• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@monika12353 Noo,tak ted uz jsem v klidu :wink: .
@vrana No verim,ze kdybych prenasela byla by taky vetsi,ale az takhle,teda byla pekny miminko a jak si rodila??
12. srp 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek Hele rodila jsem normálně a i se to dalo. Paradoxně k té váze byla fakt dlouhá, takže pořád působila jako drobeček a ne nějaké obtloustlé miminko, to ne. Ale jako 4,5 a víc kg bych fakt nechtěla :rolling_eyes: No uvidíme, jak to tentokrát půjde.
12. srp 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jdeme na ultrazvuk 23.8.tak jsem taky zvědavá.Váhověc by po mě nebo manželovi neměl mít moc,ale nevím s délkou.Oba jsme vysocí....Sice jsem se narodila docela malá,ale taky jsem to pěkně dohnala :slight_smile:
Tak první várka pověšená a lehce krápe :frowning2: Celou dobu vylézá sluníčko a jen co to člověk pověsí.....Docela se to protrhává tak snad.Už se nemůžu deočkat večerního žehlení :grinning:
12. srp 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach I me to zehleni bavilo :slight_smile: a jeste me neco ceka..
@vrana urcite dobre!!
12. srp 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek Však já se na to žehlení taky těším :wink: Myslím že potom co bude prcek na světě a bude se žehlit pořád stejný množství tak to bude horší....
Už mi uschly obě pračky :slight_smile: uklizeno mám taky..teď menší svačina a hurá do žehlení :slight_smile:
Ve středu jsem si koupila pěkně velký žehlící prkno v tescu za super cenu :wink:
12. srp 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach já jdu na utz. taky 23.8. :wink: Teda snad mi ho Dr. udělá.

já nemám zatím vypranýho ani vyžehlenýho nic. Na začátku září mi mamča odjíždí na dovču, tak si všechno pro mimčo připravim když tu nebude, abych zabila čas :grinning:

Holky, nevíte od kolikátýho týdne zhruba se chodí na monitor?
12. srp 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Co to bylo za magora? To bych ho hnala, by zkusil na mě šáhnout jednou a ty pazoury bych mu rovnou přerazila :angry: :angry: .
@clloi Tak já jsem už zubaře přežila, akorát mi čistila zubní kamen, což mi ostatně čistí vždycky. Doufám, že naše malá bude mít zuby po mě. Mám jen dvě plomby, za to chudák manžel naši zubařku vyloženě živí. Je tam několikrát do roka.

Jinak k tomu praní, skříně se nám začnou dělat příští týden a prý budou v půlce září, možná i dřív. Tak jsem zvědavá, kdy já budu vlastně prát a žehlit :grinning: . Aby to nedělal manžel, až budu v porodnici.
12. srp 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn Ahojda, mě sestřička v poradně říkala, že se nemocenská do toho příjmu započítává. Dřív to tak nebylo, ale teď prý ano :frowning2:
12. srp 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli77 Ahojda, já mám koupený zimní fusak Aesthetic a vzhledem k tomu, jak je krásně měkkoučký a přizpůsobivý, tak si myslím, že se vejde kamkoliv :slight_smile:
12. srp 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 ahoj, já se ptala u nás v práci účetní a nemocenská se nezapočítává :wink: hodně je o tom i na netu, to by pak pulka těhulí musela žádat o doplacení protože by neměli žádnou mateřskou. Máme zrovna v práci jednu čerstvě na mateřské a před tím byla celých 7 měsíců na nemocenské a mateřská se jí počítala zpětně z průměru za rok, který dělala. :slight_smile:
12. srp 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne já sem v tomhle hrozná, nikdy mně zubař nic nedělala, kromě vrtání ale když tam sedím, tak mám pěkně ztažené půlky :grinning:
@vercach tak já jdu na měření 24.8. :grinning: no sem zvědavá :grinning:
12. srp 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi chci věřit tvý verzi :grinning: :grinning: :grinning:
12. srp 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 Vygooglila jsem stejnou odpověď jako @clloi - nemocenská se nezapočítává, započítá se jen mzda před nemocenskou. Zjišťovala jsem to i kvůli sobě, jsem od května na PN a do nástupu na mateřskou tam ještě nějakou dobu budu a rozhodně bych nechtěla malou mateřskou (na první dítě mi vycházela víc než slušná) a budu mít stejnou jako poprvé. Prostě do 4 let věku prvního dítěte, pokud člověk odchází na PPM od stejného zaměstnavatele, počítá se ten první vyměřovací základ.
A počítala jsem, počítala a na mateřskou můžu nastoupit až 12. září, abych neměla krácenou dovolenou za rok 2012, za letošek bohužel budu mít nárok jen na 3/12 dovolený (a to je málo, co si budeme povídat).
12. srp 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. srp 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAdy je spousta odpovědí v souvislosti s mateřskou a rodičovskou dovolenou http://poradna.finance.cz/mzdy/tema-65/materska-a-rodicovska-dovolena/?&form4232[Od]=30
12. srp 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek ty 3/12 sis počítala sama? Já si to počítala s nástupem 10.9. a vyšlo mi, že mi proplatí 7/12 za rok 2011
12. srp 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 Jj, já už nejsem na mateřský ale na neschopence, na dovču mám nárok právě až od okamžiku nástupu na mateřskou. A vychází mi tam tři celý měsíce, takže 3/12 dovolený za rok 2011 plus k tomu pak celou dovolenou z roku 2012. Ale za ten propočet za letošek ruku do ohně nedám, nejsem účetní, jen vycházím z toho, co jsem si přečetla na netu.
12. srp 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn věř, je to tak, počítá se 70% z denního vyměřovacího základu, kalkulačkay na výpočet jsou na netu. :wink:
12. srp 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky napustite si nektera vanu nebo jen sprchu docela bych si dala vanu jak me boli cely telo :frowning2:
12. srp 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 Když mám čas, napouštím si vanu. Je to příjemnější než jen sprcha. A to máme i samostatný sprchový kout, ale tak vana plná pěny je vana plná pěny :wink:
12. srp 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek ten rok 2012 sedí, ale za rok 2011 se to bere jinak a to tak, že se to všechno (rodičák i nemoc) jako neodpracovaná doba pro překážky v práci a krátí se ti dovolená za prvních 100 pracovních dnů o 1/12 a pak za každých 21 pracovních dnů o 1/12. Zkus si to spočítat.
12. srp 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek vim ze na zacatku je zakazanu skrz treba potrat ale ted by snad nicemu vadit nemela nerikam ze se budu koupat ve varici vode ale jak rikas na vanu s penou sprcha nema
12. srp 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 koupu se i sprchuju, záleží na co mám chuť, samozřejmě ne ve vařící vodě :wink:
12. srp 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nic jdu si dat vanu :grinning:
12. srp 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 Díky, zítra to zkusím, dneska už šly mozkový buňky spát a nechaly mě tu samotnou :slight_smile:

@kajulka001 Taky si nedávám vařící vodu, ani to nemám ráda. A nemám pocit, že bych něčemu vanou škodila. Vůbec mám celkově pocit, že teď podruhý to beru víc na pohodu a spoustou věcí se nestresuju :wink: Ale je fakt, že v prvním těhu jsme se stěhovali z bytu, kde byl jen sprchový kout do baráku, kde máme oboje. A s koupelí jsem čekala až těsně před porodem, do tý doby jen sprcha...
12. srp 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam no ten přistup by fakt mohl bejt lepší,ale rodilo nás moc a já tamy byla sama. 'Ulevový polohy mi zatrhli, prostě jsem musela bejt na posteli , maximálně povolené jsme měla z ní slézt. Setra po mě chtěla aŤ něco udělám , nebo ji odpovim vždycky při kontrakci a byla nervní když jsem ji hned neodpověděla nebo to honem neudělala. Před sprchou mi řekli že se pak mužu napít, za 5 minut mě z ní vyšouplí a pít mi zakázali a já pak 2 hodiny prosila o mokrou plínu abych mohla aspoň dejchat, setra na mě neměla čas, až mi ji podal doktor a stálo ho to pul minuty času. Snad to bylo tím že nás bylo moc, pak se všechno zapomene ale mohlo to bejt ve větším klidu si myslím.
Jinak já k zubaži chodím co 3 měsíce ale už technika se mi nezdála. Om mě něco vyvrtal, když to bylo vetší dal mi tam provizorní plombu co vydržela do druhého dne, objednal mě za 3měsíce, na další 3 měsice mi spravil pidikaz, byla jsme venku za 5 , 10 minut . Když jsem se ptala proč mi nezadělá ten kráter , tak že se bojí, aby to nědělalo neplechu. POpár měsících se mi tem otevřenej zub vždycky odštíp nebo rozpůlil, čimž už jsem příšla o dva o třetí že pod ním byl váček, který se dá udajně léčit. takže já černý svědomí že bych nechodila jaksi nemám....

@vrana Marušla měla 4000g a 51cm a šlo to, ale nemám srovnání s menčím no :D strejda měl 5,3 a to byl ročník 1928 tuším takže zádnej vytuněnej špítál a cisař :D

@edithn já jdu na první monitor 6.9. při poradně

taky miluju vanu konečně ji zas po 3 letech mám (taky jsem se za ty 3 roky 4krát stěhovala že :D )
jsem si hrála, to jsou naše meditační chvilky ve vaně
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/284021_2254724897134_1518670780_32422067_4614740_n.jpg
prý když je plná vody a dostaneš tam celej pupík a uši pod vodu tak je udajně slyšet to malý srdíčko. moc tomu nevěřim ale nedá mi to to nezkusit :grinning:
13. srp 2011 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, taky bych si dala vanu kdybychom jí měli doma. Minulý týden jsme byli v Maďarsku v termálech a koupala jsme se v těch bazénech celý den, takže si myslim že pokud se člověk vyloženě neotevírá, tak to není nic proti ničemu :wink:
13. srp 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Tak to jsme na tom podobně, já chodím k zubaři tak jednou za pět let, když se tam dokopu za tři roky, tak už je to pomalu na oslavu :grinning: . Teď máme s manželem stejnou zubařku, tak mě vždycky objedná a dotáhne mě tam.
@kajulka001 Vanu si dávám každý týden, nedávala jsem si jí v prvním trimestru, to jsme měla vyloženě zakázané, byla jsem na rizikovém.
@barbarkaaa To je vtipný, to musím zkusit.
13. srp 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi
@gumidek Ahoj holky, tak to by bylo super! Mě to takhle tvrdila sestřička v poradně (ve fakultní nemocnici) s tím, že to má ověřené od nemocniční sociální pracovnice. Tak jsem byla zklamaná a dál už jsem nic nezjišťovala. Jsem na nemocenské od začátku těhotenství, tak budu moc ráda, pokud to bude jak píšete Vy.
13. srp 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte :slight_smile:

Dneska jsme měli hlídání pro prcka a jeli jsme dokupovat potřebný věci do Ikey a teda nebyli jsme sami... jsem si tak říkala, jestli tam některá z vás náhodou taky není :sweat_smile: Tak už máme komodu na hadříky, přebalovací podložku a další drobnosti. Už jsem teda zase vymyslela, co všechno ještě potřebujeme, ale tak akutního už není nic.
Teď ještě odstěhovat od babičky zpátky vaničku na koupání, cestovní postýlku pro mimčo do obýváku a pak už se vrhnu na praní.
Muž mi jen tak mimochodem oznámil další služební cestu, zatím taky na září, tak doufám, že v říjnu se bude držet jen v práci a doma a nebude mi cestovat nikam za hranice. U porodu si to bez něj nedokážu představit, komu bych pak nadávala, ať na mě ani nesahá:grinning:
13. srp 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek