• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi ja j jeste nikde nevidela u malyho jsem to nepotrebovala tak uvidime zda ted doufam ze taky ne ale u nas na diskuzi maji holciny ted s prcakam problemy s hlavickama :unamused:
17. srp 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana je tady bazen a co jsem slysela tak krasnej,jenze ja si nevzala plavky :unamused: ,vubec sem s takovym vedrem nepocitala a jak pises,ze nosis kratky rukav pri 15stupnech,tak to mam i ja,je mi porad horko a vubec nejsem nadsena z ty predpovedi :angry: ..
17. srp 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte :slight_smile:

KOukám, že jsme na tom s počasím všechny stejně. Taky je mi pořád horko a teď přemýšlím, co budu s prckem dělat, dokud ty šílený horka neskončí. Snad se moc nevykoušeme, protože venku být nemůžu, to okamžitě oteču a jsem jako balon... a doma zase nechce být on, protože se nudí a nevylítá se. Navíc taky horko zrovna nemusí...
A to jsem to letošní léto tak chválila, jak je vůči nám milosrdný:slight_smile:
17. srp 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek myslis krytej bazen v budejkach??jeste jsem tam taky nebyla ale pry je to tam moc fajn :wink:
17. srp 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek tak to ti zavidim ze malej nema rad horko tomu nasemu je to jedno kolikrat ho musim zastavit at si chvili sedne ve stinu napije se dneska jsem mu napustila bazenek a behal nahej po zahrade a ja ve stinu sedela na houpacce a byla rada ze dejcham
17. srp 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 Vedro rád nemá, ale projevuje se to tím, že hrozně zlobí a neposedí tak jako tak... a dneska byl vážně na zabití, po dlouhé době skončil večer bez pohádky na usnutí, protože už jsme nevěděli kudy kam.
Ale pro pobavení - uspala jsem ho, a odešla z ložnice. Začala jsem dělat v kuchyni kafe a pak jsem skládala v jídelně prádlo, zády ke dveřím a najednou slyším za sebou hlasitý dětský smích. Ten náš lumpík vylezl potichu z ložnice, sešel schody z patra a jak měl radost, tak se začal smát, jak mě doběhl... Ještě víc takových šoků a porodím předčasně :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to máme zapnutou chůvičku, ale šel fakt potichu, takže se neozvala. Navíc spí s náma v manželský posteli, odkud začal tenhle týden slézat dolů, doteď se dostal dolů jen když spadl ve spánku... ale jinak je to dítě naprosto božíííí, dneska mi druhý den po sobě chválil oběd, to se ještě nestalo :dizzy_face:
17. srp 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek jo to znam minuly rok touhle dobou jsme malymu koupili velkou postel my mame soupaci dvere do loznice a kdyz se otviraji tak to jde slyset nevim jak to udelal on ale ze zacatku utikal a schovaval se pred obyvakem smiroval na co koukame v televizi a nebo byl schovanej v kuchyni za linkou a vykukoval kdo si ho vsimne driv :grinning: jinak jak jsem ted lezela v nemocnici tak manzel si bral malyho k sobe do postele a kdyz jsem se vratila a manzel mel nocni tak jak jsme byla bez nej dlouho tak jsme si ho vzala zase ja do postele a ted nechce spavat u sebe vzdycky kdyz zavru chvili dela ze spi a pak preleze k nam do postele :grinning: tp je stejne uzasny jak v takovym veku umi ocenit jidlo vid :slight_smile: taky mi uz parkrat rekl hmm to mas dobry hlavne kdyz je bramborova kse k te nic nechce ma ji rad samotnou
17. srp 2011 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 Jj, jsou boží :slight_smile: A občas mám pocit, že i kouzelníci a jsem ráda, že mi to potvrzuješ :sweat_smile:
17. srp 2011 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek to jo :slight_smile: a jak se maly tesi na sourozence?
17. srp 2011 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 Zatím se těší, snažíme se mu popravdě říkat, jak to bude vypadat, ale asi si to zatím moc nedokáže představit. Tulí se k břichu, zdraví ségru, dává jí pusinky, je prostě sladkej:slight_smile: Schovává ségře hračky, dětem venku bere dudlíky, že budou pro ségru, fakt se tváří, že se těší.
Ale my se děsíme, teď o víkendu ukazoval tchýni na panence, jak se chovají miminka, hezky jí držel pod hlavou, všechno ok, pak milou panenku chytil za nohu a mrsknul s ní o zem :grinning: Fakt se děsím, jak ho uhlídám, je jak neřízená střela.
Tadeášek už je starší a má z toho víc rozumu, co? Nebo ho brácha zatím nebere?
17. srp 2011 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty děti jsou božský prostě . Maruška chvílí běžně . Dnes zaregistrovala upečenej borůvkovej koláč a hned " to bude dobrotáááá, ty jseš maminko šikovnáááá " a to nejen u buchet ale u všeho, teď si zrovna objednala polívku z červený řepy, tu původně nechtěla už od pohledu, my jí říkáme latexová kvůli barvě, ochutnala a ted se po ni muže utlouct jako já.

@vrana právě no... ono třeba na kompaktu clona 2,8f ti udělá ten efekt jako na zrcadlovce clona třeba 12 prostě všechno ostrý :( já bych už do zrcadla se zaklaďákem nešla, v podstatě jsem ho nepouzila skoro vůbec, fakt jen někde kde jsem se nevešla , je strašně tmavej a clona od 3,5 právě nic moc no... fakt radši oželet ten zoom a tu 50tku s 1,8 tu obyč za cca 3000 u nikonu tuším 3 500 Tohle je moje netová fotokamarádka, vždycky žvaníme po nocích když už všichno spí a ona ještě ne, ted žije v Kanadě a má něco málo přes rok Canon 50d a jen padesátku, teda 1,4 ale porád lepší i jen těch 1,8 a pevný sklo než 3,5f jinej objektiv fakt nemá a z tech fotek padám na zadek http://www.facebook.com/pages/Veronika-G-Photography/118417058222465 tady má blog http://veronikagphotography.blogspot.com/

a Kelby je fakt super, holky doporučujou, já ho teda ještě nečetla, učím se praxí a čtením kmenové diskuze a vzájemnými radami na společném chatu
@spaghi mužu fakt kelbyho jen a jen doporučit. Základ je hlídat si kompizici, pravidlo třetin má fakt hodně do sebe. Naučit se sledovat aby na fotce nechybělo to co tam má být, jako usekaný prsty, ruce v kloubech a tak a aby tam zas něco nepřebejvalo. Jako sloup z hlavy a tak, běžná praxe,cvaknu honem momentku a pokud tam leží třeba svetr pokusim se ho ještě odhodit :ODDD aby mi to nekazil, pak pochopit jak funguje trojuhelník iso čas a clona a půjde to. Moje fotky se dostaly tam kde jsou právě tím, že jsem začala fotit na plnej manuál a dala jim výstup jakej chci já a ne automat. Ale to je na každém člověku do jaké míry za tím fovzděláním chce jít. Viděla jsem skvosty z kompaktu a viděla jsme ze zrcadlovky fotky horši než z kompaktu . Základ je naučit se vnímat kompozici a světlo.
ta 55 mm je fajn , já viděla na netu že ho prodávaj většinou s 16mm. Z 55 je občas problém se někde "vejit" ale na lidi je rozhodně super , to ohnisko 16 fakt lidi deformuje. Už se těším na nějaký fotky :slight_smile:
18. srp 2011 v 01:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 @jmisaJo jo s dětma je teď fakt sranda. Ty hlášky co mají stojí za to. Jsem zvědavá na reakci na sourozence. Zatím to vypadá dobře, ale kdo ví.
Jdou vám děti do školek? Ta naše to vypadá že ne. Byla 4. pod čarou :frowning2: Ale zkusím tam v září ještě zavolat, jestli náhodou. I když na jednu stranu si neumím představit že by šla. Pořád je to moje malá holčička a školkou mi hrozně rychle vyroste :frowning2:

@barbarkaaa Kelby je super, právě že to není jako klasická kniha, ale jako ty rady od kamarádů. On o tom říká něco ve smyslu. Představte si, že jsme přátelé a jdeme spolu fotit a vy se mně ptáte a jak udělám takovouhle fotku a já vám dám prostě "recept" na to, jak co udělat. Jasně že tam vysvětluje i nějakou omáčku, ale přijatelně, vtipně a hlavně s hodně obrázkama. Já jsem byla na kurzu focení, bylo to zajímavý, ale zas tak moc mi to nedalo. Nastavování je prima, ale v praxi, na to kolikrát čas moc není nebo jsem prostě pitomá :grinning: Tchán tu 3100 má a mně přišla fajn. Koupil si k ní teda i nějakej teleobjektiv, ale i ten normoš mi přišel ok.
18. srp 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa přesně jak píšeš, nastavit si focení na automatiku umí každý, ale s manuálem to chce cvik, včera jsem zkoušela jen nějaké detaily doma, potřebuju vychytat světlo a zaostřování a rozostřování, no bude to sranda, do fotoblogu je sem dávat nebudu, protože nemají nic společného s dětmi a admini by to smazali, tak nafotím nějakou miminkovskou tématiku o víkendu :slight_smile:
18. srp 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 No slyšela jsem,že je zrekonstruovaný i ten venkovní,tak nevím.
@vrana Mě mala do školky nejde v Praze se nedostala a pochybuji,že mi jí vezmou v Budějovicích,tak bude doma pomáhat s bratříčkem :wink: .
V Budějovicích je zatím zataženo,tak budu doufat,že to vydrží :wink: ...
18. srp 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Nám junior do školky jde teď od září, ale do soukromý. Do státní byl bez šance, tři mu budou až na jaře. A budu se modlit, aby od příštího září do státní šel. Teď bude zatím chodit na dvě dopoledne týdně, od října pak čtvrtky celý den a doplňkově ty úterky, jak budu potřebovat mít volnější ruce. On fakt potřebuje děti a naučit se s nima vycházet, protože nejsem moc hřišťový tip a na cvíčo nevím, kdy se dostaneme kvůli miminu a nechci, aby byl jen se mnou. To mu ty sociální dovednosti nedá....
A hlavně - v obdobích, kdy chlap bude na služebkách, bude chodit celý dny. A já budu mít čas na mimčo, barák a táááák.
18. srp 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my už si "vegetíme" v rámci možností na balkoně. Malá je v bazénku s hračkama, aspoň pidi ala lavor, ale lepší než nic a já tu mám pohodlné křesílko a jablíčko ke svačince. :dizzy_face: Tak aspoň malá útěcha, když nejsme u bazénu.
18. srp 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek no nevim zda z toho ma rozum mel panenku kterou vozil venku a ja rikam ze se k ni musi chovat pekne ze takhle bude i bracha malej no chvili jo vozil ji pak ji chytl za hlavu pak za nohu a triskl s ni takze taky budeme muset byt ve strehu :grinning:
18. srp 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana jj me jde malej do skolky ted od zari kdyby jsme bydleli jeste v Brne tak jsem asi bez sance ale ted bydlime na vesnici a i kdyz se rozrusta a je to cindal vic deti obec skolku vylepsila a zvetsila a vzali nas tak malej od zari povali tady mame skolku zadarmo plati ji obec jen obedy
18. srp 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty vedra jsou fakt šílený :frowning2: asi se rozpustím....Holky pořád přemýšlím nad chůvičkou,jakou by jste doporučily :slight_smile: Tak nějak cenově rozumě...
Včera manža sundával a věšel závěsy a záclony a já myla okna.Ještě tu na mě čekají 2 pračky pidi věciček na žehlení,ale myslím že v tom vedru to nedám... :confounded:
18. srp 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach ja mam po malym philips sezenes do 1000kc :wink:
18. srp 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek tak 20km od budejic kde bydlime parak jako prase na obloze ani mracek
18. srp 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Taky máme Philips, analogové a můžu jen doporučit. Když jezdíme na sraz s holkama s dětma, jsou bezkonkurenční. Zatímco předraženým digitálním vypadává signál, obyč analogové fungují. Tenkrát stály 1600, teď už budou určitě lacinější.
18. srp 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem původně pokukovala po této chůvičce http://www.mykko.eu/ac401/angelcare-ac401 , ale na předporodním kurzu mi říkali, že mi klidně chůvičku i s monitorem dechu půjčí z porodnice. Jenomže jsem se zapoměla zeptat jestli se za to platí nebo jak to vůbec funguje. Nevíte některá něco o tom půjčení?
18. srp 2011 v 11:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova tenhle monitor s chůvičkou jsem si zrovna před pár dny kupovala v tomto e-shopu: http://mamitati.cz/index.php?men0=290
Přišel v pořádku,ještě jsem teda neměla čas studovat návod. V porodnici asi půjčují, určitě se za to platí,kolik,to nevím.
18. srp 2011 ve 12:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova Ahoj, já jsem měla půjčený monitor odtud www.monitordechu.cz a byl to ale jen monitor, ne s chůvičkou. Měli jsme ho na půl roku tuším za 900. Určitě za to budou v porodnici něco chtít, bylo by divné kdyby ne, tak se zkus zeptat. Já si to nemohla vynachválit, protože mají fakt kvalitní monitory, dávají dvě podložky, takže dítě z toho neslejzá a neměli jsme vůbec žádné falešné poplachy. Někdo namítne že nový stojí 2000, tak je lepší si ho koupit a pak prodat. Mně to přijde zbytečné. Tady mám jistotu že to servisují a že jde o fakt kvalitní přístroj.
18. srp 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
venkovní teploměr v business centru na Brumlovce právě ukazuje 40 stupňů! v budově máme asi 22, děsím se teplotního šoku, až půjdu z práce, nejradši bych to tu zabalila a šla domů, sedla pod strom na zahrádce a dala klidně nohy do lavoru nebo se i osprchovala hadicí :unamused:
18. srp 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ty brďo, tak to je něco. Děláš na Brumlovce? Tam pracuje můj kamarád. Já bydlím na Hájích, to jsi kousek. :sunglasses: A takovej teplotní rozdíl, za to by je měli zavřít teda
18. srp 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 to uz je i v Budejkach,takze ven nejdu :slight_smile: ....
18. srp 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Koukala jsem se na dtest chůviček v tomto roce: nejlépe dopadly Philips SCD 525/00, Chicco chůvička dvoucestná digital obj. č. 71800.10, Philips SCD 480/00 - tuhle mám já a jsem s ní naprosto spokojená, Philips SCD 600/00, Angelcare AC420 :wink:
18. srp 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana jojo na Brumlovce a na Hájích máme tetu, takže tam taky občas jezdíme, no bohužel bydlím na opačném konci Prahy, takže z Brumlovky pak jedu až skoro k letišti :frowning2: dneska to bude obzvlášť výživná cesta, tak to asi zabalím dřív, abych nejela ve špičce se smraďochama, co nepoužívají deodoranty
18. srp 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek