• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@pavlina88 - mě břicho nepopraskalo vůbec ani u Lukáše a zatím ani teď ne. Mažu tak nějak nepravidelně, ale snažím se co nejvíc:grinning:, ale není to denně (u Lukáše to bylo víceméně denně, každý večer to měl na starosti M., teď nějak selhává a musím sama, tak je to s tou pravidelností horší), ale zas mám zatím nahoře jen ca 6kilo a to břicho relativně malé, takže to není pro tu kůži takový záběr...
27. srp 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nemo1985 - obávám se, že mi příznaky začínajícího těhotenství nikdo moc mít nebudeme, spíš tu řešíme, jestli poznáme poslíčky a jak poznáme porod, máme termín porodu teď na podzim:wink:
27. srp 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
A já dnes měřím glykémie a až mám obavy z toho, že mi vycházejí naprosto krásný, jestli je to normální (hodnoty dnes - na lačno 4,4, po snídani 4,7, po svačině - zkoušela jsem čerstvý pečivo:grinning: - 5,2, po obědě 5,4 a po večeři 5,1)...tak si zas říkám, jestli placenta funguje jak má a uvolňuje dostatek hormonů...fakt místo aby člověk byl rád, že má krásný hodnoty, tak to hlodá zas naopak:confounded:...

A pro pobavení - Lukášek si včera domluvil s bráchou, že mu - jak se narodí - jako dárek donese velkou pyramidu od Playmobil, tak už jsem ji objednala, abych ji měla v porodnici, až přijde na první návštěvu:slight_smile:, ale od toho včerejška jsem slyšela asi desetkrát, kdy už bude podzim (že se narodí brácha) a jestli by se nemohl narodit dřív, aby donesl tu pyramidu...:grinning:. Takže už jen z těch dotazů asi porodím dřív:grinning:
27. srp 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 mám nahoře asi 12kg a asi před týdnem mi začlo lehce praskat bříško...
Jsem z toho docela nešťastná.Mažu každý den.Ale není se čemu divit,bříško je pořádně naplé.Do 7.měsíce nebylo ani poznat že jsem těhu a od začátku toho 7.měsíce to začlo pořádně růst :grinning:
27. srp 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete u nás taky bráška bráškovi donese dárek a taky se každý den ptá, kdy už se ten bráška narodí :grinning: je to sranda s těma dětma :dizzy_face: :dizzy_face:
27. srp 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mě v prvním těhu popraskalo břicho ve 39tt a to jsem byla fakt nasraná :angry: :angry: a to jsem fakt mazala jako o život :unamused:
27. srp 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 pěkná pupíček..také ho máš dost velký, ale krásný....17 kg už máš nahoře, to je tedy už docela dost..ale což, jak říkáš pak to dáš dolů..hlavně, že jste v pořádku....mě zatím bříško praskat nezačalo. ťuky, ťuky, ťuk..mažu od začátku těhu 2x denně..obyčejným krémem proti striím..koupila jsme ho v lékárně jmenuje se Bonella
27. srp 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 ahoj, úplně tě chápu, mažu jak divá a stejně mně to nepomáhá, taky praskám, manžel řekl no a co, hlavně když je vše v pořádku, tak mě potěšil, ale spíš mě štve, že se tak snažím a účinek žádný, hold, mám blbou pokožku, kámoška mě vždycky obdivovala, jak mám krásnou jemnou pokožku, ale ono je to akorát tak naprd, popraskala sem i v pubetě, tak sem s tím teď trošku počítala, ono to pak vybledne, hlavně, že jsou miminka zdravé :wink: :wink: :wink:
@nemo1985 pořád přemýšlím, jestli sis všimla názvu skupiny. Zkus spíš snažilky, tam mají určitě podobné problémy a pomůžou ti víc.

Tak u nás začalo pršet tak před hodinou, ale je to super, vzduch se krásně ochladil a už se dá normálně dýchat :slight_smile: u nás dnes byli oslavy 750 let založení města, tak sme s manželem vyrazily, sice pořádně fučelo, ale bylo to super, prolezli sme všechny otevřené památky, prošmejdila sem stánky na jarmarku zašli na dobrý oběd a večer byl velký ohňostoj. Tak sme si to dnes opravdu užili :slight_smile: :slight_smile:
27. srp 2011 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete tak já budu zítra měřit velký profil, tak doufám, že mně vyjdou taky tak pěkné hodnoty :slight_smile: :wink:
27. srp 2011 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nemo1985
cituji "bolesti v podbříšku,škubání(cukání) okolí pupíku,nalitá prsa, časté lítání na wc, a před chvílí jsem měla asi 2min bolesti do zad. " to si myslím že máme společný néé. jenže my jsme fakt cca měsíc před porodem, co se týče žačátku tak žádný přiznaky z těchto, většina o tom ani neví do několikátého týdnu. Já jen pojala podezdření, když se mě zvedal kufr jen při představě ýe o víkendu mám píct mastnou kačenu :grinning:
jinak jsem taky popraskala už v pubertě, u Marušky jsme mazala a stejně, ted nemazu a zatím zádný nepřibyly ,ale ted jsem cca na stejný velikosti jako před porodem.
krásný pupíky
28. srp 2011 v 00:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám dnes jednu pusinkovací srdcovku před koupáním. Truchu dotuňená než jsem nastavila sílu blesku na akorát tak už nechtěla :D
28. srp 2011 v 01:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clloi - já dnes zkusila po těch včerejších krásných hodnotách "hřešit" a dala si na snídani normálně rohlík s máslem a marmeládou - tou Schwartau Diat, obsahuje jen fruktozu a je vhodná i pro diabetiky...a hodinu po snídani mám 6,7, takže krása, jsem si říkala, že jestli po tom nebude přes 6, takže snad raději zajedeme do porodnice, aby koukli na placentu atd., jestli je vše ok, ale myslím, že to vyšlo pěkně - měla jsem akorát přesně těch 40g sacharidů doporučených k snídani a malinko se to zvedlo proti včerejšku, takže to asi odpovídá správně:grinning:
28. srp 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky už máte zbalené tašky do porodky,popř.kdy je chcete balit?
28. srp 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach mám připravené jen potřebné papíry..a také noční košile..jinak ještě nic..zbytek dobalím až tak za 2-3 týdny..tedy pokud se Maruška nerozhodne přijít na svět dříve..podle pana Mudra to tak vypadá...no uvidíme..
28. srp 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - nemám a ještě ani nevím, kdy to balit budu. Ani nevím, jaký např. papíry - doklady potřebuju, co vše pořádně zabalit a nemám ani tu tašku, do které bych to zabalila:grinning:
28. srp 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa náádhernáá fotka!!!
28. srp 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Zabaleno do porodky nemám. Doufám, že se do měsíce přestěhujem, takže bych tyhle radosti řešila až v novém. Mám v plánu balit tak v 36tt, ale v nějaké brožuře psali, že by měl mít člověk nachystanou tašku od 32tt. Kdybych začala rodit dřív, tak by se musel manžel hodně otáčet, nemám kalhotky, prsní vložky, krém na prsa, dubovku... :pensive:
28. srp 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa - tak já asi už většinu věcí mám doma (jen musím dokoupit role kuchyňských papírových utěrek), jen je to rozházený po různých místech, tak by musel M. hledat:grinning:. Ale je fakt, že já mám taky už o fous míň času než ty, tak bych se nad tím možná měla pomalu zamyslet:slight_smile:. Ale u Lukáše jsem balila až snad někdy v 37.tt (resp. snesla jsem hromádku, tu jsem do tašky balila nakonec až den před nástupem do porodnice na vyvolávání:grinning:), tak si říkám, že je ještě pořád čas:slight_smile:
28. srp 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete papíry..potřebuješ, rodné listy, ododcí list, občanku..a pokud máš nějaké zprávy od lékaře, které jsou důležité tak i ty..
28. srp 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete @mmiirrkkaa Tak já jsem ještě o fous více než vy a sbaleno taky nemám. Nemám to ani všechno nakoupený. Jediné co mám, jdou dvě noční košile, které mi koupila mamka a taky bych našla boty do sprchy a samo ručník :grinning: :grinning: :grinning:.
28. srp 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Když jsi vdaná, tak rodné listy nepotřebuješ, myslím.
28. srp 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Rodný list se musí taky? Já myslela, že stačí oddací.. No RL jsem od svatby neviděla, takže asi mám zábavu na dnešní den :astonished:
28. srp 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem se chtěla zeptat. U dr jsem dostala Žádost o peněžitou pomoc v mateřství. Na MD budu nastupvat z práce. Stačí, když tam odevzdám tenhle papír a je to, nebo ještě musím na zdravotní pojišťovnu, sociálku a tak???
28. srp 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa
@ilonne tak to jsem holky nevěděla, že stačí jen oddací list...nikde jsem to vyčetla...a raaději je mám připravené..ale ještě se tedy podívám do betynky tam o tom nedavno pasla, co se musí mít sebou..
28. srp 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 fakt rodné listy? U Lukáše jsem měla myslím jen oddací list, rodný jsem tam nepotřebovala, aspoň teda co mi paměť slouží...to jsem měla jen oddací list, občanku, kartičku pojišťovny, těhu průkazku a to bylo snad všechno...

@ilonne - já zas nemám noční košile:grinning:, ale ty ani moc neplánuju, akorát pokud budu muset nastoupit k vyvolávání, tak si vezmu jednu ze dvou, co mám doma, po porodu plánuju být v eráru:slight_smile:. Boty do sprchy asi mít ani nebudu, u Lukáše jsem je taky neměla:slight_smile:, jinak tu drogerii/kosmetiku/lékárnu bych měla mít nakoupenou, to jsem objednávala vše na lekarna.cz ve velké objednávce a myslím to bude stačit (vlhčený toaleťák s dubovou kůrou, gel dubové kůry, vložky, jednorázové kalhotky, prsní vložky, pleny pro mimino, homeopatika na kojení, kojící klobouček,...)to bych všechno měla mít doma, jen nezhromážděný na jedno místo:slight_smile:. Takže mně asi fakt chybí dokoupit jen ty kuchyňský utěrkový role a jinak by to mělo být snad komplet (teda ještě najít ten odddací list:grinning:)
28. srp 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Ty kuchyňský utěrky se používaj na spodek? Nebo se pletu?
28. srp 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa - jj, já si je brala u Lukáše na utírání spodku po sprchování, je to lepší než ručník (jednak si nezničíš ručník krví, jednak je to bezesporu hygieničtější a fakt praktický, pěkně se to "oťupká" a parádně to saje tu vlhkost...mě se právě poprvé mega-osvědčili, používala jsem je pak i doma ještě ty první dny, kdy je člověk málem víc ve sprše než kde jinde:grinning:
28. srp 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Díky, já jsem o tom někde četla a přišlo mě to praktické. Ale asi je vhodnější koupit nějaké pevnější, aby se moc "nenacuckovaly". Nebo je to jedno?
28. srp 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa ahoj, ne, na socialku nemusíš, odevzdáš ten papír v práci a hotovo. Já to tam hodila v pátek a v pondělí vypíšeme výstupní papíry, odevzdám čipovou kartu a vyklidím skříňku a pěkně jim zamávám :grinning: :grinning: :grinning:
28. srp 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek