• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@ilonne my v Čáslavi, tak to už není shoda :slight_smile:
22. srp 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 aha, no tak to asi radši taky nebudu pokoušet
22. srp 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak dneska poradna. Vše ok, jen malý je pořád zadečkem dolů. Ve 32. týdnu už bývá asi většina dětí otočená,co?
22. srp 2011 v 15:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana většina možná, my stále ne :unamused:
22. srp 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Pro novorozence bych tu aviváž taky nepoužívala, peru v Persilu Sensitive a ten v pohodě. Časem můžeš aviváž zkusit, já už jí normálně pro dvouletýho prcka používám. Už snad rok...
22. srp 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi, @gumidek - Já používám Lovelu, zatím jsem zkusila jen malé balení a byla jsem moc spokojená, takže už mám doma 3litrovku a opravdu to prádlo krásně voní :slight_smile:

Na otočení je prý čas do 36 tt :wink:
22. srp 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Lovelu asi teď jo, ale se zaváděním příkrmu si prý moc neporadí. To vím z doslechu, sama jsem jí nikdy nepoužívala, vždycky vyhovoval ten Persil.
A teď jak jsem začala prát pro malou, tak jsem si s vůní prášku vzpomněla, jak jsme prali na juniora, když byl úplný mimčo. To byly tak krásný vzpomínky :dizzy_face:
22. srp 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak po dnešním utz vím, že prcek je taky zadečkem dolů. Pohlaví neukázal, tak snad je to pořád kluk (kdyžtak si říkám, že holka modrou unese :slight_smile:. Zase zmiňoval tu placentu na přední stěně, tak jsem se ptala, jestli je to problém, MUDr. tvrdil, že by to byl problém jenom při CŘ, ale i tak by si s tím museli prý poradit. Monitor mi nrukázal, tak jsem ho ani neviděla. Vytisk mi sice iniciativně fotku, ale z té prozměnu nepoznám nic já. Jinak obvod hlavičky přý 27 cm - to mi přijde hodně. Ale odhad váhy a výšky neříkal. Za 3 týdny mám přijít znovu
22. srp 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem doma z poradny...Vše je v pořádku, monitor nakonec dnes netočili, že to sestřička zvojtila a až příště...Nález se kupodivu pohnul - CS 2, takže to vypadá na dobré cestě, paní doktorka odsouhlasila maliník, ale že klidně až po tom 35.tt, k tomu ještě vřele doporučila tu pupalku, že snad účinkuje ještě líp než maliník, tak jsem ráda, že ji mám doma a budu ji tím maliníkem zapíjet:grinning:. Jinak mimís na uzv v pohodě, váha kolem dvou kil, takže "tabulková", stehenní kost a obvod bříška odpovídají krásně tomu 34.tt, akorát hlavička - auau - je v průměru na 37.tt:confounded:. Tak nevím, kdo tohle bude rodit:grinning:. Ale je fakt, že Lukáš měl hlavu taky cca o dva týdny "starší", měl ji nadprůměr a rodil se v pohodě - celý tlačení během cca 10minut, takže věřím, že to půjde:grinning:
22. srp 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - aviváž nepoužívám...já ji teda nepoužívám ani na naše věci, máme sušičku a při jejím používání se aviváž nedoporučuje, takže v tomhle to mám vyřešený :sunglasses: . Nicméně na mimi věci bych určitě nedávala, je to další rizikový faktor k tomu, aby se mimís osypal a přijde mi zbytečný to dráždit:wink:
22. srp 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa - já mám placentu taky vpředu, ale nebyl by to problém asi ani při císaři, protože ji mám v horní části dělohy (jako až skoro úplně nahoře), takže tam, kde se příp. řeže, tak tam už není ani náhodou...

Jinak teda u nás prcek hlavou dole, MUDra tvrdí, že už se rozhodně neotočí, takže v tomhle snad můžeme být klidní...A já celkový váhový přírůstek od začátku těhu +6,5kg, takže pohodička:slight_smile:
22. srp 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem gratuluji k výsledkům a ultrazvukům :slight_smile:
My jdeme zítra,tak se už nemůžu dočkat...Už min.jsme byli hlavičkou dole a CS na 0.Tak jsem zvědavá na změny :grinning:
Jinak na praní používám persil gel sensitive a aviváž ne.Vůbec se nedoporučuje.
Zítra ještě před ultr.si jedeme vyzvednout chůvičky :wink: odpol.asi koupáníčko a potom ještě nějaké shánění věciček...Jinak na pc se dostanu až ve čt.tak dám vědět jak dopadla kontrola :slight_smile:
22. srp 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete ta pupalka funguje stejně jako malinik? A pije se jako čaj? Vůbec jsem o ní neslyšela a malinik mi zrovna nejel. A kupuje se v lékárně nebo kde?
22. srp 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - popelka - super překlep:grinning:. Já ji mám v kapslích, kamarádka měla i přímo pupalkový olej jako na lžičku, to bych se skoro bála, jestli to polknu...ty tobolky prý stačí a působí stejně...taky by měl ten olej připravovat porodní cesty + je dobrý na cévy a měl by minimalizovat i např. krevní ztráty při porodu:wink:. Chce to ale stejně jak maliník užívat dýl - nejméně ty dva týdny, ale lépe měsíc...takže od toho ca 36.tt nejpozději...Já mám myslím tuhle: http://www.lekarna.cz/medpharma-pupalka-dvouleta-500mg-vitamin-e-tob-67/ a kupovala jsem normoš v lékárně
22. srp 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - tady o tom něco píší, nějaká složka toho oleje se "mění" na prostaglandiny, takže vlastně asi tím bude působit k tomu usnadnění a "vyvolání" porodu: http://www.panenske-oleje.cz/pupalkovy-olej/
22. srp 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete děkuju, děkuju :slight_smile: Zkusím teda i tohle. Jsem aktuálně ve fázi, že bych klidně rodila hned, to počasí mě ničí. Ale za ty dva týdny už asi fakt začnu, rodit o 14 dní driv nevadí.
22. srp 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prý na urychlení porodu je dobré ještě zobat lněné semínko nebo sníst celý čerstvý ananas :wink:
22. srp 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach to lneny semínko je dobrý do jogurtu, mají ho v dmku:slight_smile:
22. srp 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ok, díky za info, budeme prát bez aviváže :slight_smile:
22. srp 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete +6,5 kg - těžce závidím :angry: :angry: Já mám dohromady nahoře už 17 kg , ale můžu si za to sama na jednu stranu, sladkýmu vážně neodolám :cry:
22. srp 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - no já chtěla původně začít už s tím ukončeným 34.tt, takže teď o víkendu, ale asi to o týden posunu - přesvědčilo mě CS 2 ( u Lukáše jsem měla ještě při prasknutí vody CS1, takže je to posun:grinning:), tak ještě týden tomu dám...a pak začínám maliník + pupalka + sex:grinning:

@vercach - to lněný semínko ve mě nějak nebudí důvěru v principu, v jakým by to mohlo fungovat :sunglasses: . Jako řečem typu, že něco sním a ono to z trávicího traktu doputuje do dělohy, kde to obalí dítě neprodyšně uzavřený v plodových obalech nějakým "slizem", aby líp vyklouzlo, mi fakt přijdou spíš jako pohádky než že by to mohlo nějak fungovat:grinning:

@pavlina88 - nj, tak já sladkýmu odolat musím:wink:. Ale u Lukáše jsem jedla normálně a měla nahoře 14kg za celý těhu, takže ani to by nebylo nijak děsivý :sunglasses: , takhle počítám, že s tou dietou se dostanu tak k těm deseti kilům plus minus (teda v závislosti na tom, jak moc budu ke konci otíkat, ale zatím ani v tom horku oteklá nejsem:slight_smile:), mám teď vlastně váhu cca stejnou jako loni v říjnu-listopadu, pak jsem začala hubnout a shodila pár kilo a ty mám teď tak nějak navíc...takže docela dobrý:grinning:
22. srp 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Sex? Co to je???? :grinning: V tomhle těhu fakt nemám náladu, jsem večer totálně dobitá z hlídání malýho a navíc mi to aktuálně není ani moc příjemný. No, ale asi se pak taky hecnu, teda jestli přemluvím chlapa.
Poprvé jsme byla dlouho otevřená na dva cm a taky pak byl porod sic vyvolávanej, ale rychlej, snad to tak rychle půjde i tentokráte, jen tomu začnu od toho 34.tt pomáhat maliníkem a pupalkou.
A tvých 6,5 kila v 34tt je pohodička maximální, ty se snad ani na těch deset dohromady nedostaneš. Ale budiž ti přáno, půjdeš z porodnice se super váhou :slight_smile:
@pavlina88 Musím držet cukrovkovou dietu, nebo spíš nesmím sladký a stejně už mám nahoře deset kilo. U prvního dítka to bylo celkem 16 a dolů to šlo rychle. Teď teda otýkám, jsem jako balon....

22. srp 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - no já právě vůbec neotíkám naštěstí - ani dnes v těch vedrech, ani v sobotu ve vedru na svatbě....takže tohle je pohodička...A se sexem - taky nevím, co to je, jen jsem o tom slyšela:grinning:. Já měla ze začátku zákaz kvůli rizikovce, pak jsem neměla ani špetku chuti a pak když už MUDra oficiálně povolila, tak M. naznal, že se bojí, aby se něco nepos...o a že je to divný...takže asi tak:confounded:. No ale od příštího týdne se holt "přemůžu", co bych neudělala pro hladší průběh porodu, furt lepší ten sex než 19hodin porodu:grinning:. Já počítám, že z porodnice půjdu s lepší váhou než před otěhu (teda doufám:grinning:), teď mám cca stejnou váhu jak loni v říjnu - listopadu...to jsem pak začala snižovat (úpravou stravy, která byla víceméně dost podobná teď té cukrovkové dietě - tzn. jíst pravidelně, často, trochu,...), to jsem za dva měsíce sundala nějakých šest kilo a ty mám teď vlastně nahoře...od poslední poradny jsem přibrala ca půl kila a medvídě má odhad z 1480g na cca 2kila, takže to šlo víceméně vše do něj :dizzy_face:. No uvidíme, já ten přírůstek až tak zásadně neřeším, kolik přiberu, tolik přiberu, pak to nějak půjde dolů:grinning:. (u Lukáše z těch 14 nabraných 13kg zůstalo v porodnici, takže docela pohodička...)
22. srp 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásím se z kontroly 32+0, velký utz, dle kterého je dítě cca o 10 dní starší. Už teď má 2200 g, z toho jsem hodně nesvá :frowning2: Opravdu nechci rodit pětikilové dítě (Kája měla 4080)...dr. říká, že si to pohlídá, ale vím já co zmůže v porodnici, tam jsou jiní doktoři. Dala mi jídelníček cukrovkářské diety, ať kdyžtak zkusím něco dodržovat, tak zkusím omezit pečivo a sladké na minimum.Taky mám málo železa, tak jsem ho dostala v tabletách. Kontrola za 2 týdny. A tentokrát jsem kávové zrno viděla i já, tak snad už je to definitivně holka.
22. srp 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana já bych tu váhu neřešila, u mě se sekli v 31. tt o víc jak půl kila (ověřováno na dvou různých UTZ v jeden den)... vítej v klubu, železo jsem dostala taky a zobu :slight_smile: no tak snad to definitivně holčička bude, uvidíte ještě za dva týdny, bych to radší nechala prověřit ještě jednou :slight_smile:
22. srp 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Hele na pohlaví už kašlu, dneska to bylo víc než názorné, holt to nějak dopadne. Já bych tu váhu normálně taky tolik neřešila, ale ona to přeměřovala 3x a má fakt nějakej dobrej přístroj na kterým dělají i tu genetiku ve 13.tt a tvářila se celkem vážně když o tom mluvila. No fakt mám strach, už takhle pro mě bylo čtyřkilové dítě náročné a představa, že bude mít ještě víc.....to mě fakt děsí.
22. srp 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana budu držet palce, myslím si, že tvůj doktor je pečlivý a předá informace, jak píšeš, otázka je, co doktoři v porodnici, ale víš o tom, tak si na ně když tak došlápni!
22. srp 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi To je právě ono, moc se na ně došlápnout nedá. Znáš doktory, oni to vyhodnocují ad hoc dle stavu, a pokud je dítě ok a má v pořádku průtoky pupečníkem a prosperuje, není pro ně důvod něco řešit :angry:
22. srp 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no já tomu prd rozumím, ale ono nezáleží tolik snad na váze, jako na obvodu hlavičky a i vícekilové mimčo, když má průměr hlavičky akorát, tak by se mělo rodit "dobře" - no ale možná tady plácám nesmysly :unamused:
22. srp 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi jj to říkají doktoři, že větší děti se rodí líp než menší. Myslím že je to chabá útěcha pro rodičky :grinning:
22. srp 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek