• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
Přidávám také svoje míry - 108 cm přes břuch :grinning:
25. srp 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab - trochu pozdější odpověď :sweat_smile: , máme barvu červeno - černou, mám ho albíčku, tak mrkni :slight_smile: Já přečetla už asi stovku diskuzí a dočetla jsem se, že to tak opravdu bývá - korbička se kýve, jen prostě nebudu volit horší terén, protože jak už jsem psala, mohla bych z malý vyklepat duši, takže v zimě to bude docela sranda :confounded:
25. srp 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já mám přes břuch 99 cm.
Dneska jsem si zas měřila cukr a zas to mám po večeři vysoké :angry: Dnešní hodnoty 4,9-6,5-5,9-7,7
25. srp 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek teda to je nepříjemná baba :grinning: já jsem na neschopence 3 měsíce a sestřička mě dala na výběr, jestli chci jít na mateřskou 8 nebo 6 týdnů před porodem. Na mateřskou můžeš jít 8 týdnů před porodem, to záleží na tobě, ale těch 6 týdnů před porodem už se musí na ni nastoupit.
@adenka84 papíry si od nich zítra vem, ty už nastoupíš těch 6 týdnů před. Mateřská se počítá 70% z denního vyměřovacího základu,( pokud chceš vědět denní dávku), pokud si na nemocenské, tak 12 měsíců před nemocenskou, nemocenská se do toho nezapočítává :wink:
25. srp 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.azrodina.cz/2485-co-je-ppm-penezita-pomoc-v-materstvi-a-co-rodicovsky-prispevek-aktualizace-k-112011 tady je toho o mateřské dost napsané, a to jak se zjišťuje výše mateřské je hned první odpověď v nejčastějších dotazech
25. srp 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach a jinak jsi byla se svatbou spokojena? Ja mam strach, jestli mi to pak casem nebude lito, ze jsme radsi nepockali... Bojim se, abych mohla tancovat a trosku si to uzit. Aby mi ten den nebylo zle apod. I kdyz na druhou stranu ja uz tancovat pak muzu, protoze budu zrovna zacinat devaty mesic, takze i kdybych si nahodou zpusobila porod, tak vlastne uz o nic nejde. :sweat_smile:
25. srp 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko já jsem byla max.spokojená :slight_smile: Byla tam příjemná atmosféra což je dost důležitý..počasí nám taky krásně vyšlo :slight_smile: Já jsem taky docela dost tancovala,jen už to holt nejde jako dřív.To poznáš...Ale určitě bych neměnila :wink: Já jsem si pořád říkala radši se vdávat s roztomilým bříškem než rozkyslá po porodu :grinning: kdo ví jak budeme vypadat...a taky pak se budeš starat o mrňouska a myslím že tu svatbu už by jsme si tolik neužili...
Neboj bude to fajn a hlavně bude to JEN a JEN váš den :slight_smile:
25. srp 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dnes jsem poprvé zkusili masáž hráze, no zvláštní pocit, ale snad to něčemu pomůže...
25. srp 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi uz?? To uz se muze takhle brzy? Ja myslela, ze az od ukonceneho 36tydne? Holky a malinik nektera pijete nebo chystate se na to? A kdy?
25. srp 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nemo1985 já nevím, Mám maturitu z biologie a pamatuju si že je to osmý okolo 8 mého dne po skončení cyklu,u většiny , jinak to může být kdykoliv . Bych to asi po měsíci nezkoumala , až kdyby to nešlo, teď bych se věnovala bezstarostnému miloví. Bylo to nejhezči v mém životě, takový to napětí , jestli se tam nějaká vrtá do vajička :D
já se nezměřim, nemám čím. Až se prolámu k šití tak se přeměřim,ale věřim že bych už podle cm měl rodit dávno :D
já dnes plácala tohle , na to že jsem v noci skoro nespala, to byl záhul. Je ze 4 korpusů. Musela jsme péct na plechu tak nešel taky vysokej. Ke konci už jsem nemohla ani stát a Maruška byla akční s pomocí, tak už nebyla šance se tunit s růžičkama :D http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/293343_2303007464168_1518670780_32486476_3694501_n.jpg

25. srp 2011 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa krásný dort :slight_smile: já sem taky zkoušela z marcipánem, ale po půl hodině neustálého válení a přenášení, kdy se mně to trhalo, sem to vzdala a udělala vršek z jahod s želatinou. Ale ty marcipánové se chci taky naučit, manžel totiž u dortu jí jen ten marcipán :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2011 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi já dělám s marcipánem až od druhých narozenin Marušky. Chce aby byl akorát no. Až na jeji 3tí narozeniny my nevyšel a děsně se drobil, ale tam to nevadilo . Tráva z drcenýho u krtka byla taková načechranější, ke 4tým narozeninám jsem potřebovala hodně pružnej , prtože jsem dělala prvni 3D dort tak jsme koupila potahovku a šlo to báječně. http://barbarkaaascrap.blogspot.com/2010/11/27112010-peceme-kocku.html roluj kočka až dole.
už jsme ted při jednom vzala i na Maruščiny 5té narozeniny,snad vydží mý příšertný chutě na ní, já na ní ted ujíždím. Fakt mě stači slabounkej pláteček, ale nejde mi odolat :D
26. srp 2011 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko ja piju malinik :slight_smile: ted teprve par dni, ale muze se pry od ukonceneho 32tt spolu se lnenym seminkem,...
26. srp 2011 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtela jsem se zeptat, jestli tady nektera berete/braly jste magnezko a hodlate ho ted uz nekdy vysadit, aby se stihlo do porodu vyplavit z tela a nemelo treba pripadne vliv na prenaseni nebo nedostatecne kontrakce pri porodu? Slysela jsem, ze to muze mit vliv a magnezko by se proto nemelo brat moc dlouho... Jak jste na tom? :confused: :sweat_smile:
26. srp 2011 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie jenom se snazim pit magnesii. Docela to pomaha a vysazovat zatim urcite nebudu. Mam urceny termin o 13 dni driv nez bych mela porodit (od poceti).
26. srp 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie Ahojky to by me taky zajimalo. Beru ho 3x denne a rikam si zda bych ho uz nemela vysadit, pristi tyden jdu do poradny, tak se tam nato zeptam...
26. srp 2011 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko no PA říkala od 36. tt, ale pokud nemáš žádné komplikace, ani např. tvrdnutí břicha, poslíčky apod., tak můžeš začít 6-8 týdnů předem... já jsem dnes přesně 34+0, tak jsem opatrně začala, sousedka, co má tříměsíčního chlapečka si to pochvalovala, protože prý masírovala od 34. tt a porodila bez natrhnutí a nástřihu... ale jestli se prcek neotočí, tak mi to stejně bude prd platný a půjdu na CŘ :slight_smile:
26. srp 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie
@lipetra já ho u Aničky vysazovala až když jsem byla víc jak 36+0, ale mě furt vyhrožovali předčasným porodem
26. srp 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko
@orchidie - já mám maliník už koupený, řešila jsem to teď v pondělí u MUDry, chtěla jsem s ním začít teď od ukončenýho 34.tt, (moc dřív ho nikde moc nedoporučují, spíš rozmezí 34.-36.tt), ona mi ještě dost doporučila i tu pupalku, že ta z její zkušenosti pomáhá snad nejvíc (jedna její kyselina se v těle mění na prostaglandiny, který pomáhají k vyvolání porodu, ale u pupalky se to projeví až při dlouhodobějším užívání - min. 14dnů, ale spíš dýl). A že prý mám ještě čas, že vzhledem k tomu, že jsem druhorodička, takže to půjde nejspíš rychleji (taky už mi nahodnotila CS 2, což jsem u Lukáše neměla ještě ani u porodu, to jsem měla na jedničce), takže počítám, že začnu až o týden později, tzn. na ukončeným 35.tt s tím, že vím, že mě nenechají přenášet, kdyby nebylo cukrovky a měla jsem tam tu "rezervu" těch pár (tý)dnů na přenášení, tak začínám asi až s ukončeným 36.tt
@orchidie
@lipetra - k magnézku mi MUDra říkala, že bohatě stačí vysadit na 37.tt, že dřív se nemusí, že to takhle stačí...já teda měla jedno balení magnesolvu (30sáčků) asi od 20.tt, kdy jsem měla křeče v nohách a ještě tam snad pět nebo víc sáčků mám, břicho mi netvrdne, takže ho skoro nepoužívám, spíš jen preventivně ve dnech, kdy toho máme hodně "na práci", tak aby byla ta děloha zrelaxovaná...dnes teda jsem si ráno udělala, protože mě celou noc dost pobolívalo břicho a bylo i dost tvrdný na omak a vůbec takový nepříjemný, tak odpočívám a hodila jsem jedno rozpustit...ale jinak už ho neplánuju dávat...
26. srp 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - já jsem u té masáže taková dost na vážkách - spíš do ní nepůjdeme, je mi ta představa hoooodně nepříjemná a takhle dlouho se mořit (několik týdnů) s nejistým výsledkem...nevím, nevím:grinning:. U Lukáše jsem byla nastřižená, šitá a nebylo to zas tak nic strašně hroznýho a za pár dnů to bylo zahojený, tak mi to přijde skoro zbytečný se "stresovat" tou masáží dopředu...Navíc u Lukáše bych se skoro bála, že by stejně nic nepomohlo, jelikož jsem byla otevřená - sice po 19hodinách - ale během 20minut a vytlačený byl za dalších asi 10minut, takže strašně rychlý, že by se to stejně nemělo kdy přizpůsobovat a "natahovat" a vzhledem k nadprůměru velikosti hlavičky (což koneckonců teď hrozí se opakovat, podle uzv má medvídě hlavu odpovídající 37.tt už teď:grinning:) si myslím, že se stejně nástřihu nevyhneme děj se co děj:grinning:
26. srp 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie v út.mi dokt. řekla že mám klidně zobat magnesko dál že to ničemu nevadí....Docela dost mi tvrdne bříško a křeče mám pořád jak se to pořád roztahuje...Dokt.říkala že to magnesko nemá na porod žádný vliv :slight_smile:
26. srp 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete slyšela jsem názory tak půl na půl - někomu to pomohlo (ale taky díky tomu, že měl větší přirozenou elasticitu kůže), někomu to nepomohlo... každopádně když jsem zavrhla Epino, tak jsem se rozhodla zkusit alespoň tohle, 5 min. denně mě nezabije, není to extra přijemný, ale manžel mi každý večer maže břicho, tak 5 minut přidá navíc :wink: ideální je, když při tom může čučet na golf nebo na cyklistiku, to by břicho mazal i hodinu :grinning:
26. srp 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie já magnézko už vysadila kolem 30. tt, ale je lepší se poradit s lékařem
26. srp 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ta pupalka - máte vyloženě nějaký doporučený produkt (od jaké firmy)?
26. srp 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi my masírujem od 32tt, u syna jsme taky masírovali a vyplatilo se mi to, měl 4,20kg a PA si mě chválila, jak jsem krásně rozmasírovaná, a kdyby neměl malý krátkou pupeční šňůru, tak by mě ani nenastřihla, ale musela, ale jen tak povrchově. Teď už jsme s manžou začli ve 32tt, už cítím, jak to ztuhlé svalstvo povolilo a teď nás čeká to nejhorší (nebo spíš mě:slight_smile: a to rozmasírovaní těch stěhů....ale ta masáž bolí tak prvních 14 dní, pak už to nebudeš cítit....
holky, někdo tady psal o té pupalce, to je nějaký čaj? jste šly do lékárny a řekly jste, že chcete čaj z pupalky?
já u syna pila čaj z maliníku od 34tt a byl na světě za 5 hodin od prvních bolestí, takže těmhle čajům celkem věřím...
26. srp 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. teď jsem našla buď pupalkový olej nebo tobolky, radši bych asi spolkla tu tobolku, než si dávat lžičku oleje :slight_smile:
26. srp 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi tak to je jasný, do oleje taky nejdu :sweat_smile: se zajdu dneska zeptat do lékárny...dík :wink:
26. srp 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - no právě, výsledky nejisté:grinning:, no uvidíme, možná ještě změním názor a manžela vyzvu:grinning:. Ale on teď má tu ruku v sádře, tak ani moc nevím, jak by to bylo reálný na provádění:grinning:. Pupalku mám nějakou v tobolkách, olej na lžičku bych asi nepozřela, takhle to polknu...já to moc neřešila, došla do lékárny, řekla, že chci pupalku a ona mi nabídla dvě, obě se stejnou dávkou v tabletě, stejným dávkováním na den,...tak jsem jednu vzala a dál to nezkoumám:grinning:

@ia. - pupalka je v tobolkách nebo jako olej na lžičku:wink:
26. srp 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - na porod samotný asi magnézko vliv nemá, ale věřím tomu, že má vliv v tom, že tu dělohu v posledních týdnech tlumí od těch přirozených příprav k porodu - ono ke konci je to tvrdnutí a pobolívání prospěšný, ačkoli nepříjemný - ta děloha "trénuje" a připravuje se, ví pak líp, co dělat a jak mimi vypudit...takže já bych ho dýl než do toho 37.tt asi nebrala, ale myslím, že těch pár týdnů před porodem už pak stačí...

Já teda dnes si ráno jeden sáček rozpustila, protože jsem měla noc plnou vášní:grinning:. Večer to bylo fajn, jsme si udělali pěknou chvilku s M.:grinning:, jenže po orgasmu ("jen" nekoitální aktivity:grinning:) mě děsně ztvrdlo břicho a celou noc průběžně pobolívalo a tlačilo a bylo to dost nepříjemný...asi jak jsme se včera pěkně prohřáli venku, celý den jsem seděla/popocházela, byla tu kamarádka s holčičkama na návštěvě...a dorazilo se to tím mazlením, tak to asi bylo už moc:grinning:. Tak dnes odpočinek, M. mě ráno sprdnul, že jsem ho měla vzbudit, že bychom zajeli na pohotovost (děsnej plašan, si nepamatuju, že by u Lukáše tak plašil a stresoval furt:grinning:) a jel na převaz sám, že ať jsme doma a odpočíváme s Lukášem oba dva a nelezeme do toho vedra...
26. srp 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekuju vsem za rady a postrehy ohledne magnezka :slight_smile:
@petapete a tu pupaku budes brat? Jak se da sehnat? taky jako caj nebo jako nejak tobolky jako doplnek stravy?
26. srp 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek