• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@dana3262 prosím tě kde se ten pás kupuje, mám taky takovej pocit že mě někdy to bříško táhne dolů. asi bych ten pás využila i na spaní, protože když se přetáčím z boku na bok v posteli, tak mě to většinou bolí, asi jak se natahují ty vazy...
25. srp 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab ahoj, já sem už 3 měsíce na neschopence a na mateřslou nastupuju 4.9. a bude to 8 týdnů před porodem :wink: už mě to sestřička včera na kontrole vypsala :slight_smile:
@monulkab my máme pro prcka od tchýně kolébku. Má kolečka, tak se dá pěkně převážet, budu ju mět v obyváku a v ložnici postýlku.

Tak sem zvědavá jak bude v sobotu 23 stupňů :grinning: no už by to horko mohlo skončit, mně teda stačilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. srp 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek To by jsi byla moc hodná, děkuji :slight_smile:
25. srp 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab já byla na kontrole v út.a dokt.mi tu mateřskou sama od sebe napsala od pondělí.Říkla že by měla začínat začátkem týdne.Dík tomu mi ale papírově posunula termín porodu aby to sedělo na těch 8 týdnů.Místo 14.10.na 17.10,ale je to jen papírově.Myslím že dřív se ozývat nemusíš,napíšou to kdyžtak zpětně :slight_smile: Oni určitě vědí co dělají :wink:

Jinak jsem se holky těšila jak budu chodit častěji na kontroli....a ono nic :frowning2:
jsem objednaná zase až za měsíc,ale i s monitorem :slight_smile: Náš prcek je už otečený hlavičkou dolů víc jak měsíc a opravdu to nevypadá že by měl ještě rotovat..
25. srp 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Včera jsem se náhodou měřila...moje máma totiž říkala že když máš přes bříško tak 110cm.tak jdeš rodit.No jsou to zase jen povídačky...Včera jsem si naměřila opravdu 110 cm.a rodit v blízké době určitě nebudu :grinning:
25. srp 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach naše malá je taky hlavičkou dole, doufám, že už se neotočí :grinning: tak podle těch 110cm bych rodila už taky :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Malé děti spí i přes den a rozhodně ne pořád :wink:

Jinak já mám taky přes břicho 110 :slight_smile:
25. srp 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,snažíme se první měsíc o druhe mimi, tak dnes jsem 16DC, pobolívání v podbříšku, natekla trochu prsa, zvetšené bradavky.
Mám 28denní cyklus, takže dnes by plodné dny měli končit. A hlen mám hustý,takže už je asi po dnech co?
Občas mě v tom podbříšku škubne,může to být že se vazy napínají a děloha připravuje? děkuji za odpovědi
:slight_smile:
25. srp 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Vidím,že jsme na tom stejně. :slight_smile: Já jsem si taky říkala, že už konečně začnu chodit třeba po těch 14-ti dnech a taky mě objednala až za měsíc a taky to bude i s monitorem. Od příště nás už určitě budou objednávat buď po 14-ti nebo rovnou po týdnu. A moc se na to těším,protože teď je právě co sledovat.
25. srp 2011 ve 13:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, řešíte tady kolik měříte přes pupík..nedalo mě to a změřila se také..a jám mám přes pupík tedy už 114 cm... :wink:
25. srp 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab my mame kulickovej polstar (normalni obdelnik), tak jsem ho dala do kose tak, aby Eda lezel ve vyvyseny poloze, aby mel hlavu vys nez nohy a na to jsem dala tu 'matraci'. Ta je jen asi 1-2cm vysoky duty vlakno.

25. srp 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky prosím vás na mateřskou se nastupuje přesně 8. týdnů před porodem? Já jsme byla teď v úterý už 7. týdnů před porodem..zítra jdu na těhu kontrolu, to bych od nich měla dostat nějaké papíry na vyřízení mateřské, že? To oni si v práci už pak asi zpracují a ten týden zpátky započítají..
25. srp 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab da se sehnat ve zdravotnickych potrebach, ale je to pevny pas na suche zipy a na ksandy. Takze si myslim, ze na spani to nebude, dokonce mozna ani na doma.. Videla jsem to jen na obrazku, ale vypada to desne nepohodlne. Ja zas kdyz chvili chodim, stojim, tak se kolikrat pristihnu, ze si bricho podpiram a zvedam rukama, pritom ho oproti holkam nemam velike. 20-30cm je dost velky rozdil. Je to taky asi tim, ze jsem s vahou na puvodnim cisle :-/ Kazdopadne dnes odpo si pro nej jdu, tak dam vedet.
25. srp 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka znam deti (kojence, novorozence), ktery spi, chvili koukaji, nakoji se a zase spi. Taky jsem si myslela, ze to tak proste je, dokud se nam nenarodil Eda :wink:
25. srp 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adenka84 Ahojda, však na mateřskou nemusíš 8 týdnů před porodem... já na mateřskou nastupuju až 1.9., teda 6 týdnů před porodem
25. srp 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem vytahla oblecky. 56 mam 3body tilka, 3body kr.rukav, 3body dl.rukav a 1nebo 2 pyzamka. Prijde mi to malo, ale kdyz jsem s tim vystacila pred tim, tak to asi stacilo.. :confused:
25. srp 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 můžeš nastoupit 6 - 8 týdnů před TP, já jsem nastupovala až těch 6 týdnů před, tzn. dnes jsem naposledy v práci, termín mám 7.10. ... papíry dostaneš od doktora, to, kolik chceš jít týdnů předem si domluvíš se zaměstnavatelem... já jsem papíry ohledně MD dostala 17.8. a teď v pondělí jsem je předávala mojí personalistce... já jsem trochu magor, takže bych do práce chodila snad až do porodu, ale nějak podle zákona těch 6 týdnů už prostě musíš na tu mateřskou nastoupit :slight_smile:
25. srp 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já mám přes břicho cca 95 cm :slight_smile:
25. srp 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já mám přes pupík 94cm, ale dneska jsem ještě neobědvala, takže po O to bude horší :slight_smile: adenko pochybuju že by ti něco v práci vypočítávali zpětně, právě proto si to chci pohlídat, protože v zákoně je něco o tom, že na mateřskou můžeš nastoupit i později, ale bude se ti tím pádem krátit, takže si myslím, že pokud nastoupíš až 6týdnů před porodem, tak ti ty 2 týdny nikdo zpětně nevyplatí. Holky a je to teda 60% z hrubé mzdy nebo kolik?
25. srp 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
samozřejmě že pokud bych chodila do práce tak bych se na mateřskou nehrnula, protože mít příjem ze zaměstnání a z mateřské bude celkem rozídl že ano, ale jsem teĎ druhý měsíc na neschopence tak doufám že ta mateřská bude aspoň o něco lepší než sociální dávky, navíc se to prý skoro měsíc vyřizuje než dojde první mateřská
25. srp 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab Tak já zas takový rozdíl nevidím, prostě se to jen o dva týdny posune. Mateřská trvá stejně dlouho, ať se nastupuje 8 nebo 6 týdnů před porodem, takže se o žádné peníze nepřijde, ne? Já jsem neschopence téměř od začátku těhotenství...
25. srp 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mateřská trvá 28 týdnů. Takže záleží, jestli chceš být na MD raději dřív a o to kratší dobu potom nebo naopak. Jinak částka se vypočítává z posledních 12 pracovních měsíců ještě před nemocenskou - (pokud někdo je) Je to 70% z hrubé mzdy (počítají se i odměny)
25. srp 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, děkuji vám moc za informace..Já jsem na neschopence od začátku těhu..vlastně ještě 14 dní před tím než jsem zjistila, že jsem těhu..po IVF nechávají doma hned od začátku...
Já v tom mám hrozný zametk, stále něco mění a já mám pak v tom guláš..takže vám moc děkuji za info, teď už tomu tak nějak rozumím...manžel mi to říkal také tak, takže to bude asi pravada... :grinning:
25. srp 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte :slight_smile:

Teď jste mě při dočítání inspirovaly a přeměřila jsem si pupík, aktuálně mám po melounovém obědě 104 cm. Nějak teď do sebe nemůžu dostat nic jinýho než vodu a vychlazený meloun...

Na mateřskou nastupuju v pondělí 29.8. a to jen proto, že mi sestra na gyndě tvrdí, že z neschopenky tak nastoupit musím, že jim to sociálka kontroluje. Jsem líná si to dohledávat, protože vím, že i z neschopenky nastupujou holky až 6 týdnů před porodem. Ale co už, je mi to jedno, je to protivná baba a nemám náladu se s ní dohadovat. Na poslední kontrole mi vysvětlovala, jak už bych měla mít zabalenou tašku do porodnice... tak jsem na ní vykulila oči, že jako proč tak brzo.
Takže v pondělí ráno si tam jdu pro papíry a hurá na papírování se sociálkou...
25. srp 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Tak se ji korbicka na kocarku taky vykla,ze prej to je normalni a to kvuli tomu vajicku,takze ho nemusis vracet :wink: ....
25. srp 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nedalo mi to a taky se premerila a ted mam pres bricho 103 :slight_smile: .A co me teda zaskocilo,ze sem na kontrole byla v pondeli a zadny papiry na vyplneni na mater.sem nedostala a jelikoz mam termin 17.10,tak bych je asi uz poslat mela??Na dalsi kontrolu jdu az 5zari,myslim,ze ji radsi zavolam a zeptam se ji na to..
25. srp 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek 5.9. je přesně 6. týdnů před TP 17.10.
25. srp 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab - medvídě bude první měsíce "jen" v kolíbce, byl tak i Lukáš, když jsme ho přivezli z porodnice, tak jsem plánovala, že přes den bude v kolíbce a na noc pak normálně v postýlce, ale v té postýlce byl tak děsně ztracený, že mě to dralo a v kolíbce to měl akorát:grinning:. Vydržel v ní snad až do půlroku nebo i o fous dýl, takže teď postýlka je jen nachystaná (od včera už složená:slight_smile:) v pokojíčku, ať když si tam třeba budu s Lukášem hrát, tak nemusím furt šoupat kolíbku tam a zpátky, tak ho tam šoupnu, ať je s námi, když bude vzhůru, ale jinak se bude používat kolíbka. Máme "památeční", první mimino v ní byl manžel před 34lety:slight_smile:. Akorát ji ještě musím dát nový nátěr, už je dost oprýskaná, tak ať to má medvídě pěkný:slight_smile:
25. srp 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 - já se měřila snad včera nebo předevčírem - prsa 110, břicho 104 a boky (zadek) 100cm:grinning:
25. srp 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek Děkuji ti, jsi zlatá :slight_smile: , no já jsem psala té paní co od ní kočárek mám a neodpověděla mi, takže by to s ní bylo asi složitější....drží to fest pevně,ale jen se vyklá, tak hlavně když malou nikde nevyklopím :grinning: - spíš nebudu moct jezdit v horším terénu, protože to bych z ní vyklepala duši. Ještě jednou díky :slight_smile:
25. srp 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek