• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete , @milada2 , @radus78 , @gabisek , @gumidek - je to tak - každé dítě je úplně jiné a ke každému se musí přistupovat jinak, depka už mě trochu přešla a přemýšlet nad tím už snad radši nebudu :grinning: Budu se snažit být dobrá máma a jak mi to vše půjde se uvidí....jen se budu vyvarovat dělat to co mi u jiných vadí.....

Na včerejší kontrole mi bylo řečeno, že malá ma odhadem 2,5 kg... to mi přijde hrozně moc!!! Vždyť jsem teprve skoro ve 35 tt, jde jen o odhad - počítal to z průměru hlavičky a hrudníku a ještě něčeho, ale to už nevím čeho....tak doufám, že nebudu rodit nějakého obříka a že až půjdu příští týden na 1.kontrolu do porodnice bude už mi někdo schopný říct, jak je opravdu velká....nerada bych dopadla jako moje kamarádka, která rodila přirozeně 4,5 kg chlapečka, jen proto, že jí nikdo malého nezměřil a ve finále se ptali ještě jí, jak je velký!! :angry: ....
2. zář 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky dnes ty vaše 3 stránky nedám pokusím se dočíst po víkendu , vstáváme ve 4
jedem na dovolenou (chlap si ji vyčerpal na řemeslníky tak aspon vypadnout) jen na víkend, punkevní jeskyně, focení pokud klapne a druhý den dinopark a zoo.
2. zář 2011 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88
reaguju aspon na poslední, mě to nepřijde moc my na 31 týdnu měli 2 kila a ted přibývaj nejvic, na 35 týdnu píšou přes 2 kila a na 36 2500 http://www.rodicum.cz/clanek/36-tyden-tehotenstvi/24/ , myslím že jste v normálu :slight_smile:
2. zář 2011 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 tak jestli te to uklidni, nam 2450g namerili vcera a to jest 32+1 :frowning2:. Klara v tuhle dobu mela 1900g. Takze obrika tu bude rodit nekdo jiny :slight_smile: Pry odpovidame uz 34+4. Takze asi za chvili budu po drivejsim porodu touzit a jak jsem se ho doted bala :slight_smile:. Ale jinak zdravi a podle fotky opet celej tatinek :slight_smile:
3. zář 2011 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 jo a s tema matkama - zalezi jen na tobe, co budes od ditete chtit a podle toho se mimco bude chovat (samozrejme nemyslim uplnyho kojence :slight_smile: ). Ja nechtela mit mimco neustale v posteli, dlouhe hodiny uspavat a mit pliny do nekonecna. Takze jsme si trosku makli, ale s nama v posteli Klara jen blbne po probuzeni, pripadne kdyz je nemocna. Usina sama- po polozeni do postylky a jedne pisnicce odchazim a uplne v pohode si hraje nez usne. A bez plinek jsme od 14 mesicu a ted i na denni spani. Ma je jen na noc a dlouhe jizdy autem. Jen jak uz na pliny nejsem zvykla, tak ji je i nekdy zapomenu dat a treba vcera zastavit na dalnici ji dat vycurat neslo a bylo v sedacce mokro :slight_smile: - moje chyba :slight_smile:. Jo je to ze zacatku bojovka, ale pokud jsi o necem presvedcena, ze to chces ci naopak nechces, tak jde vsechno naucit.
3. zář 2011 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 hahaha! Coz pliny, ale to ostatni je dost vtipny :grinning: Zrovna tu byla vcera mama a rikala, ze se ji libi, ze s malym (1,5r) mluvim normalne. Uprimne receno jsem nikdy nepochopila, proc bych diteti mela misto 'chces napit?' nebo 'chces piti' rikat 'chces brmi?' nebo snad jen 'brminky?' :grinning:
3. zář 2011 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na ty homeo se nesmi sahat protoze je tam nejakej jeden iont neceho, tak aby se nenarusil otisk ty molekuly. No, zajimavy..
Nam vcera rekli taky 2,5kg. A taky mi to prislo dost :slight_smile: ale asi teda normal, no.
Vecer se malymu vratily ty horecky. Mam o nej strach.. Nasadila jsem mu na radu doktorky ty atb a na pohotovosti zas rikali, ze mu je davat nemam :-/

3. zář 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, hlásím se po delší době. Tenhle týden byl fakt mazec, dělali jsme malé pokojík, celý týden, ale máme jakžtakž hotovo a dneska si pro ni jedeme. Jsem zvědavá co na to bude říkat :slight_smile: Mně se to teda líbí moc a z fleku bych tam bydlela :grinning:

Ve chvilce se pokusím dočíst, teď koukám, že jste řešili homeo, tak to chci potom prozkoumat, o tom jsem neslyšela.

@dana3262 Jo tak takový šišlání mě teda taky drtí a nesnáším to. Neříkám mluvit s dítětem hned jako s dospělým, už od narození, člověk se stejně nějakým rozněžnělostem neubrání, ale tak jako v rozumné míře že.

A pleny, no comment. Nesnáším bezdětné matky co opovrhují nad tím když má dítě ve 2 letech pleny.. Ono totiž odplenit dítě není taková prča jak se zdá a my jsme s tím celkem bojovali. Nakonec se zadařilo nějak asi ve 2 letech a 3 měsících, ale až madam prostě došla k názoru, že bude čůrat na nočník. Do té doby jsem mohla dělat co jsem chtěla a prostě vždycky hysterák. Teď má bohužel pořád ještě plenu na spaní, což mně sice tolik nedrtí, jako ta přes den, ale i tak bych se jí ráda zbavila. Ale zatím je pořád mokrá ráno, tak uvidíme. Snad se povede brzy.

@aknavis To jsi na tom s odhadem podobně jako já. Já jsem byla na utz ve 32+0 a malá měla 2200 g, což je prý taky hodně a vyhodilo to hodnoty o 10 dní staršího miminka. Jdu zase v pondělí, tak jsem zvědavá, jestli mi ji zase přeměří. Obříka taky nechciiiiii. :rolling_eyes:

Tak já se kočičky loučím, jdu se nasnídat a frčíme za malou na chalupu, bude vedro. Pa v neděli.
3. zář 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 - já měla odhad 2300g teď v pondělí na té pohotovosti - byla jsem v porodnici a měřila ho celkem poctivě mi přišlo a odpovídalo to 34+0tt, takže myslím, že těch 2500 v 35.tt je ještě tak jako krásně v toleranci k tomu průměru:wink:. Já vždy koukám na tabulku průměrných hmotností tu: http://www.maminkam.cz/velikost-plodu-v-tehotenstvi

@dana3262 - já teda sem tam nějaký zdrobněliny použiju, ale nějaký brmí místo pití apod. to teda...jako třeba řeknu, že si má jít umýt ručičky (protože prostě jeho ruka v poměru k mojí je ručička), ale stejně tak ho naženu, ať si maže umýt hnáty, rozumí obojímu:grinning:. Jiný zdrobnění mě teď ani nenapadá z těch, co používám...jako jo - u mazlení se mu říkám všelijakýma zdrobnělinama, ale to myslím, že k tomu tulení to patří, v normální mluvě teda ne...jo vlastně používá "mám sopílek" - ale to má ze školky, tam to říkají, domů to dotáhl on:grinning:

Jinak k těm odhadům, jestli se to měří mmj podle velikosti hlavičky, tak to naše dítě bude mít míň, než háží ty odhady, protože naše dítě má hlavu v průměru na těch uzv o dva-tři týdny větší, už minulý týden odpovídala 37.tt, takže to rozhodně ovlivní ten odhad:grinning:, noha a břicho mu odpovídaly pěkně týdnu těhotenství:slight_smile:. Další odhad budu mít až v pondělí 12.9., to jdu do poradny, tak uvidíme, co se dozvíme:slight_smile:
3. zář 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - holky, ale fakt nepanikařte, vždyť o deset dní starší, to by v překladu znamenalo (budeš-li brát jako fakt, že to mimčo v posledních týdnech přibírá ca 150-250g týdně), že bude mít dejme tomu o nějakých 350g víc, než je průměrný mimino - takže s průměrem tři a půl kila by to bylo dítko 3800g dejme tomu a to není přeci žádný obříka:wink:. Jako kdyby v 35.tt byl odhad tři a půl kila, tak bych začala panikařit, že to bude obřík, ale jestli má o 20dkg víc, než je předpokládaný průměr, tak to je podle mě v normě průměru:slight_smile:
3. zář 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Teda brmí místo pití mě vůbec nenapadlo. Ale to je asi ovlivněný tím, že nic takovýho nepoužíváme, od začátku razíme teorii, že to je normálně chápající bytost a ne žádnej dement... ano, použiju ručičky, bříško atd., ale třeba rostu ze tchýně, když dvouleťákovi řekne - budeš dělat cáky cáky? (rozuměj koupat se). V ten okamžik zasahujeme, fakt na to nemáme buňky, zrovna jako na nějaký šišlání....

Máme za sebou noc plnou váchní a jsem totál ko. V deset večer jsme si dovezli domů tatínka, do postele jsme vlezli v půl dvanáctý a pak klasika - po dvou hodinách na záchod, v půl čtvrtý se drahoušek totál zeblil, takže převlíkání postelí, mytí... a před sedmou vstával. Teď má energie na rozdávání, já nejsem schopná ničeho a tatínek dospává, co nestihl na služebce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pořád se utěšuju, že mám vlastně trénink na mimčo. Ale radši bych nějaký, který nevstává co dvě hodiny na kojení...
3. zář 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek Co dvě hodiny - to je ještě dobrý :wink: :grinning:
3. zář 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka To nééééé, to lze vstávat i častěji? Nebo kojíš celou noc v kuse a dítě s tebou spí rovnou v posteli? :sweat_smile:
My jsme do čtyř měsíců téměř nespali, tak cca 4 až 5 hodin, no děs běs, pak jsem vstávala po těch dvou hodinách, ale momentálně mi to přijde i tak neskutečný :confused:
3. zář 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
A my dnes začínám 36.tt, takže opět pupíko-dokumentace:slight_smile:. Dnes jsem se i zvážila a váha +6,3kg od začátku těhu, takže se to drží pořád +-stejně:slight_smile:
3. zář 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím kdo se na to ptal, ale o masáže hráze uvažuju, i když se nástřihu 100% nevyhnu, vzhledem k tomu že se mi už několikrát na gyndě stalo že si na mě brali dětský zrcadla, ale věřím že když se ta hráz masíruje tak se pak lépe hojí. Porodní asistentka mi vysvětlovala že se tam dělají lymfatické hrbolky, a ty právě ta masáž dokáže nějak vstřebat či co. Jinak co se strií týče, já je měla přes pravidelné mazání 2x denně poprvé asi ve 4 měsíci a obrečela jsem to, pak jsem se naštvala, vyhodila jsem enja balzám na strie a mazala se jen olivovým olejem a kombinovala jsem to s krémém po opalování od Biodermy, a světe div se, teď na břichu nemám zase nic, ale začíná mě svědět takže radši s mazáním přitvrdím. Ale co mě teda šokovalo je to, že mi norálně vystoupla žíla na pipce, jsem se asi po 10dnech pracně oholila, a čuměla jsem jak puk co to tam mám...,
3. zář 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tvoje bříško bych chtěla mít, takový krásný malý :slight_smile: Sama teda nemám jedinou fotku bříška a to z toho důvodu, že už se na sebe nemůžu ani koukat. A to je ohromná změna oproti prvnímu těhu, kdy jsme fotili každý týden.
3. zář 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. zář 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab - to jsou křečáky, můžou se udělat i na pipině, kamarádka s tím měla dost trápení, zlobilo ji to a bolelo:confounded:. Mě teda břicho zatím nepraská vůbec, u Lukáše nepopraskalo vůbec, teď uvidíme, jak to bude vypadat do konce...Mažu tak jako ne úplně pravidelně a mám krém na strie z dm za asi třicet nebo čtyřicet korun, je mi moc příjemný :dizzy_face:

@gumidek - my právě v prvním těhu taky fotili každý týden pravidelně a mám ty fotky vyvolaný v Lukášově fotoalbu, tak jsem to chtěla pro medvídě stejně, takže fotím taky vždy pravidelně v x+0tt:slight_smile:
3. zář 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete posledně u dokyho na gyndě jsem mu říkala, že mě bolí pipka jakoby zepředu, jakoby na té kosti, a on mi na to řekl že to může být z rozpínání dělohy, no a teď se mi tam udělalo tohle, takže to byla asi předzvěst, přitom mám myslím si dost pohybu, ani jsem nějak extrémně nepřibrala tak mě to štve...
3. zář 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - určitě neopovrhuji tím, když má dítě ve 2 letech plenky, je to každého věc a každej prcek je jinej, tady šlo spíš o to, že tety prckovi je 3 a 1/2 a ona to zkusila teprve před týdnem mu tu plenku na noc nedat, takže je spíš chyba v ní a kdyby to zkusila dřív, tak už bez tý plenky mohl být dávno :slight_smile: .....

Teď mi přijde, že cítím každý pohyb a že jich teda je!! Malá se tam vrtí a dává mi docela slušný kopance :grinning:

3. zář 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab - a ty máš krásný kulaťoučký těhu bříško :dizzy_face:. Mě vypadá pořád jak "rozlezlý" špek:grinning:, u tebe je neoddiskutovatelně těhotenský :dizzy_face:
3. zář 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete díky :slight_smile: ale víš co, ty zas nebudeš mít po porodu žádnej "převis" kůže :slight_smile: budeš hned zase jako laňka
3. zář 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 - podle WHO je naprosto v pořádku, když má dítě plenu na noc ještě ve 4 letech, teprve pokud se nepodaří se jí zbavit do pěti roků, tak je to důvod k nějakému vyšetřování, proč a co se děje, že něco nefunguje jak má:wink:. Já třeba mám dost kamarádek, co se chlubí tím, že dítě bylo přes noc bez pleny dejme tomu v 2,5letech - ale za cenu, že dítě o půlnoci budí a vysazují na nočník...já teda tohle neschvaluju - buď je dítě vyzrálý samo a dokáže se v noci probudit a uvědomit si, že potřebuje čurat, pak dá vědět, nebo prostě zralý není a rušit mu kvůli tomu spánek, to mi přijde velmi proti srsti...takže u nás byla na noc plena taky asi do těch tří let s tím, že třeba týden byla suchá a pak se počural...jako budit kvůli tomu dítě a rušit mu to naučení na noční klid, mi přijde horší, než aby mělo plenu do 3,5let...ale zas - je to o postoji rodičů, někdo je pohodlnější (já, nestydím se to přiznat:grinning:) a raději dopřeje sobě i dítěti nepřerušovaný spánek, někdo je ambicioznější a bude sebe i dítě "trápit" nočním buzením a vysazováním...je to na každým, nemyslím, že by to znamenalo, že je jeden lepší a druhý horší rodič:wink:
3. zář 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monulkab - no tak to nemám iluze:grinning:. U Lukáše jsem šla z porodnice víceméně s předtěhu váhou (přibrala jsem celkem 14kg, 13kg z toho tam zůstalo a břicho jsem měla jak v 7.měsíci:grinning:. Ale ono se to pak zatáhne, takže o nic nejde :sunglasses:
3. zář 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab Já mám taky přesně tam křečové žíly, kdž dlouho stojím, nebo dřepím, tak je pěkně cítím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Řekla mi to doktorka, nechápala jsem, proč to mám tak vypouklé. Ach jo :unamused:
@gumidek přesně tak - Honza s náma v posteli - zhruba tak do roka a půl. Nedávala jsem to noční vstávání. Někdy i co půl hoďky. Naštěstí teď už spí celou noc. Uf. Ale pořád s náma v ložnici, má přisunutou postel k té naší a jen tak to změnit nepůjde. No, uvidíme....
3. zář 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka Maty s náma taky spí v ložnici na své posteli.. takže tam budem spát asi všichni čtyři :grinning:
3. zář 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lukáš taky zatím pořád spí s náma v ložnici na své posteli přiražené k naší...plánovala jsem, že tam nacpeme ještě šprušlovou postýlku, ale ta tam o pět cenťáků nevleze, takže se budou neplánovaně kupovat velký postele ca o rok dřív, než bylo v plánu s tím, že jak medvídě vyroste z kolíbky (počítám tak v pěti, šesti měsících), tak pošupajdí do šprušlové postýlky v pokojíčku a Lukáš zároveň s tím do velké postele v pokojíčku...ta jeho současná zůstane v ložnici, protože nemám iluze, že v případě škaredých snů, nemocí,...nepolezou za námi a vzhledem k tomu, že máme postel jen 140cm širokou, tak jsem ráda, že tam vlezeme s M., natož s dvěma dětma:grinning:. A pokud se bude medvídě ještě v té době kojit v noci (v tom půlroce), tak nevím, ale možná v rámci pohodlnosti a klidnějšího spaní se nastěhuju na tu dobu do pokojíčku na tu druhou velkou postel, ať nemusím lítat tam a zpět...ale to je zatím ve hvězdách, Lukáš od dvou měsíců spal v noci nonstop, takže třeba bude brácha podobně hodnej a v noci bude klid:slight_smile:
3. zář 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
A já si dnes dala první pupalku a teď dopila první maliník...kupodivu ten čaj nebyl ani moc hnusnej, docela mi chutnal...tenhle týden budu pít jeden šálek denně, příští týden dva a od toho dalšího maximální dávku - tzn. 3 šálky denně a uvidíme, co to udělá:grinning:
3. zář 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek tak já mluvila jen s tou sestrou a říkala, že nejdřív tak toho 8.10. a z toho seznamu jiných porodnic jsem pochopila, že si to máme zajistit samy - měli tam i kontakty pro sepsání porodopisů, jen mě se zrovna žádná nelíbila. Já se teď stěhuju za manželem z Jbc do České Lípy, ale tady to je nejspíš ještě horší než v Liberci. V MB vůbec nevím jak to chodí, možná se ještě zeptám na gyndě, ale já čekám první, tak budu mít na přesun snad dost času, tak budu mít v záloze asi to Vrchlabí. A raději nezačnu pít maliníkový čaj a začnu hledat oddalovače porodu :D
3. zář 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka My jsme právě ze začátku měli prcka ve vlastní postýlce, v půl roce šupajdil do svýho pokojíčku a v sedmi a půl měsících se dostavil a začal spávat celou noc, což bylo super. Ale pak začaly nějaký strachy a pláč v noci a postupně putoval k nám do postele, nejdřív v noci, teď už je u nás na stálo a nechce se hnout :grinning: Takže počítám, že budeme v posteli čtyři. Jen mimino bude v postýlce, snad... fakt tahle malý dítě si do postele brát nechci, bojím se, abych ho nezalehla. STačily kolikrát sny, že jsem usnula u kojení a dítě jsem zalehla a když jsem se zpocená probrala, prcek krásně chrupal ve svým.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. zář 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek