• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@vajenka jj s tou slanou vodou je to pravda. Bývá to už docela často. I my jsme chodili do slané Babyclub Terezka. Má to i tu výhodu, že děti tu vodu tolik nepijí jako tu sladkou.
17. srp 2011 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tak jsem konečně dorazila z Hodonína od doktorky a prďola má prý dvě kila,takže uvidíme co to bude nakonec za macíka. Parádně jsem dneska nakoupila - i proto,že semnou byla mamka a lecos mi zaplatila. Využila jsem slevy v DMce a díky kuponkům mám jedny plenky zdarma což je paráda. Ještě budu mít zdarma dvoje,ale ty si vyberu zase někdy příště. Na ty kuponky se to fakt vyplatí a nejsou to jen plenky,ale lecos jiného. Z čeho jsem ale vyplašená je to,že jak mi sestřička brala krev,tak mi pod kůží zůstala asi sražená krev a teď nevím jestli se to samo spraví. Vypadá to děsivě. Nikdy se mi to nestalo. Už mám zase takové děsivé představy,že mi budou rozřezávat ruku a podobné šílenosti. No snad to nebude tak strašné jak se zdá.
17. srp 2011 v 15:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova Gratuluji k dnešní kontrole a neboj to se určitě vstřebá :slight_smile:
17. srp 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee a zapoměla jsem napsat co prďola na kontrole provedl :grinning: Zakryl si packou obličejík a vyplazoval na nás pořád jazýček. No prostě se dneska rozhodl,že se fotit nebude a basta. :slight_smile: Jde vidět,že už teď je to pěkný nezbeda.
17. srp 2011 v 16:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,tak v Budejovicich je to super,nalada mnohem lepsi,ale to vedro,nedela mi to vubec dobre,s malou jsem sla na prochazku,od 10 na nohou a mela sem co delat abych dosla na zpatek a jakmile jsem byla na pokoji kolem pul treti,dala malou spat,tak sem zalehla i ja a zitra ma byt jeste hur :unamused: ..Preju vam krasny den...
17. srp 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova to bude dobré, asi si to jen špatně zmáčkla, mě se to stávalo, když sem chodila darovat krev, jak sem to pak špatně držela, tak buď vyskočila modřina jak hrom a nebo taková hrčička, ale vždy to zmizelo :wink: Můžu se zeptat, kde ses rozhodla rodit? Vidím, že sme ze stejného kraje :grinning: :grinning: já pujdu asi do Hradiště, Kyjov mě teda moc neláká, mám z té nemocnice divný pocit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek tak to si mně teda moc nepotěšila, já to horko nesnáším :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Rozhodla jsem se pro Kyjov. Já mám divný pocit uplně z každé budovy kde jsou doktoři,takže pro mě je to zbytečné něco vymýšlet. Četla jsem hrůzostrašné příběhy,ale i dobré a příjemné,takže podle toho ani neposuzuju. Já doufám,že jakmile začnu rodit,že to bude frkot a budu ráda za Kyjov který je blizoučko. A taky i proto,že budu chtít u sebe často přítele,který by do Hradiště asi každý den jezdit nemohl. A odkud jsi? Já jsem Hodoňačka,ale teď už bydlím v Hovoranech.
17. srp 2011 v 17:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek Tak to je dobře, že je v Budějkách líp :slight_smile: A nemáte tam nějaké koupaliště, že by ses s malou plácla k vodě? Ty vedra jsou fakt hrozný a předpověď na následující dny je ještě horší. A příští týden mají být taky 30-ky. Ke konci prázdnin léto asi chytá dech.

My jsme dneska dopoledne vyrazili pěšo do nákupního centra, byla to příjemná procházka v cca 18°C, tam jsme něco pokoupili a pak za tátou do práce, na oběd a domů a odpoledne už jsme nevytáhli paty. Pro mě to vedro teď fakt není. Já chodím v krátkým rukávu i když je 15°C, tak nevím v čem bych měla jít ve 30 :grinning: Jinak všude jsou slevy, koupila jsem malé v C&A dvě trička s dl. rukávem za 150, paráda. Nechala bych tam majlant. Akorát jsem se zase napomenula, že pro miminko jsem ještě nekoupila vůbec, ale vůbec nic fakt. Jako vím, že oblečení máme všechno po malé, takže to vlastně není potřeba, ale ten pocit nic moc no. Budu to muset napravit. Kupuju pořád něco té starší prďole, tak po pondělním utz to budu muset napravit.
17. srp 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova tak to musel být krásný pohled na vyplazený jazýček :slight_smile: Nám prcek na min.ultrazvuku otvíral krásně pusinku a byla jsem z toho úplně na měko :slight_smile:
Už se nemůžu dočkat út.až ho zase po dlouhé době uvidíme...Jinak už jsem konečně objednaná k zubaři :frowning2: sice měl čas až 7.9.ale to uteče,vůbec se mi tam nechce...
17. srp 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máme po dnešní kontrole, vše je v pořádku, jen mrňous mi krade prý trochu víc železa, tak jsme dostali pilulky na doplnění železa a kyseliny listové, abychom byli do porodu fit :slight_smile: zároveň jsem dnes pořídila takový speciální polštářek proti deformování hlavičky, tak uvidíme, jak se pak osvědčí
17. srp 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi gratuluju k dobré kontrole. Jakej polštářek? Jako pro miminko až se narodí? Já se chystám v sobotu konečně do Malvíka pro ten dárek, snad ho ještě dávaj :grinning:
17. srp 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana je to pro miminka do cca půl roku, např. když si mimčo oblíbí nějakou polohu hlavičky (třeba na jedné straně) a ty to prostě celou noc a celý den neuhlídáš, může se mu mírně deformovat hlavička, tenhle polštářek má nízký střed a vyšší okraje z líné pěny a právě této deformaci má zabránit
17. srp 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
uf jsem vás dočetla ale po těch 5 stránkách to moc jmenovitě už nedám.
Kolotoč mít budeme, já ho dostala při odchodu z práce od holek, tak ho zas vytáhneme, nemusí ani hrát, hlavní je, že mají naco koukat
Gratuluju k úspěšným kontrolám jsou už to kousci. Moje známá taky rodila na Obilňáku KP a pohoda
neschody doma jsou na prd, já se hádat neumím a můj taky ne. A kydž už k něčemu náznak tak to nesu strašně špatně, mám to celý rozhozený z předchozího vzhatu jež byl peklem a po tom ráji co nastal potom s přichodem klidu teď už nesnesu co dřiv. Strašně mě to mrzí pokud něco a je mi hned strašně zle.

@spaghi gratulka k novýmu fotáku. Tohle je super kompromis, já bych se u něj snad bála jedinýho, že pokud v té základní výbavě je objektiv 16mm tak že budou lidi zkreslení, protože ohnisko pod 50mm zkresluje postavy. Od jaké vzdálenosti vůbec ostří? Když si promítnu ohnisko 16mmu sebe, je všechno tak daleko, fakt ho požívám, jen když se někam nevejdu, prtože fakt deformuje, používá se proto spíš na krajiny a tak . Ale třeba je to tady jinak.
JInak ty FZty od Lumixu fakt fotěj báječně.

@vrana krásný fotky, jak já tě cháápu :DDD makroobjektiv je fakt cenovej mazec , i když ten co bych nutně potřebovala už klesnul z 16000 na 12 000 :D to makro mi fakt chybí, já ho taky miluju. Ale se stovkou se skoro nikam nevejdu a tak přednost měli krátkej objektiv a tele.
Při touze po zrcadlovce se musí hodně obětovat no, buď našetřit a nebo kompromis tělo plus 50mm což je v podstatě nejlevnější objektiv, pokud mluvím o f 1,8, člověk se nachodí, ale za ty fotky to stojí. Já svůj první digitál měla tak velkej, že se večel do velké krabičky po sirkách , je to tak 9 let , a to proto abych ho mohla mít všude sebou. Za těch 9 let jsem postoupila kompakt, EVF a pak zrcadlovka a nekecám, i tu tahám všude sebou a stojí mi to za to :D Mam na ni šikovnou tašku co nevypadá uplně jako brašna a nosím ji místo kabelky :DDD
blázen no, ale neškodnej :D
17. srp 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach tak mě čeká zubař 8.9. a nejradši bych tam nešla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
@hankakralikova já to mám blíž do Hradiště, jsem z Veselí nad Mor. No je pravda, že pokud bude dobrý personál, tak to bude fajn, ale jak chytneme nějakou mrzutou PA, tak to ani porodnice nezachrání :grinning:
@spaghi ten polštářek mě taky zajímá, může se dávat hned? Já myslela, že mimuška by měli ležet bez polštářku, no začínám pomalinku vyšilovat, že nebudu vědět, jak na to malé miminko :grinning: :grinning:
17. srp 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se týče plavání tech menších do roka, tak u nás se právě plave ve vyřivce a voda je teplejší a hlídaj bedlivě její složení. My platili tak 1800 za 12 lekcí u nás jsou půlhodinové.
U nás v akvacentru už jedem na soli, i když se divim, byli jsme minutý týden plavat a byl tam cítít chlor, odvykla jsem si.
JInak jsme včera s Maruškou prožili fajnovej den v Babylonu, se divím, že se mi po 5 hodinách ve vodě nerozmočila :D
17. srp 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ten je roztomilej :slight_smile: O tom jsem vůbec neslyšela, tak jsem měla za to, že miminka polštář spíš mít nemají. A nebude ho to nutit mít tu hlavu spíš přesně na středu a neotáčet ji, díky té prohlubni? A jak je vysoký?

@barbarkaaa No prááávě, je to děs. Ta 3100 fotí pěkně skoro sama, má fakt úžasné barvy a cenově se dá sehnat se základním objektivem kolem 12 tis., což je super, to i ten náš Lumix stál tenkrát 10. Ale to příslušenství k tomu mě děsí a fakt si nejsem jistá, že bych investovala do objektivů takový prašule a hlavně je pak tahala s sebou :frowning2: Ale je to hroznej rozdíl ty fotky ze zrcadlovky a z digitálu, hlavně ta hloubka ostrosti, to je fakt rozdíl :frowning2:
17. srp 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa díky, už se s tím nějak snažím dělat první pokusy, tak třeba něco naházím do fotoblogu :slight_smile:
jinak v té výbavě, co jsme pořídili, je ten 55 mm, takže by to mělo být ok... já jsem zatím fotografický analfabet, budu se učit fotit podle příručky a samozřejmě hlavně praxí, ale jak to dopadne, to bude překvápko :slight_smile:
17. srp 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ty polstarky jsou urcite super my teda s tim problemy nemeli ja pokazde jen polozila malyho na jinou stranu ale ted u nas na diskuzi par holcin s tim problemy ma takze ty polstarky jsou urcite super :slight_smile: :wink:
17. srp 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi no prý se může dávat hned, ale on není vysoký, ten prostředek je bez výstelky, takže vlastně leží jakoby na rovném povrchu a kolem hlavičky má tu línou pěnu, používá se i pro nedonošená miminka
17. srp 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana mě ho doporučila kamarádka, která to u prvního mimča moc neohlídala a u druhého ho měla a byla moc spokojená... on to není polštář v pravém slova smyslu, spíš takový kroužek kolem hlavičky
http://www.andelicek.eu/vse-pro-bezpeci/651-panda-polstarek.html
17. srp 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Super jsou knížky Digitální fotografie 1-3 od Scotta Kelbyho. Je to psaný krásně názorně, pro nás laiky úplně ideální. Fakt pěkně se to čte. Je to v podstatě "návod" na focení hezkých fotek, když to řeknu stručně. Mívají to běžně v knihkupectvích kolem 200 Kč, tak do toho zkus mrknout.
17. srp 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Aha, a ještě nerozumím, čím to zaručí že miminko nebude mít deformovanou hlavičku? I na tom polštáři může preferovat třeba jen levou stranu nebo ne? :confused:
17. srp 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Jeee,tak vidím,že jsme dneska měly stejný nápad. Taky jsem si ten polštářek pořídila. Už jsem o něm hodně četla,tak jsem ho měla na seznamu co ještě nemám. Dívala jsem se i na polohovací válečky,ale s tím možná ještě počkám.
17. srp 2011 ve 20:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana tak to moc díky za tip, mrknu do Luxoru, přesně takový "návod" asi budu potřebovat :slight_smile:
17. srp 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana to sice může, ale ta líná pěna pod jeho hlavičkou změkne a obklopí jakoby tu lebku, takže nedojde k té deformaci, podobně jako když máš prostě matraci na spaní s línou pěnou, my ji máme v oblasti ramen a kyčlí a fakt je to komfort, takže podobně si to představuji tady u toho polštářku.... na těch stránkách je i vyobrazená hlavička a rozklad tlaku podložky na hlavičku
17. srp 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova tak to je dobrá náhoda :slight_smile: dívala jsem se ještě taky na ten klín do postýlek, ale tohle myslím bude bohatě stačit, ten klín se doporučuje až pro kojence, kteří přecházejí na tuhou stravu, aby se předešlo udušení a nebo pak k usnadnění dýchání v období, kdy je dítě nemocné a trpí rýmou a kašlem
17. srp 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nas dneska parak jako blazen akorat jsem malymu napustila bazenek ale pro me nic moc teda a jak jsem tak koukala na to pocasi tak nam ty posledni tydny tehu vychazi pekne paraky
17. srp 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi hele a kolik stal ten polstarek?
17. srp 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. srp 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek