• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete Toho jsem se bála taky, ale naonec super. Sladké jsem tedy neochutnala, ale dala jsem si do mrazáku ty malinkaté koláčky, co nám pak mamka nabalila sebou. Jinak jsem vydržela do dvou do rána, měli naprosto úžasnou kapelu, tak jak jsem psala manžel prohlásil, že malá bude rockerka :grinning: . Jinak vypadali úžesně, nevěstě šila šaty maminka, hrozně hezké a hrozně jí to slušelo a brácha měl ze stejného materálu ušitou košili. Bráchova žena je taková malá drobná a šaty byly jednoduché z hedvábí a spodničkou z vyšívaného tylu. Fakt nádhera.
21. srp 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr Tak asi záleží jaké ty síťovky máš,já si je teda nemohla vynachválit. A na ty první hodiny po porodu k nezaplacení. Rychle uschnou, takže točit tam dvoje je ok. Neumím si představit, že s sebou budu mít svoje min. 10 kalhotky a zakrvácené je budu vyhazovat. Ble.
21. srp 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - my vydrželi "jen" do cca jedenácti - vzhledem k ještě ca hodinové cestě domů, kdy jsem musela řidit a tomu, že jsme tam vlastně byli od půl desáté ráno, den předtím taky náročný s cestováním kvůli M. převazu ruky,...dnes jsem vyhlásila, že odmítám cokoli dělat, kamkoli jít, jen uvařím oběd a jinak polehávám...zítra zas razíme směr Brno, mám poradnu s monitorem a ještě chce strejda, abychom se k nim stavili, musíme vrátit Lukášův frak,...takže zas lítání a popojíždění, tak dnes odpočívám s nohama nahoře:grinning:
21. srp 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr já si taky nemohla vynachválit ty síťované. Vzhledem k tomu, že jsem byla šitá docela dost a valila ze mě krev taky docela dost, tak jsem je ocenila i doma hlavně pro to, jak jsou prodyšné.
21. srp 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky od jaké doby se chodí na monitor?
21. srp 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach jak kde. Záleží na doktorovi. U mojí mudry se chodí tuším od 36tt, někde třeba až od 38tt a někde už dřív
21. srp 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach tak ja mam ted dost monitotu za sebou jak jsem lezela v porodnici ale jinak ke svymu jdu 1 zari uz i s monitorem budu zacinat 36tt tusim
21. srp 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78
@kajulka001 díky za info :slight_smile:
21. srp 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - já jdu zítra do poradny a už bude i s prvním monitorem, takže u mé MUDry už v tom cca 34.tt :wink:, kdyby posílala do porodnice, tak až od 38.tt
21. srp 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach U nás monitor až v porodnici na kontrolách a s malou nebylo ani to, kontrolovali dítě utz a monitor dělali jen když se jim něco nezdálo, takže poprvé jsem na monitoru byla ve 41.tt :grinning: Je to všude jinak.
21. srp 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky cukrovkářky co tak míváte na večeři? Já už fakt nevím, ale já mám po večeři prostě vysoký cukr. :unamused:
21. srp 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 - já teda s večeří problémy nemívám, vlezu se v pohodě do limitů...mívám buď zbytek od oběda nebo třeba pečivo s máslem/sýrem/šunkou prostě víceméně to stejný, co jsem večeřívala bez těhu cukrovky...akorát holt na čas a na váhu:grinning:
21. srp 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete já si teď dala zbytky od oběda a měla jsem 7,9 a přitom po obědě to bylo v pohodě. Je fakt, že jsem to nevážila, ale přejezená jsem teda rozhodně nebyla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kolik si dáváš pečiva, když si ho dáváš?
21. srp 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 - jak kdy...buď jeden rohlík (rozříznu na půlku a obě půlky mažu a "obkládám", takže pak mám jakože dva rohlíky:grinning:, nebo jeden-dva krajíce chleba - podle velikosti, jak je ukrojím, ale tak cca 60-70g to dává...Tak zkus třeba dát víc masa+zeleniny a míň té sacharidové přílohy:wink:. Já teda teď mám spíš problém s opakem - abych do sebe něco dostala, sním tak polovinu běžných porcí, co jsem jídala a to se do jídla musím vyloženě nutit, mám pořád pocit, že jsem plná, asi už se tam medvídě moc roztahuje na úkor žaludku, takže dnes jsem tu porci, co jsem měla naplánovanou a napočítanou jen na oběd, měla fakt na oběd i večeři a bylo toho tak akorát dost...no a za hodinu už zas jídlo:grinning:
21. srp 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete a já už mám 3 dny pocit, že bych se potřebovala pořádně najíst :grinning:
21. srp 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 - jak dlouho dietuješ? POřádně se najíš až po porodu, s tím se smiř:wink:. A i to jen dočasu, protože pak zas s kojením to bude dobrodružství, co se jíst může a co ne, však to znáš:wink:
21. srp 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete od 15tt, ale to jsem to celkem flákala, protože mi ten oGTT nevyšel, ale teď už to tak měsíc dodržuju, ale je vidě, že se ty hodnoty zhoršujou. Mám i horší hodnoty na lačno, ale je fakt, že mi doktor říkal, že i ten glukometr může měřit trochu víc. Dřív jsem měla na lačno 3,7 a teď skoro pořád kolem 5.
30. jdu na krev, tak uvidím, kolik mi to vyjde
21. srp 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 - já mám hodnoty nalačno teď taky kolem těch pěti - nejčastěji mezi 4,8-5,2, ale to jsem měla i v tom 28.tt při zátěžáku přes čtyři, takže to mám +-stejně...Glukometr údajně měří víc (resp. z kapilární krve bývají hodnoty vyšší, než co je v žilní krve...Já teda teď měřila naposledy profil 16.8., od té doby se to nedalo - nebyli jsme doma a tak jsem změřila třeba jen jedno jídlo denně nebo tak...zítra ještě taky nic, ale v úterý zas budu měřit, tak uvidíme...ale toho 16. to byl celý den krásný profil :dizzy_face:
21. srp 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete já to měla i před tím z prstu, ale dávala jsem to do laborky. Pak jsem změnila diabetologa ten mi půjčil glokoměr. No hold to budu muset víc hlídat, akorát už nevím co bych tak jako jedla :grinning:
21. srp 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Lukášek byl krásný, opravdový elegán a moc mu to slušelo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Jinak já jsem dnes ve 23:00 před dvěma lety právě porodila :slight_smile: uf :slight_smile: Dnes byla veliká oslava, jedenáct lidí plus děti, ale zapojila jsem do chystací části i mamku se ségrou, tak se to dalo zvládnout :wink: Honzík dostal kopu dárků, příští týden budem asi jen sedět v pokojíku a se vším si hrát :grinning: :grinning: :grinning:
22. srp 2011 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak začínám poslední týden v práci před nástupem na MD, je mi nějak smutno :unamused:
22. srp 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak hlásím že mám za sebou návštěvu sociálky a už vím konečně co a jak :slight_smile: Paní mi tam rovnou vytiskla hlášení změn - ukončení RD z důvodu přechodu na PPM, rovnou jsme to vyplnili a podepsali a nechala jsem to tam. Pak mi dala fialový papír pro pražskou správu sociálního zabezpečení, ten si musím nechat potvrdit a odevzdat zpátky u nás na sociálce. A papír od dr. odevzdám v práci. Tak se do toho můžu pomalu vrhnout. A prý by mi nějaká část měla přijít už v polovině září, to se mi teda moc nezdá, když nastupuju 5.9., ale budiž.
22. srp 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Nesmutni :slight_smile: Doma bude líp, odpočineš si, všechno připravíš a pak si na práci ani nevzpomeneš. Taky se mi s malou nechtělo a pak jsem byla ráda.
22. srp 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 Ahoj, v podstatě jak píše @petapete, co k obědu to i k večeři. Ale včera jsem třeba měla těstovinový salát (120g těstovin, rajčata, paprika, šunka, dijon. hořčice a lžička majonézy) a měla jsem po večeři 5,6. K obědu jsem měla smažák s bramborama, těch jsem snědla asi tak dvě vidličky a to byl docela masakr 7,2 - ale myslím, že to mohlo být tou migrénou. Večer už jsem byla v pohodě. Ale taky mi teď ty hodnoty občas trochu haprují.
22. srp 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana asi mi to pak nepřijde, ale je to prostě divný, po skoro 6 letech si tady balit ty věci, mám toho dvě obrovské krabice, nevím, kam to doma dám, na všech poradách už se se mnou každý loučí, všichni chtějí se mnou naposled na kafe nebo na oběd a hormony pracují a já jsem rozlítostněná
dneska se mi ještě navíc zdál strašně živý sen, že jsem doma měla malý miminko, holčičku a že se mi vůbec nevešla do zavinovačky a že jsem neměla na ní nic vypraného a připraveného, takže jsem ji místo do postýlky dala spát do kočárku a pořád jsem si sahala na břicho, protože jsem věděla, že máme porodit kluka a přede mnou ležela holčička, tak jsem přemýšlela, jestli je moje a jestli se ten kluk teprve narodí.... no hrůza, asi mi lezou ta vedra na mozek :grinning:
22. srp 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Hi hi klasické předporodní sny :grinning: Ale člověku fakt zamotaj hlavu. Mě se s malou zdálo že mi pořád ležela v pokakaných plínkách a že jsem nevěděla kdy ji přebalovat a jak a pak že mi spadla z přebalováku. A pak taky jeden porodní a ten teda bolel skoro opravdově :astonished: Tentokrát zatím nic, tak snad se mi to vyhne.
22. srp 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no třeba už mi ten sen naznačuje, abych laskavě už začala prát věcičky a připravovat postýlku apod. :slight_smile: nejhorší bylo, že jak jsem na tu holčičku koukala, tak jsem si říkala: "No chudinka, bude muset chodit v těch klučičích věcech, co jsme jich dostali plnou skříň, nové už jí nekoupím." :grinning:
dnes ještě skočím nechat na poště ověřit oddací list a odevzdám papír o MD na personální
o víkendu mě ještě pěkně bodla vosa do ruky, tak ji mám jako bambuli, snad Fenistil zabere :frowning2:
22. srp 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi jo to bude podvědomí, ti říká, že už to máš připravit :grinning: Neboj, bude to kluk, však vám to potvrdili víckrát nebo ne? U nás to pořád není jisté, dneska jdu na utz, tak jsem zvědavá.

Oddací list do porodnice? Potřebuješ ověřenou kopii jo? U nás tenkrát stačila normální.
22. srp 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana jojo, kluka nám potvrdili už několikrát, dokonce z 3D UTZ nemáme vůbec nic, žádnou nahrávku, žádnou 3D fotku, jen obyčejnou UTZ černobílou fotku jeho varlat (za 600 Kč dobrý :grinning: )
v pokynech porodnice bylo napsaný, že můžeme mít originál nebo ověřenou kopii, jak se znám, tak bych originál určitě někde při tom zmatku ztratila, tak si radši vezmu tu ověřenou kopii :slight_smile: mám poštu 5 kroků od práce, tak to nechám udělat
to se pořád ještě neukázal/a? to je teda potvůrka :slight_smile:
22. srp 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Aha, tak to já si to radši zjistím, jestli se to v Krči nějak nezměnilo. No na 100% se ještě neukázala. 3x nám řekli že to vypadá spíš na holčičku, ale spíš proto, že nikde nic jiného nebylo vidět. Dneska mudru poprosím jestli by se ještě pořádně nekoukla. Trošku se bojím tomu věřit, když to nevím na stopéro a doma máme všechno oblečení fakt jenom růžový. Holka v modrý jde, ale kluk v růžové, to nic moc. :grinning:
22. srp 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek