• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@vrana no pro Tebe jako druhorodičku to už nemusí být chabá útěcha, spíš bych se děsila jako prvorodička, Ty už jsi zkušená :wink:
22. srp 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek @petapete Holky, s tím sexem je to blbost, říkal mi to MUDr.Koucký v rizikovce. Porod to nevyvolá ani neurychlý. Samo, že na rizikovém se nesmí, ale na porod to vliv nemá.
22. srp 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - není to blbost:wink:. Neurychlí to porod ve smyslu, že by to bylo rychlejší, nevyvolá ho to, ale připravuje to porodní cesty, který se líp otvírají...a blbost to není, jako jedno z mála to má i "vědecké" vysvětlení, jelikož ve spermatu jsou obsaženy prostaglandiny, což jsou látky, který se používají ve vyvolávacích tabletách, takže efekt to rozhodně má:wink:. Samo, že to není všespasný - určitě sex porod nevyvolá stylem, že jednou se pomiluješ a jedeš, ale prostě to pomůže té první době porodní, usnadní to právě tou přípravou porodních cest...vzhledem k tomu, že v prvním těhu mi to bylo nepříjemný a ke konci nic nebylo a s otvíráním byl fakt mega-problém, tak tentokrát do toho jdu:grinning:
22. srp 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - hele, ono si nevybereš, my to máme váhově jako super, ale zas obvod hlavičky odpovídá o tři týdny staršímu těhotenství, takže taky "samá pozitiva a sociální jistoty" a úúúžasné vyhlídky k porodu dítěte s velkou hlavou:grinning:
22. srp 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Víš možná si říkám, že to že vím do čeho lezu a ne s moc dobrýma zkušenostma, je asi víc na škodu, než nevědět co mě čeká. Ale dost fňukání no, nějak to dopadne. Dostalo se to dovnitř, musí to i ven :sunglasses:

@petapete Tak u mě teda sex na porod neměl vliv lautr žádnej, zrovna tak maliník, vytírání na kolenou, mytí oken, chození do schodů, teplá vana... Takže všechno babský pověry, k prdu. Podle mě je shoda náhod, že už se to samo začne připravovat a člověk to podpoří, tak to pak třeba vliv má. Pokud je ale tělo jiného názoru, tak smůla
22. srp 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - ale tak to určitě, že to není všespasný a pokud se to vůbec nechystá, tak smolík...já mám ale pocit, že u mě by maliník býval pomohl - tvrdlo mi po něm břicho a mě to bylo nepříjemný, tak jsem s ním přestala...myslím, že kdybych vydržela, tak právě to tvrdnutí by bylo přínosný a chystalo by to aspoň trochu...Vytírání na kolenou a mytí oken praktikovat nehodlám, na to se mám moc ráda:grinning:, ale plánuju maliník, pupalku (tu mi mmch i dnes vřele doporučila gyndařka, že jí ze zkušenosti přijde, že má ještě lepší a výraznější efekt než maliník), sex a kolem poloviny září bude "trnkobraní" na chalupě (máme švestkový sad ve véééélikým svahu, docela pořádná procházka), tak tam budu pěkně vyšlapovat se sběračema - ze sbírání jsem teda omluvená, ale procházet se tam plánuju:grinning:. A s tou zkušeností - mám stejný pocit, jak ty...v prvním těhu se to čekalo líp než teď:grinning:. Ale je fakt, že dnes bylo u MUDry klidněji, tak jsme se bavily a jak to bylo u Lukáše s porodem a s tím vyvoláváním, že mi dávali tyčinku na roztažení čípku a ta mi bohužel prdla vodu, čímž byl problém, protože to nebylo vůůůbec nachystaný a rodit se muselo do těch ca 24hod...tak i mudra právě říkala, že to musela být chuťovka, ale že teď to vypadá nadějněji, že už se to pomalu chystá, tak budu holt optimista a věřit jí...jako říkám si, že horší už to být nemůže, takže to nějak půjde:slight_smile:
22. srp 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete tak já naštěstí nemám problémy ani s otoky ani se sexem :grinning: tak doufám, že to na to otvírání má opravdu vliv :grinning: jinak váhu držím dobře zatím +2kg, ale já bych nemusela moc přibrat, je mě dost :grinning: :grinning:
na dia ve Zlíně dobré, vyfásla sem glukometr, dietku a snažím se, zezačátku než sem došla na ty porce, tak mě to sem tam skočilo, ale teď už myslím, že dobré. Ten maliník s tou pupalkou taky vyzkouším.

Jinak ve středu mě taky čeká velký UTZ, tak doufám, že mimi je v pořádku a sem zvědavá na ty odhady váhy a délky :grinning:

@vrana moje řeč, šlo to tam, tak ven musí taky :grinning: no čekám, že za chvilku mě přepadnou menší bobany :grinning:
22. srp 2011 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda vy jste ukecaný 5 stránek za 3 dny :D
my měli v sobotu pouť s olavou 60tin mý mamči, v neděli jsme to sklízeli , nadobí, posezení ze dvora , no šak nás bylo.
Dnes jsem se dostala jen do DMka pro sůl do myčky , páč jsem ji dneska zprovozňovala, mám to do DM tak 10 minut s tim jaký bylo dnes vedro a nakoukli jsme do Kiku tak mám to dalo přes hodinu. :OD
Odpoledne se zadělala voda v kuchyni tak konečně mužu začit pořádně mejt nádobí a rovnat to do linky a rozrovnat i zbytek krabic do skříní kde mi doteď zavázela provizorní kuchyň.
V sobotu jsme sundali z půdy obr krabici věci po Marušce do roka , netknutou myškama, cehož jsem se obávala, ale jinde místo nebylo, tak mám aspoň klid že mám všechno oblečení , zavinovačky a tak jen to vyptat.
Co se týče váhy tak jsem měla před 14dny plus 3, ted to asi poskočilo , páč mě děsně vyrostlo břicho ,ale ted hodně rostou prťátka
@vrana nebuj to zmáknem. Já mela na 31 odhad 2 kila tak jsme na tom asi stejně, Maruška měla rovný 4000.
jinak co znám tak všechny fotografky radši fotky venku. Aťas je nuda. V Praze je zrovna tahle top ale ceník má teda drahej, ale prototi spoustě horších fotografů ještě levnej, doufám že se k ní dostanu na kafčo. Je to strašně fajn zenská a ted by ty fotky byly aspon učelový. Až budu takhle vypadat bez ošekávání potomka, to bude teprv průůůšvih :D
23. srp 2011 v 00:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - nj, tak v 31.tt jsem v prvním těhu taky problém se sexem ještě neměla, to až potom fakt ke konci, kdy by to bývalo mohlo být přínosný (ty poslední dejme tomu tři, čtyři týdny to už bylo prostě slabší, takže smolík...teď jsem rozhodnutá se nedat odradit:grinning:
23. srp 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda holky neblázněte už s porodem. Vždyť je ještě času dost. Já už mám sice do porodnice sbaleno,ale doufám,že kufřík zůstane ještě nějaký čas pod postelí. Na porod jsem si i zakázala myslet,protože mám pak blbé myšlenky a začínám zmatkovat. Jinak jsem se chtěla zeptat - máte taky některá problémy s popraskáním? Mně zatím bříško drží,ale stehna to pěkně odnesla. Vybledne to vůbec? Mazala jsem se poctivě a stejně to nepomohlo a teď už s tím asi nic neudělám. Sice stehna nikde nevystavuju,ale i tak mě to mrzí.
23. srp 2011 v 11:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda my se sexem problémy nemáme, zatím. Nevím jestli se porodní cesty sexem lépe připraví, ale tenkrát mi práve v rizikové poradně říkal, že je úplně jedno co těhule dělá, že miminko si prostě samo řekne, kdy chce ven. Asi na tom něco bude, páč mamina se mnou dokonce skákala přes švihadlo a nic, pak se koupala v horké vodě, čímž si akorát tak vyvolala krvácení a pobyt v nemocnici a stejně jsem šla, až když jsem chtěla.
@hankakralikova Tak já tedy nemám ani sbalenou tašku do porodnice. Čekám až budu mít první poradnu v porodnici a dostanu od nich instrukce, co si mám vlastně sebou připravit.
23. srp 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova - no já bych normálně nebláznila...jenže po první zkušenosti s vyvolávaným porodem, který byl fakt hoooodně blbý a vzhledem k tomu, že mě nenechají přenášet (kvůli těhu cukrovce + předchozí operaci dělohy) prostě musím dělat vše pro to, aby se ten porod do termínu rozjel pokud možno sám a pokud už ne, tak aby aspoň to tělo na to bylo nachystaný (poprvé jsem nebyla vůbec právě a bylo to fakt hooodně hnusný)...Nemít tuhle zkušenost a rodit poprvé samovolně, tak to neřeším vůbec, já nemám potřebu mimino vyštvat dřív, těhu mi vyhovuje, nic mi nechybí a jsem s bříškem spokojená, akorát prostě mě děsí další vyvolávaný porod při předchozí nepřipravenosti... Popraskaná nejsem vůbec - ani z prvního těhu a zatím ani teď nemám nic, tak doufám, že to vydrží až do konce. Mažu, ne teda úplně poctivě, ale jak si vzpomenu, po sprše skoro vždy, ale myslím, že pokud někdo má sklony popraskat, tak mazání nepomůže, prostě popraská ať dělá co dělá, je to podle mě daný...Jo a tašku do porodnice teda sbalenou nemám ještě ani náhodou...ani nevím, jestli už mám doma vše, co tam budu potřebovat (asi ani ne:grinning:), to má ještě pořád čas, počítám tak dva, tři týdny to ještě vydrží:grinning:

@ilonne - nj, kdyby mi mimino mohlo jít, až bude chtít, tak na vše dlabu a nechám to na přírodě..ale na MUDrech s jejich úžasnýma postupama vyvolávání to nechávat prostě nechci, takže hodlám zkoušet tyhle "babský" rady a i kdyby měly pomoct jen malinko (nebo třeba i jen psychicky pro uklidnění), tak mi to za to stojí, nebudu dělat nic, co by mi bylo nemilý, nepříjemný nebo nepohodlný (sex, čaj, tabletka pupalky ani teplá vana mi až tak proti srsti nejsou:grinning:) a nic rizikovýho podnikat nebudu...
23. srp 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Hlavně neskákej bungee jumping nebo něco podobného :grinning: . A taky bych to asi nepřeháněla s teplým červeným vínem, aby na tebe rovnou v porodnici nezavolali sociálku :grinning: :grinning:.
23. srp 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - no bungee jumping určo ne:grinning:. A červený víno stejně nemůžu kvůli cukrovce, takže to je v pohodě, vystačím jen s tím, co jsem výše popsala:grinning::grinning::grinning:
23. srp 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nějak vás nestíhám teď číst... jen hlásím že jsme se vrátili od Dr. a dělal nám utz. V 31+1tt máme 1750g, tak snad to váhově odpovídá, jen se mu nelíbila v šourku černá tečka, tak to mám prý nahlásit při porodu, aby zkontrolovali co tam Vojítíšek má, snad to bude v pořádku...
23. srp 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn Tak at to nic nejni, třeba mateřské znaménko :slight_smile: nebo si špatně vyleštil obrazovku. Zlehčuju,a le držím palce.
Jdu na dáchanec po obědě, po tom mycím maratonu toho mám plný zuby, se to dá snad srovnat i s tim bungee jumpingem :grinning:
23. srp 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa To tě naprosto chápu, super, že už máš myčku a vodu v kuchyni. Já myla asi tři neděle nádobí ve vaně v koupelně a to včetně vánoc. Takže si to dovedu představit.
23. srp 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak to rozumím. Když si ponaučená z minula,tak je jasné,že teď se budeš připravovat už dopředu jak jen to půjde. Co bys mi teda jako prvorodičce poradila? I kdyby to na nic nebylo,tak aspoň po psychické stránce to pro mě bude určitě lepší vědět, že jsem se na to dobře připravila.
23. srp 2011 ve 13:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn nooo,maly byl do podrobna prozkouman,to ja byla z ult.venku asi za 7min,takze sem byla docela nastvana,protoze maminka predemnou tam byla asi pul hodky,tak doufam,ze mimisek bude zdrav a vam budu drzet palecky aby byl malej v poradku..Jo bytecek uz mame,takze do 3tydnu tam snad budeme uplne nastehovany a je to na Husovce u vystaviste,tak snad nebudes bydlet na druhy strane Budejek :grinning: ..
23. srp 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova mám, bohužel už od pubery, mám velmi jemnou pokožku, takže se tomu nevyhnu, teď to mám na břichu, není to ještě tak hrozné, ale ještě se to asi zhorší, mažu jak šílená, bohužel mě nic nepomáhá. Ale vybledne to! :wink:
23. srp 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova - no doporučila bych to, co píšu, že budu dělat:wink:. tzn. čaj z maliníku, pupalku, sex, koupání v teplé vaně (ne teda vyloženě horkou, ale příjemně teplou), procházky a to je asi tak vše. Ještě někdo doporučuje lněný semínko, ale to už asi přidávat nebudu, myslím, že tohle postačí...a záleží na tobě, kdy s tím začneš - u prvorodiček ta příprava může prý trvat déle, obecně jak maliník tak pupalka mají mít efekt až při dlouhodobějším užívání (minimálně dva týdny), takže pokud se ještě podle nálezu k poraden nic nechystá, tak já bych jako prvorodička začala (pokud fakt CS 0 a vše v pořádku, nepřipravený...) kolem toho ukončenýho 35.tt, nejdřív třeba pomaleji - tzn. jeden maliník denně, postupně to zvednout na ty dva, co jsou jako doporučená dávka a vidělo by se:grinning:
23. srp 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete je pravda, ze sperma obsahuje prostaglandiny urychlujici porod, ale potrebna davka spermatu se dle meho doktora rovna 6 sexum denne, takze hura do toho :slight_smile:
23. srp 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Hele, tak to máš dle @aknavis co dělat :grinning: :grinning:. No a v tomhle vedru, to bude jistě báječné. To držím palce a doufám, že máš chlapa držáka, bych tedy chtěla vidět toho, který to zmákne 6x denně. Navrhuju udělat si rozpis a nařídit budíka po každých 4 hodinách, páč den má 24 hodin :grinning: :grinning: :grinning:.
23. srp 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne a dite dat k babicce :slight_smile: jinak bude skluz :slight_smile:

23. srp 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis
@ilonne - si dělejte legraci, ale ono to pomůže a hotovo:grinning:. Mmch - M. by 6x denně zvládnul, byly doby, kdy byl schopný 7x za noc - je teda fakt, že to jsme byli ještě mladý a nevybouřený, ale šlo to:grinning:. Spíš bych to nezvládla já a počítám, že tak při čtvrtým, max. pátým čísle za den bych fakt začala raději rodit:grinning::grinning::grinning:. Btw - opakuju - já tím nepotřebuju vyvolat porod, jako ve smyslu, abych začala rodit, mě stačí, když to dostatečně "promluví" k čípku a ten povolí a přestane držet:wink:, což si myslím, že bude stačit i v dávkách menších:grinning:
23. srp 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete @aknavis Jasně, ale stejně jsou ty mimča držáci, co? Mě by vytočilo, kdyby mi někdo lomcoval s domečkem jen jednou denně a šla bych ven :grinning: :grinning: :grinning:.
@petapete Tak já mě by odvezli s infarktem tak asi už po třetím čísle :grinning: .
23. srp 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne :grinning::grinning::grinning:jak v tom vtipu - mimino pak do něj začne šťouchat a ptát se ho, jestli se mu to taky líbí:grinning::grinning::grinning:
23. srp 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Btw - nevadilo by mi rodit přesně za měsíc - mám narozeniny:grinning: a děti by byly pěkně přesně na den půlroku od sebe:grinning:. Ale teda představa, že bych za měsíc rodila mě - když se to takhle řekne - zase děsí, že je to moc brzy, za chvíli:grinning:
23. srp 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete To si piš :grinning: :grinning: :grinning: . Jinak manžel je přesvědčený, že porodíme 28.9., respektive prý musíme porodit 28.9., takže to mám asi ještě jen pár dní klidu a pak už abysme na to taky hupsli mim 6x denně, pro sichr radši víckrát :grinning: :grinning: :grinning: .
23. srp 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak u nás sex 6x denně teda nehrozí :grinning: Myslim že kdybych to řekla manželovi, tak raději nepřijde domů :wink:

@barbarkaaa děkuju, snad to bude nějaká maličkost

@jimisek to už máte taky na čase to stěhování :wink: Tak u výstaviště to je skoro na druhý straně ČB :unamused: To jste se hezky trefili :grinning: ale na druhou stranu je to hezký místo, všechno budeš mít kousek :wink:
23. srp 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek