• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@dana3262 - Batist jsou klasický porodnický, jak ty Samu...my teda v porodnici ani papírový neměly, tam byla normálně buničitý a balený v takové hrubší síťce, takže ani nevím, jaký papírový myslíš...Já se teda těším i na ty začátky, u Luciše jsem si užívala každý to období na maximum a ráda bych, aby to teď bylo podobný :dizzy_face:. Je teda fakt, že to tří, čtyřměsíční mimčo už je lepší, jak víc reaguje, ale i to úplný miminko má něco do sebe :dizzy_face:

@vajenka - maliník mám v nálevových sáčcích, od Megafytu
28. srp 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:
@vajenka já koupila maliník sypaný, tak uvidím jaký bude a jestli pomůže
@petrusam ten toaleťák s dubouvou kůrou se dá koupit normálně v lékárně?
@mmiirrkkaa tak mě naštěstí na břicho sahá jen manžel :grinning: a pak kolegyně z práce, když dojde na návštěvu ale ta to má dovolené :grinning:
28. srp 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koukam, ze jsem asi jedina, komu osahavani nevadi :slight_smile: ted ani v prvnim tehu. Vzdycky jsem naopak na ten svuj pupik pysna. Ale je fakt, ze si nevybavuju, ze by me nekdo ohmataval nez dovoleni. Mozna mam jen ohleduplne okoli :slight_smile:
Tasku do porodnice zatim sbalenou nemam, ale v lekarne uz jsem na nakupech byla. Chystam se ji sbalit nekdy v tydnu. S Klarou jsem ji sbalila jen protoze jsem jeste mela odjet na ve 34 tt na tyden na hory (na ktery jsem diky strevni chripce neodjela) a jak se v 35tt hodila :slight_smile:.Takze radeji driv, nez pak litat po byte. A myslim, ze vetsinou doporucuji sbalit kabelu s nastupem na materskou.
S poslickama mi moc nemluvte. U Klary jsem byla presvedcena celej den, ze jsou to poslicky (taky co jinyho v 35tt bezproblemoveho tehu) nez jsem vyrazila do porodky, kde jsme porodili :slight_smile:. Do ted se manzelovi smeju, ze me ani nechtel odvezt, ze tam budeme tak brzo za trubky. Takze ja porod poprve nepoznala. Jen mam obavy, ze pokud ted prijdou poslicky, tak povalim do porodky okamzite a pojedeme na nekolikrat :slight_smile:
28. srp 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď jste mě nahlodaly, zítra jdu do lékárny a sbalím si tašku. Akorát ty podprsenky tam budou chybět, ty jsem objednala dneska :grinning: .
28. srp 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petapete oddaci list by mel stacit, jsou tam vsechny udaje matrikou overene prave z rodnych listu. Rodne listy jen u nesezdanych. Pak obcanka, karticka pojistovny a tehuprukazka jsou jasny a tady jeste pozadujou predem vyplneny papir o jmene, ale to je myslim specialitka Kyjova.
Hele uvazujete jeste nekdo o zmene jmen? Tady se ted vyrojilo tolik Filipku az mi to leze krkem. No treba to bude holcicka a bude po starostech :slight_smile: I u Klary jsme neustale resili klucici jmena a v holce meli jasno a narodila se holka :slight_smile:
28. srp 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi kupovala jsem ho s ostatníma věcma na lekarna.cz :wink:
28. srp 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Já chtěla pro holku jméno Ema, na utz řekli, že to je kluk, tak jsem byla ráda, protože poslední dobou kam vkročim, všude samá Ema, Emička, Emilka.... už z toho mám osypky. Takže když to bude holka, Ema to určo nebude, ale náhradní variantu nemám. Pro kluka to vypadá na Adama, ale přijde mi, že i s nimi se nějak roztrh pytel. Nechci nějaká originální jména, ale pracuju ve školství a když se z 18 lidí 6 jmenuje Tereza, tak to taky není ono...
28. srp 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa presne tak netouzim po necem superoriginalnim, ale proc byt ve tride treba 3. Nechci ti kazit iluze (Adam se mi libi taky hrozne, jen ten svatek na vanoce me odrazuje), ale mrkni jen ke mne do alba na tabulku jen nasi diskuze a Adamci jsou tam tri :frowning2: stejne tak jak Filipci :frowning2:
28. srp 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa
@aknavis tak my jsme se na konec rozhodli pro Adámka a v poslední době taky přemýšlím jestli to na konec nebude Jinříšek po tátovi...Těch Adámků je opravdu čím dál víc :frowning2:
28. srp 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
My budeme mít Natálku - už jsme na 100% rozhodnutí, už by se mi to měnit ani nechtělo, ale těch je teda taky hafo!! Psala mi tu jedna paní, že její sestra má ve školce v jedné třídě 7 Natálek a tady na koníku jich je taky hrozně moc :grinning: :grinning: Je přeNatálkováno :grinning:
28. srp 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Jindrisek je taky krasny jmeno. U nas asi nakonec vyhraje Kryštůfek :slight_smile:
@pavlina88 dneska na pisku byli tri male holcicky. Nase Klara a dve Natalky :slight_smile: Jestli nam ty jmena neprijdou tak casty, protoze se mezi detma ci rodinami s detmi pohybujeme :slight_smile: Jinak podle statistiky (jen uz si nevybavuju kde jsem ji minulej tyden cetla) jsou nejcastejsi Tereza a treti je Eliska a u kluku je Jan a treti prave Filip. Druhy si nepamatuju :slight_smile:.
28. srp 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis tu statistiku jsem četla také..u kluků byl druhý v pořadí právě Adámek...

holky jinak stím rodným listem jste měli pravdu, už jsme to našla..ten potřebují jen svobodné matky....MY máme mít oddací list, občanku, kartičku pojištěnce, těhotenskou průkajdu a pokud jste dostali předem papíry, kde se vyplňují jména potomků tak i ten...
rozvedené maminky potřebují zase rozvodový list...
28. srp 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 prosím tě a ten rodný list mám mít svůj i přítelův??
28. srp 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 pokud chces uvest jmeno otce, tak ano :slight_smile: . A pokud chces, aby melo mimco prijmeni po otci, tak jeste potrebujes navic nejake podepsane papiry z matriky, ze s tim otec souhlasi.
28. srp 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 přesně jak píše
@aknavis
28. srp 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky vy už začínáte pít maliník?
28. srp 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis @adenka84 - děkuji holky :slight_smile:
28. srp 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak my se pořád nemůžeme dohodnout na jméně. Manželovi se líbí Denisa,mně už docela taky, ale měla sem vybrané ještě Zuzana, Aneta, Kateřina, Veronika, Elena( na tom se neshodneme). Původně sem byla rozhodlá pro Nicol, ale teď je to taky samá Nikolka, tak sme to zavrhli :frowning2: tak sem zvědavá, co nakonec vybereme :grinning: :grinning: :grinning: Na kluka to mám lehčí :grinning: Ondra, Vojta, chtěla sem i Jakuba, ale u nás je už moc Kubíků :grinning:
28. srp 2011 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi tak to my jsem měli se jménem jasno hned od začátku..ještě jsme MArušku ani nečekali a věděli jsem, že až jednou bude že To bude MAruška..u kluka máme jasno také 100% Honzíček..druhá holčička by byla Anička a druhý chlapečke Ládíček...uvidíme jestli nějaké třetí mimi bude nebo jestli bude vůbec druhé...
28. srp 2011 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Marušku sem taky chtěla, ale manžel mám velice rozvětvenou rodinu a tak sme si říkali, že vybereme nějaké jméno, co se u nich moc neobjevuje.....těžké :grinning: :grinning: :grinning: Anička je moc hezké jméno, to mě vyfoukla manželova sestřenka minulý rok :grinning: :grinning: , no budeme si muset konečně k tomu sednout a nějak se rozhodnout :grinning:
28. srp 2011 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám že řešíte papíry. Já jsem zvedavá vůbec po kom se to dítko bude jmenovat přijmením. Matriku jsem urgovala už 2krát, prý to mám nechat na něm, tak když vyhlásí termín tak půjdem. To že se se nebude jmenovat po něm když tam nedojde jsem mu řikala. Jmsem fakt napnutá, neschopenku v práci odevzdává 3 týdny po tom co ukončil nemoc a to i se začátkem neschopenky, tak jsem zvědavá jak tohle dopadne :grinning: fakt nemám sílu všechno urgovat a všechno zaritovat sama.
Jména dával návrhy takový hodně zajímabý jako za kluka Bořek a tak. Ještě Jindru by chtěl, po sobě, to by šlo,a le vím jak je to když je to po rodičích, nikdy se neví kdo se volá, a když se říká malej velkej tak to ještě jde,ale když se pak přejde na mladej starej :grinning: ale děda byl Václav a je to i moje top jméno tak by to snad prošlo. U holek za mě Lucinka, Kateřina nebo Johanka. Za něho Antonie, Filoména, Evžénie.. no to bude ještě veselýýý. Maruška by chtěla Terezku , pro klid a to moje štěstíčko jsem měla cukání to nechat na segře, ale když jich je tak moc tak se mi nechce. NO.
Jinak mě nikdo moc neošmatlává, cizí to nedělaj a od našich mi to nevadí.
29. srp 2011 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co jste ve stejnem tydnu,chci se zeptat,nepadava vam uz brisko??Me uz totiz jo a prijde mi to teda dost brzo a hlavne uz si toho i vsimla kamaradka..Tak jen budu doufat,ze neporodim moc brzo.@edithn
@adenka84
@aknavis
@petapete
@dana3262 Teda holky mate moooc krasny briska :slight_smile: ...
29. srp 2011 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
tak já hlásím návrat domů. Dítko zůstalo na chalupě a nás čeká tak trochu reko dětského pokoje. Teď ještě snídám, ale pak se vrhnu na přípravné práce, hlavně vyklízení věcí a pak strhávání tapet. Už se moc těším :slight_smile: jen nevím, kam všechny ty věci dáme..

Bříška máte krásná, fakt závidím :wink:

@jimisek mně teda bříško zatím nikam neklesá, těžko říct jestli bohudík nebo bohužel :confused: Ještě by to chtělo, aby prcci aspoň 2-3 týdny vydrželi, ale pak ať klidně frčí co?

Se jménama je to mazec, vždycky je nějaké hrozně in a pak ho má každé druhé dítko :frowning2: Teď aktuálně kolem mě je to David a Filip. A Adámka máme na klučičí variantu taky :grinning:

Já mám konečně pro Natálku pár vlastních věciček, krásnej kompletek trička s kalhotama, bavlněné rukavičky (malá hrozně trpěla první 3 týdny na ledové ruce), pak od kamarádky dvoje plenky a košík na miminko :dizzy_face:

29. srp 2011 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, jsem teda četla šílenej článek, ten mi teda na klidu moc nepřidal, je to o ženské, kterou nechali v Krči, kam jdu, porodit miminko co mělo 5,3 kg! :angry: A to chování, no hrůůůůza. Tak jak jsem se druhého porodu nebála, tak se asi začínám bát, hlavně doktorů, že jim to bude všechno fuk.
29. srp 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
přeji také krásné ráno (konečně se počasí umoudřilo), přežila jsem víkend pod Blaníkem a manželovu a švagrové oslavu třicetin, začíná mi kompletní týden MD, takže mám před sebou kalendář a už plánuju, co je potřeba vše oběhat a je to docela síla - dnes do banky změnit typ účtu, zároveň zaplatit nové auto, zítra staré auto odvést na ocenění, zaběhnout pak do práce (přestaly mi fungovat přístupy do notebooku, naše chytré HR mě od všeho odpojilo a to ještě musím něco dodělat pracovního), pak mě čeká asi ve středu pošta, kam konečně přijdou úložné boxy pod postel, přeházíme věci, postavíme postýlku a přebalovák a jestli se do pátku nezhroutím, tak začnu prát a prát a prát....
29. srp 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Tak hlavně opatrně, aby sis tu mateřskou doma chvíli užila a nejela v pátek rodit :grinning:
29. srp 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana jooo, to jsem si taky říkala :grinning: švagrová o víkendu povídala, že díky tomu shonu, co měla v posledních dnes na MD, se jí malá konečně otočila hlavičkou dolu, tak si říkám, že by to snad mohlo zafungovat :wink:
29. srp 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jména už máme, ale neprozradíme, a neprozradili jsme je ani rodině a pořád to z nás lámou a pořád to z nás lámou :grinning: :grinning: :grinning: . Včera jsem žehlila - konečně - a aspoň jsem si věci rozdělila podle velikostí, zjistila jsem,že mám akorát dva malé overálky na paní, tak jsem hned vlezla na MMB a objednala jsem jich asi 5 vel. 56. Větší velikosti mám a co bude chybět, tak to už pověříme babičky :slight_smile: .
29. srp 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Presne,at jeste aspon ty 3tydny zustane tak kde je a pak hura na svet co nejrychleji :grinning: ...No ja o Krci neslysela moc hezky veci,takze se nedivim,ze jsi vystrasena :frowning2: .Jinak u nas se jmenem jsme meli od zacatku jasno,takze zadny dovady nebyli :grinning: ..Ale Adamek je nadherny jmeno!!
29. srp 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, prosím, nemáte některá zkušenosti s nosítkem od Baby Björn?
29. srp 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek