim az budem doma :wink: .Holky a jak jste na tom ze zady?me teda boli jako blazen,hlavne rano kdyz lezu z postele a uz citim i panev jak se roztahuje,no tesim se az to budu mit za sebou,uz to zacina byt moooc narocny :slight_smile: ..
10. srp 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
zada obcas ale minimalne spis me boli spodek a kolikrat kdyz mam vstat z postele si pripadam tak na 80 spodek me boli ted dost casto
10. srp 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek Ajaj, to mě nestraš. Na malou jsme měli Römera a vešla se do něj ještě v létě.. Ale pravda je, že oblečení do sedačky neřeším, protože v zimě mívala jen nějakou mikinu, v té se tam vejde a na autosedačku máme tlustej zimní fusak red castle, který se dává zvenku, případně pod něj se dá dát španělka. Tím, že v zimě v autě topíme, bych ji ani v kombinéze dát nemohla, protože by se mi uvařila. Ten fusak je super, že se dá na přenos a v autě se sundá a hotovo.
10. srp 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78
@ilonne gratuluji ke krásným výsledkům na ultr.Taky už se moc těším,ale jdeme až za 13 dní.
Záda ani moc ne,ale spodek pěkně bolí.Když sedím na něčem jiném než na posteli tak mě za chvilku pěkně bolí kostrč.Máte to taky někdo?Jinak si už připadám jako pěkná velryba :frowning2:
10. srp 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana
A ten fusak ti do vajicka jde v pohode??Me tam prave nesel,tim jak jsou ty pasy ve vajicku v celku..ja sem si ted prave kvuli tomu od kamaradky pujcila vajicko i s kocarkem,ma casualplay a je teda bozi a to vajicko ma 4nebo 5poloh,takze v nem muze i hajat a je fakt prostorny..
@kajulka001 spodek jo,ty blaho to slysim poprve..
10. srp 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek