• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi Neboj, určitě se otočí, může to být z minuty na minutu, tak ještě nezoufej. :slight_smile: I když to chápu. Mně se přetáčí pořád a taky bych už ráda měla jistotu, že zůstane hlavou dolů, ale to jistota není nikdy.
31. srp 2011 v 19:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Takže dnes v lékárně pořízeno : mastička Pupík, Bepanten na bradavky, intimní sprchový gel, líh na pupík, paralen čípky a kapičky do nosu a zase jsem o pět stovek lehčí :grinning: Dnes už konečně také vyřízena matrika, takže taťkovi už malou nikdo neodpáře , je to takový zvláštně krásný vidět někde už napsaný její jméno - Natálie Jeníčková :dizzy_face: :dizzy_face:
Dnes nás s přítelem tak napadlo kolik asi pro malou všechno stálo....když jsem v tom 20 tt začala vše nakupovat jako zběsilá, tak mi přítel furt nadával, že s tím plaším brzo, ale nakonec sám uznal, že kdyby jsem to měli vysolit najednou, tak by nás to asi trošku zrujnovalo, no blížíme se ke 30 000 kč....
31. srp 2011 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana zkusím ještě vypodkládat pánev, měnit různě polohy těla, teď mi kamarádka ještě doporučila akupunkturu, no prostě CŘ bych se ráda vyhnula, ale když nebude jiné řešení... :unamused:
31. srp 2011 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
ještě jsem si opatřila formovače bradavek od Medely, tak jsem zvědavá na účinek... snad budeme moct dobře kojit, pro jistotu mám do porodnice nachystané i kojící kloboučky
31. srp 2011 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky máte některá problémy s výtokama? mě nic nesvědí, ale dneska ráno jsem měla teda celkem silnej výtok tak si asi zítra koupím pro jistotu canesten....doktora jsem na to upozorňovala už 2x ale nikdy mi neudělal žádnej stěr, jen doporučit ten canesten když bude nějakej problém...tak nevím
31. srp 2011 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi kojící kloboučky mám pro jistotu taky!! Dnes jsem připravovala věci do tašky do porodky, tak jsem je rovnou i vysterilizovala :grinning: - musím ten nový sterilizátor využívat co to dá :grinning:
31. srp 2011 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a ještě, jak jste na tom skojícíma podprdama? já uvažuju že si koupím radši nějakou obyč, sportovní šprndu, a pak koupím až podle velikosti prs nějakou normální, lehce vystuženou,nějak se mi ty kojící podprdy eklujou...
31. srp 2011 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina88 já kupovala za 21000 nábytek do děckého pokoje, a to ještě nemáme postýlku a kočárek, jinak za oblečky jsem utratila cca 4500kč....
31. srp 2011 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@monulkab Já jsem objednala Anitu 5040 asi za 380,-Kč, až se ustálí vel. koupím si nějakou lepší.
31. srp 2011 ve 20:25  • Odpověz  • To se mi líbí
to je super cena, kámoška mi říkala že kupovala kojící šprndu za tisícovku, tak drahou podprdu jsem snad nikdy neměla. a to jsi kupovala přes net nebo v obchodě? já vůbec nevím hlavně jakou velikost....
31. srp 2011 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@monulkab no tak my vzhledem k tomu, že jsme zatím u našich kupovali pro malou nábytek jen postýlku,přebalovák a komodu a už tak jsme tu trochu jako sardinky :slight_smile: Oblečky jsem také počítala tak cca 4 000 kč
31. srp 2011 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne jo ta vypadá hezky
31. srp 2011 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina88 taky je budu sterilizovat, do tašky je určitě zabalím :slight_smile:
31. srp 2011 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina88 já kupovala přebalovák s komodou, velkou skříň a poličku, ta je spíš dekorativní, ale chtěla jsem malé udělat od začátku hezkej pokojíček,kterej s ní poroste.
31. srp 2011 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@monulkab já jsem si pořídila jen 1 koj. podprdu a to jen proto, že měli akci v Lidlu za 130 Kč :grinning: Jinak budu mít taky sportovní, ty kojící mi přijdou celkem drahý a přes net si podprdu neobjednám, protože ani dohromady nevím jakou velikost a potřebovala bych si ji zkusit :confounded:
31. srp 2011 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina88 mě mrzí že jsem tu akci v lidlu propásla, ale jak píšeš, stejně nevím jakou velikost bych koupila. každý výrobce to má jinak, podle jedné příručky jsem vydedukovala že mám mít velikost 85b, ale když jsem si zkoušela šprndu, tak mi by béčkový košíčky byly hrozně velký, takže teď se škrtím v 80b....je to ale podprda za 270kč z tesca, tak mě nemusí mrzet když mi pak nebude....
31. srp 2011 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mam za sebou prvni poslicky :slight_smile: trochu jsem se vzhledem k prvnimu porodu lekla, ale po hodine konec, takze snad dobry. Kazdopadne kabelu jsem radeji sbalila a manza donesl kolibku z garaze :slight_smile: Jistota je jistota. V patek jdem na velkej UTZ, tak jsem zvedava, co to nase mimuso provadi :slight_smile:
31. srp 2011 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@monulkab ahoj, měla sem s tím problémy už 2x :stuck_out_tongue_closed_eyes: pokaždé sem dostala nějaké čípky a teď naposled ten canesten.
@pavlina88 tak to já zas ráda objednávám přes net, je tam na mě větší výběr a zatím sem se vždycky trefila :grinning:

Tak my zatím pokojíček neplánujeme, malá bude s nama v ložnici, zatím sem kupovala jen něco málo oblečků, něco sem dostala od kamarádky, ale v nedělu jedeme koupit kočár + zbytek nějakých věcí, tak počítám, tak 20tis.
31. srp 2011 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@aknavis tak mě dnes ráno začalo bolet v podbříšku jak při MS až sem se lekla, ale za chvilku to ustalo. Přemýšlím, jestli ty poslíčky vůbec poznám :unamused:
31. srp 2011 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@clloi to bolení jako na ms mám už asi od 30tt, ale poslíčci jsou údajně jiní, kámoška mi to popisovala tak, že prostě měla pocit že už začíná rodit, vyloženě kontrakce,který ale ustávají, že třeba ležela v noci 4 hodiny ve vaně, a pak najednou byl klid, měla to takhel 3 dny. ta bolest jako na ms je spíš kvůli roztahování dělohy, je dobrý to prodýchat, mám tip od porodní asistentky, že je dobrý třeba 3 minuty dýchat 4sekundy nádech a 8 sekundovej výdech, že se v těle pak dělají nějaký vlny který tu dělohu uvolňují...ale stejně mě to vždy trochu vyděsí
31. srp 2011 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
já mám od včerejška nějaký rozbitý patro, bolí to jak sviňa, normálně bych si vycumlala riboflavin, a vykloktala slivovicí, ale to teď jaksi nemůžu...zítra se půjdu optat do lékárny jestli je něco co bych si mohla vzít
31. srp 2011 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne
@monulkab Koupila jsem si tu samou... :slight_smile: Přes net, bílou a mám v úmyslu koupit ještě černou. Je dobrá a dle mých zkušeností to bude stačit. Budu chodit v těchto, střídat s normálními a s těmi sportovními. Štve mě u těch kojících, že mi lezou z výstřihu, u této jsem prostě to prošití uprostřed střihla tak o cenťák, dva a je to super, takže jsem nadšená. A velikost podprdy kupuju stejnou jako normálně, minule jsem si na rady všech koupila větší,,,,,,, ale prsa se mi vůbec nezvětšily, takže normál velikost. Není to pravidlo, že se vždy zvětší, jak se to všude píše. Přitom jsem plně kojila až do půl roku a pak do roka... :wink:
31. srp 2011 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi Ještě si pamatuju, že když jsem se byla podívat v porodnici, ta jedna asistentka nám ukazovala cvik na přetočení dítěte. Jen se ohneš, opřeš dlaněmi třeba o stůl, ale musíš být ohnutá jako do pravého úhlu - ne úplně přesně, vystrčíš zadek a kroužíš pánví... Prý to 100% funguje, když to cvičíš dýl. No nevím, ale vyzkoušej vše... A kdyby to nefungovalo, císař je v podstatě úplně v pohodě, neděsila bych se toho. Brala bych to, buď a nebo.... :wink: :wink: :wink:
31. srp 2011 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@clloi @monulkab no mne prerusovane tvrdlo bricho a pri tom bolest prave jak pri MS.Tohle jsem poprve vubec nemela. Stahy jako takovy jsem u Klary mela az po prasknuti vody. Jinak celou dobu jen MS bolest. Hold kazdej to citi jinak.
31. srp 2011 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Takze maji byt terminy spravne dva? Podle ms a podle utz? Ja to mam proste o 14dni..u prvniho taky tak. Prvni vybavu i s kocarkem jsem nakoupila tak za max 15tis. Kojici podprsenky jsem si koupila 2 v h&m, ale nenosila jsem je. Jsou priserny. Nosila jsem bud sportovni bezesvy a nebo v lete normalni s odep.raminkama a nebo zadny :slight_smile:
Na jednorazovy vlozky do podprsenky dejte bacha kvuli moucnivce. Rado se to tam pari. Ja mela praci hedvabny, ale stejne jsem je pak nenosila. Teklo mi to jen pri kojeni vzdycky z druhyho prsa, tak jsem si tam dala papirovej kapesnicek a pak ho vyhodila. Pak jsem zjistila, ze to dela jen jedno prso, tak jsem vzdycky davala prvni z toho a uz jsem to nemusela resit vubec. Ach jo..to byly casy..tak me mrzi, ze jsem to kojeni musela opustit.. Na jednu stranu hrozny omezeni a na druho krasny chvile :frowning2:
31. srp 2011 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@dana3262 Nene, termín je zpravidla jeden, ovšem někteří doktoři udávají termín podle početí (to by mělo být právě o dva týdny míň), jiní podle poslední MS a těch je teda většina. I na netu najdeš délku těhotenství 40 a 38 týdnů, rozdíl dva týdny MS/početí. Předpokládá se početí přesně uprostřed 28 denního cyklu. Ufff, snad je to aspoň minimálně srozumitelný. Skoro tři roky doma už jsou na mě znát, i když částečně pracuju :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Teda poslíčky jsem v prvním těhu vůbec neměla a i břicho mi tvrdlo minimálně. Teď je to docela hukot... akorát jsme teď s mrňousem sami doma, tak fakt nemůžu začít rodit. Nejdřív za týden, pak už bude tatínek s námi doma a i babičku snad pustí po operaci domů z nemocnice.
31. srp 2011 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsem ráda, že nejsem sama, kdo neměl přebytky mlíka. U nás to bylo taky akorát, jen ze začátku při kojení mi teklo mlíko i z prsa, ze kterýho jsem zrovna nekojila, ale to se samo upravilo během cca dvou měsíců a pak už nic. Takže jsem taky používala jen ty papírový kapesníčky, stačily a velice brzy jsem začala nosit normální podprdy. Kojící fakt nejsou nic moc...
31. srp 2011 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@dana3262 a ty to nemáš v těhu průkazce rozepsané na dva termíny? jeden je podle ms a druhý podle UTZ ve 12tt.
31. srp 2011 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@gumidek omlouvam se, jsem asi fakt neuveritelne natvrdla.. Napisu to konkretne. Posledni MS 28.12., TP podle MS 5.10., datum poceti 18.1., takze podle poceti je TP 18.10.
U prvniho ditete totez, ale jen o tyden:
TP podle posledni MS 6.2., podle poceti 13.2., narozenej 12.2. (pry jsem tyden prenasela). Takze mi to vychazi ne na 38.tt-40.tt, ale az na 42.tt a pak az by byla dejme tomu rec o nejakym prenaseni. Tohle mi hlava nebere, fakt se omlouvam.. :sweat_smile:
31. srp 2011 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@monulkab myslim, ze jo, ale ten podle utz je jeste o den driv.. Cili 4.10. myslela jsem, ze to jen nejak jinak spocitali podle ms. To je bordel :slight_smile:
31. srp 2011 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek