• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@mmiirrkkaa mam te pozdravovat od meho pritele! :grinning: Jsme na tom asi vsechny tehotny stejne, co? Ja mam posledni dobou pekne vykyvy nalad a jsem primo na zabiti, takze mam pocit, ze ty nase polovicky by si nekdy zaslouzily svatozar! :wink: Ja uz chtela od foceni taky pomalu couvnout, ale jsem rada, ze jsem to neudelala... :wink:
19. srp 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a dneska jsme si dovezli kocarek!! :slight_smile: A je moc krasny. Hned jsme ho ozkouseli a mam z nej hroznou radost. Uvidime v praxi. :wink: Zatim je ale schovany u babicky.
19. srp 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, hlásím se z domova. Byla jsem celý den u našich a u holiče, tak mám konečně zase pocit, že mám na hlavě něco jako účes.

Jooo, těhu fotky krásný bych chtěla taky, ale obávám se že s mojí velrybí postavou bych byla akorát zklamaná :frowning2: I když bych měla kontakt na holčinu co chce za focení venku přirozeně cca litr, což je dobrý oproti jiným profíkům a fotky moc pěkný, ale bojím se toho, že budu zklamaná, že znám samý krásný fotky s hubenýma těhulema, co mají bříško jen přilepený a že ten můj pupek by mě zklamal :pensive:

@nasekuratko Kočárek dorazil? Super a jaký máš?

A ad pleny, my asi pojedeme z počátku taky hlavně na Pampers, s malou se mi osvědčili nejvíc ze všech. Akorát nevím, tenkrát jsem používala ty žluto zelené a nevím jestli teď nezkusit ty bílé? Ty vůbec neznám.
19. srp 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Jinak jsem koukala v Ikee na ten kapsář a hrozně mě zklamal. Na obrázku vypadal tak nějak hezčí, tady mi vadila ta zažloutlá barva a že je to jakoby z lýka či co. Tak budu pátrat dál :frowning2:
19. srp 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Mam ho v albu-ten bily. Je to znacka Jedo Fyn 4DS. A fakt jsme si ozkouseli uplne vsechno a je to paradni!!
19. srp 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Vypadá opravdu skvěle. Určitě bude výborný :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. srp 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Je moc hezky a fotecky jsou uzasny,moc vam to tam slusi... :slight_smile:
19. srp 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko krásnej , já musím vypat ten po Marušce, měla jsme klasickej hlubokej za 3000 ale ještě v roce se v měm venku vyspala. Tehdy na jinej nebylo, díky jejímu stvořiteli a následnejm průšvihům a teď padly peníze do rekonstrukce ale tam jsou užitý vic a na léta . tak to neřešim :slight_smile:

@vrana odkud jsi? Znám spoustu šikovnejch fotografek i amatérek třeba je nějaká poblíž tebe. Každá ženská je krásná v tomhle stavu :slight_smile: nemužem všechny vypadat jak žížaly :wink:
20. srp 2011 v 00:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana souhlasím s barbarkou, každá těhulka je pěkná, já taky nejsem žádná žížala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: hlavně když se líbíme těm našim chlapom :wink: :wink:
@nasekuratko kočárek je super, my asi nakonec pujdeme do toho dorjanu
20. srp 2011 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi podepisuju se
Katka teď dodělala tyhle , já jsem z nich uplně naměkko už na ne zírám asi hodinu a nemužu se od nich odervat a fakt mě mokvaj oči, to je taková nádhera http://blog.katerinasvobodova.cz/?p=1308
20. srp 2011 v 00:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.Tak se nám to pomalu blíží,že?Chtěla jsem se zeptat co máte všechno koupené do porodnice,mám jejich seznam,ale jesti vás ještě něco nenapadá.nebo která už jste rodila.Co všechno jste měli sebou?Já mám tenhle seznam: občanský průkaz,zdravotní a těhotenská průkazka,vyplněný dotazník o jménu dítěte,ale ten nevím kde sehnat,oddací list,HYGIENICKÉ POTŘEBY:mýdlo,kartáček,pasta,hřeben,toaletní papír,vložky a vložky do podprdy,1 plínky na miminko,přezůvky,noční košile,župan,ručníkypoprsenky na kojení,kalhotky a YAL SOLUTIO.Díky za odpovědi :slight_smile:
20. srp 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr dotazník ti dají v porodnici. Já ho vyplňovala až při nástupu. Někde ti ho dají dopředu, záleží na porodce. Zjisti si, jak to je ještě u vás s oblečením na mimčo. A teda rozhodně doporučuju jelení lůj nebo něco na rty a teplé ponožky :wink:
20. srp 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr Ahoj, záleží, kde budeš rodit a je třeba se řídit tím jejich seznamem. Třeba u nás vložky dávají a je jich hafo, takže ty neberu. Taktéž plenky, ty jsou k dispozici snad na 3 nebo 4 dny, takže taky neberu a případně přveze manžel. Vezmu s sebou jen vlhčené ubrousky a údajně chtějí i jednorázové podložky, takže jeden balík. Ten dotazník by ti měli dát v porodnici. Yal si taky neberu, dělají klystýr, neměla jsem s ním problém. Jinak všechno ostatní je ok, nic navrch mě nenapadá. Na doma pak oceníš dubovou kůru v gelu a sušenou na odvar. Pomáhala mi při hojení nástřihu. Jo a určitě síťované jednorázové kalhotky z lékárny, ty už do porodnice a raději dvoje.

@barbarkaaa jsem z Prahy, je tu holčina co by mi to nafotila cca za 1000, což jde. Ale pořád nevím nevím.
20. srp 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78
@ivcadr Jooo to je pravda, jelenní lůj rozhodně, nebo nějaké mazadlo na pusu k porodu a neperlivou vodu ideálně se sportovním uzávěrem. Ponožky se můžou šiknout a zjistila bych si stav sprch na šestinedělí, někde se do sprchyy hodí žabky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. srp 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Super fotky. Je fajn, když to umí někdo pojmout jinak než tradiční ateliérovky..
20. srp 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana tak u nás nedostaneš ani plenky ani vložky, ale zas ti dají noční košili. A gel z dubové kůry mě pálel :grinning:
20. srp 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Žabky do sprchy vozím všude. Jsem krapet fujtajblík, takže žáby jsou pro mě nutnost :slight_smile: V Krči jsi říkala že je s noč.košilema problém, ale že ti půjčí, nebo musíš mít jen svoje? Já si koupila jednu hnusku, ale 2 si kupovat fakt nechci... Já včera koukala na ten kapsář a mně zase přišlo, že má jen 2 velký přihrádky a zbytek je dost malý. A holiče závidím, já si koupila poukaz na Slevotelu a pořád vyčkávám. Chtěla bych jít ještě až za měsíc, ale to roští na hlavě ... to je děs, tak uvidím, jak vydržím :slight_smile:
20. srp 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 No jooo. Další jako Ilča :grinning: Vy jste případi. Mně teda pomohl. Doma jsem se koupala v odvaru a v porodnici, tím že jsme tam byli 14 dní jsem používala ten gel, protože odvar tam byl jaksi nepoužitelnej. :frowning2:
20. srp 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Košile mi nějaké erární dali, ale popravdě, vítat návštěvy bych v nich teda nešla a mně prostě byly nepříjemný, já radši svoje. Tu jejich jsem měla den, max. dva dýl ne.
20. srp 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Tak super. Na návštěvy bude moje hnuska a na běžný chod jejich hnuska. :sunglasses:
20. srp 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, nečtu všechno, nestíhám :slight_smile: :slight_smile: .
@nasekuratko Krásné fotečky, moc vám to sluší :slight_smile: .
@vrana Ale nebyla, dej mi do IP mail a hodim ti ukázku mých.
Jinak jsme včera byli na svatbě mého bráchy a pařili až do dvou do rána. Malá je držák, tatínek říká, že to bude rokerka :grinning: :grinning: . Dneska jsme ještě dopoledne a odpoledne končili after party u našich v bazénu a teď jsem spala asi dvě hoďky. Koukám, že jsme si tu mateřskou vybrali dobře kvůli počasí. Jinak mě čeká poslední kontrola u mojí MUDr., příští pondělí, mezitím ještě kontrolní UZ na průtok placentou a vel. mimi, kvůli té cukrovce a pak už kontroly v porodnici. Takže asi tedy začnu prát a pomalu chystat věci.
20. srp 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak si od noci užívám báječnou migrénu. Už jsem i hulákala do záchodu. Fakt paráda :angry: :frowning2: :frowning2:.
21. srp 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - mě ti ani nepřijde, že bych se teď s tou dietou nenajedla, právě ta bezcukrová mi přijde mnohem lepší a mírnější než ta játrová:wink:. Ono je fakt, že teda člověk kouká, v čem všem je obsažený cukr, jako v šunkách, salámech, párcích,...:confounded:. Ale je fakt, že teď už tak nějak plus mínus vím, co "prochází", co můžu koupit,...a jím si to podle toho...

@hankakralikova - já tomu vůbec nerozumím, jen co jsem se dozvěděla právě od "mé" úřednice na pracáku - já končila v březnu rodičák, po škole jsem byla na rodičáku s Lukášem a dělala jsem jako OSVČ na živnosťák a neplatila nemocenskou, takže jsem byla bez práce a už těhotná, tak nemělo cenu něco moc řešit, takže jsem šla z rodičáku na pracák na těch pár měsíců...akorát mi do porodu vyjde, že mi bude chodit podpora, tak aspoň minimum korun:grinning: a právě mi to říkala takhle...A s penězma je to tak, že po porodu dojdeš na ten odbor sociální podpory, co je v rámci úřadu práce (nebo teda aspoň u nás to tak je), zažádáš si o rodičovský příspěvek (na peněžitou pomoc v mateřství nemáš nárok) a začneš ho pobírat...je to teď myslím těch devět měsíců po 7600 a od desátýho měsíce do čtyř let dítěte 3800kč...zatím teoreticky nemáš možnost volit si délku, máš automaticky čtyřletý čerpání...jedině pokud si otec dítěte platí nemocenský pojištění, tak může přejít na rodičák on (nejdřív po šestinedělí) a provést volbu délky rodičáku (to by vám na té sociálce poradili, jak se to dělá)...ale musí mít placený to nemocenský, což nevím, jestli jako osvč (pokud má hospodu na sebe), dělá...od novýho roku to myslím bude tak, že tu volbu bude moct provést rovnou i matka, která sice nesplŇuje ty podmínky, ale splňuje je ten otec, že to nebude muset jít přes otce....ale zas musí platit to nemocenský...akorát od novýho roku budou ty peníze na tříletým rodičáku o něco nižší (cca o tisícovku měsíčně tuším?), že bude jednotná částka na čerpání, ať jsi kolik jsi let doma...

K plenkám - my máme jedno balení 1 Bellá s výřezem na pupík do porodnice, pak jedny jedničky Pampers Premium care a dva balíky jedniček Huggies s biobavlnou - ty jsou z dm na kuponek, vychází pak vlastně dva balíky za cenu jednoho. A pak máme tři balíky dvojek tesco, to jsme brali teď, jak měli akci 2+1zdarma...víc zatím pořizovat nebudeme a uvidí se po porodu, co se osvědčí...

Včera jsme absolvovali bráchovu svatbu, nakonec jsme si to parádně užili (jsem se moc netěšila:grinning:), ale jeli jsme domů až jako poslední s dítětem v Lukášově věku, před jedenáctou, doma jsme byli o třičtvrtě na dvanáct a spát o půlnoci včetně Lukáše, bylo to nakonec bezvadný, až na drobnou komplikaci, co se povedla M., že zamknul klíče od auta do kufru, já tam měla i kabelku s doklady, klíči od domu,...takže nakonec s komplikacema vyřešil, že ho fotograf zavezl domů, od tchána vzal náhradní klíč od baráku a doma vyzvednul náhradní klíče k autu:grinning:. Já tam zvládla i pěkně dodržovat docela dietku, teda až na časy jídla, to trochu haprovalo, ale zas jsem jedla celkem pořád a po trochách, takže to šlo...Jediný hříšky byly, který by ale myslím v pohodě prošly v režimu - jen jsem jednou cucla šampáňa na přípitek, ochutnala jeden kousek cukroví (lineký slepovaný, to teda mi pak chvíli jela pusa, že bych šla pro další, ale zapila jsem to vodou a dobrý:grinning:) a jednou jsem dala do pusy pidi-kousek svatebního dortu (ten na mě teda byl děsivě sladký a máslový, tak mi ani nevadilo ho předat dál a rozdělit se o něj ještě s mým taťkou (dostala jsem kousek s Lukášem dohromady, ten dal taky jednou do pusy a že mu to nechutná, tak já taky a pak jsem předala taťkovi, protože chtěl taky malý kousek jenom, tak to pěkně vyšlo:grinning:). Lukáš byl jako mládeneček naprosto suprový :dizzy_face:, ve fráčku mu to moc slušelo a vydržel v něm docela dlouho - než se polil pomerančovým džusíkem:grinning:.
A ještě foto, že už mi konečně vyrostlo břicho:grinning:, je to focený dnes, v 33+1tt:
21. srp 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme včera těsně před zavíračkou v Malvíku stihli vyzvednout ten náš zázrak - kočárek je fakt super, ve skutečnosti ještě hezčí, než na fotkách z netu, manžel ho naházel do auta a jeli jsme k jeho bráchovi, kde jsme ho schovali v garáži, aby nebyl doma... jak jsem čekala, manžel s bráchou ho okamžitě zabalili do pytlů a odnesli, takže jsem ho ani nemohla vyzkoušet, jako poslední uklízeli podvozek, tak jsem po zahradě jezdila alespoň s tím prázdným podvozekem, vypadala jsem jak blázen... takže teď si prostě musím počkat až do porodu :unamused:
trochu jsme se včera zakecali a domu přijeli v jednu v noci :slight_smile:
21. srp 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr doporučuji jako holky, řídit se seznamem dané porodnice, u Apolináře jsme na předporodním kurzu dostali kompletní seznam, co pro nás a co pro miminko - vím, že pro miminko požadují jen plenky od druhého dne (na první den jsou k dispozici od nich), jinak si pak přivezeš na miminko svoje věci až při odchodu; jinak pro maminky jsou od nich k dispozici noční košile a poporodní vložky
s sebou jsem si zabalila - přezuvky (gumové do sprchy), toal. potřeby, župan, 2x teplé ponožky, 2x ručník (lepší je tmavé barvy), 2x kojící noční košile, síťované kalhotky, 2 kojící podprsenky + vložky do nich, pro mě sleponě brýle a náhradní kontakt. čočky, vlhčené ubrousky pro intimní hygienu, heřmánkové Labello, doklady a kojící kloboučky (dle porady s PA, asi je budu totiž potřebovat)
pokud budu potřebovat gel z dubové kůry, pošlu pro něj manžela a ještě někde doporučují hodně jemný toaletní papír (záleží, jaký bude v porodnici)
21. srp 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi děkuji za odpověď ono to nějak dopadne.Ségra mi koupila dvoje kalhotky v lékarně,ale prý moc nedrží prý je lepší si vzít svoje nějaké starší a potom vyhodit. :slight_smile:
21. srp 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr ještě jsem zapomněla - nám PA doporučovala vzít si kojící čaj na podporu tvorby mléka, koupila jsem si ten granulovaný od Hippu, můžeš jej udělat i ve vlažné vodě
21. srp 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak já se na bráchovu svatbu taky moc netěšila a taky jsem si ji nakonec užila. Ženil se v pátek, už jsem výše psala. Dokonce mi prošla i svíčková, která byla doslazovaná, byla jsem sice nahlášená, že se pro mě bude dělat bez cukru, ale v kuchyni na to jaksi zapoměli. No po hodině jsem měla 7, takže dobrý.
Dneska tedy fakt hrůza, zrovna svačím broskev a přemýšlím jestli ji v sobě udržím. Už jsem sáhla i po paralenu, ale asi už bylo pozdě :frowning2: :frowning2: :frowning2: .
21. srp 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - no já se bála taky právě hlavně jídla, ale nakonec to bylo v pohodě, u našich bylo něco nachystaný, tak jsem si dala kuřecí řízečky v cornflakové strouhance s kouskem chleba jako na oběd před odjezdem na obřad a pak měli "jen" předkrm kvůli takovýmu společnýmu zahájení - broskev s kuřecím salátem - to jsem nejedla vůbec a pak rauty, takže ideál - z toho odpoledního jsem si dala dva kuřecí malý špízy se zeleninou (špíz - kuřecí maso s cibulí a k tomu syrovou zeleninu), pak jsem zobla kuřecí řízeček a večer pak jsem si nabrala šunku, sýr, kousek chleba, bramboráček a zas zeleninu a pak před odjezdem před jedenáctou jsem si dala na druhou večeři půl krajíček chleba s řízkem:grinning:, takže myslím, že to muselo projít úplně v pohodě, glukometr jsem sebou neměla...a akorát jsem ochutnala jeden kousek toho lineckýho (to teda bylo výýýýborný:dizzy_face:) a jednou do pusy dortu a ten mi fakt ani nechutnal, jak to bylo přeslazený (na moje současné zvyklosti:grinning:). Fakt jediný "problém" byl, že jsem nedržela ty časy, ale zas to myslím, když je to jednorázově, tak o nic moc nejde a nezblázní se to:grinning:
21. srp 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Děkuji moc za vysvětlení okolo pracáku. Ještě se na to pořádně přeptám,protože hodně záleží i na výdělku mého přítele a na různých věcech okolo něj.
21. srp 2011 v 10:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek