• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@aknavis to jsem taky slyšela, holčičky KP rodí, pokud mají ok váhový odhad, slyšela jsem i tvrzení, že málokteří doktoři KP umí rodit, prý ti starší zkušení do toho klidně jdou, ale mladší doktoři to riskovat nechtějí, i moje doktorka mi říkala, že dnes, jak každý pacient hned chce za všechno doktory žalovat, že prostě radši volí cestu CŘ
1. zář 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi a divis se jim? dneska te jsou lidi schopni zazalovat te za cokoliv. Mam znameho gynekologa a resili jsme, jestli ho vic bavi gynda nebo porodnictvi. Tak rikal, ze jde radeji k jakekoliv operaci nez k porodu. Pry kdyz jde zenska na operaci, tak ocekava, ze se muze cokoliv stat, ale kdyz jde rodit, tak samozrejme ceka jenom pozitiva a nic jinyho si nepripousti (jeste aby :slight_smile:) ale pak nedej boze, kdyz se neco stane. To je zaloba pokazde, i kdyz nemaji jedinou moznost to ovlivnit. Obcas si na tenhle rozhovor vzpomenu, ale myslim, ze proste jinak nez pozitivne se do porodu jit neda. To by bylo na masli rovnou :slight_smile:
1. zář 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis nedivím se jim, já být lékařem, tak se těch pacientů skoro bojím, mám kamarádku v liberecké nemocnici, je lékařka na hematologii a když mi vypráví, co všechno se u nich děje, to je fakt o strach, aby tě za něco nezavřeli, ono je to podobné i ve školství, prostě lékař a učitel jsou povolání o strach, přitom to dřív byli nejrespektovanější povolání... doba se mění :frowning2:
1. zář 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nemusi se chodit do porodnice, kdyz vas doktor ma monitor primo v ordinaci. Pak staci do porodnice az ve 40tt-to nam rikala i PA na kurzu.
Ale radsi jsem do porodnice volala, ze mam takovy problem, ze maly je otoceny nozickama a ze chci rodit urcite u nich a na 9.9. jsem objednana. Takze den pred svatbou jedeme na prvni kontrolu primo tam. :slight_smile: Doufam, ze vsechno bude vporadku. Aby jsme se nakonec nebrali na porodnim sale. :grinning:
1. zář 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. zář 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vercach krásné bříško :wink:
1. zář 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko ahaa, tak to moje doktorka monitor nemá :slight_smile: to je fajn, že tam můžeš jít na kontrolu už dřív, neboj, svatba dobře dopadne!
1. zář 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Kráááásnááá maminka :slight_smile:
1. zář 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, nakukuji, nějak není čas .. dneska byl poprvé Maty ve školce, zatím nadšený, tak uvidíme, jak to bude dál, bude zatím chodit jen na 4 hodiny dopolko .. Štěpka v bříšku se furt neotočil, tak nás ve 39tt čeká císař, když to teda nebude dřív a akutně, to bych nerada :stuck_out_tongue_closed_eyes: kámoška teď na císaři byla, TP měla 9.9. a pod kudlu šla 31.8., jinak u nás nic nového, kočár vypraný, věci snad taky, taška do porodnice se pomalu plní .. ještě vybrat něco "krásnýho" pro prcka na odjezd z porodky :dizzy_face: a taky koupit dárek pro Matyho od brášky :wink:
1. zář 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach slušíí a nějaký písmenka nebudou tichá krásko :wink: :grinning:
@clloi on ji propusti dohodou až za ni najde náhradu, prostě ji to odmítá platit. Je to nezákonné, doba je bohužel taková no :frowning2:
2. zář 2011 v 01:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz to s tim terminem nebudu resit, mozna to nekdy pochopim :grinning:
Tak uz je asi jmeno vybrane. Bude to Svatopluk. Uvazovali jsme jeste nad Otakarem, ale kdyby bylo nahodou treti a byla to holcicka, tak bych chtela Otylii a to by pak byli dva Otici :slight_smile:
2. zář 2011 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam taky doktora s monitorem. Dnes na nej jdu poprve. Za poslednich tak 5 dni se muj stav dost zlepsil. Do te doby jsem prakticky jen lezela. Vcera jsem trochu pracovala a pak cely odpo varila. Koupila jsem starou lipovou kolibku a tchyne ji dava dohromady. Vcera jsem ji videla, jeste nedodelanou..je prenadherna. Az bude, tak sem dam fotku. Akorat se strasne houpe, takze to musime nejak opatrit protoze kdyz na to vbehne Eduard, tak by mimi mohlo zacit valet sudy..
2. zář 2011 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak mel malej ty horecky, tak vyter neukazal pneumokoka, ale zlatyho stafylokoka a hemofius, tak pockam do pondeli, pujdem znovu na vytery a atb nas mozna tentokrat neminou.. :frowning2:
2. zář 2011 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi @nasekuratko Tak moje doktorka ho taky má, ale stejně se mě ráda zbavila do porodky :grinning:. Asi kvůli té cukrovce.
2. zář 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Tak to je smůla, to mi připomnělo, že si mám dneska volat pro výsledky. A co, že jsi ležela? Já už se naštěstí pomalu z toho dostávám. Zůstala mi jen tam rýma. Septisan zabral, akorát jsem po něm ztratila chuť, takže dva dny jsme měli pěkně přesolené a překořeněné jídlo, aspoň to říkal manžel, mě to přišlo pořád bez chuti :grinning: .
2. zář 2011 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis @spaghi Tak já si vám dovolím trochu oponovat, podle mě je to hodně o přístupu toho či onoho doktora. Nedávno mě docela nazvedl článek o tom, jak nechali nějaké paní v břiše po operaci svorku či co snad 5 měsíců, odmítali ji vyšetřit, že ty její bolesti jsou normální a soud nakonec řekl, že si za to mohla sama, vzhledem ke své tělesné konstituci. No, to je podle mě pěkná sviňárna. A nekoukali jste náhodou včera na zprávy na ČT1, no to mi vážně zvedlo tlak, platit porodníkovi za porod a takové nehorázné částky. To je normální korupce a ne že ne. Doktor snad složil Hippokratovu přísahu a pokud vím, tak v té se o tom, že za nějaký lékařský úkon má brát peníze od pacientů navíc není.
Já pracuju už 13 let u policie a pokud bych si vzala od nějakého oznamovatele peníze za to, že se budu přednostně věnovat jeho trestnímu oznámení a že pro něj budu na telefonu, tak si to odsedím a ne že ne. A že na tom telefonu ve dne v noci musím být a lidem dávám svůj soukromý mobil, protože služební mi nikdo nedá. A v momentě, kdy na mě někdo ukáže prstem, že se mu něco nelíbilo, hned k tomu musím psát milion slintů a samozřejmě se omlouvat, byť jsem dle mého názoru nic neporušila. A že jsem těch slintů za ty léta musela napsat. A k tomu mi pořád jen sbírají peníze (služby v noci mi neplatí, v neděli, v sobotu a o státní svátek taky ne, služby přesčas mi taky neplatí, protože musím odpracovat 150 hodin zdarma) a přivydělat si ze zákona nesmím.
Samozřejmě dobrý doktor má být zaplacený a ze zákona chráněný, ale má být zaplacený od státu a ne nějakýma úplatkama, za ten či onen zákrok. Ale stejně tak má být zaplacen a ze zákona chráněný dobrý učitel, policista, zdravotní sestra a další.
Navíc mám kamarádku na dětském ARO a ta mi říkala, že kolikrát je doktor i líný k pacientovi vstát a spoustu úkonů za něj dělá sestra. Jo a s tímto jsem se osobně setkala na pohotovosti s manželem, kdy po zaplacení 90,-Kč poplatku přinesla zdravotní sestra telefon, ať manžel panu doktorovi vysvětlí, co mu je. Po telefonátu sestra manžela poslala na sádrovnu a doktor ten zadek z gauče ani nezvedl. Když jsem se potřebovala nutně objednat na revmatologii, podotýkám, že jsem se ani nemohla hýbat, tam mě odbyli s tím, že nejbližší volný termín mají až za dva měsíce, a že snad musím něco vydržet ne apod.
Na druhou stranu mám i pár dobrých doktorů, za které jsem vděčná, ale nesouhlasím paušálně s tím, že všichni doktoři jsou chudáci.
Fuj to jsem se rozepsala, ale je to jen můj názor, chápu, že ne každý ho sdílí stejně.
2. zář 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne teda ty ses rozepsala :slight_smile: pausalne se neda brat nikdo a nic :slight_smile: Tak jak existuji pacienti, co si jenom stezujou a zalujou, tak existuji doktori, co si to opravdu zaslouzi. Ty uplatky me vcera taky pobavili. Ja teda nikoho kdo si priplacel za porod neznam, ale taky nebydlim v Praze :slight_smile: odkud byli vsichni vcerejsi lidi v reportazi. Jsem fakt rada, ze pracuju se svyma bakteriema a ne lidma :slight_smile:.
2. zář 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis No jo, když mě tyhle reportáže a to jak pak někde vidím, jak jsou všichni chudáci hrozně rozčilujou :slight_smile: . Já znám, ale jsem z Prahy. Já si taky připlácet nehodlám, protože si myslím, že se může stát cokoliv a zaplatit si bezproblémový porod je prostě blbost. A proto si myslím, že je to od doktorů minimálně nemorální brát si peníze a slíbit bezproblémový porod. Ale jdu do toho taky pozitivně, jinak se to přece nedá :wink: .
2. zář 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 tada, celkem netradiční jména jste vybrali, jak mu budete říkat? Sváťo?
2. zář 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne zcela s tebou souhlasím, manžel dělá v kriminále a když řeknu že vězňi mají lepší podmínky než příslušníci, tak mi to jen tak někdo nechce věřit...celá kauza s doktorama Děkujeme odcházíme mi zvedala tlak celou dobu, a pak to vyústění...škoda mluvit
2. zář 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak úplatky v lékařství jsou ve všech oborech, ale co mě teda šokovalo bylo to, že můj tchán byl zařazen na transplantační listinu, dlouho se nic nedělo a když se dotazovali jak to lékaři vidí časově, tak si jeden docent který byl tzv. známý známého klidně řekl o úplatek asi 150.000 s tím, že by tchána v případě možnosti přesunul na 1.místo...sranda co? peníze mu samozřejmě nedali, a i přes to se potom asi po půl roce našel dárce. Oni prostě zkouší jak jsou lidi hloupí ... nebo spíš zoufalí...
2. zář 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab tak to je síla s tou transplantací. Já bych jenom k tomu dodala, že chápu lidi, kteří si to zaplatí. Sice je to strašně nespravedlivý že někdo má peníze, takže může jít na transplantaci hned a někdo nemá, tak má smůlu.... ale musí to být pro pacienta hrozně lákavá nabídka. Nemluvim o tom že ten hajzl si peníze vezme a vůbec něco takového nabídne :unamused:
2. zář 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,od včerejška mě strašně bolí v oblasti třísel :frowning2: ať sedím,ležím,....kdykoliv vstanu tak nemůžu vůbec chodit jaká to je bolest.
Dneska poprvé v noci jsem dostala strach z porodu.Když M vstával v 5 hod.do práce tak jsem mu to říkala a on na to neboj...budu tam s tebou a budu tě držet :slight_smile:
Včera jsem jsem vytáhla tašku a dnes se chystám zabalit věci do porodnice :slight_smile:
2. zář 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne me nejvic vcera pobavil ten chlap, co rikal, ze nechape, jak je mozny ,kdyz si priplatil 5000, ze dite bylo priduseny. Ze to teda neni zadnej nadstandart :slight_smile:. A co jako cekal, ze zaplati a vsechno bude bez problemu a nejlepe i bez bolesti? Nad naivitou nekterych liddi zustava rozum stat.
2. zář 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vercach ja si myslim, ze se neni ceho bat. Porodily miliardy zenskych, tak porodis taky. Jako nic extra prijemnyho, ale ono to tak taky hrozny fakt neni. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. zář 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro pobaveni prikladam foto velryby v 33 tt v nocni kosilce :slight_smile:
2. zář 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis krásný bříško :slight_smile: Pořád máte překvapení?Podle bříška bych si i skusila typnout :grinning:
2. zář 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Jojo porad nic nevime, tak snad se dneska na velkym UTZ pani doktorka neprerekne. Klidne zkus hadat :slight_smile:. Ale u me vsichni hadali stejne uz i pri prvnim tehu. Pry to nemuze byt nic jinyho nez kluk a ona se narodila Klara :slight_smile: jen tatinek pry vedel, co dela.

jo a zase jsem mela nejake nove veci do tabulky, tak jestli mate jeste neco, tak sup sem s tim :slight_smile: http://www.modrykonik.cz/fotoblog/aknavis/album/tp-rijen-2011/
2. zář 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Vybíráte ne úplně obvyklý jména:slight_smile: A nemyslím to zle - Eda je můj brácha, Otakar je manžel :grinning: Ale ten Otakar mi nejde úplně dobře z pusy... Svatopluk bude lepší.
Kamarádka má takhle Ferdinanda, Maxmiliána a Sofii - holt zvolila všechny jména takový vznešený. A dubnový :grinning:

Ad uplácení doktorů - už se těším, až konečně česká legislativa umožní oficiálně zaplatit nadstandardní služby. Pak bude klid od tohohle... bohužel už se to táhne hrozně dlouho, Julínek kdysi začal s dobrými nápady, ale nebyly úplně dotažený do konce a pořád se do toho nikomu nechce.
Jinak dokážu pochopit, že si někdo zaplatí u porodu konkrétního porodníka (prostě zaplatí si nadstandard, vždyť už teď si některý holky platí epidurál a podobný věci, nadstandardní pokoj nikoho neštve), Štěpána mi rodila kamarádka a bude rodit i teď druhý. Teda pokud nebude někde na dovolený. Jinak je ochotná kdykoli přijet, případně bude rovnou mít službu v porodnici. Ale tak to je zase můj názor. Bohužel stát se může kdykoli cokoli, některé komplikace nejdou předvídat :unamused:
2. zář 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Krásný bříško máš a bude to druhá holka :wink:
2. zář 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek