• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@ilonne spatna zkusenost s Obilnakem? :grinning: :sweat_smile: no ja nemam v planu tam pobyvat na sestinedeli dyl jak 1den kvuli nasi male, abych od ni nebyla moc dlouho pryc, podepisem revers a trada domu, takze jsem hledala porodku, kde budu mit zarucenou sprchu ci vanu na porodnim boxu, protoze prvni porod mi to moc, moc urychlilo, mela jsem krizove bolestui jak hrom. Bohunky nechci, ze je tam moc natresk a vsechno jak na bezicim pase ve fabrice a Milosrdni nevyhovuji. Kam teda pujdes?

a k chystani veci pro mimco a do porodnice jsem na tom podobne jako @vrana takze me to teprv vsechno ceka dat dohromady, ale prani/zehleni mam slibene od mamky s babickou, tak na ne spoleham :grinning: jelikoz my jsme ted jeste porad v pronajmu, rekonstruuji nam byt a zpatky se stehujeme az koncem srpna :sweat_smile:
15. srp 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak ja mam vyprane a vyzehlene vsechno. Ale jeste nemame kocarek doma a hlavne nas teprve ceka malovani, porad stehujeme, delame upravy, shanime neco po obchodech apod. Je toho nejak moc. Uz aby to bylo. :slight_smile:

Ja jsem dneska byla zase u Dr. a maly je porad nozickama dolu. Uz mate vsechny miminko otocene hlavickou? Doktor mi rekl, ze si mysli, ze uz se neotoci a ze by to videl na cisare. Zatimco na Obilnaku v Brne mi rekli, ze i nozickama rodi prirozene. Ze cisare delaji az v akutnim pripade. Tak ted nevim, ceho se mam bat vic. :-/
Jinak CS mam 3. Co to CS vlastne znamena? Vim, ze je to neco s cipkem. Minule jsem mela 1 a za 2 tydny uz mam trojku. Nevim, co si o tom myslet. Ale dr. tvrdil, ze vsechno je vporadku, tak snad jo...
15. srp 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - KP můžou zkoušet rodit vaginálně, ale mělo by to být jen s tvým souhlasem...já bych do toho teda na 100% nešla ani náhodou a raději rovnou sekci - obzvlášt u chlapečka - tam krom těch klasických rizik (seknutí v porodních cestách, následná hypoxie...) hrozí i mmj. např. poranění varlátek a penisu, jak se to tlačí první, takže tohle já bych si prostě "odpustila" a raději císaře v klidu plánovanýho a ne pak akutně nějaký průšvih řešit...CS hodnotí stav čípku - pět různých vlastností - naléhající část, dilataci, zkrácení, konzistenci a směr, kterým směřuje - každý ten parametr má hodnocení 0-1-2 body a jejich součet je právě to Cervix score...takže se hejbe od 0 do 10bodů podle připravenosti porodních cest k porodu. Kritická hodnota (tzn. hodnota, od které se to považuje za riziko k předčasnýmu porodu) v 32.tt, v kterým ty jsi, je 4body, takže s trojkou jsi v normě a vše je v pořádku, zkrátka už se to dole připravuje k porodu:wink:
15. srp 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko ja bych taky nerodila koncem panevnim ani za nic pokud bdue mozny cisar tak bych sla do nej
15. srp 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie a to podepises revers a jdes domu sama nebo s mimcem??
15. srp 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete
@kajulka001
No jo, jenze ja si vybrat nemuzu. :frowning2: Pokud odhad porodni vahy bude mezi 2,5-3,5 kg, tak se rodi automaticky prirozene a cisare si zvolit nemuzu. :frowning2: Jinak bych sla taky rovnou do nej. Ja mam z porodu KP velky strach.
15. srp 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko aha a ty budes rodit v brne??zjistit si jestli nektera porodnice v brne treba cisare neudela
15. srp 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - hele, vybrat si můžeš - minimálně můžeš vybírat porodnici, ve které budeš rodit a zrovna u KP je tolik rizik při vaginálním porodu a odhady váhy uzv natolik nepřesný, že pokud by mi prostě neumožnili rozhodnout se v takové situaci, jak chci rodit, tak jdu jinam, kde to prostě umožní...KP bych vaginálně neriskovala rodit ani při odhadu prťatýho miminka, u toho kluka dvojnásob ne:wink:
15. srp 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001
@petapete
Zjistovala jsem i Brno i Breclav a bohuzel vsude maji stejny podminky. Pri odhadu od 2,5-3,5kg se rodi normalne... az pri komplikacich delaji CŘ. Jinak ne. :frowning2: Celkem me to sokovalo... ne, ze bych se na tu operaci nejak hrnula. Ale z porodu KP mam fakt strach u chlapecka.
15. srp 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko to je teda pekne na prd :unamused: nekdy se stava ze se mimco pretoci i tesne pred porodem ale na to se spolehat neda...a nedelas ty cviky ktere tomu napomahaji aby se pretocilo??
15. srp 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Nestresuj se předčasně...ještě je pořád dost času na to aby se přetočil :wink:
15. srp 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Neboj, ještě je času mraky. Moje dr. říká že finální poloha bývá kolem 35.tt a když je i tehdy dítě KP není nic ztraceno, jsou dítka co se otáčí těsně před porodem. Ad KP, nevím jak bych reagovala, kdyby se to týkalo bezprostředně mě, nicméně, moje příbuzná rodila druhé dítko KP a naprosto přirozeně a bez problémů, ovšem nevím, jakou tam hraje roli prvorozené a další děti, myslím stran porodních cest. Taky jsem se nepídila po případných rizikách. Nicméně je pravda, že kolem sebe slýchám od doktorů často že KP není hned důvodem k CŘ. Držím palce, ať to nemusíš řešit, ať se malej brzy otočí a máš konečně klídek.
15. srp 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko ahojky, taky mám prcka hlavou nahoru a Dr. mi říkal, že počkáme do 35tt a pak se dohodneme a když se neotočí, takže by byl automaticky plánovaný císař .. rodit KP se nedoporučuje a kór u chlapečků ..
15. srp 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek taky váhám nad fusakem a horký kandidát je lodger ...
15. srp 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 no samozrejme s miminkem :grinning: :grinning: :grinning:
15. srp 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 ze bych jako prdolku nechala tam a supajdila domu sama? :confused: :grinning: :grinning:
15. srp 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie ja nevim tak se ptam jedna holcina od nas den po porodu taky podepsala revers ale mimco mela v nemocnici ty 4 dny jak je klasika....myslis ze by bez tebe mala nevydrzela?nebo nemas kdo by hlidal ja jak ted byla v nemocnici tak jsem z toho taky byla spatna ze jsem ze dne na den byla bez malyho pekne jsem to v nemocnici orvala a jemu to bylo fuk :grinning: vubec se mu nestyskalo :grinning:
15. srp 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek jakou vložku máš na mysli do toho fusaku od emitexu?
@pavlina88 já dostanu kolotoč od kamarádky :slight_smile: taky sem jí ho kupovala a její malá byla moc spokojená, tak vyzkoušíme :wink:
15. srp 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 samozrejme ale v pripade nekomplikovaneho porodu... Pokud by bylo neco se mnou nebo s miminkem, nepohrnu se domu za kazdou cenu. Ale minule jsme tam trcely s malou uplne zbytecne a ted budu mit o dost vic duvodu byt co nejdriv doma. V porodnim planu budu mit stejne, ze bych rada v pripade nekomplikovaneho porodu, sla domu co nejdriv :grinning:
15. srp 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie a kde jso rodila prvni ja ted pres rok bydlim v jiznich cechach ale jinak jsem brnacka ze zidenic :grinning: a malyho jsem v roce 2008 rodila u milosu a super v utery porod v sobotu domu ale byla jsem tam od pondelka pac jsem prenasela a museli vyvolavat
15. srp 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 jenze nasi Barusce bude teprve 13mesicu, az se druhy prcek narodi a ja nikdy od ni nebyla nikde pres noc... S tatou to zvladnou, o tom nepochybuju, ale ja nevidim duvod, proc zbytecne trcet v porodnici, kdyz si mnohem lip odpocinu doma s manzelem, navic na vlastni posteli, ve vlastni koupelne, na vlastnim zachode a tak :grinning:
15. srp 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie to jo na to jsem se tesila az budu doma v klidku a ne srumec vizita atd....neco na tom je :slight_smile:
15. srp 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Myslím tuhle http://www.e-broucek.cz/fusaky-zavinovacky-deky/fusaky/emitex-cocoon-vlozka

@petrusam To jsem zvědavá, jaký rozhodnutí teda padne u vás. Co jsem zatím zjistila, tak jsou na něj pozitivní ohlasy, jen je to horší v okamžku, kdy dítko začne chodit, tak s botkama. Ale to zase netuším, jestli druhoče už bude v roce chodit, junior nám začal až ve 14 měsících, ale na opravdové chození venku to bylo až za pár měsíců, takže bysme neměli mít extra problém s těma botama... nebo ho za rok prodám a koupím nějakej emitex...

@vrana Google prozradí věci :grinning: Jenže takhle jsem sledovala různý diskuze u kočárku a bohužel těch S4 nebylo ještě tolik a byly většinou pozitivní reference, že jsme ho koupili a teď už bych tu samou chybu neudělala...

@nasekuratko Ještě je na otočení čas, nenech se zbytečně od doktora strašit :wink: A teda do přirozeného porodu KP bych za sebe nešla, to bych radši hledala jinou porodnici, kde by se dalo domluvit dopředu na císaře.
15. srp 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 prvni se narodila u Milosrdnych, porod fajn, trval 6h, 2/3casu jsem byla ve vane a pak jsme nemely s malou s nicim celkem problem, jen me bolely zada...
15. srp 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie no me taky nabizeli vanu a mic ale ja byla rada ze lezim a ze rozdejchavam bolesti ale jako takovej porod od tech nejvetsich bolesti byl za 4 hodky venku a kdybych chodila a stala treba by to slo i rychleji nechtela jsem se otvirat
15. srp 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie Jejda, to bude asi mýlka, já jsem z Prahy a rodit budu u Apolináře. Nebo jsem odpověděla na něco, co jsem neměla? No je to možné, občas se mi to stane :grinning: :grinning: :grinning: .
15. srp 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Manželce bratránka se otočil těsně před porodem, měla už naplánovaný císař a při UZ zjistili, že se malý otočil a stejně tak teď v dubnu kamarádce, takže nezoufej, ještě je dost času.
15. srp 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 ja jsem se zaradovala jak maly decko, kdyz jsem zjistila, ze na me vysel box s vanou a hned jsem tam zaplula, delalo mi to moc dobre na bolesti do zad a otevrela jsem se bleskovou rychlosti. Dr. na prijmu v 5h odpoledne mi rikal, ze jsem na 1cm a vypada to na porod tak nekdy rano a mala byla v 10h vecer na svete :grinning:
15. srp 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie tak ja jsem nemela na boxu vanu ale mohla jsem jit do toho spolecnyho sprchace ale ja nebyla schopna byla jsem rada ze lezim :grinning:
15. srp 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko my jsme taky pořád hlavičkou nahoru, jak píšou holky, na otočení je ještě čas, švagrové se holčička přetočila ve 36. tt, přetočí se cca 96% miminek, takže bych se fakt nebála - pravidelně dělám kočičí hřbety a domlouvám mu... nejdřív jsem na něj byla sladká, teď už přitvrzuju a začínám mu mírně vyhrožovat, tak snad se zalekne a opustí placentu, kterou má pod hlavičkou jako polštářek :grinning:
15. srp 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek