• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete hlavně že je vše OK
já tenkrát taky jela , u nás šilený manévry, ožrala jeden a já místo magnézka v tabletách, vzala stejnej počet prášku na tlak, nějak se to v tom šeru a nervech popletly. Nikdy jsem si tak nenadávala. Maruška asi z toho měla totál nízkej tlak tak chrněla, mě to došlo až v porodnici co se stalo a zrovna tam byla ta nejprotivnější sestra, no patří mi to. Bylo to těma nervama šilenýma, dodneška mě to mrzí, chyba to byla moje ač kvůli bezohlednosti druhýho.

@vrana teda muj strejdaměl taky tech 5,3 ale narodil se někdy v 28roce, v dnešní době to je mazec, musel to bejt záhul
doufám že to budování na poslední chvíli zmáknete mě už to vůbec nejde za těch 5 týdnů co jsem čekala na desku do tý kuchyně mě opustila kondice. A dnes po oběhání papírů v práci a vrácení všech věci a sehnání všech razítek a podpisů tam po tech schodech nahodru a dolu jsem nemohla ani dojit od auta domů.
Do Malvíka to mám bohužel daleko , do Prahy se chystám, ale na focení a to asi nestihnu hledat s Maruškou, budu ráda když najdu Velký Přílepy :D :grinning:
30. srp 2011 ve 02:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak s nosítkem zkušenost nemám a budu prát na 60 něco se nedá,ale ta voda na 60 zas tak teplá není, mam vyzkoušeno že přežijou i věci co maj být na 40 a líp se vyperou.
30. srp 2011 ve 02:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Tak já mám nahoře 300g, ale ber to s rezervou, mám kde brát, před těhu jsem oblékala vel. 46 a měřím 165,5 cm a na té 0,5 cm si hodně zakládám :grinning: :grinning: :grinning: . Prostě malý tlustý trpaslík.
@petapete Tak hlavně, že je všechno v pohodě a ji aspoň víc v klidu.

Já byla včera naposledy u svojí MUDr. a od příštího týdne už do porodky. Jinak mě pěkně s... to počasí, samozřejmě, že mě začíná bolet v krku a budu mít rýmu jak kr.... :angry: :angry: :angry: . A to už si nemůžu dát ani ten stodal, který těhule můžou, páč je plný cukru :angry: :angry: :angry: .
30. srp 2011 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne A co Jitrocelový sirup? Ten mi zabírá vždycky.
30. srp 2011 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

@ilonne tak vítej v klubu, já mám rýmu už od víkendu. Ale s počasím si lebedím, takhle mi to vyhovuje, sluníčko, ale žádný pařák, doma i venku dýchatelno, paráda!

@barbarkaaa škoda, kdybys jela autem, tak by se to celkem dalo, je to v Hostivicích.
30. srp 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Tak jsem dohledala ten popis porodu http://www.emimino.cz/denicky/zazitek-na-cely-zivot-8137/
ale před čtením fakt varuju no. Je to prostě zážitek jedný ženský z Krče a mně teda moc dobře po duši neudělal, i když už jsem tam jednou rodila. Ale zas možná mě to víc nakopne si je případně donutit pohlídat za každou cenu.
30. srp 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka Zase cukr, nemůžu kvůli té cukrovce. Zkusím se na něco zeptat v lékárně, ale obávám se, že mi neprodají vůbec nic :angry: .
@vrana Mě to počasí taky vyhovuje, ale co se týká "rýmičky" jsem jak chlap, prostě smrtelná choroba :grinning: . A ten krk mě taky štve.
30. srp 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Já to mám úplně stejně jako v těhotenství s malou. To jsem s rýmou odpadla hned na začátku a milá lékárnice mi prostě všechno zakázala a na konci jsem chytla taky příšernou a lékárnice mi odmítla i přes souhlas doktora prodat kapky. Tentokrát to bylo lepší v tom, že aspoň moje dr. je tak nějak rozumná a hned mi řekla co můžu a co ne. Protože na mě třeba vůbec při rýmě nepůsobí žádné náhražky kapek, u mně jen a jedině olynth, ale funguje mi ten pro mimina, což je super.
30. srp 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Mh, tak to je fakt mazec, nechceš změnit porodnici? Sousedka tam rodila taky, nakonec akutním císařem a říkala mi, že cítila ještě i ten řez, že do ní šli ještě než zabral epidurál. Ale jde tam taky znovu.
30. srp 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Hele nechci. Jednak v tuhle chvíli je to už dost nemyslitelné, to bych leda musela až do konce chodit ke svojí dr. a pak jinam jet až začnu fakt rodit a to nechci. Jinde už mě nevezmou, pokud nepočítám mimopražské porodnice, které jsou sice fajn, ale vzhledem k tomu, jaké měla malá zdravotní problémy, tak zůstanu radši ve větším zařízení i za tuhle cenu. Já tam víceméně vážnější problémy neměla, můžu se jen dohadovat, zda jinde by to bylo stejné nebo horší. Moje dr. mi nabídla, že má nějaké kontakty s primářem a že když bude potřeba tak to u něj pošťouchne. Tak ač nerada, ale pokud bude potřeba, využiju to.
30. srp 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Já jsem právě taky asi ve čtvrtém měsíci odpadla s nějakou virozou, ztratila jsem hlas, pak mě se mi to vrazilo na průdušky a do rýmy. Doktorce jsem akorát volala, že stejně nemá smysl tam chodit, jen jsem se chtěla ujistit, že je to O.K. - no prostě plašan. Ta mi řekla, při teplotách nad 38 paralen, pak ten stodal a ještě nějaké dvoje kapky do nosu. Jenže to jsem ještě neměla cukrovku a tak jsem se nalévala bylinkovýma čajema s medem. Bez medu je do sebe nedostanu. Ale tohle je vyloženě z té změny počasí. Měli jsme pořád v noci otevřená okna, užívali jsme si jak se ochladilo. No včera už jsme je zavřeli.
30. srp 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Tak aspoň, že takhle. Třeba stejně nebudou mít místo a budeš rodit třeba v Podolí. Což nechci strašit, že by jsi musela dělat okružní jízdu po porodnicích. Na druhou stranu kolega se svojí ženou tu okružní jízdu sanitkou po pražských porodnicích absolvovali a Krč byla poslední porodnice, jinak by jeli mimo Prahu a nakonec tam místo měli a porodila tam a byli naprosto spokojení. Myslím, že je to o personálu, všude můžeš narazit na idioty i na profesionály.
30. srp 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne jj já jsem tu rýmu chytla o víkendu na chalupě, ale zatím je to naštěstí snesitelné. To v prvním trim. byla vyloženě nějaká chřipka a to mi teda bylo uovej. Od té doby nemůžu ani vidět čaj se zázvorem, medem a citronem, ble.
30. srp 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka Ale jinak ho taky hodně s manželem používáme. Taky nám spolehlivě zabírá.
30. srp 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne No popravdě si myslím že by to bylo spíš opačně, že v Podolí nebude místo a v Krči by bylo. Ale to je fuk. Nebudu se tím stresovat dopředu. Porodit někde prostě musím, porodnici mám prakticky 15 minut od baráku autem. Ideální by bylo aby se malá rozhodla jít ven sama nejpozději na termín a bylo by to ok.
30. srp 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Stejně dneska musím vyrazit do lékárny a nakoupit věci do porodnice, tak se zkusím zeptat. Třeba tam bude nějaká osvícená lékárnice.
30. srp 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co potřebuju v lékárně do porodnice. Hoďte mi se nějaký seznámek. Díky.
30. srp 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Do porodnice bych brala jen vložky (pokud je tam nedávají), bepanthen, případně gel nebo hygienické prostředky z dubové kůry, síťované kalhotky a jednorázové podložky (pokud je vyžadují). Jinak asi nic.
30. srp 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Myslíš ty samé podložky, co na přebalování miminka?
30. srp 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne NO ale v Krči je chtějí nově pod maminku po porodu a jsou lepší z lékárny, cenově vyjdou skoro nastejno, ale jsou pevnější, větší a opravdu neprotečou
30. srp 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Aha, tak díky.
30. srp 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Ale nechtějí to všude, v Krči je to taky novinka. Zase vložek je tam habakuk
30. srp 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - hele, já bych ten stodal až tak zásadně neodmítala kvůli cukrovce, kolik toho cukru v sobě mají? I kdyby byly plný, tak se stejně dávkuje pár kapek, ml, takže to nebude ani gram glukozy v dávce a to zas nebude problém si myslím:wink:. Většina prášků (včetně magnézia) je se sacharozou nebo jiným cukrem a můžou je i těhu-diabetičky:wink:. Já mám do porodnice z lékárny: jednorázové kalhotky síťované, vložky, vlhčený toaleťák s dubovou kůrou, gel dubové kůry, homeopatika na kojení a to je asi vše...Přebalovací podložky se u prvního porodu v Bohunicích fasovaly na postel od nich, tak nevím, jestli teď budou potřeba, počítám, že se dozvím až na místě při prvním monitoru...

Holky, jsem ráda, že jsme jeli, jsem se aspoň uklidnila, ačkoli dnes mě břicho pobolívá skoro víc jak předtím - ale to přisuzuju té prohlídce, ona mi strčila prsty snad až do žaludku spodem:grinning:. Ale zas to důkladně "prohrábla", hledala čípek, který je prý někde dáááááleko dáááááleko vzadu. Jinak jak PA, co natáčela monitor, tak doktorka se sestřičkou super příjemný, vůbec jsem neměla pocit, že je zbytečně otravuju kvůli prkotině, takže fakt dobrý pocit :dizzy_face:. A za dobu, co jsem seděla na monitoru, tak dorazily dvě rodičky, tak jak tam ta jedna sotva funěla, tak teda jsem zjistila, že nechci rodit:grinning:. No to už mám asi dost smůlu, budu se s tím muset smířit:grinning:. Akorát fakt jsem se rozhodla, že doma budu měřit třikrát denně tlak a zapisovat do deníčku, který budu tahat sebou na kontroly, protože tam tlak šílený 160/90 a doma pak 116/71, prostě syndrom bílýho pláště jak prase:confounded:. Jsem z toho nešťastná, ale jako bohužel, prostě to neovlivním, oni už jak berou tu manžetu, tak mi to snad leze nahoru:grinning:
30. srp 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Prahu nedám autem ani za nic, vtava a lodičky ve všední den opdpoledne mi stačily jednou. Za volantem už se dusím, potřebuju vidět ven což je vzpžiměně a ještě se soustředit na megahustej provoz , navíc jsem bloudič. I v polích když zabloudím tak mám tak špatnou pamě´t a orientační smysl, že pokud se vrátím na tu křižovatku z které jsme odbočila blbě, jsem schopná jet znova stejným směrem. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už mi chybí posledních pár věcí a furt přemítám a vymýšlím jestli je pořídím, teda některé a pak mě zase napadne nějaká další věc....- ohřívačka lahví ( v případě nekojení ), monitor dechu (půjčím si ho), klokanka ( nejspíš mimibazar), hrací deka (furt nevím??), hračka na kočárek (určitě Lamaze)....
V lékárně: vlhčený toaleťák, Bepanten na bradavky a asi nějaký intimní sprcháč....zbytek už tak nějak myslím mám...
Holky budete pořizovat nějaké léky pro mimčo? Já jsem přemýšlela, že pořídím možná jen tu mastičku na pupík, kdyby měla prdíky a jinak mi to zatím přijde zbytečný něco takovýho předčasně pořizovat...Nevím ještě co ten líh na pupík, někde píšou recept v porodnici nebo ho tam rovnou dávají, na to se zeptám až budu poprvé v poradně.
30. srp 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 - ohřívačku lahví určitě nepořizuj teď, až pokud nebudeš kojit, to stejný ty sterilizátory,...klokanku bys stejně neměla používat - pokud možno vůbec, příp. určitě ne u novorozence (s výjimkou manducy nebo pak šátek), hrací deku využiješ taky až později, ne u novorozence, ale to za mě určitě jo, já miluju Chytráčka: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26421802&tab=2 Toho jsme kupovali pro Lukáše a je parádní, že je velká, takže tam má dost prostoru a fakt krásná :dizzy_face:, u nás se využil maximálně a teď už ho mám vypranýho nachystanýho pro mimčo:grinning:. Je i s hrazdičkou, my máme bez hrazdičky, protože původně jsem o něm nevěděla a dostali jsme jako dárek pro mimi takovou tu "obyč" hrací deku kulatou s hrazdičkou, tak už jsme další hrazdičkovou nepotřebovali...
30. srp 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne ja bych jen jeste pridala prsni vlozky a nevsimla jsem si jestli uz tu byly poporodni kalhotky :slight_smile:
30. srp 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Přiznám se, že jsem to ani nezkoumala, prostě mi to přišlo hrozně sladký. Nicméně mi v lékárně dali nějaké cucavé tabletky, co se můžou celé těhu, je v nich sacharin, jsem si přečetla i leták. Když se mi to vrazí na průdušky, tak ten stodal asi prubnu, ale ona se jí 3-5x denně celá lžíce.
30. srp 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Jo, jo díky, už jsem tam byla prsní vložky už doma mám, jen je tam musím přihodit :slight_smile: . Mám vložky, podložky, kalhotky, lactacyd, ten bapanthen jsem samozřejmě zapomněla, takže dokoupím.
@petapete To s tou dubovou kůrou je prý na hemeroidy? Budu to potřebovat?
30. srp 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - já vycházím z toho, jak v poradně na porodnice.cz právě Moravcová s Krejčí kolikrát psaly těm maminkám, že ty léky obsahují tak zanedbatelné množství toho cukru (na gramy), že se to úplně v klidu může užít:wink:. Dubová kůra je nejen na hemoroidy, ale obecně na hojení ran, takže třeba i na nástřih/porodní poranění je dobrá:wink:
30. srp 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek