Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

Zvu všechny těhulky, kterým se splnilo přání do nového roku a našli // čárky.... pojďme si zdělovat co nás čeká a nemine....
spaghi
22. srp 2011
@ilonne my v Čáslavi, tak to už není shoda 🙂
spaghi
22. srp 2011
@radus78 aha, no tak to asi radši taky nebudu pokoušet
miana
22. srp 2011
Ahojky, tak dneska poradna. Vše ok, jen malý je pořád zadečkem dolů. Ve 32. týdnu už bývá asi většina dětí otočená,co?
spaghi
22. srp 2011
@miana většina možná, my stále ne :-|
gumidek
22. srp 2011
@spaghi Pro novorozence bych tu aviváž taky nepoužívala, peru v Persilu Sensitive a ten v pohodě. Časem můžeš aviváž zkusit, já už jí normálně pro dvouletýho prcka používám. Už snad rok...
pavlina88
22. srp 2011
@spaghi, @gumidek - Já používám Lovelu, zatím jsem zkusila jen malé balení a byla jsem moc spokojená, takže už mám doma 3litrovku a opravdu to prádlo krásně voní 🙂

Na otočení je prý čas do 36 tt 😉
gumidek
22. srp 2011
@pavlina88 Lovelu asi teď jo, ale se zaváděním příkrmu si prý moc neporadí. To vím z doslechu, sama jsem jí nikdy nepoužívala, vždycky vyhovoval ten Persil.
A teď jak jsem začala prát pro malou, tak jsem si s vůní prášku vzpomněla, jak jsme prali na juniora, když byl úplný mimčo. To byly tak krásný vzpomínky x-)
mmiirrkkaa
22. srp 2011
Tak po dnešním utz vím, že prcek je taky zadečkem dolů. Pohlaví neukázal, tak snad je to pořád kluk (kdyžtak si říkám, že holka modrou unese 🙂. Zase zmiňoval tu placentu na přední stěně, tak jsem se ptala, jestli je to problém, MUDr. tvrdil, že by to byl problém jenom při CŘ, ale i tak by si s tím museli prý poradit. Monitor mi nrukázal, tak jsem ho ani neviděla. Vytisk mi sice iniciativně fotku, ale z té prozměnu nepoznám nic já. Jinak obvod hlavičky přý 27 cm - to mi přijde hodně. Ale odhad váhy a výšky neříkal. Za 3 týdny mám přijít znovu
petapete
22. srp 2011
Ahoj holky, tak jsem doma z poradny...Vše je v pořádku, monitor nakonec dnes netočili, že to sestřička zvojtila a až příště...Nález se kupodivu pohnul - CS 2, takže to vypadá na dobré cestě, paní doktorka odsouhlasila maliník, ale že klidně až po tom 35.tt, k tomu ještě vřele doporučila tu pupalku, že snad účinkuje ještě líp než maliník, tak jsem ráda, že ji mám doma a budu ji tím maliníkem zapíjet😃. Jinak mimís na uzv v pohodě, váha kolem dvou kil, takže "tabulková", stehenní kost a obvod bříška odpovídají krásně tomu 34.tt, akorát hlavička - auau - je v průměru na 37.tt:-S. Tak nevím, kdo tohle bude rodit😃. Ale je fakt, že Lukáš měl hlavu taky cca o dva týdny "starší", měl ji nadprůměr a rodil se v pohodě - celý tlačení během cca 10minut, takže věřím, že to půjde😃
petapete
22. srp 2011
@spaghi - aviváž nepoužívám...já ji teda nepoužívám ani na naše věci, máme sušičku a při jejím používání se aviváž nedoporučuje, takže v tomhle to mám vyřešený 😎 . Nicméně na mimi věci bych určitě nedávala, je to další rizikový faktor k tomu, aby se mimís osypal a přijde mi zbytečný to dráždit😉
petapete
22. srp 2011
@mmiirrkkaa - já mám placentu taky vpředu, ale nebyl by to problém asi ani při císaři, protože ji mám v horní části dělohy (jako až skoro úplně nahoře), takže tam, kde se příp. řeže, tak tam už není ani náhodou...

Jinak teda u nás prcek hlavou dole, MUDra tvrdí, že už se rozhodně neotočí, takže v tomhle snad můžeme být klidní...A já celkový váhový přírůstek od začátku těhu +6,5kg, takže pohodička🙂
vercach
22. srp 2011
Všem gratuluji k výsledkům a ultrazvukům 🙂
My jdeme zítra,tak se už nemůžu dočkat...Už min.jsme byli hlavičkou dole a CS na 0.Tak jsem zvědavá na změny 😃
Jinak na praní používám persil gel sensitive a aviváž ne.Vůbec se nedoporučuje.
Zítra ještě před ultr.si jedeme vyzvednout chůvičky 😉 odpol.asi koupáníčko a potom ještě nějaké shánění věciček...Jinak na pc se dostanu až ve čt.tak dám vědět jak dopadla kontrola 🙂
gumidek
22. srp 2011
@petapete ta pupalka funguje stejně jako malinik? A pije se jako čaj? Vůbec jsem o ní neslyšela a malinik mi zrovna nejel. A kupuje se v lékárně nebo kde?
petapete
22. srp 2011
@gumidek - popelka - super překlep😃. Já ji mám v kapslích, kamarádka měla i přímo pupalkový olej jako na lžičku, to bych se skoro bála, jestli to polknu...ty tobolky prý stačí a působí stejně...taky by měl ten olej připravovat porodní cesty + je dobrý na cévy a měl by minimalizovat i např. krevní ztráty při porodu😉. Chce to ale stejně jak maliník užívat dýl - nejméně ty dva týdny, ale lépe měsíc...takže od toho ca 36.tt nejpozději...Já mám myslím tuhle: http://www.lekarna.cz/medpharma-pupalka-dvoulet... a kupovala jsem normoš v lékárně
petapete
22. srp 2011
@gumidek - tady o tom něco píší, nějaká složka toho oleje se "mění" na prostaglandiny, takže vlastně asi tím bude působit k tomu usnadnění a "vyvolání" porodu: http://www.panenske-oleje.cz/pupalkovy-olej/
gumidek
22. srp 2011
@petapete děkuju, děkuju 🙂 Zkusím teda i tohle. Jsem aktuálně ve fázi, že bych klidně rodila hned, to počasí mě ničí. Ale za ty dva týdny už asi fakt začnu, rodit o 14 dní driv nevadí.
vercach
22. srp 2011
Prý na urychlení porodu je dobré ještě zobat lněné semínko nebo sníst celý čerstvý ananas 😉
gumidek
22. srp 2011
@vercach to lneny semínko je dobrý do jogurtu, mají ho v dmku🙂
spaghi
22. srp 2011
ok, díky za info, budeme prát bez aviváže 🙂
pavlina88
22. srp 2011
@petapete +6,5 kg - těžce závidím ]-( ]-( Já mám dohromady nahoře už 17 kg , ale můžu si za to sama na jednu stranu, sladkýmu vážně neodolám 😢
petapete
22. srp 2011
@gumidek - no já chtěla původně začít už s tím ukončeným 34.tt, takže teď o víkendu, ale asi to o týden posunu - přesvědčilo mě CS 2 ( u Lukáše jsem měla ještě při prasknutí vody CS1, takže je to posun😃), tak ještě týden tomu dám...a pak začínám maliník + pupalka + sex😃

@vercach - to lněný semínko ve mě nějak nebudí důvěru v principu, v jakým by to mohlo fungovat 😎 . Jako řečem typu, že něco sním a ono to z trávicího traktu doputuje do dělohy, kde to obalí dítě neprodyšně uzavřený v plodových obalech nějakým "slizem", aby líp vyklouzlo, mi fakt přijdou spíš jako pohádky než že by to mohlo nějak fungovat😃

@pavlina88 - nj, tak já sladkýmu odolat musím😉. Ale u Lukáše jsem jedla normálně a měla nahoře 14kg za celý těhu, takže ani to by nebylo nijak děsivý 😎 , takhle počítám, že s tou dietou se dostanu tak k těm deseti kilům plus minus (teda v závislosti na tom, jak moc budu ke konci otíkat, ale zatím ani v tom horku oteklá nejsem🙂), mám teď vlastně váhu cca stejnou jako loni v říjnu-listopadu, pak jsem začala hubnout a shodila pár kilo a ty mám teď tak nějak navíc...takže docela dobrý😃
gumidek
22. srp 2011
@petapete Sex? Co to je???? 😃 V tomhle těhu fakt nemám náladu, jsem večer totálně dobitá z hlídání malýho a navíc mi to aktuálně není ani moc příjemný. No, ale asi se pak taky hecnu, teda jestli přemluvím chlapa.
Poprvé jsme byla dlouho otevřená na dva cm a taky pak byl porod sic vyvolávanej, ale rychlej, snad to tak rychle půjde i tentokráte, jen tomu začnu od toho 34.tt pomáhat maliníkem a pupalkou.
A tvých 6,5 kila v 34tt je pohodička maximální, ty se snad ani na těch deset dohromady nedostaneš. Ale budiž ti přáno, půjdeš z porodnice se super váhou 🙂
@pavlina88 Musím držet cukrovkovou dietu, nebo spíš nesmím sladký a stejně už mám nahoře deset kilo. U prvního dítka to bylo celkem 16 a dolů to šlo rychle. Teď teda otýkám, jsem jako balon....

petapete
22. srp 2011
@gumidek - no já právě vůbec neotíkám naštěstí - ani dnes v těch vedrech, ani v sobotu ve vedru na svatbě....takže tohle je pohodička...A se sexem - taky nevím, co to je, jen jsem o tom slyšela😃. Já měla ze začátku zákaz kvůli rizikovce, pak jsem neměla ani špetku chuti a pak když už MUDra oficiálně povolila, tak M. naznal, že se bojí, aby se něco nepos...o a že je to divný...takže asi tak:-S. No ale od příštího týdne se holt "přemůžu", co bych neudělala pro hladší průběh porodu, furt lepší ten sex než 19hodin porodu😃. Já počítám, že z porodnice půjdu s lepší váhou než před otěhu (teda doufám😃), teď mám cca stejnou váhu jak loni v říjnu - listopadu...to jsem pak začala snižovat (úpravou stravy, která byla víceméně dost podobná teď té cukrovkové dietě - tzn. jíst pravidelně, často, trochu,...), to jsem za dva měsíce sundala nějakých šest kilo a ty mám teď vlastně nahoře...od poslední poradny jsem přibrala ca půl kila a medvídě má odhad z 1480g na cca 2kila, takže to šlo víceméně vše do něj x-). No uvidíme, já ten přírůstek až tak zásadně neřeším, kolik přiberu, tolik přiberu, pak to nějak půjde dolů😃. (u Lukáše z těch 14 nabraných 13kg zůstalo v porodnici, takže docela pohodička...)
vrana
22. srp 2011
Hlásím se z kontroly 32+0, velký utz, dle kterého je dítě cca o 10 dní starší. Už teď má 2200 g, z toho jsem hodně nesvá 😞 Opravdu nechci rodit pětikilové dítě (Kája měla 4080)...dr. říká, že si to pohlídá, ale vím já co zmůže v porodnici, tam jsou jiní doktoři. Dala mi jídelníček cukrovkářské diety, ať kdyžtak zkusím něco dodržovat, tak zkusím omezit pečivo a sladké na minimum.Taky mám málo železa, tak jsem ho dostala v tabletách. Kontrola za 2 týdny. A tentokrát jsem kávové zrno viděla i já, tak snad už je to definitivně holka.
spaghi
22. srp 2011
@vrana já bych tu váhu neřešila, u mě se sekli v 31. tt o víc jak půl kila (ověřováno na dvou různých UTZ v jeden den)... vítej v klubu, železo jsem dostala taky a zobu 🙂 no tak snad to definitivně holčička bude, uvidíte ještě za dva týdny, bych to radší nechala prověřit ještě jednou 🙂
vrana
22. srp 2011
@spaghi Hele na pohlaví už kašlu, dneska to bylo víc než názorné, holt to nějak dopadne. Já bych tu váhu normálně taky tolik neřešila, ale ona to přeměřovala 3x a má fakt nějakej dobrej přístroj na kterým dělají i tu genetiku ve 13.tt a tvářila se celkem vážně když o tom mluvila. No fakt mám strach, už takhle pro mě bylo čtyřkilové dítě náročné a představa, že bude mít ještě víc.....to mě fakt děsí.
spaghi
22. srp 2011
@vrana budu držet palce, myslím si, že tvůj doktor je pečlivý a předá informace, jak píšeš, otázka je, co doktoři v porodnici, ale víš o tom, tak si na ně když tak došlápni!
vrana
22. srp 2011
@spaghi To je právě ono, moc se na ně došlápnout nedá. Znáš doktory, oni to vyhodnocují ad hoc dle stavu, a pokud je dítě ok a má v pořádku průtoky pupečníkem a prosperuje, není pro ně důvod něco řešit ]-(
spaghi
22. srp 2011
@vrana no já tomu prd rozumím, ale ono nezáleží tolik snad na váze, jako na obvodu hlavičky a i vícekilové mimčo, když má průměr hlavičky akorát, tak by se mělo rodit "dobře" - no ale možná tady plácám nesmysly :-|
vrana
22. srp 2011
@spaghi jj to říkají doktoři, že větší děti se rodí líp než menší. Myslím že je to chabá útěcha pro rodičky 😃