• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@vajenka - to nevím...já ji plánuju brát jednu denně (obsahuje i vit. E a je tam doporučený dávkování právě 1denně, takže víc dávat nebudu) a doktorkou je to schválený (teda u mě mojí:wink:), ale začnu s ní asi až s tím ukončeným 36.tt, narozdíl od maliníku, ten začnu dřív:slight_smile:, možná jedním šálkem už fakt tak ten příští týden a co týden, tak to zvednu až na ty tři šálky denně:grinning:
24. srp 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady jsem se dokonce dočetla 2 tobolky 3x denně... :fearful: To mi přijde fakt moc! http://www.mimiangel.cz/story/bylinky_oleje_v_tehotenstvi
24. srp 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zpět z UZ, už máme 2418 g, že je to holčička jsem viděla už i já, takže překvapení se nekoná :grinning: . Průtok placentou taky O.K.,. Jo a pro holky diabetičky - dostala jsem na diabetologii u Apoli dalších 100 papírků do glukometru i jehličky, už mi všechno došlo, tak se zkuste zeptat, jestli vám u vás taky nedají, ať to nemusíte zbytečně platit.
24. srp 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - hezký odhad váhy :dizzy_face:. U Apolináře proužky dávají - oni to tam nějak vykazují pojišťovně na holky, co píchají inzulín, ty mají v podstatě bez omezení a víc, než potřebují, tak vznikají přebytky pro "jen" dietářky...v Brně je to asi neprůchozí, Bělobrádková mě hned na začátku upozornila, že 50ks na rok a pak smolík pacholík, takže tam asi tak vstřícní nebudou...Já to neřeším, nafasovala jsem 100ks od taťky, takže mám myslím až do porodu dostatek:slight_smile:
24. srp 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Díky :slight_smile: , taky jsem spokojená. Tak to jsem nevěděla, nicméně jsem ráda. Na začátku jsem dostala 100, to jsem byla na začátku 5 měsíce a věděla jsem, že mi to nevystačí, tak jsem z toho byla trochu naštvaná, páč do toho mého glukometru se prodávají akorát po stovce za 1400,- a mě už jich bude určo stačit 50. Tak jsem se dneska šla zeptat, jak jsem tam byla na UZ a sestřička rovnou vytáhla další papírky i jehličky. Tak jsem ráda.
24. srp 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - jak často měníš tu jehličku? Já dostala tři, jednu mi tam rovnou nainstalovala a že prý až se mi bude zdát tupá, tak vyměnit...já ale nevím, jak mám poznat tu tupost:grinning:. Já nafasovala jen těch 50ks a další asi smolík - to teda nevím, jak by mi jako bývalo mělo vystačit - sice jsem tam byla až v tom 31.tt, ale i tak na 9 týdnů docela k smíchu...to by pak člověk nemusel měřit vůbec jako...těch 50 od nich už mám fuč a teď jedu první pětadvacítku těch od taťky. Teď teda moc neměřím, fakt jen dvakrát týdně ty malý profily (tzn. 4měření v jednom profilu), ale jím víceméně pořád to stejný (teda jako snídaně a večeře) a u obědů ty přílohy jsou taky víceméně stejný, tak si říkám, že to snad moc nelítá (už mě nebaví to píchání:grinning:), včera jsem měla profil krásný (4,7, 6,6, 5,8 5,4), takže si říkám, že je snad vše ok i při neměření...
24. srp 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Já mám asi jiný glukometr, měním je jednou týdně, vždycky, když dělám nový profil, po celém dni ji vyhodím, ať tam nestraší celý týden. Jinak když měřím i jindy, dávám jinou. Ty moje by měly být jednorázovky, ale sestřička říkala, ať je měníme po tom celém dni. No, tak mě to v těch vedrech celkem lítá, dneska jsem měla po obědě 7,0, ale pravda, že jsem do sebe celou hodinu lila ovocný čas s citronem, tak nevim jestli to nemohlo být i tím. Jinak v sobotu (4,6, 5,2, 7,2, 5,6). Myslím, že ten oběd mi vylítl kvůli migréně, jestli je to možné.
24. srp 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky :slight_smile:
@petapete tak sem se taky dnes ptala na ty proužky do glukometru a bylo mě řečeno, že pokud jsem jen na dietě, tak mám nárok jen na 50ks na pojišťovnu :angry: , kdyby byl inzulín, tak prý až na 400ks. No budu asi muset dokoupit :grinning: zatím to měření bylo dobré, ale včera mně snídaně vylétla na 8.2 :confounded: a to sem měla jen jeden rohlík s tvarohovou pomazánkou, oběd a večeře byli super, jen ta snídaně, no moc se mu to dnes nelíbilo, tak mám dojet znova v pondělí s velkým profilem, tak doufám, že to byla jen nějaká moje krpa.

Jinak dnes sme byli na velkém UTU, podle měření hlavičky odpovídáme už 32tt (31+5) :confused: a váha asi 1800g, ale říkala, že tu váhu nerada říká, že UTZ se může hodně mýlit, no doufám, že se nedostanu na 5kg :grinning: :grinning: d opoět nic, malá je už sice velká, ale paní doktorka říkala, že kdyby byla dobře natočená, tak by to šlo, ale náš prcek opět stávkoval :grinning: nevadí, ale víme, že je to na 100% holčička, pindík nenarostl :grinning: , tak sem si oddechla, už sem měla sny, jak by chlapeček chodil v šatičkách :grinning:
24. srp 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mělo tam být 3d opět nic, nějak se mně ta 3 ztratila :grinning: :grinning:
24. srp 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Hm, tak to je blbý, já dneska dostala dalši stovku, jak jsem psala - chodím k Apolináři. Zkus vynechat k snídani ten tvaroh, je to mléčný výrobek a ty zvedají hned po ránu glykémii, měly by se až na sváču.
24. srp 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - já myslím, že migrénou to vylítnout určitě může - je to pro tělo stres jak kráva, takže určitě to může být:wink:. Aha, tak ty moje jehličky jednorázovky nejsou...no zatím píchá asi dobře, tak ji tam nechám ještě ten týden a pak vyměním:grinning:. Já teda zjišťuju, že když jsem doma, tak ten režim víceméně skoro nedržím, protože nejím po těch třech hodinách celý dávky, ale spíš si je dávám menší a ještě častěji...ale myslím, že to je skoro spíš lepší, že se to bude držet pořád nějak tak stejně ty hodnoty díky tomu...Jako že si místo jednotné svačiny (ovoce s jogurtem + káva nebo Caro se šlehačkou) dám v jedné dávce to ovoce+jogurt, příp. kousek pečiva...a v druhé pak to caro se šlehačkou, vyhovuje mi to tak líp...akorát když někam jedeme, tak si beru ty dávky sebou:grinning:. Ale teda třeba v pondělí jsem si dělala zapečený těstoviny s kuřecím masem, odvážila jsem si porci přesně na oběd na těch ca 60g sacharidů a nebyla jsem schopná to sníst, prostě jsem neměla místo...navíc mi toho tak tu polovinu ochotně sežral Lukášek:grinning:. Ale tak neřeším, že mám míň sacharidů, v poradně jsem měla za ty tři týdny +0.5kg, já hlady netrpím, mimi přibralo zhruba právě toho půlkila, co mi vylezla váha, takže nehubnu a myslím, že to takhle stačí:slight_smile:
24. srp 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - určitě zkus vynechat tvaroh na snídani a jestli to byl obyč. rohlík, tak ten může taky dělat paseku, obzvlášt ráno - většina nás snídá nějaký ty polystyreny, knackebroty,...po tom ten cukr neletí tak nahoru:wink:. Já teda včera při profilu zkusila na snídani i chleba "šumava", ale jen krajíc, míň sacharidů, než je těch 40g, s máslem a šunkou a vlezla jsem se v pohodě do hodnot, ale zas jindy mi půlkrajíček chleba s lečem (takže krom toho chleba skoro žádný sacharidy) udělal 7 a to byl fakt půlkrajíček...polystyreny si dávám tři, víc jich do sebe nenatlačím a hodnoty jsou kolem šesti, takže o kus lepší:wink:
24. srp 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - a ten váhový odhad je skoro akorát, ne? Ten týden si myslím nehraje moc roli, to stačí ten křížek na měření šoupnout kousek vedle...nebo je třeba větší hlavička, jak má naše medvídě (to má míry obvod bříška, délku stehna "tabulkovou" ke stáří těhotenství, hlavu větší v průměru o tři týdny - holt hlavoun:grinning: - a už to může hodit ten průměr týdnů a dnů těhotenství vyšší. Mě to tak třeba teď taky trochu vyšlo - váhu měl kolem dvou kilo, což je spíš o fous míň než na ten průměr, ale tou hlavou se to navýšilo a hned to skočilo o pár dnů víc:wink:. Přitom i MUDra potvrdila, že to 100% není cukrovkou, že je to prostě větší hlavička (Lukáš to taky měl:grinning:)
24. srp 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete normálně snídám taky ty polystyreny, ale teď sem zkusila rohlík a tvaroh a už vím, že to nééé :unamused: my my máme obvod bříška i hlavičky na ten 32tt, ale malá byla o týden starší už při screeningu v prvním trimestru, takže sem s tím trochu počítala, no ta váha by tomu 32tt odpovídala, termín podle UTZ posunula na 22.10. tak sem zvědavá jak to nakonec bude :slight_smile:
24. srp 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 zeptam se zitra kamaradky,ma stejny kocarek a pak ti pisnu.Ale ja mela jane kocarek a ta korba mi to delala taky,u prodejce nam bylo receno,ze to je takhle kvuli vajicku.
24. srp 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn Misto to je moc hezky,mam kousek i tu stromovku,za coz jem rada..A chodis nekdy na namesti??
24. srp 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky v čem plánujete mít prcka přes den? já si říkala že si k postýlce koupím rovnou kolečka a malou si vždycky převezu do obýváku, abych nemusela kupovat cestovní postýlku, ale sestřenka mi říkala že se někde dočetla, že by se to prý nemělo, že postýlka má být jen na spaní večer, a přes den by mělo být mimčo jinde aby si zafixovalo že v jedné postýlce se spí, a ve druhé se může i hrát atd...ale když to zvážím, tak malý mimčo stejně ty první měsíce jen jí a spí...
24. srp 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab plánuju mít v ložnici postýlku a v obýváku košík s kolečky, ten bych převážela i např. do prostoru kuchyně, kdyby bylo potřeba... jinak jak píšeš, do postýlky by mělo chodit "spát"... nevím, jak mi v tom košíku dlouho vydrží, počítám max. do 4. měsíce, pak ještě máme polohovací lehátko, když bude vzhůru
24. srp 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab Podle mě je úplně jedno, jestli bude v ložnici v postýlce a v obýváku v jiné postýlce, nebo v té stejné, co v ní spí. Ze začátku spí i přes den, a je mu jedno kde :slight_smile: :slight_smile: A jak píše spaghi, stejně ti tam vydrží tak do čtvrtého měsíce a pak ho budeš dávat na zem na deku, začne se otáčet a víc hýbat...tak jsem to měla já. Takovými řečmi (co kde napsali) jsem se taky řídila při prvním těhu, ale je to zbytečné řešit. Udělej si to tak, jak ti to bude vyhovovat... :wink: :wink: :wink:
25. srp 2011 v 06:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab Ja ho budu mit v tom polohovacim lehatku a pak taky na dece.Na spani si maly zvykne tak jak ho naucis,sestra malou naucila davat pres den na spani do kocarku a ted ji bude rok a ma s tim veliky problemy,takze i denni spinkani jen v postylce :wink: .A jak pise
@vajenka udelej si to tak jak to bude vyhovovat tobe :slight_smile:
25. srp 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko obrovská gratulace k zásnubám a blížící se svatbě :slight_smile: Opravdu si to pořádně užíj i když z vlastní zkušenosti z min.měsíce pozor při tom tancování...Byla jsem na začátku 7.měsíce a můžu jen říct že potom večer mě tak strašně tvrdlo bříško že jsem nemohla ani chodit.A to jsem nějak nepřeháněla a docela dost posedávala.Už se moc těším na svatební fotečky :wink:
25. srp 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak už jsem od pondělí na mateřské dovolené :slight_smile: Prcek v út.vážil 2100g.Prý krásně odpovídáme...Jinak už podle ultrazvuku jsme se posunuli o 7 dní do předu.Termín místo 14.10.,nám už vychází na 7.10 :slight_smile: No jinak maminka už má nahoře 12kg. :frowning2:
Jsme stále hlavičkou dolu.Na ultrazvuku si Adámek cucal paleček a zase na nás otvíral pusinku :slight_smile:
Jinak překvapivě CS pořád 0 tak se začínám obávat aby jsme spíš nerodili až na konci října :frowning2:
25. srp 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Tak si užívej mateřskou. Já nastupuju 1.9. To je super, že je mimčo otočené správně, já doufám, že si ten náš dá říct a taky se otočí. MUDr. říkal, že má ještě trochu času, tak uvidíme. Za 3 týdny mám přijít na utz znovu, tak snad bude hlavou dolů. CS mám taky pořád 0 a zatím to neřeším - mám termín až "za dlouho."
25. srp 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Tak užívej mateřskou. Já teda minulý na bráchově svatbě normálně tancovala až do dvou do rána v pohodě, ale je fakt, že mě tvrdlo břicho snad jen párkrát za těhu. Jinak 12 kg je dobrých. Já tady radši nebudu provokovat s přírůstkem váhy, ale jak už víte musím držet dietu a navíc si malá má z čeho brát.
25. srp 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Vite nektera, kolik cm mate pres brisko? A nepouzivate nekdo tehotensky podpurny pas?
25. srp 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Tak ten nepoužívám a přes bříško jsem naposledy měla 117 cm, ale nevím jestli to měřím dobře. Mě to totiž pokaždé vychází nějak jinak, takže vycházím spíš z té výšky, co mi měří MUDr. a to jsem měla před týdnem tuším 37 cm.
25. srp 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak poslední den a poslední hodiny v práci... je mi z toho smutno :frowning2:
25. srp 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab my meli prouteny kosik a v tom byval hodne. I v tom usinal. Hrali jsme mu v obyvaku na piano a pak ho i s kosikem soupli do loznice. Spal tam casto az do 8.m. To prouti delalo ramus, takze jsem slysela kdyz se vrtel a nemela jsem strach, ze by vypadl. V tech 7.-8.m si zacal stoupat a pak sedat, tak uz to neslo. Jinak me pobavilo to, ze tak male deti porad spi :slight_smile: u nas asi vyjimka potvrzuje pravidlo.
25. srp 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne myslis jako vysku briska? Nebo delku miminka? To jsem nikdy neslysela, tak vubec nevim.. Me vcera prave merili v obchode a mam 86cm pres pupik a ty pasy se delaji 80-90 a dalsi je 90-100, tak nevim. Me to bricho strasne tizi. U prvniho vubec a ted u druheho mam pocit, ze budu to bricho za chvili tahat po zemi.
25. srp 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám proutěný koš ještě po nás s bráchou když jsme byli malí, mamka mi ho nechala obšít látkou aby mimčo nebylo v kontaktu s tím proutím, který už za ty léta seschlo, ale řeším co dát do něj aby mimčo leželo na dobrým podkladu, je tam totiž jen molitanová tenká matrace, tak nevím, jestli by to mimču nmohlo nějak vadit, víte co, ty měkký matrace nejsou dobrý kvůli možným problémům s dýcháním, ale klasickou martraci tam prostě nenacpu. Napadlo mějestli nekoupit takový ten klín co se prodává ke kojícím polštářům-je z nějaké pěny tak by to třeba bylo lepší. Ještě bych se chtěla zeptat jak je to s nástupem na mateřskou. dle zákonaje to 6-8 týdnů před termínem, ale kdesi jsem četla že 8týdnů si může vybrat jen ženská která nečerpá sociální dávky, ale já jsem teď už doma na neschopence, tak nevím. Termín mám 21.10. takže nástup na mateřskou bych měla mít 9.9. na kontrolu jdu ale až 12.9. tak nevím, mám se asi připomenout třeba den před termínem nástupu, na který mám nárok, aby se mi ta mateřská nekrátila? asi jo ne?
25. srp 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek