• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@gumidek - medvídě mělo v 30+6tt odhad 1480g a odpovídalo to pěkně stáří těhotenství:wink:. Jinak já koukám na ty průměrný váhy tady: http://www.maminkam.cz/velikost-plodu-v-tehotenstvi a u nás to odpovídá:wink:. Jinak ty uzv odhady je potřeba brát tak jako +-15% toho odhadu jako toleranci:wink:
16. srp 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete @spaghi Doufám, že tahle průměrná váha nevede nakonec ke čtyřkilovýmu mimču. I když doktorka se dneska tvářila, že to vypadá, že to bude zhruba kolem porodní váhy Štěpána, ten měl 3100 gramů. Jinak u mě se poprvé s odhadem váhy trefili - tip z utz 3 kg a bylo to 100 gramů víc. Bohužel těch proměnnejch, ze kterých vychází odhad váhy je moc, takže to fakt asi nemůže být úplně přesný.
Jo, a prý má malá ještě v břiše dost místa, takže si tam vesele rotuje a kroutí se. Sice pořád hlavou dolů, ale kolem své osy se kroutí pořád....
16. srp 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - no tak podle těch stránek, kam koukám, ten průměr vede k necelým třem a půl kilům v termínu :wink:. Nám se u Lukáše odhady taky krásně trefili - týden před termínem naměřili cca 3kg a po tom týdnu u porodu měl 3150g, takže to přesně odpovídá tomu průměru týdenního přírustku:wink:
16. srp 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhulky,podávám zprávu dnes jsme byli na posledním ultrazvuku :wink: Potvrdili nám kluka (nedalo se přehlédnout),váha cca2100g prý je to pěkné mimi.a je hlavičkou dolu.Filípek měl 3150g a porod byl v celku v pohodě,tak doufám v opakování.Jinak já už mám taky něco vypráno a nakoupeno.Už se nám to blíží.Holky poraďtě co máte na mimi.Mám koupit takovou tu chlupatku kombinézu?Mám jen takový teplý mikči a fusak do autosedačky emitex a i ten klasický.A jakou máte velikost.?
16. srp 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Přeci jen doufám v menší váhu :slight_smile: Snad ta dieta to bude držet na uzdě.
16. srp 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Hezky, novej foťáček :slight_smile: A jakej jste pořídili? Taky by se nám nový líbil, ale teď se to finančně nehodí :unamused:

@mmiirrkkaa Já jsem dneska 31+1, proto to koník počítá jako 32, ale ještě se do Krče volat nechystám. Budu volat případně koncem příštího týdne nebo začátkem toho dalšího. Hlavně si chci zítra dojít na sociálku a zjistit co a jak s mateřskou, papír už mám doma.

Na UTZ jdu v pondělí, tak jsem zvědavá na to naše dítko, mám pocit že už teď musí mít snad dvě kila, bojim bojim, pětikiláčka fakt nechci :frowning2: A s tím odhadem je to pravda, odchylka +- půl kila. Já se děsím, protože malá měla 4080 a 54 cm, ale pravda je, že se narodila 41+3, tak snad kdyby to druhé chtělo být dřív než po 10 dnech přenášení, mohlo by mít naději na menší váhu. Jsem na to zvědavá.

Dneska mě pěkně pobolívají záda, stydká kost a tak. Chtěli jsme jet s manželem na větší nákup, ale asi ho vyšlu jen do Penny, mám dneska nějakého těhububáka a nikam se mi nechce.
16. srp 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.Tak dnešní kontrola ve 30tt+5dní.mě moc nepotěšila.Mám zvýšený cukr,prý nemám jist sladké a více se hýbat.Cca 10kilo nahoře.Potvrzena po druhé hločička odhadem váží 1565gramů.Jinak dobrý.Chtěla bych poradit přemýšlím mezi dvěma kočárky cortina x3 tris evolution a implast canu ecoline! :slight_smile: Díky za názory
16. srp 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no my jsme hledali nějaký kompromis mezi kompaktem a zrcadlovkou, zrcadlovky se nám zdály už moc obrovské a nepraktické (představa, že táhnu kočár a ještě obr brašnu s foťákem se mi fakt nezamlouvala), ale zase samozřejmě kvalitou fotek a možnostmi jsou jinde, nakonec nám kamarád prodejce doporučil Sony NEX 5, má malé tělo a výměnný objektiv, pro neprofesionály dobrý stroj za poměrně slušné peníze, ráno jsem doma zkoušela narychlo pár fotek a spokojenost :slight_smile:
16. srp 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - tak mě by ty tři a půl kila nevadili, to mi přijde celkem optimum, já bych nechtěla přes 4kg:grinning:. Ale tak chtít/nechtít můžu, že...stejně to bude tak, jak to bude a nic moc s tím nenadělám...zatím podle těch váhových odhadů je spíš do menšího průměru, tak třeba mu to vydrží a vezme si mustr z bráchy, ten měl těch 3150g a 49cm, to bylo tak krásně akorát :dizzy_face:
16. srp 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Vypadá moc dobře, pro mě má jedinou, za to ale podstatnou nevýhodu, a to že nemá hledáček :frowning2: Jakmile svítí sluníčko nebo hodně zoomuju, tak bez něj nedám ani ránu :frowning2: Na těch displejích bývá na přímém slunci blbá viditelnost a se zoomem mám zase pocit že to spíš udržím na oku než na ruce. Tím se mě výběr dost zužuje, protože zrovna soňáci mají tyhle foťáky pěkný. Mně by se líbil asi Nikon 3100, ale pořád nevím nevím. Vím, že nastavovat budu minimálně, s dětma se fotí hlavně momentky, takže potřebuju, aby to mělo i kvalitní automat, ideálně možnost externího blesku, makroobjektiv.. No nejsem já nenáročná? :grinning: Ale táhnout se se zrcadlovkou, to se mi taky pokaždé chtít nebude, i když ty fotky z toho jsou fakt rozdíl.
16. srp 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš co já bych dala za tříkilové nebo 3,5 kilové dítě :grinning:

@ivcadr S kočárama bohužel neporadím, ten druhý neznám ani názvem, ten první má pár kamarádek a zvažovala jsem ho, ale byl mi rozmluven. My frčíme na Jané, zkušenost mám s Red Castlem a s golfkama Peg Perego. Jinde bohužel nemůžu sloužit.
16. srp 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vím, že je na to dost brzo, ale chtěla bych chodit s malou plavat, hrozně se mi to plavání miminek líbí, ale prý je nejideálnější začít ve 4 měsících, prý to miminko není ještě tolik separovaný na mamču a nemá strach z cizích lidí atd... ale až jí budou 4 měsíce tak to bude LEDEN !! A to není zrovna ideální období :frowning2: mám bazén sice asi 10 minut od baráku, ale stejně :rolling_eyes: :rolling_eyes: Kdybych měla auto tak to asi neřeším, ale já jedině sockou nebo pěšourem ....
16. srp 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Hele z vlastní zkušenosti, většina kurzů plavání (nebavíme se o vaničkování ale o kurzu, kde je víc dětí) je stejně až od 6 měsíců a dřív ti tam dítě ani nevezmou a já bych teda ani nešla. To co je dřív, je vaničkování, tam bývá jen jedno dítě, nebo dělají kurz doma, že ti istruktorka přijde domů a ukáže co a jak s mimčem dělat ve vaně a to podle mě bohatě, bohatě stačí. My jsme doma tu instruktorku měli, ukázala co a jak a "plavali" jsme s malou sami a v 6 měsících v dubnu jsme šli na normální plavání. Přes zimu bych se 4 měsíčním prckem do bazénu fakt nechodila. I na tom jaře tam každou chvíli někdo pčíkal a protože ne každá matka to řeší, tak se tam pak chytala rýma a tak a to je u mimina dost opruz. A nemám pocit, že by malá v 6 měsících měla problém s tím, že je na mě fixovaná, plavání se jí líbilo.
16. srp 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana já jsem právě hodně četla, že je nejlepší začít už v těch 4 měsících, ale to bylo asi myšleno to vaničkování...je to možný....já bych si právě s mimčem po bazénu do tý zimy netroufla, tak to stejně asi necháme až na pozdějš a zatím můžem trénovat doma - nevěděla jsem, že je možný aby přišla ta instruktorka domů :confused: - to zní docela dobře :slight_smile:
16. srp 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj určitě je, nevím tedy odkud jsi, v Praze to problém nebyl a ani to nebylo nijak drahý. Ukázala nějaké masáže s olejíčkem a pak se šlo do vany. Už si nepamatuju, kolik malé přesně bylo, tuším že 3 měsíce a ukázala nám, co s ní plavat v tuhle dobu (moc toho není) a co pak později do těch 6 měsíců. Jinak bacha na klasickej bazén, myslím plavečák. Asi je nějaké nové nařízení hygieny, či co, prostě jsem se setkala už asi u 3 bazénů, že děti do 1 roku nesmí vůbec k bazénu, natož do vody, asi kvůli koncentraci chloru či co. Je spousta maminek, co chtějí chodit s dětmi samy do bazénu a nedávat takové pálky za plavání, což třeba v Praze fakt jsou.
16. srp 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana u nás taky nesmí děti do 1 roku do bazénu, ale jen sami s rodiči. Na kurzech můžou být už od půl roku, ale v tu chvíli je bazén pro veřejnost uzavřen a to se prý může. Moc teda nechápu rozdíl
16. srp 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no já jsem taky z Prahy, tak to vaničkování doma asi pak vyzkouším...a drahý je to plavání jako blázen, za jednu lekci v bazénu s více dětmi - 60 minut asi 350 kč i víc... a to vaničkování tam bylo snad za 600 kč, taky jsem na tu vodu koukala a v tom bazénu, který je určený jen pro mimča jsou nějaký přísný kritéria ohledně toho chlóru a docela přísně to kontrolují, je tam i vyšší teplota vody, což asi na klasickým plavečáku moc nehrozí....
@radus78 to je teda docela zvláštní , nějak mi to hlava nebere :grinning: voda je tam pořád ta samá :grinning:
16. srp 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Tak v Praze to určitě najdeš, dělá to třeba i Betynka. Ale určitě i spousta jiných.
16. srp 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Někde jsem slyšela že děti co chodí takhle plavat jako malé trpí často na astma a další dýchací obtíže kvůli tomu chloru ve vodě....Neslyšeli jste o tom?
16. srp 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Teď fotím s tímhle http://www.fotoskoda.cz/eobchod/panasonic-lumix-dmc-g2-g-vario-14-42-mega-ois , inteligentní automat dělá super fotky, výměnný objektiv dokoupit můžeš, externí blesk taky.... aktuální si víc hraju s manuálem a taky to jde. už se těším, až budu fotit malou.
Jo, kolik Karolínka vážila při narození?

@pavlina88 U nás je to stejný jako píšou holky - děti do bazénu od roku, jinak kurzy od půl roku. Teď nám opravujou bazén a hrozně mi chybí možnost si zaplavat. Od září už snad bude funkční, ale dělají jen střechy a zateplení, vnitřky budou dělat jindy.
16. srp 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Neslyšela jsem o tom, u nás nebyl s plaváním jediný problém. Snad jedině v tom, že pak měl období, kdy nechtěl do vody za žádnou cenu a skončili jsme s nějakou bakterií ve střevech a mohlo to být klidně z bazénu (jak se napil) nebo z jídla.
Jinak naše pediatrička se zrovna na plavání dětí netváří, že je to moc brzo a kvůli různým možnostem onemocnění, ale tak řekne názor a pokud je dítě zdravý, doporučení dá...
16. srp 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek Jé já mám teď Panasonic Lumix FZ7, rozhodně je to o dost míň než ten tvůj, ale na ultrazoom dělá fotky dobrý. Tenhle prozkoumám, díky. A malá měla ve 41+3 4080g a 54 cm.
16. srp 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Tuhle váhu neměl junior ani v šesti týdnech, to měl 4010gramů :grinning:
Foťák je jen můj tip, fotím s ním skoro rok a spokojenost, v prosinci jsem pak měla nějakou zrcadlovku od sony a teda hlavně super objektivy a externí blesk a to se fotilo, bohužel jsem jí pak musela vrátit a na výbavu za víc než 40 tisíc fakt nejsou finance, snad až půjdu do práce.
Pro pobavení co fotím https://picasaweb.google.com/112863772210413988753/Smes nebo výlet do Prahy https://picasaweb.google.com/112863772210413988753/110723_Praha .
16. srp 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek He he, není to mrtvá myš od Perníkové chaloupky v Rábech? :grinning: Jsme o víkendu viděli jednu moc podobnou :grinning:DD Jinak fotky pěkný. Já miluju makro https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1413973027792.2054195.1186553114&l=1f46df8ae1&type=1
16. srp 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Není, tu jsme měli o víkendu před barákem :grinning: Jsem ulítlá na ty makra s kapkama vody, ty jsou naprosto boží. Proto akutně potřebuju makro objektiv :sweat_smile:
A teda jak mi bylo řečeno - na foťáku až tak nezáleží, pokud má člověk "voko". Krásný fotky:slight_smile:

Jdu uspávat mlaďase, jinak zničí tatínka...
16. srp 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek Děkuju. Kapky vody jsou taky moje úchylka, manžel ze mě roste. No jsem zvědavá jaký stroj si jednou pořídíme, ale makro objektiv bych chtěla taky. Berou mě i fotky hmyzu, kde vidíš každičký detail třeba oka a tak. To je mazec. Ale to už je na stativ, bohužel
16. srp 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr kamarádka měla cortinu a byla spokojená, sestřenka zas implast bolder a taky v pohodě, ale na každém kočárku se něco najde :wink:
16. srp 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo to jsou docela palky za plavani s detma vedi na cem vydelavat no :angry: ja myslela ze se da chodit na plavani uz i s mensim mimcem jak 4 mesice
16. srp 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana jo to máš pravdu, ten hledáček tam chybí, no koukali jsme ještě na Canon G12, Lumix tuším Lx3 a Lx5 a Nikon P7000, ale všechno to byly kompakty, nakonec jsme právě zvolili ten kompromis mezi kompaktem a zrcadlovkou, teď mi manžel říkal, že se dá dokonce na ten Sony dát i externí hledáček :slight_smile:
16. srp 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr Cortinu jsem si koupila s Honzíčkem. Po několika měsících jsem ji honem prodávala, podle mě je na prd. Malá (uzoučká) korba, na letní mimi ještě dobrý, v zimě problém, je tam natěsnaný v tom fusaku a všem, nehrozí, že se tam po pár měsícíh vejde, takže vytahuješ sporťák - podle mě úplně hrozný - úzký, dlouhý. Honza se narodil na konci srpna, v zimě jsem jezdila se segřiným Roanem - uznala jsem, že tam má prostě mnohem víc prostoru a v březnu vytahovala sporťák a po měsíci se ho rychle zbavila. Co mi ještě nevyhovovalo, že je tvrdý, když miminko plakalo, žádné houpání, musela jsem kočárem kiklat do boku, což se ale projeví na tom, že začne vrzat. Ale to je problém většiny dnešních "moderních" kočárů. Jak chceš to mimino v tom kočáru uklidnit, uspat, to se neřeší. Ale do města do obchoďáku byl super :slight_smile: Ten druhý neznám, našla jsem o něm nějakou diskuzi http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kocarek-implast-canu-eco-line/
@vercach To máš pravdu, mám to také potvrzené od alergoložky. Chodila jsem s Honzou od půl roku na plavání do bazénku, který byl určen výhradně pro děti, takže žádná veřejnost. Normy jsou opravdu přísnější, ale chlor tam prostě je. Jak jsem se dozvěděla, dráždí dětskou sliznici, jak se vypařuje, na otevřeném venkovním koupališti to nevadí (ale tam mimi budeš těžko brát), ale v tom uzavřeném je to problém. My jsem měli to samo, Honza byl pořád zahleněný, pak často nachlazený, až jsme skončili na alergologii a tam nám plavání zatrhli. Prý až od tří let. Jediné, co doporučovali jsou bazény se slanou vodou. :slight_smile: Většina lékařů se na plavání opravdu moc netváří... :unamused:
17. srp 2011 v 00:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek