• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@gumidek
hehe
truchu závidím u nás je akutní všechno, jsem aspoň koupila plíny dvoje v Bille Hugísky s biobavlnou pčišli na 2,90 jedna, ale peo klid v duši to nestačilo :DDD
13. srp 2011 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 http://www.azrodina.cz/2485-co-je-ppm-penezita-pomoc-v-materstvi-a-co-rodicovsky-prispevek-aktualizace-k-112011 tydy je to psané v nejčastějších dotazech. Hned první dotaz - jak se zjišťuje výše PPM. :wink: :wink:
13. srp 2011 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavli77 ja jsem mela Bugaboo i s origos fusakem na nase prvni ditko (narodila se v zari), davali jsme ho jak do hluboke, tak do sportacku a tenky mi teda neprisel, ale do velkych mrazu jsem ji proste i do toho fusaky lip oblikla a dal ji jeste extra tenkou deku a stacilo...
14. srp 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach pdpourny pas na brisko mam taky, a dokonce ten, co doporucovala @vrana , od zn.Anita a pouzivam fakt pravidelne, prestaly me celkem diky tomu zlobit zada v krizi a ujdu treba na prochazce s malou vetsi vzdalenost, aniz by mi tvrdlo brisko :wink: vrele doporucuju
14. srp 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
se omlouvam, ze sem moc nechodim a pak sem takhle vpadnu... chodim jeste na jine diskuze a vic toho uz moc nestiham :sweat_smile:
Urcite to tady padlo, ale je tady nekdo z Brna, kdo uz rodil nebo se chysta rodit na obilnaku? :sweat_smile:
14. srp 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek my byli v Ikee ve čtvrtek, ale my kupovali postel pro tu starší, aby měla kde spinkat a taky spoustu blbostí, ale na mimčo teda nic :grinning: Už budu muset začít řešit i to, ale mě stačí koupit plenky, kosmetiku a věci do porodky a vyprat pidi věci
14. srp 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už máme hotový koutek pro Natálku a jsem z toho nadšená :grinning: :grinning: Barvičky jsou úchvatný, nafotila jsem , ale na fotkách to tolik nevynikne , můžete mrknout v albíčku :wink:
Jsem po pátečním ultrazvuku trochu v rozpacích - byla jsem tam asi 4 minuty a ani nevím kolik malá měří a váží :confounded: , prý je stočená a nezměří se to ??!! :confused: , ale už je hlavou dolů a je zdravá, to je hlavní!! třeba se to dozvím u svého doktora zítra...
Od zítřka je v Lidlu akcička na dětskou kosmetiku a různé - http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=19845
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=19771
14. srp 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jak mrkám na ty vaše fotoblogy, tak už skoro všechny máte připravené postýlky, přebalováky, máte to tak hezky naparáděné a já nemám ještě ani složenou postýlku, přebalovák je někde v krabici ve sklepě, nemám vypraný ani jeden obleček, no prostě totálně nepřipravená :slight_smile: dnes jsme byli na křtinách naší neteře, bylo to krásný, tak jsem tak trochu zalitovala, že manžel není věřící, protože bych našeho syna taky ráda nechala pokřtít .... tak to zkrátka nechám na jeho rozhodnutí, až bude větší, jestli si tu cestu k tomu najde
14. srp 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Moc pěkný koutek :slight_smile: a koukám, že budete mít taky Natálku :wink:

@spaghi Vítej do klubu, já taky nemám připraveného lautr nic. Jediné co mám vyřešené je kočár a autosedačka. Renovovat pokojíček budeme na konci srpna a pak mě teprve čeká praní a tak. Ale zase si říkám, že to je pak práce na víkend max.
14. srp 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana taky si říkám, že si počkám na sluníčko (jestli teda vysvitne) a během dvou dnů to bude vyprané a pak postupně žehlit, max. za tři dny hotovo :slight_smile: kočárek asi budu urgovat příští týden, je už objednaný od května, dodací lhůta cca 3 měsíce, tak se optám, zda to stíhají do konce srpna, kdyby ne, tak to ještě září jistí :grinning:
14. srp 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi @vrana Tak to už jsme na to tři, až na to, že já nemám ani postýlku doma, pořád váháme jestli koupit novou nebo zrenovovat starou po mě. Přebalovák taky ještě nemám. Aspoň, že ten kočárek je u našich. Jo a o nějaké dětské kosmetice si můžu nechat akorát zdát. Mám akorát plínky newborn - pampers, neb jsem na ně měla slevové kupony a nějaké ty vlhčené ubrousky na zadeček - taky slevové kupony. Tak, co kdo z nás vede :grinning: :grinning: :grinning:?
14. srp 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Jinak. pokaždé když čtu o výši PPM, tak se mi spolehlivě zvedně tlak. Kdybych já debil zůstala na neschopence, kterou mi ostatně doktorka chtěla nechat a nevracela se do práce, tak se mi PPM počítala z loňského roku. Jinak nám se počítá trochu jinak - za poslední tři měsíce, ne za rok, takže ji mám vypočítanou z platu o 10% nižšího než loni, bez přesčasů apod. :angry: :angry: :angry:
14. srp 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne no to je těžká soutěž :grinning: kosmetiku jsem nekupovala nic, kromě věcí v lékárně (Sudocrem a Bepanthen), prý hned po narození není žádná extra kosmetika nutná, pokud něco bude potřeba, vyšlu manžela
postýlku jsme dostali, jen ten přebalovák jsme koupili, švagrová nám sice nabízela po holkách, ale byl moc velký
14. srp 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa - my kupovali teď o víkendu Huggies newborny s biobavlnou v dm na kuponek a dva ty balíky po 56ks za 199kč, takže bezkonkurenční. Je to na ty jejich kuponky, mám ještě další dva, tak pokud budou vyhovovat a mimís bude drobnější, jak to zatím vypadá, tak pak ještě přikoupíme...ještě jsme vzali v tescu tři balíky dvojek těch tescových, měli akci 2+1 zdarma, takže vyšly taky za 470kč za ca 240 plen :dizzy_face:.

@orchidie - já budu rodit v Brně, ale v žádným případě nechci na Obilňáku:grinning:

Já kosmetiku nemám pořízenou ještě vůbec žádnou, akorát lékárnu...postýlku a spaní vyřešený ještě není (resp. není to složený, včera v Ikea jsme koupili matraci do postýlky), ale jinak je tak nějak "samospádem" zařízený a pořízený už všechno...a jsem teda ráda, že třeba vypráno už je a nebudu se s tím muset mořit s pupkem teď ke konci, že už budu mít klid:grinning:, přebalovák nemáme vůbec, nebudeme pořizovat...u Lukáše jsme taky neměli a přežil:grinning:. Teď chci ušít akorát "podložku" do koupelny na sušičku, že tam hodím věci na přebalování do košíku na pračku a jen tam bude ta podložka a tam bude přebalovací koutek a nazdar bazar...
14. srp 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Haha, tak já taky soutěžím jo? Kosmetiku nemám žádnou, sobě do porodnice taky nic, plínu ani jednu a v současné době ani vlhčené ubrousky :grinning: Jediné co tu mám je už asi prošlé dětské Nivea mýdlo, co mám u malé v prádelníku. :grinning: Oblečení mám narvané v krabici pod postelí, nevyprané, bo nemám kam ho pak uklidit. :rolling_eyes: A chudince malý jsem ještě nekoupila vlastní ani jednu jedinou věc. :frowning2: Jsem to matka krkavec. Ale pořád si říkám, že je času dost. A taky trochu vyčkávám na utz ve 32, jestli nám tu holčičku fakt potvrdí.
14. srp 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana dobře, dobře, prvenství je tvoje :grinning: já věřím, že všechno půjde podle plánu, takže času ještě dost, manžel si vezme začátkem září dovolenou a prý s přípravami pomůže (jen aby nekecal), uděláme asi i komplet generální úklid, trochu přestavíme ložnici, aby měl mrňousek svůj prostor (bohužel se budu muset vzdát své staré krásné truhly :frowning2: ) a asi přehrabu skříně a zbavím se všech zbytečných věcí
14. srp 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi No neboj, za pár dní z toho začnu být nervní :grinning: I když pravda je, že vlastně není proč. Postýlku manžel může seštelovat i když budu v porodnici, vyprat a vyžehlit povlečení umí taky. Pleny se dají koupit kdykoliv, kosmetika taky. Takže kdyby to nakonec bylo nějak jooo dřív, což nepředpokládám, tak by se to snad taky zvládlo. Větší sranda by byla, kdyby to nakonec byl kluk, páč by měl všechno dorůžova :grinning:
14. srp 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak ja uz muzu klidne rodit veci vyprane a vyzehlene vicemene i naskladane ve skrini dneska bylo u nas hezke pocasi tak jsem si venku vydrhla kocar aby pekne proschl a autosedacku mam taky vypranou ted budem skladat postylku jeden balik plinek uz mam :grinning: pak dudlik ubrousky vlhceny ale jeste neco dokoupit musim ted chci z materske nakoupit nejake plinky pak vlozky do porodky i na dom az dojedu v lekarne par veci a budu mit snad vsechno protoze u me hrozi driv porod hlavne skrz ty testy tak chci byt pripravena kdyz jsem v tom 30tt lezela v nemocnici doma jsem nachystany nemela vubec nic a mela jsem paniku protoze neverim manzelovi ze by to zvladl kdyz se staral o malyho takze jsem si ted vsechno radsi nachystala kdyby nahodou ale kdo vi abych nakonec jeste neprenasela jako prvni :grinning:
14. srp 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no já jsem se taky bála, aby se pohlaví opravdu potvrdilo, protože už máme plnou skříň oblečků pro chlapečka... naštěstí je to opravdu na 100% potvrzeno, z 3D máme fotku varlat (jiný záběr, např. obličejíčku, se totiž nepovedlo udělat, nohy roztáhnul, ale obličej neukázal ani za nic, hvězda)
manžel taky říkal, ať to ještě neřeším, že kdyby něco, o všechno se postará a všechno připraví a když jsem se ho zeptala, jestli i vypere a vyžehlí, tak najednou otočil a prý mám radši začít s tím praním hned :grinning:
14. srp 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Tak jo, je to tvoje, ale jen o fous :grinning: .
@spaghi @vrana Jinak já už se na pohlaví neptám, v 28tt mě doktorka ujistila, že můžu pokračovat v růžové nákupní horečce, tak to od té doby neřeším.
14. srp 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi to je dobrej v zehleni bych jeste manzelovi verila na to on je peclivej ale horsi by bylo s pranim to uz parkrat dokonil a neco obarvil...
14. srp 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam kluka potvrdili jen jednou a to ve 20tt na velkym ultrazvuku na genetice neco mezi nozkama bylo tak doufam ze to kluk bude jinak by byla holka v modrym :grinning: ale porad lepsi holcicka v modre nez kluk v ruzove :grinning:
14. srp 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 k pračce manžela raději taky nepouštím :slight_smile: co se týče žehlení, umí vyndat jen žehlící prkno z komory a tím to hasne
14. srp 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi ja si pamatuju ze kdyz byl malej miminko tak manzel parkat vyzehlil kdyz zehli dava si na tom zalezet ale ze by sam od sebe to ne :grinning: tenkrat pomohl protoze jsem byla hrozne unavena ale vyzehlit bylo treba jinak ted uz ani snad nevi kde vubec prkno je :grinning:
14. srp 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 jsou věci, které prostě v domácnosti zůstanou na nás, ale zase musím říct, že manžel umyje okna, vyluxuje, dokonce i setře podlahu, takže se o úklid vždycky nějak podělíme
14. srp 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi joo tak okna mi uz manzel taky umyl dokonce vypral i zaclony sla jsem s malym tenkrat do zoo a se segrou a s jeji malou a kdyz jsem se vratila vsechno bylo udelany kdyz jsem se vratila z nemocnice tak bylo i vytreny kdyz potrebuju pomoct tak pomuze ale to mu rikam malo kdy chodi do prace a kdyz neni v praci dela na baraku ted hlavne drevo na zimu s tim ja mu ted bohuzel pomoct nijak nemuzu :unamused: tak to dela sam s tchyni ale ta to dela jen tak okrajove opatrne....
14. srp 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 tak pokud máte ještě lítání kolem baráku, tak to chápu, že bude spíš na ty "hrubší" práce, ono toho je taky dost
14. srp 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne
@spaghi
@vrana hlásím se do klubu mám autosedačku a 2 balení tech Hagísek newborn , přišly v Bille ma 179 balík. Tesco tu taky máme , ale do akce 2+1 nejdu, je tady prd místo dokud tu jsou ty krabice a akce jsou pořád nějaký někde tak pak dokoupím.
u nás vyživnej den dopolko jsem motala borůvkový knedle, pak dáchanec, pak se řešilo co s čubou, páč vodítko bylo u našich páč bylo včera k nenalezení spadlo do belíka tak ho mamča dopolko vzal k nim. a když ji tu necháme zavřenou bude řvát na celej barák, a příteli se nechtělo jit přes 2 ulice pěšky , tak náhradní program byl jet do MB shánet dárek, takže čuba byla zavřená 2,5 hodiny v autě. Když jsme přijeli chtěl si uvařit kafe, vyhodilo to zásuvku, je uplně vyhořelá, opět. Nahodit pojistky nejdou protože prská ze zásuvky jen co se zapne šťáva. Nejde proud v půlce bytu. Zrovna přes kuchyň a chodbu kam několikráv v noci letím, čurat. Toaleťák položenej jinde(pořád říkám dávat věci na své místo) tak jsem ho v tý tmě hledala a jako bonus se podemnou urvalo prkýnko a potmě no nenamontuju , takže v noci budu padat do záchoda a na studený. :D
15. srp 2011 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
a pomocný chlapi vám závidím, pokud chlap dělá něco na baráku, v garáži a tal tak to neřešim,ale pokud jeden maká a druhej jen sedí u TV nebo PC tak se holt ozvu. teď jsme se aspoň popracoval do fáze kdy vynáší koš do hodiny a někdy se včas domůžu i vylití vody po nádobí. ten džber je fakt těžkej přes tak dlouhou chodbu. Ale mám slíbený prkno du kuchyně do čt. tak snad už bude po polních podmínkách.
15. srp 2011 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já už mám všechno :grinning: Do porodnice nachystáno, oblečení, kosmetiku pro mimi, přebalovák atd. :grinning: Musím to tak mít předem, po zkušenostech z minula vím, že v devátém měsíci bych jen nervačila, že to všechno ještě musím udělat a nestíhám... Takže raději předem a pak se s klidným pocitem dožít porodu a přežít ho. jediné, co ještě musím je vyprat kočár a autosedačku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. srp 2011 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek