• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
Ahojky holky, já než vás vždycky dočtu to trvá :slight_smile: Chtěla jsem se zeptat - hlavně teda těch zkušených co už mimčo máte doma - kolik budu potřebovat plenek Newborn? Pokaždé když jedu do města,tak je koupím a zdá se mi,že už jich mám tolik,že je budu moct i prodávat.
A jinak - natékají vám taky nohy? Já jsem měla tento týden šílený,tak se ani nedivím,ale je to pěkná otrava. V pondělí jsem dokonce musela zaskočit za mou náhradu a od rána do sedmi jsem obsluhovala v naší hospůdce, v úterý jsem měla zubaře a samozřejmě když jsem byla ve městě,tak jsem poběhala po obchodech,ve středu jsem uklízela a včera mě chytla fantas že umyju příteli auto - no už nikdy více, zabralo mi to šest hodin. :confounded: Dneska na všechno kašlu a budu jen odpočívat. Hlavně i kvůli těm nohám. Mám pocit že mi vybuchnou :grinning:
@aknavis Jestil si mě chceš taky poznamenat,tak klidně - okres Kyjov, věk 27, TP 17.10., jméno pro malého Miroslav,takže je jasné,že už víme,že to bude kluk a sourozence zatím nemá žádné. Díky a čauky
2. zář 2011 v 11:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne me je totiz cely tehotenstvi hrozne blbe. Nemuzu moc jist a jsem hrozne slaba a unavena a byva mi casto spatne od zaludku. Musim to po porodu a kojeni nejak vyresit.. :slight_smile:
Ten septizan to dela, to je fakt, jak je takovej bublinkovanej, tak z toho brni jazyk :grinning:

@monulkab
@gumidek bude to Sváťa :slight_smile: u Edy jsme taky moc nevedeli, jak mu rikat, ale prislo to samo. Edouch, edik, edousek, edinek a samy teplosti :slight_smile: U Svati je trochu divny, ze to 'svaty' je jako zaklad, takze se mu vzdycky rika tim, ale zvyknem si. Od 19ti, co chodim s partnerem se mi to jmeno libi k prijmeni. Jen je to cely straaasne dlouhy :grinning: Zajimavy, ze u prvniho to jmeno partner nechtel, ted ho preferuje. Jeste se nam libi Melichar, ale tomu fakt neni jak rikat, aby to neznelo uplne nablble.
2. zář 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova ja mela 2 maly balicky newborn. 1pampers a 1huggies, ty jsem nepouzila. Jsou hrozne rezavy. Pak jsem pouzivala pampers cislo 2.
Nohy mi otejkaly ke konci s prvnim ditetem, ale to uz jsem mela 14kg nahore. Od tech 11kg vys to zaclo, ale bylo to jen malinko. Myslim, ze jsem proste pribrala o ty 4kg vic nez jsem mela. Celkem 15kg a v porodnici zustalo 11kg. Tak ja to asi mela z toho. Jinak nevim :frowning2: setri se a dej si na to studeny.
2. zář 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa tak to je docela sprosté, zašla bych se na to zeptat na sociálku, pokud má takové jednání, tak bych si taky servítky nebrala :angry:
@vercach mě zas tak od 5 měsíce bolívají kosti v levé půlce zadku :grinning: když jedu dýl abusem, tak ani nevím, jak bych si sedla, někdy vstanu ze sedačky a nemůžu to ani rozchodit :frowning2: nevím čím to je, no jen doufám, že mě pak nechytnou záda :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky sem tam dostávám bobany s porodu, ale nějak to mimi ven musí :wink: :slight_smile:
@monulkab tak to je opravdu strašné s tou transplantací, člověk když nemá peníze tak nemá nic, bohužel někdy ani ty peníze nepomůžou. Aspoň jde vidět, jak to u nás někde funguje. Samozřejmě nemůžeme všechny házet do jednoho pytle, ale stačí takový jeden případ a člověku je z toho na zvracení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@aknavis tak já radši netipuju, moc mě to nejde :grinning: my nikomu neřekli, co čekáme a každý říká, že to bude kluk, tak bude překvapení :grinning: :grinning: Ale obdivuju vás, já sem byla zvědavá jak opice :grinning: :grinning: asi bych to nevydržela
@dana3262 tak to ti závidím, my se pořád ještě na jméně nedomluvili, chudinka naše malá :grinning:
2. zář 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne hezky si to napsala. "DOBRÝ" lékař, učitel, policista atp. mají být dobře zaplacení, ale rozhodně by ty peníze neměli brát někde jinde, jako například u učitelů chtěli vzít kuchařkám, školníkům a uklízečkám. Ti už teď mají tak dost málo.
@aknavis já bych tipla kluka, ale mě taky furt všichni tvrdili, že to bude kluk a já věděla, že to bude na 100% holka :wink:
2. zář 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova kámoška s těma nohama má taky problémy, namáčí ve studené vodě a nohy podkládá, mně se to zatím vyhýbá
2. zář 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi neboj, my taky ještě nemáme jméno :grinning:
2. zář 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Ty jo,já jsem si myslela,že tím trpím sama,ale jak je vidět,tak už jsme dvě. Taky mě bolívají kosti v levé části zadku. Někdy mám pocit že ani nevstanu z postele a než se rozchodím,tak vypadám fakt srandovně. Ale teda bolí to pěkně. Mám strach, že jak budu mít u porodu dýl roztahnuté nohy, tak že je pak k sobě ani nedám. No snad to není nic vážného.
2. zář 2011 ve 12:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 my to nevedeli ani u Klarky :slight_smile:,takze uz jsme v cekani trenovani.
@hankakralikova a budes rodiz v Kyjove?
2. zář 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Jo jo,v Kyjově.
2. zář 2011 ve 13:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi půlka zadku mě nebolí,ale když sedím delší dobu tak mě bolí mezi....jakoby kostrč.Nechápu proč.Taky se vždycky kroutím.Člověk už neví jak by si sedl a lehl.No ještě chvilku to musíme vydržet.co by jsme pro ty naše zlatíčka neudělali :slight_smile:
2. zář 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Myslím, že to bude kluk :wink:

@vercach Taky mě bolí kostrč, kosti jakoby pod zadkem i mezi nohama. je to děs. Bolest celý den, jen když ležím a nehýbu se, ja to ok :stuck_out_tongue_closed_eyes: ach jo, už chci to břucho pryč...

2. zář 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám na vás dotaz - moje teta (27 let) má 3 a 1/2 letého prcka a jedná s ním jako s miminkem - neumí se vyčůrat sám a pořád u toho sedí, ještě před týdnem měl na noc plenky, při jídle ho krmí, za všechno co udělá ho chválí a vyvádí jako by odpromoval nebo co a tím za všechno myslím i to, že třeba ukáže na obrázek a řekne, že je to žirafa, kterou na tom obrázku viděl,poznal a ukazoval už 30x.... no a ve finále s ním mluví způsobem - nemáš nudlinku?? umyjeme ručičky!!... a když chce něco udělat, tak se ho ještě ptá!! - např. - půjdeme už domů od tety, jo?? - on řekne NE!! a ona, no tak ještě chvilku....(chvilka trvá i hodinu!!). Dnes byla teta na skok u nás, malej mě ani nepozdravil - i když jsem ho zdravila 3x!! - teta mu vůbec nic neřekla a ještě mi vlezl do pokoje,kde mám postýlku v botech co v nich byl venku!! Mám to jen já nebo Vás taky dokáže vytočit, jak se některý mámy úplně pomátnou a nevidí, jak se chovaj??? a hlavně nevidí jak se chovají k tomu dítěti a jak se to odráží v chování toho dítěte ??? Já matka zatím nejsem,vím že budu dělat chyby - žádná z nás nemůže být dokonalá super matka, a třeba budu 100 x horší, ale copak to, že jsme nebo budeme matky nám úplně vezme rozum a budeme se zajímat jen o nudlinky,ručičky,nožičky a budeme jásat nad každým prdíkem?? Já mám z toho od rána nějakou zvláštní depku.....Na malou se hrozně těším a chci být dobrá máma, ale strašně se začínám bát, že mi to úplně vezmě mě samotnou a že budu taky takovým zvláštním způsobem zdegenerovaná....nejspíš už mi začíná hrabat z toho jak jsem pořád sama doma a přemýšlím nad takovými věcmi....doufám, že aspoň někdo pochopí co jsem tím chtěla říct, teda pokud se někomu bude chtít takový román číst.... :grinning: :grinning:
2. zář 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach @vajenka mě taky bolívá kostrč a teď už začíná i pobolívat v kříži
2. zář 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Aha, tak to já na kosticích netrvám, adenka má tu podprsenku fakt krásnou, jen vážně nevím, co je to za značku. A podle mě tam bude ten samý problém co u všech. Je moc vysoko sešitá uprostřed prsou, pak mi to leze z triček z výstřihu. :unamused:

Dnes mi přišla objednávka z lekarna.cz, objednala jsem si za korunu brožuru "Homeopatie pro nastávající maminky". K přípravě porodu doporučují arnica montana 15 ch k přípravě porodních cest jíst měsíc před porodem. To jen tak, kdyby to nějkoho zajímalo... :wink:
2. zář 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 neboj, pokud se ti takové chování nelíbí a oprávněně, tak taková nebudeš. Počkej až budeš chodit s Natálkou na dětské hřiště, tam teprve uvidíš extrémy. Určitě budeš dobrá máma, protože mi připadá, že nejlepší mámy jsou ty, které nad tím přemýšlí :wink:
2. zář 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 no tak to jsi mě uklidnila :slight_smile: :slight_smile: No o dětským hřišti a hlavně pískovišti mě už informovala švagrová - teď čeká druhého prcka a říkala, že pískoviště dávat nebude, že jí to u prvního stačilo a že si nehodlá nechávat dobrovolně vymývat mozek :grinning: tak na tom asi bude něco pravdy....já malý to pískoviště nebo hřiště teda neodepřu, ale je mi jasný, že to bude náročný :grinning:
2. zář 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 No, honzík měl teď dva roky. Už půl roku chodí bez plín, má je jen na noc. Některé moje kamarádky mají děti s plínkama mnohem dýl, některé i ve čtyřech letech ještě spí s plínou. Já bych to neodsuzovala, je to náročné naučit dítě tolik věcí, u někoho to nejde tak snadno, někdo je na tu drezúru moc pohodlný. To je těžko. Taky mluvím s Honzou ve zdrobnělinách a chválit dítě za všechno, co se mu povede, je dle mě správně... Zvyšuje mu to sebevědomí, i když je to 30x to samé :slight_smile: Ale neboj, ty si to uděláš, jak to budeš chtít sama. Nemusíš se rozplývat nad každou prkotinou a končetiny můžeš nazývat klidně ruce a nohy. :slight_smile: Ale myslím, ýe to příjde tak nějak samo. to dítě miluješ a jásáš z každého malinkého úspěchu, pro okolí je to nepochopitelné, klepou si na čelo, ale je to tvé dítě, kdo by z něj měl mít větší radost a větší pochopení. :slight_smile: Okolí je ti pak fuk, hlavně že tvůj drobek je spokojený. vůbec to neřeš, že zmagoříš, ono se to při zdravém rozumu samo srovná do nějaké míry. Ale musím potvrdit, že když se některé moje kamarádky přehnaně rozplývají nad svými dětmi, taky mi to kolikrát hlava nebere, protože mám pocit, že Honza to dělá normálně, aniž bych se nad tím pozastavila. Naučila jsem se nerozplývat se mezi ostatníma matkama, jejich děti jsou přece nejgeniálnější, a já myslím, že je to to moje. :grinning: :grinning: :grinning: Takže se neobtěžujeme svými výlevy, rozplývám se pak mezi babičkama, které to víc ocení :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pavlina88 Už jsem se naučila to neřešit, některé matky jsou fakt prdlé a to je lepší nad tím ani nepřemýšlet, ať si to každý udělá, jak chce :wink:
2. zář 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka - přesně jak říkáš,ať si to každý dělá jak chce :wink: Já jsem byla na kurzu přebalování miminka, byla jsem tam s kamarádkou,protože mi řekla, že to bude i kurz koupání, nakonec to bylo jen o přebalování do látkových plenek (látkovky ani náhodou!!) a o látkových plenkách obecně a musím říct, že tam teda taky byli zajímavé typy nastávajících maminek :grinning: ale takových člověk asi potká ještě spoustu....
2. zář 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc Vás tady všechny zdravím, hrozně dlouho jsem tu nebyla, nějak přes ty prázdniny nebyl čas a s dětma mi ty dva měsíce utekly jako voda. Teď nám začala čtvrtá třída a školka, tak je to docela po ránu mazec, než tu bandu vyprovodím na svý místa :slight_smile:. A když jsem přšla domů, tak je tady takový zvláštní a divný ticho, tak jsem toho využila a začínám s úklidem a dalším chystáním výbavičky pro miminko, alespoň na to teď poslední měsíc budu mít po dopoledních větší klid a čas. :wink:
2. zář 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Neřeš to. Nad tímhle se většinou zamýšlí někdo, kdo zatím sám nemá děti. Taky jsem to dělala a prcek mi to vysvětlil :grinning: Ano, je mu přes dva roky a stále má plenu na spaní a teď se mi začal počůrávat přes den, kadit jedině do plíny. A neuděláš s tím nic... drezura v tomhle případě nic nezmůže. vždycky si říkám - do 18 plíny nosit nebude a spát s námi v posteli taky ne. Na některé věci ty děti prostě musí dozrát.
Neřeš to a zařiď si to podle sebe. Dětský hřiště a pískoviště z duše nesnáším, nerada tam chodím, maximálně když jsme tam sami. A prckovi dopřávám kolektiv teď ve školce - nemusím tam být a bavit se s dalšíma matkama. Tady mi to v diskuzi nějak nevadí, vyjadřuju se jen k čemu chci a když se mi nechce, tak se radši nezapojím.

Můj manžel je naprostej génius... volám mu, nebere mi telefon, tak jsem poslala smsku, že jdu uspávat prcka, když jsem se nedovolala a že zavolám případně až bude malej spát. No, za 15 minut mi řve telefon na celej barák a tatínek nám volá.... takže mi dítě probral a zrovna dneska potřebuju, aby se pořádně prospal, večer jedeme pro muže do Prahy, vrací se z Berlína ze služebky, tak aby se vůbec dostal domů a dítě půjde spát nejdřív v deset, spíš tak v jedenáct, až půjdeme rovnou všichni. Klepnout ho paličkou po hlavě...
2. zář 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka koukám, že jsi psala něco o homeopatikách před porodem....já u minulýho těhu jsem tyhle homeopatika brala, ale ještě asi další troje, i během porodu a jsem rozhodlá, že bez nich do porodnice nejdu :slight_smile:. Byly fakt moc dobrý, urychlují porod, porodní cesty se otevírají a uvolňují rychleji a přirozeněji, nic mi nemuseli píchat, nějaký vyvolávačky apod., nic. Porod byl velmi dobrý, což u prvního nemůžu říct, to jsem to ještě nezkoušela, nevěděla jsem o nich a to byl teda pěknej rozdíl. Homeopatika bych fakt doporučovala všem maminkám co se bojí porodu, jako jsem se bála já toho druhýho. :slight_smile:
2. zář 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Joooo, fakt potkáš různé lidi a ženský s dětma jsou občas dost divný. pro každou je geniální její potomek :grinning:
Mám kamarádku, skvělá, chytrá, v práci víc než úspěšná, ovšem s narozením dítěte se s ní stalo něco divnýho a doteď jsem to moc nepobrala a už jsou to skoro dva roky :confused:
2. zář 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 taky nemám ráda tyhle společný pískoviště, ani ne tak kvůli tomu tlachání matek, ale spíš kvůli tomu, že některý matky neumí svoje dítko na pískovišti zkrotit a přehlíží jak ubližují jiným dětem a to mě vytáčí, protože já sama jsem husa a neumím cizí dítě před jeho matkou napomenout a říkám si, že od toho má přeci tu svoji mámu, ikdyž když se neudržím a je to na mě i moc a vidím, že mýmu dítěti je ubližováno, tak se i ozvu, ale jsem sama hloupá a neumím být ráznější.A nakonec jsem naštvaná sama na sebe.
2. zář 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď mě ještě dostala další věc. Před 3 dny jsem se dozvěděla, že v jablonecký porodnici, kde jsem rodila své 2 děti a s kterou jsem automaticky zase počítala, protože jsem tam byla pokaždý vždy spokojená, tak zrovna v době, kdy mám termín se tam bude malovat a porodnice bude zavřená. :frowning2: Tak jsem to i obrečela a vůbec nevím kam půjdu. V našem městě je od jara zavřená, na Liberec nadávají a do Boleslavy to je ještě víc z ruky a taky to tam neznám jak to tam chodí. Takže konec těhotenství si užiju asi ještě pěkně v nervu kde vlastně porodím.....no asi zřejmě někde na trase mezi porodnicema na poli...... :unamused: :unamused:
2. zář 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju, že mi to píšeš. Já se totiž druhého porodu taky strašně bojím. Fakt mám strach, že to zase nepůjde, stejně jako u toho prvního, do toho ty neskutečné bolesti. To je fakt trest pro všechny ženské, že si to musíme tak odtrpět. A proto se snažím dělat ještě víc, než u toho prvního, fakt si ošéfovat všechno možné, i když vím, že nakonec stejně nic neovlivním a tělo si bude dělat co chce, ale aspoň teď mi to psychicky pomáhá... :slight_smile:
2. zář 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka ale věř, že ty homeopatika ti pomůžou tak jako tak, já sama ze začátku tomu moc nevěřila, spíš jsem to taky brala tak psychicky, že by mi mohly pomoci a říkám ti, že tenhle porod byl fakt jednodušší, rychlejší, spontánější. Je sice fakt, že ty bolesti nijak neobejdeme, ty prostě jsou silný a hrozný, ale hlavně že netrvají věčnost, jako to bylo u mýho prvního porodu, co si budem říkat, čím kratší tím lepší, že? :slight_smile: A ještě jednu dobrou zkušenost mám z homeopatikama. Syn měl na rukách bradavice, bojovali jsme s těma mrchama asi 4 roky a naprosto marně, po vypalování se mu ještě víc rozmnožily, nepomáhalo vůbec nic, ani srágory z lékárny nebo různý domácí recepty jako cibule, česnek.....apod......už je měl po celých dlaních a třeba jedna bradavice se mu skládala z několik bradavic, měl to fakt hnusný a ve škole se za to styděl, protože se ho dětě ptaly co to má?? A pak mi moje dr. navrhla zase homeopatika, jestli to nechci zkusit a já že jo, vždyť každá pomoc dobrá. 4 týdný když je bral tak se nedělo ještě nic, ale už po tom 4 týdnu mu začaly sem tam odpadávat a do 7 týdnů měl ruce čistý a bez jediný bradavice. Všechny ty mrchy vypadaly jako když luskeš. Oni jakoby začaly stoupat směrem nahoru, resp. ty kořínky a když vylezly tak vypadly. Já z toho byla tak hotová radostí, že jsem tomu nemohla ani uvěřit, však se nám pěkně ulevilo. Teď je to rok a pul a ruce má pořád v pohodě, nic se nevrátilo. :slight_smile: Takže takováhle moje i viditelná zkušenost z homeopatikama, tohle mi dokázalo, že to fakt funguje, takže bez nich nerodím! :slight_smile:
2. zář 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka jo a jestli budeš chtít napíšu ti do tvé zprávy přesné který homeopatika k porodu budu užívat a který jsem užívala a přesný postup. Ono toho je totiž na delší povídání, tak abych to nepatlala sem. :slight_smile: Popřípadě, kdyby některý holky měly o to taky zájem, tak klidně pisněte, zkopíruju to a ráda pošlu. Pro pohodový porod vše! :slight_smile:
2. zář 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek tak já bych zájem měla :slight_smile: netvrdím že si je na 100 % pořídím,ale ráda si to přečtu a dozvím se něco nového a třeba taky tomu podlehnu :wink:
2. zář 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek