• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete Aha, tak dopodrobna jsem to nečetla. Hm, tak to taky dokoupím.
30. srp 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 vidíš já bych zrovna hrací deku pořídila klidně už teď, dávala jsem ji na malou hodně brzy, líbilo se jí to. Měli jsme od chipolina co měla nad hlavou kolotoč hrající a ona do něj kopala už nekdy ve 2-3 měsících. Manduca - záleží na tobě jak využiješ, my měli na malou klokanku a babyvak a využili jsme to minimálně. S jedním dítětem mi přijde že to pořádně využijí lidi, kteří počítají už dopředu že takhle s mimi budou výletnit a tak, takže pokud takový typ nejsi, tak si ji třeba ve 3 měsících někde půjč a uvidíš jestli pořizovat nebo ne.

Ohřívačka dopředu nesmysl. Sterilizátor nevím, já sama nad ním uvažuju, aspoň nějakej do mikrovlnky, hrnce na pltoně mě teda lezli krkem. A rozhodně jem to využila už od začátku při odstříkávání mlíčka a hlavně my jsme museli dokrmovat i z lahve. Ale je to asi individuální. Hračka na kočár - jak je libo. Lamaze je super. Máme ho dost, ale malou moc nebral :frowning2: A ad léky, pořizovala jsem až nurofen sirup při prvním očkování, jinak jsem měla doma jen libenar do nosánku.
30. srp 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 - jo a ještě léky - my měli do začátku Panadol nebo Paralen čípky, kdyby náhodou, tak ať jsou doma, protože tady bych se do nějaké pohotovostní lékárny nedostala ani omylem..a pak dětský nasivin, ten se mega hodil, protože Lukáš měl asi ve třech týdnech brutus rýmu a bez toho bychom asi nepřežili, jinak pak až sirupy na to očkování a to jsme je ani nevyužili, neměl žádný reakce...
30. srp 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - však jo, hrací deku tak od dvou, tří měsíců, ale nemá smysl ji kupovat před porodem, navíc budou vánoce, tak se to může nechat jako vánoční dárek, to by vycházelo tak krásně akorát na to, začít kolem těch dvou-tří měsíců, ale novorozenec ji prostě nevyužije:wink:. Ten sterilizátor mi přijde dopředu taky zbytečný (neříkám, kdyby byl člověk někde uvězněn v divočině bez netu, ale takhle bych to dopředu nepořizovala). My vyvařili snad třikrát za celý Lukášův život - dudlík odmítal, takže jen pár těch štěrchátek, z flašky v životě nepil, takže u nás by sterilizátor byl 100% nepotřebný krám do baráku.

Hračku na kočár chci taky lamaze, buď koníka se Sanchem (to chce Lukáš pro bráchu) nebo Světlušku Fredieho
30. srp 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete @vrana Tak my už hrací deku máme, dostali jsme ji. Hračky na kočárek taky ještě nemáme. Všichni mi radí, ať se na sterilizátor vykašlu, tak to asi udělám.
30. srp 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jasně, každá to máme jinak. Já jsem musela vyvařovat od začátku, protože jsem malé nosila do porodnice odstříkané mlíko, takže odsávačku, lahvičky... Pak jsem si i něco málo mlíka zamrazila a hlavně ten dokrm už od 3 týdnů, takže mě by to práci usnadnilo. Znám spoustu holek, co si to chválí a taky holky, co by to nevyužili, takže je to fakt individuální. Jako všechno, ostatně. Hrací deku jsme využili od začátku, co jsme přišly domů, tj. ve 14 dnech, měla jsem rozloženou sedačku a na ní deku a tam si lebedila chvilkama přes den.
30. srp 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne co na ten krk septisan nebo jak se to jmenuje..
30. srp 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Tak to je přesně to, co mi dali v lékárně. Myslím, že se mi to stejně všechno vrazí do rýmy, začíná mi pěkně téct z nosu.
30. srp 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne tak morskou vodu a kdyz bude ryma barevna, tak bendovky, ty me vzdycky pomuzou, aby se mi to nedalo na prudusky. A ja jsem po tom septisanu byla dost nafoukla, tak snad ty nebudes.
30. srp 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Díky, já myslím, že to je jen z toho počasí, takže snad barevná nebude.
30. srp 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete , @vrana - tak já sterilizátor už koupila. koupila jsem jen ten obyč do mikrovlnky asi za 250 Kč, hlavně na dudlíky a kdybych nekojila-lahve, tak to usnadní práci, ale třeba budu kojit a dudlíky chtít nebude a pak si ho můžu naložit :grinning: Tu ohřívačku pořídím opravdu až budu vědět jak to bude s kojením, to už je o trošku dražší sranda a nevím jestli bych koupila použitou, měla bych strach aby fungovala...
30. srp 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 popravdě, ohřívačku jsem měla a využila jsem ji fakt párkrát. Ale použité bych se nebála.
30. srp 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak si začínám vařit maliník a dnes jsem v lékárně pořídila tobolky pupalky, ty budu užívat až tak 3 týdny před porodem, jsem na to zvědavá :slight_smile:
30. srp 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi o maliníku i pupalce uvažuji také...příští týden si to už asi také pořídím...v první řadě, ale vysadím Magnosolv..prý brzdí kontrakce a neměla by se před porodem užívat...mě sice řekl Mudr. dobral, ale mám ho tam ještě tak na 3.týdne a to fakt už nedoberu...také jsem slyšela, že je dobré si dělat odvar z lněného semínka..
30. srp 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 to magnesko bych taky asi vysadila, myslím, že maliník a pupalka bude bohatě stačit, lněné semínko je spíš dobré na vyprazdňování
30. srp 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - já plánuju ten maliník začít vařit teda od toho ukončeného 35.tt, takže od soboty, pupalku asi začnu taky zároveň s tím:slight_smile:
30. srp 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi @adenka84 No to je na vyprazdňování a fakt funguje a to pořádně, mám to vyzkoušené už před pár lety, doporučila mi ho i doktorka.
30. srp 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne aha...tak s vyprazd'nonváním problém momentálně nemám..dost mi v tom pomáhá právvě ten Magnosolv..jinak před těhu jsem měla zácpu stále..prakticky celý život...tak doufám, že se mi to po porodu opět nevrátí. :wink:
30. srp 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 já teda lněný semínko asi nebudu používat, s vyprazdňováním problém nemám, asi díky stravě mě zácpa nepotrápila během těhu ani jednou, za což jsem ráda, protože ten pocit nesnáším
30. srp 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi @adenka84 Tak to se na něj fakt vykašlete, já měla tenkrát trhlinu ve střevě, tak jsem ho musela jíst kvůli změkčení stolice a a snadnější průchodnosti a bylo to fakt luxusní. Já ho teda taky rozhodně používat nebudu neb tento problém naštěstí nemám.
30. srp 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne no mě to ani moc nejede :slight_smile: čajíčkuju ráda a tobolku pupalky taky spolknu, ale ty semínka, prostě ne :slight_smile:
30. srp 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi No hlavně je musíš dobře rozžvýkat a já jsem měla jednu lžíci tak 4-5x denně. Nic moc.
30. srp 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne blee, to bych nedala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ale dala, kdyby jsi musela :grinning: . Byl to neskutečný hnus, ale jít na záchod bez toho, resp. před tím než mi to doktorka doporučila bylo daleko daleko horší. Jsem normálně myslela, že umírám :grinning: .
30. srp 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky lněný semínko neplánuju užívat...mě fascinuje ten názor, že funguje stylem, že udělá "sliz" a ten obalí mimino, který pak jednodušeji vyklouzne z porodních cest...to mi přijde jako vyloženě směšná hloupost - jakým způsobem by to asi tak fungovalo:grinning:. Jako chápu, že může pomoci třeba těsně kolem porodu tím, že "vyčistí" střeva a bude tam pak v pánvi víc místa, tudíž se líp protlačí ven (ale stejnou službu mi udělá klystýr u porodu, ještě líp, protože to tam ještě i prohřeje a tím uvolní:slight_smile:)
30. srp 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Hm, tak tuhle teroii slyším poprvé a zní velmi zajímavě :grinning: :grinning: :grinning: .
30. srp 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - no já když to četla, tak jsem myslela, že se počůrám:grinning:. Někdo uvěří fakt úplně všemu:grinning:
30. srp 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete já jsem to taky slyšela a přijde mi to dost divný, i moje doktorka se tomu smála :grinning:
30. srp 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak o lněném semínku jsem to slyšela taky, ale ne teda že obalí mimino, nýbrž že zvlhčí porodní cesty, že vytváří hlen, což mi teda tak nesmyslné nepřijde. Nicméně doporučují ho uvařené, aby už bylo hlenovité a to je pro mě rozhodně nepřekousnutelná věc, fuj. I kdyby to fungovalo sebevíc. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Díky moc za odkaz. Já se uklidňuji tím, že na blbce můžeš narazit úplně všude. Na Krč jsem slyšela/ četla spoustu pozitivních i negativních ohlasů. Tak holt si budeme přát, abychom patřily k té spokojenější části...
30. srp 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek