• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi Tak my postýlku teprve vybíráme, nejpozději 15.9. budou skříně, pak musí manžel sjet pro postele do dětského pokoje, aby měl kde spát, přebalovák taky nemáme. Jo, ale asi teda vlítnu do lékárny a sbalím tašku do porodnice. Mě tady o víkendu docela znervóznili :grinning: .
@vrana Tak snad nebude mít 5,3 kg ne? Co to bylo za cvalíka? Jinak my máme taky větší hlavu, no v naší rodině tu mozkovnu nikdo nemá zrovna nějak malou, takže má po kom. Aspoň to bude alespoň atomová vědkyně a bude nás v důchodu živit :grinning: .
29. srp 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek No já v Krči rodila první dítě a bylo to celkem v pohodě, až na nějaké drobnosti, a to je ještě otázka, jestli by to jinde nebylo stejné. Ale ten popis mě fakt teda dostal. Jako 5,3 je fakt moooc. Chjo, musím se pomodlit že žádné takhle obrovské dítě mít nebudu a že půjde na svět samo nejpozději v termínu. Grrr...kdyby to tak člověk věděl dopředu co?

Já měla dítě včera zase KP, vesele mi kopalo do močáku, dnes to ale zase vypadá že je hlavou dolů, tak čekám, kdy se konečně ustálí :grinning:
29. srp 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne No cvalík, už její první dítě mělo přes 4,5 kg a 56 cm, takže to měli předpokládat. Od svého dr. to věděla, že dítě bude velké a kladla na to důraz i v porodnici, ale tam to ignorovali a nechali ji ještě přenášet.
29. srp 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana A kde jsi to četla?
29. srp 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi :grinning: to znám, člověk si myslí, že má bůhvíkolik volna a nakonec je z toho jen mraky zařizování. tak ať to zvládneš! My jsem v tomto čase stavěli dům, pamatuji si, že jsem z břichem běhala po úřadech, splavená vedrem... děs. Když jsem přijela z porodnice, zrovna se kopaly první přípojky. To byl "krásný" rok :unamused: Manžela jsem skoro neviděla... Doufám, že teď už to bude klidnější.

Dnes jsem otevřela maliník a mám pocit, že jsou v něm moli :angry:

29. srp 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Jinak já mám malou sice hlavou dolů, ale do toho močáku mi ji taky slušně tlačí, až to kolikrát bolí. Hlavně, když se mi cpe pod žebra, já nemůžu dýchat a snažím se jí přesunout. To je pak její soukromá pomsta, že se mi zatlačí do močáku :grinning: .
29. srp 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne lékárnu jsem taky částečně pořešila a tašku do porodnice už jsem měla raději tento víkend s sebou... člověk nikdy neví
29. srp 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
procházím net a dívám se po nějakém šikovném nosítku a tohle jsem našla, super inspirace :grinning:
29. srp 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tady by ta statistika sedela asi uplne presne :slight_smile:. Terezka, Natalka, Eliska, Anicka, Nicolka, Maruska, Karolinka, Katerina a Adelka :slight_smile: a Honzik, Adamek, Filipek a Jindrisek :slight_smile: Jedno jmeno hezci nez druhy, ale v okoli min po trech a vic malych spuntech :slight_smile:. Asi to bude tim, ze kdyz se na nejaky clovek zameri, tak ho vzdycky najde. Hold krasnych jmen neni tolik a za to deti jako smeti. Takze u nas Helenka a Krystof.
29. srp 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis To jsou moc hezký jména, Helenka je dokonce řecká podoba maďarského Ilona - takže já, takže chválím :grinning: :grinning: :grinning: . Hlavně, že ne "Kryšpín" - chudák kluk Hanychový.
29. srp 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Kryspin me taky dost pobavil :slight_smile: Ja mam fakt rada cesky jmena, ale zase trosku aktualni :slight_smile: Jsem ted dost zvedava, co to bude. Jmeno Helenka zboznujeme od zacatku, ale zase Klara a Krystof je taky paradni kombinace (aspon podle nas :slight_smile: )
29. srp 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek mě už také začíná bříško klesat dolů..mě to tedy ani tak nějak nepřijde, ale říkal mi to Mudr. na páteční kontrole...maruška i dost naléhá hlavičkou dolů, prý cítil i její hlavičku, pěkně jí do ní prý pííchal..podle něj to bude dřívě než v den TP a nebo do TP..na přenášení to nevydí...ale to už jsem se asi psala..nakonec uvidíme jak to vše bude..oni toho nikdy namluví a nakonec je vše jinak..abych nakonec nepřenášela, i když to bych velice,a le velice nerada..brala bych to klidně o 14. dříve..klidně už koncem září...no uvidíme CS se mi zatím od minulé kontroly nezměnilo stále CS 2...
29. srp 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Prosím tě na emiminu, podobný portál jako tady. Posílala mi odkaz kamarádka.

Jinak už mám totál vyklizený pokojík (teda samo nábytek zůstal, ale ten zůstane i během práce, neb není kam dát, jen se obalí něčím a pak umyje, ale je vyklizenej). Jen teda nevím kde v bytě budeme bydlet, pač jsou tu všude krámy Teď svačím a pak chci namočit starý tapety a zkusit je sloupnout, uvidíme jak to půjde a rozřezat starý koberec, aby to bylo všechno ready.

29. srp 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek tak mě zatím bříško neklesá a taky jsem měla min.týden na kontrole pořád CS 0....
Říká se že když klesne bříško,tak rodíš tak +- za 14 dní.Což zase není tak brzy.to už budeš v 36tt. :slight_smile:

Jinak jméno Kryšpín se mi osobně taky nelíbí,ale chudák jakou má přezdívku....špína.To je teda síla :frowning2:
29. srp 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach CS je úplně v pořádku, někdy je 0 pomalu ještě v porodnici..
29. srp 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já teda ten oddací list někde pohledám (tak zhruba vím, kde je:grinning:) a seženu nějakou tu tašku, abychom zabalili:slight_smile:.

@clloi - já si vlhčený toaleťák s dubovou kůrou kupovala přes net na lekarna.cz...

@jimisek - mě břicho nepadá, já ho mám dole pořád:grinning:, takže to nepoznám:grinning:

My teda budeme mít Filípka, já to rozšíření moc neřeším...ono si člověk nevybere...u Lukáše jsme žádnýho neznali a jak se narodil, tak se vyrojili všude (ale je teda fakt, že třeba ve školce je jediný, Filipa tu taky nemáme, takže ono to nebude tak žhavý:grinning:). Jinak další dvě jména, na kterých jsme se byli schopní shodnout, jsou Davit a Martin, ale to si člověk nevybere, to bude podobně frekventovaný jak ten Filip...navíc by blbě vycházeli svátky k narozeninám, takže my měnit už nebudeme, navíc Luciš už říká všude, že je to brácha Filípek, takže mu v tom nebudeme dělat "hokej":grinning:
29. srp 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak teda my máme víceméně vše nachystaný - teď jsem ještě hodila pračku ložního miminčího a mantinely, v tomhle týdnu chci natřít konečně kolíbku novým nátěrem barvy a jinak je vlastně vše připravený, kočár doma, oblečení vypraný a vyskládaný v komodě až do vel. 68, postýlka složená, matrace pořízená, chybí víceméně už jen vydrhnout vaničku na koupání (kyblík už je), chci ještě ušít přebalovák na pračku, kde budu přebalovat, tak ať leží na měkkým a dokoupit asi pár maličkostí - kojící čaj, meltu, ty papírový utěrky do porodnice, žínky na mytí, líh na pupík a vybrat oblečení na cestu z porodnice, jinak je snad vše připravený, takže pohodička...ono to tak nějak samo vyplynulo všechno, nenásilně, bez stresu a spěchu...Akorát jsem teda chtěla vymalovat ložnici, ale to se nestíhá, M. má tu ruku ještě chromou a já to teda dělat nebudu:grinning:. Teď nás čeká v půlce září trnkobraní, tak to pojedeme na chalupu, tašku si asi vezmu raději sebou, ale doufám, že rodit tam nebudu, i když v Kyjově porodnice je, ale myslím, že bychom stihli v pohodě dojet i do Brna:grinning:, pak oslava mých narozenin a pak už to může přijít:grinning:. Dnes máme za sebou další prevenčku u zubaře, opět jsme se velmi zdrželi - v 8:34 jsme došli do ordinace, v 8:39 už jsme byli venku u auta, to ještě Lukáš stihnul "zdrbat" sestřičku, že mu vybrala špatnou hračku za odměnu a že si chce vybrat sám, tak se zubař jen smál a těší se na nás zas za půl roku, oba máme zuby ok:slight_smile:
29. srp 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, prosím o radu, na kolik stupňů perete dětské věcičky? (oblečení, zavinovačky, povlečení)
29. srp 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Já se to chystala na 40, teda aspoň na většině věcí je psáno, že se to může prát na 40...
29. srp 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak hurá, konečně jsem to miminkovské oblečení aspoň našla :grinning: To dítě bude mít evidentně nejvíc hader z celé rodiny. Ještě to dát postupně vyprat a vyžehlit
29. srp 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi taky to budu prát na 40
29. srp 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 budu prát většinu věcí, co jsem dostala od švagrových a kamarádky, věcičky jsou vyprané už od nich, jde spíše o takové to "ovonění", takže možná na těch 40 to bude stačit :slight_smile: moc díky
29. srp 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky na 40. Plínky na 60. Kupovala jsem nové, ty klasické bílé - na nich bylo napsáno, že poprvé na 90. Jinak se řídím podle štítků. Na některých flees zavinovačkách je jen 30! Tak to dodržuju. :slight_smile:
29. srp 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi ja baby björn mam, ale koukala jsem, ze jsou i s pevnymi zady pro nosice atd, ja mam to uplne obycejne. Maleho jsme v tom nosili a to i celem dopredu, coz uz bych dneska neudelala, ale on si to vylozene vyrvaval vzdycky.
29. srp 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi obleceni na 60'C na dlouhy prani a to, co nejde tak na min, dulezite je to spis vyzehlit.
29. srp 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej ma od stredy v noci horecky. Vcera vecer mel 39,6'C. Chudak.. Koupila jsem homeo cipky na horecku, ale jsou bohuzel k nicemu. Tak dostal od ty stredy uz 4 odmerky panadolu, ruzne mu to kolisa i kdyz mu to nesrazime. Jinak vypada uplne zdrave. Pry to vypada na pneumokoka. Porad si rikam, ze kdybych ho kojila, tak se to nestane.. Kdyz mu bylo 8.m (to jsem kojila jeste plne) tak jsem furt litala na vytery a jednou jsme neco meli, podruhe jen ja, pak zas nikdo nic, stridacka pneumokok, meningokok pak ja hemofilus, pak zase nic, no parada. Pak jsem tam proste prestala chodit. Ale ty horecky jsou blby.. :frowning2:
29. srp 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte :slight_smile:

Tak dnešním jsem se zase ocitla na mateřské:slight_smile: Jen to musím odpoledne poslat do práce, s prckem se do Prahy nepohrnu, to bych musela jet jedině sama a to zase nemám hlídání...
@spaghi Vybíráš nosítko? Prvně jsme měli baby björn, ale to jsem prodala a budeme kupovat manducu. Nějak mi ten baby björn neseděl...

Koukám, že jste řešily jména. My prvně vybrali Štěpána a to jsem si myslela, jak se to jméno moc nedává a houbeles, znám jich teď několik... kdyby prvně byla holka, byla by to Nela a těch je taky habakuk. Druhý bude Adina, pak se mi líbí i Olivie a Stella (a těch už je taky dost), kdyby se náhodou doktoři netrefili a narodil se kluk, tak to jednoznačně bude Oliver, i když má svátek v říjnu. Svátky neslavíme, manžel navíc má svátek i narozeniny v jeden den, takže ten svátek tak nějak opomíjíme.
Jinak pro klučinu se mi hrozně líbí Adam, Ondřej, Martin, David, ale to jsou všechno dost častý jména a nechci, aby jich bylo jednou ve třídě několik. Sama jsem Lenka a na střední jsme byly ve třídě 4...

Jinak jste mě vyblbly a i když mám termín až za koncem října, asi začnu balit tašku:grinning:
29. srp 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete v Kyjove je porodnice s pekne opravenym poporodnim :slight_smile:, ale v Brne jsi ani ne za hodku, takze to by musela byt superakutka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:, ale zase lepsi nez se dlouho trapit :slight_smile:. Kam jedete na to trnkobrani?
29. srp 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 U nás proběhly horečky od úterka do čtvrtka, v pátek už pak dobrý. U juniora jsem je tentokráte přiřadila k zubům a vzhledem k následným příznakům (průjem, vodová rýma) to opravdu zuby byly, prosvítá mu předposlední pětka... tak pak už jen jeden zub a je to.
29. srp 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262
@gumidek
no já právě uvažuji buď Manducu nebo Baby Björn, obojí mi doporučovali kamarádi, co v nich nosí děti od úplných miminek, cena za nové je sice děsná, ale zkusila bych bazarové...
můžu se jen zeptat @gumidek, proč bys jej nenosila už čelem dopředu? vadí to něčemu?
29. srp 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek