• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi - já peru oblečení na 40st., většina má na štítku tuhle teplotu a na víc bych to neriskovala. Pleny jsem hodila normálně na vyvářku, ty to přežijí. A teď to ložní jsem dala na 60, má to tu šedesátku povolenou a i naše peru na 60. Jinak peru zatím v normálním našem prášku, akorát dávám dvojitý máchání a na rozdíl od @dana3262 teda nepovažuju za životně důležitý to vyžehlit, žehlila jsem jen pleny, protože ty byly nevyžehlený fujky, jinak je vše jen vypraný, usušený a naskládaný do skříně. Myslím, že to mimino přežije nežehlení, já ho totiž dost živelně nerada, ani nevím, kde máme žehličku :sunglasses: . M. si musel teď i na svatbu košili přežehlit sám, jsem to odmítla:grinning: a žijeme všichni, včetně Lukáše :sunglasses:
29. srp 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - kamarádka je doktorka v Kyjově v nemocnici na interně, by mě mohla chodit navštěvovat:grinning:, dojíždí denně z Brna. Ale tam je na Brno celkem fajn cesta, takže se nebojím, že bychom to nestihli..akorát když jsem řekla před mým dědou, že na švestky pojedu a vyběhnu si pěkně nahoru do sadu, tak jednak M. začal nervit, že určitě, že on bude skákat ze stromu, že rodím, ne?:grinning:. A děda šoky, že co kdyby se to nestihlo do porodnice, tak jsem ho uklidnila, že poprvé jsem rodila 19hodin a ty případy, kdy rupne voda a za pět minut a dvě zařvání je mimino na světě, jsou jen ve filmu, v reálu to moc nehrozí:grinning:, že bychom vpodstatě do Brna stihli dojít i pěšky nebo dojet vlakem, tak měl málem psotník:grinning::grinning::grinning:
29. srp 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete díky za radu :slight_smile: pleny taky hodím asi na vyvářku, jinak jsem koupila Persil Sensitive, tak uvidíme, jak to bude mrňous snášet, nějak nemám k Lovele důvěru
29. srp 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi jo a taky jsem koupila manducu, to se neda srovnat. Ta poloha ditete celem dopredu je priserna. Je uplne na stojaka.. Za me urcite manduca manduca manduca. Je bozi! Je to ale strasne drahy, tak bych doporucila pockat a az bude mimino vhodny tam dat, tak se da myslim na tyden pujcit za nejaky poplatek. Nektery deti moc na nositka nejsou-ten nas treba moc ne.
29. srp 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 jo to je dobrý nápad zkusit si ho nejdřív půjčit, poprosím kamarádku a vyzkoušíme, pak se rozhodneme, no a příbuzní pořád řeší, co koupit malýmu, až se narodí, tak když chvíli počkají, budu mít typ na dárek a o Manducu bychom si mohli nenápadně říct :wink:
29. srp 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no ja osobne zehleni nesnasim, ale nejaka hygiena by mela fungovat aspon u novorozence. Edovi zehlim do ted a nam jen rucniky, spodni pradlo, uterky, povlaky na polstare atd.
V bubnu zustavaji bakterie, ktery se takovyma 40'C prizivi a 90'C nezabijou. Kupodivu nejvic bakterii je na cerstve vypranem vlhkem pradle. Jak to schne tak umiraj, ale jen mensi cast.
29. srp 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Souhlasím s @dana3262, to mimčo je tam právě na stojáka a přišlo mi, že to nemůže být ani pro něj moc příjemný - že ho to musí tlačit mezi nožičkama... mně osobně to bylo nepříjemný, manduca nás nadchla, takže počkáme, jaký mimčo bude a jestli to bude druhej Štěpán, tak ani nebudeme mít jinou možnost než nosit.... byl rád v kočárku, ale doma jsme ho hodně museli nosit a pak i to nosítko na dovče je fajn, prostě chtěl se nést, šup s ním do björna a šlo se:slight_smile: Jinak taky se rád nosil čelem dopředu, aby viděl... fakt záleží na vás, jak to budete cítit.
29. srp 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek tak petky si jeste uzijem vsechny.. :frowning2: Dnes je to 5.den, to je uz docela dlouho na tak vysoky teploty..ach jo. Uvidime, co zitra.
@petapete To jsi mě potěšila. Já taky žehlení nesnáším a dokopu se k němu jen ve stavu nejvyšší nouze :slight_smile:

@spaghi K lovele už po informacích od zkušených mamin taky důvěru nemám. Mám ji doma, tak v ní asi vyperu jen ty nový věci, a pak až budou ušpiněný od prcka, tak je budu prát v něčem jiným...
@spaghi - já původně chtěla taky koupit Persil Sensitive, Lovela je teda celkem fajn, ale jen tak na ten první půlrok, resp. do příkrmů, ty pak nevypere:grinning:. Ale nakonec mi M. dotáhl oblečky po Lukášovi, já to protřídila a jelikož jsem to nechtěla ukládat nevypraný, z čtyřletýho uložení na půdě apod., tak jsem to vyprala v našem prášku s dvojitým mácháním, s tím, že jak dokoupím prášek, tak to přeperu znovu...no když jsem se s tím crcala celý víkend a skládala to,...tak jsem si řekla, že to teda už ne, že to nechám tak a řešit to budu až v okamžiku, kdy by to dítku mělo nějak vadit, že se to kdyžtak pak přepere, ale jinak ne...a jak doberu teď prášek, tak koupím asi Persil sensitive a budu prát jen v něm i pro nás - odmítám tu mít rozdělaných nevím kolik pixlí prášku, jeden je až až:grinning:
@petapete nerada bych ti kazila idealy, ale ja rodila prvni ditko presne deset minut od prasknuti vody :slight_smile: a z toho jsem byla na sale pet minut. Pravda mozna jsem zatlacila 3x, ale vic to fakt nebylo :slight_smile: A znama se v noci vzbudila a uz zjistili, ze nemaji sanci do porodnice dojet, tak ji manzel porodil doma (s osetrovatelkou na telefonu) a sanita prijela az za deset minut :slight_smile: (a to s prvni dcerou mela porod nekonecnej). Takze ne jen ve filmu, ale vyjimka potvrzuje pravidlo :slight_smile:
@dana3262 Jako jo, dlouho už to u vás je. Navíc všichni tvrdí, že horečky kolem 39 už nejsou k zubům a v našem případě teda houby... trpíme s každým zubem, ještě že jich mají teď jen dvacet. Za poslední týden jsme toho moc nenaspali :confused:
29. srp 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek bylo by fajn, kdyby se mu nošení líbilo, rádi chodíme po horách a do lesa, takže bychom jej maximálně užili, kamarádi v něm měli mimčo v Krkonoších a šli s námi v pohodě na túru, kam by s kočárkem těžko došli
29. srp 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 - nj, tak jsem asi matka herodeska, ale prostě našemu dítěti bude muset stačit vypraný prádlo prohnaný sušičkou, řešit kde co, tak ho ani nemůžu porodit na svět, obzvlášt na podzim, to myslím víc baktérií "potká" všude kolem, takže ať se s tím trochu popere :sunglasses: . On ani ten novorozenec není zas z cukru, aby musel být ve sterilním :sunglasses: (můj názor, nikomu to nevnucuju, nepředkládám jako správný postoj...), Lukáš měl žehleno minimálně a kupodivu přežil, alergie nemá, atopik není, doma jsou jak u nás, tak u babiček a dědečků v domácnostech všude psi, takže prostě si dítko bude muset zvykat :sunglasses: )
29. srp 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - a před prasknutím vody jsi neměla žádný "příznaky", kontrakce,...? :wink: Já to nepopírám, překotný porody samozřejmě jsou i ve skutečnosti, ale vzhledem k tomu, jak probíhal první porod, jak probíhaly oba porody mé matky (prý je to částečně dědičný), tak se fakt nebojím, že bych porodila do hodiny od začátku porodu a bez jakýchkoli předchozích náznaků :sunglasses:. No a i kdyby ano, tak je vlastně úplně fuk, jestli budu na chalupě, která je od Brna ca 60km, nebo doma, kde to mám do porodnice ca 45km, to už vyjde prašť jak uhoď :sunglasses:. A zas rozhodně nehodlám bivakovat poslední měsíc před branami porodnice, abych to v případě, že by měla nastat dejme tomu 0,1% šance, že budu rodit překotně:grinning:
29. srp 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uuuuuf tak dneska už na to asi peču, ještě že malá není doma, je to u ní v pokoji jak ve squatu, mám toho plný kecky, tak jdu hodit nohy hore a dočíst.

Dneska se mi snad manžel zastaví v Malvíkovi, tak jsem zvědavá jestli přiveze dáreček :slight_smile: Snad se na to nevyprdne.

A holky volali mi ze školky, že malou nakonec berou, tak je mi z toho trochu ouzko. V pondělí nastupuje.
29. srp 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi pleny a klasické zavinovačky jsem prala na 90,ostatní věci podle toho na kolik se mohli...60,nejvíc jich je ale na 40.Ještě asi 2 pračky a mám hotovo.dneska žehlím to co se v těch vedrech nedalo a už jsem zase hotová...musela jsem si dát chvilku pauzu.A to tolik věcí nebylo jen ze 2 praček :unamused:
29. srp 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vás dočetla, většinu věcí budu prát na 40, jen něco malinko na 60 a rozhodně budu prát v našem prášku - máme Persil. Žehlení teda bytostně nesnáším, nám i malé nežehlím skoro vůbec a mít sušičku, neřeším to ani pro miminko. Ale miminku zezačátku rozhodně žehlit budu a vzhledem k tomu, že malá půjde do školky, tak jestli se budu doma dopoledne nudit, začnu třeba zase žehlit i nám :grinning:

Ad nosítko, baby björn neznám, ani nikoho kdo by ho měl, bohužel. A taky mám v plánu pořídit manducu, i když ty ceny jsou hrozný
29. srp 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete mela jsem takovy kontrakce nekontrakce, kdyby to nebylo v 35tt a nebala jsem se, ze je neco spatne, tak bych ani nejela a cekala az prijdou ty pravy poradny jak ve filmech :slight_smile: . No to bych se nacekala, ty byly az tech 10 minut. Ale jinak jsem taky zastance aktivniho zivota az do konce, sedet doma bych se zblaznila :slight_smile: Jen me pobavilo, ze rychly porody neexistuji :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. srp 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - ale ne, že neexistují, ale že prostě se (převážně) vyskytují jen v těch filmech, kde se vlastně jinak ani nerodí (krom Rachel v Přátelích:grinning:), prostě fakt se nebojím, že to do porodnice nestihneme (a jak jsem psala - mělo-li by to nastat, tak je úplně fuk, jestli to nastane na chalupě nebo doma, ta vzdálenost je cca stejná - vlastně ne, z chalupy bychom to stihli do toho Kyjova asi, to je jen ca 6km, z domu do Bohunic je to přes 40km :sunglasses: , takže vlastně líp být na chalupě než doma:slight_smile:)
29. srp 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - na Lukáše jsem teda to šestinedělí žehlila, ale to nebyla sušička, teď je to profoukaný horkým vzduchem ze sušičky, tak to považuju za dostatečnou náhradu prudy se žehličkou:grinning:
29. srp 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásím že mi přišly vzorečky Nivea Baby - krém proti opruzeninám, mycí gel a výživné mléko nutri sensitive a pak i 3 vzorečky pro mě aqua sensation a přidali i moc hezkou samolepku Dítě v autě s modrým méďou :dizzy_face: Fakt pěkná
29. srp 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jeden dotaz bych dnes měla :slight_smile: o víkendu jsem mluvila s jednou známou, která používá látkové pleny, doporučovala mi značky jako Popolini, Imse Vimse, Bambino mio a Haipa-Daipa - plánujete někdo pořizovat? já jsem byla od začátku těhotenství rezolutně přesvědčená, že budu používat jednorázové plenky, ale teď jsem nějak na vážkách, jestli tohle nezkusit - známá objednává plenky s USA, kde vycházejí na polovinu, příští týden mi nějaké přinese na vyzkoušení...
29. srp 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi já látkovat budu určitě a spoustu věcí jsem si objednávala tady... http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/prebalovani :slight_smile:
29. srp 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Já jsem to probírala s kamarádkou, která látkuje a už úplně neříkám nikdy nikdy. Ale rozhodně zatím kupovat nic nebudu. Nějaké věci mi zapůjčí a já to vyzkouším doma a pak se rozhodnu. Určitě to není všespásné, i ona používá občas jednorázovky a hlavně říkala abych začala až tak v měsíci, dřív ne. Tak uvidíme, jestli se mi bude chtít.
29. srp 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach taky jsem už brouzdala po těhle stránkách, je dobré, že tam mají i startovací sady :slight_smile:
@vrana asi taky počkám, na začátek mám nějakou zásobu jednorázovek, pak se asi uvidí
29. srp 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi jj je to drahej špás na to, aby si to všechno člověk pořídil a pak zjistil že tohle pro něj není. Hlavně já si neumím představit, kde to případně v zimě budu doma sušit, protože sušičku nemám, na topení se toho tolik nevejde, hlavně ani přes zimu tu skoro netopíme, protože je tu vedro a pak to skladování špinavých plínek mi moc nevoní, ale uvidíme. Jak říkám, úplně to nezatracuju a dám jim šanci :slight_smile:
29. srp 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no mě praní nevadí, sušit mám kde, když je hezky, suším venku na zahradě, jinak na zimu máme v domě sušárnu s topením... spíš mě taky odrazuje to skladování špinavých plen, než se ti nashromáždí jedna várka pračky
29. srp 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Kde je ten článěk??? A to ho rodila normálně??? Nestraš mě :astonished:
29. srp 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Já prala všechno na 60. Ale měla jsem tam věci nové ui koupené z bazaru. Kdybych prala jen nové, asi bych to jen ovoněla tou 40 :slight_smile:
29. srp 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek