• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
To by sme těch semínek museli sníst tunu :grinning: :grinning:. Kdyby tak ty miminka chtěli jen tak vyklouznout, to by bylo fajn :grinning: :grinning:
Holky, jaké vložky do podprsenky jsou dobré? A ty síťované kalhotky, kolik ste kupovaly kusů? Dík moc za odpověď :slight_smile:
30. srp 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - já nevím, já těm hlenům v porodních cestách moc nevěřím prostě...kamarádka má hodně dobrýho známýho celkem vyhlášenýho porodníka a řešila s ním nějaký ten Dianatal gel, který právě má usnadnit porod tím, že se aplikuje a víc to klouže...a ten se jí normálně vysmál, že je to akorát tahání prachů z ženských se strachem z porodu, protože při porodu je to tam tááák vlhký a kluzký, že jakýkoli přidávání je nošení dříví do lesa...a zrovna tohle bych teda věřila spíš tomu doktorovi, protože faktem je, že při porodu tam opravdu sucho není :sunglasses:
30. srp 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa - já myslím, že úplně na všechny porodnice se dočteš spoustu pozitivních i negativních komentářů...každá jsme úplně jiná, vyhovuje nám něco úplně jinýho, taky ta, co rodí bez problémů a v pohodě, tak bude spokojená víceméně všude, když budou komplikace, tak spíš můžou vyplavat na povrch problémy...podle mě se porodnice moc nedá vybírat podle subjektivních dojmů ostatních, protože fakt každýmu vyhovuje něco jinýho...takže spíš se tam jít třeba podívat a dát na svůj dojem, ale nevěřit tomu "jedna paní povídala", protože to bys pak nemohla rodit nikde :sunglasses:
30. srp 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - vložky do podprdy kamarádky chválí hodně Chicco, že jsou dražší, ale prý bezkonkurenční...já je poprvé skoro nepoužívala, krom kojení mi nic nikde neteklo, tak ani nevím, jakou jsem měla značku, nějaký obyčejný a teď plánuju koupit ty BAbylove z dm drogerie, doufám, že se bude s kojením opakovat situace, jak u Lukáše a prsa budou produkovat tak akorát co bude potřeba pro mimino a žádný přebytky nikde moc nepotečou:grinning:
30. srp 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa jj jsem na tom podobně, je to o lidech a o momentální situaci, proto neblázním a nehledám jinou porodnici. Ale z toho příběhu mi bylo ouzko právě proto, že mi dr. řekla že miminko je zase větší a pak se dočtu tohle. Uvidíme, nějak to dopadne. Mně se v Krči stala taky hustá věc se sestrama v poradně. Tenkrát jsem řekla že tam odrodím, ale už mě tam nikdo neuvidí a hle, jdu tam znovu :grinning:
@clloi Kalhotky tuším značky Tena z lékárny a měla jsem dvoje nebo troje. A vložky do podprdy za mě jednoznačně Chicco, jsou drahý, ale super a jednotlivě balený. Pokud je budeš potřebovat, že ti poteče mlíko hodně, tak jednoznačně do nich. Pokud ti mlíko skoro nepoteče, stačí ti jakýkoliv levný, klidně i DM.
30. srp 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi a kalhotky mám nějaký z lékárny, bylo tam pět ks v balení, takže těch pět kousků:wink:
30. srp 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi souhlas jedine chicco, protoze jediny nepousti chlupy a fakt dobre saji. Jen ta cena :frowning2: Ted jsem kupovala dvojbaleni 120ks za 300 (no furt lepsi nez 60ks za 230). Az se ti mliko srovna, tak pak staci kterykoliv a nebo poteces porad jak dojnice a pak jsou nejlepsi balvneny pratelny :slight_smile: Ty stoji 4ks neco pres 200 a mas je nafurt :slight_smile:. SItovany kalhotky staci troje, protoze hrozne rychle schnou a krasne se perou
30. srp 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
já osobně mám nejradši lněný semínko na štrůdlu nebo tvarohovejch šátečkách :grinning: :grinning: :grinning:
ty chicco jsou ke koupení v lékárně?
30. srp 2011 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa A to se dočteš o každé porodnici. Většinou se všude stal nějaký průser, nebo naopak. Takže bych se předem zbytečně neděsila :wink:
31. srp 2011 ve 03:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa na pečivu mám lněné semínko taky moc ráda, ale vařený nevim nevim :grinning: A ty vložky, v lékárně teda pochybuju, spíš v takových těch krámech s dětským sortimentem. Určitě je mají v Puntanele, ve Špuntíkovi je měli a tak.
31. srp 2011 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Fuj, vařený bych to fakt nedala, ale to syrový se docela dalo. Neměla jsem s tím výraznější problém, ale po delší době, kdy jsem to baštila 3-5x denně mi to už moc nejelo :unamused: :unamused: .
31. srp 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa jo daji se koupit normalne v lekarne.
31. srp 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me porad pripada porod jeste daleko. Jeste budu pit magnesii a s malinikem zacnu nejdriv tak za 3 tydny. Znate nektera datum poceti? Vychazi vam termin porodu?
31. srp 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Jo, datum početí znám:slight_smile: A termín porodu mi odpovídá úplně přesně, snad na jednom utz bylo mimčo o dva dny starší, jinak se pořád drží.
31. srp 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dnes umístili kolíbku, včera jsem ji natírala během celýho dne, tak už je umístěná v ložnici...Nejvíc nadšený je Lukáš, který si doteď nevšímal ani postýlky v pokojíčku...M. ho tam zkusil dát (do kolíbky) a Lukáš si začal hrát na miminko - našel si v šuplíku ten dudlík, který si zabavil asi před měsícem nebo dvouma a od té doby po něm ani nevzdychl a přebíhá průběžně z kolíbky do postýlky, je miminko, mluví o sobě jako o miminku, zjišťuje, co všechno miminka dělají a že bude dělat jen to, co miminka,...po obědě si do té postýlky vlezl, že jde spinkat, muselo se mu v pokojíčku zatáhnout rolety a za dvě minuty byl u nás v obýváku, že si raději vezme dudlík a tady na gauči si pustí pohádku a bude u toho mít dudlík, aby nekřičel a slyšel pohádku...
A tady naše přerostlý miminko, rodit bych to teda nechtěla:grinning::
31. srp 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 - znám datum početí a na uzv z 12.tt od mé mudry i na screeningovým ze 13.tt to odpovídá na den (10.10.), jinak ostatní uzv vychází teď v tom pozdějším období plus minus dva dny, ale dost jich vychází i na den přesně
31. srp 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 - já s maliníkem začínám asi teď o víkendu, budu začínat 36.tt a podle mudry na pohotovosti v pondělí se dole zatím nic nechystá, vzhledem k tomu, že mě nechají maximálně do termínu, spíš ani to ne, tak se hodlám pokusit udělat vše proto, abych se vyhnula vyvolávanýmu porodu, takže určitě nebudu čekat do 39.tt s maliníkem a pupalkou, ale začnu dřív:slight_smile:
31. srp 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, dneska jsem byla v poradně a prý všechno v pohodě, hrdlo zavřené a dlouhé a CS mám pořád 0. Na to jak strašně mi tvrdne břicho je to super. Mimčo má prý 1813 g. Dostala jsem papír na mateřskou, tak s tím budu muset skočit do práce :wink:
31. srp 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete
@gumidek me to prave pocitaj od 28.12. (Posledni ms), ale datum poceti je 18.1., takze je ten termin uplne posunutej. Jak to, ze vam to vychazi? Vzdyt skoro kazdy otehotni + - v pulce cyklu, coz znamena + nejakych 10-14dni. Tohle jsem teda za 2 tehotenstvi nepochopila.. :grinning:
31. srp 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 datum početí znám přesně, byli sme na IUI, ale od 12tt je malá podle UTZ ze screeningu o týden starší a zatím si ten náskok drží :grinning: :grinning:
31. srp 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Tak já ho taky znám, plus minus dva dny. A já otěhotněla na začátku cyklu, jsem asi nějaká vyjímka. Ale celou dobu mi to vychází dle UZ i termínu MS v podstatě stejně plus minus asi 3 dny.
31. srp 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Oni to vždy počítají od začátku poslední MS, takže je tam těch 14 dní navíc. já mám termín podle MS 30.10. a podle utz 22.10. :grinning:
31. srp 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Hezký, tak si myslím, že budete muset postavit ještě jednu kolébku a postýlku :grinning: :grinning: :grinning: . Hlavně, že se tam necpe manžel, u prcka to ještě lze pochopit :grinning: .
31. srp 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dana3262 mě to vychází celkem podobně, já měla ovu o dva dny posunotou, než v půlce cyklu, takže poslední ms 1.1. a otěhotnění 17.1. a vychází to tak pěkně i s tím tp - podle ms je 8.10., podle těch uzv, co jsou údajně nejpřesnější - tzn. ty z toho konce 1.trimestru - to vychází na 10.10., takže přesně o ty dva dny posunutý
31. srp 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne no já doufám, že ho to během těch týdnů do porodu ještě omrzí, že to je jen takový záchvěv teď, jak je to tam nový:grinning:
31. srp 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 jelikož nemívám pravidelnou mens.a na víc jsem měla krásnej prosinec....Měla celý měsíc jahodové dny :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak u mě je to složitější.Tím pádem mám termín porodu jen z ultr.
Jsem sama zvědavá kdy to příjde :slight_smile:
31. srp 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ja jsem u dr. nedostala jeste papir na materskou, asi na to zapomnel. :frowning2: Jenze ja za 2 tydny mam jit na pracak, nevite nektera, jestli to tam budu potrebovat? Mam si k dr. zavolat nebo staci, kdyz si o to reknu na dalsi kontrole? Ja se v tomto nejak vubec nevyznam... :confounded:
31. srp 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko a další kontrolu máš kdy?Možná bych tam zavolala...
31. srp 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - a ty máš nárok na peněžitou pomoc v mateřství nebo budeš rovnou na rodičáku, bez mateřské? Jestli nemáš na PPM nárok, tak papír žádný nepotřebuješ, až po porodu se to nějak řeší, já třeba jdu na pracák teď znovu až šest týdnů po porodu, kdy budu mít asi nějakou "zprávu" od MUDry s tím, že oni mě budou vyřazovat z evidence, dřív po mě nic nechtějí:wink:
31. srp 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máme za sebou poslední kontrolu u doktorky a zítra se budeme objednávat k Apolináři - vše je ok, jen mrňous je pořád hlavou nahoře :frowning2: jestli se neotočí, půjdu v 39. tt na CŘ...
31. srp 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek