• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@ilonne A volné cukry jsou prosím tě co? Jde mi o to, jestli bude stačit že si k snídani dám třeba krajíc chleba nebo jeden kus tmavého pečiva, k svačině třeba jogurt (ovocnej?), pak oběd to co normálně, akorát si tedy dám míň přílohy podle té tabulky, k svačině jestli pak můžu kus ovoce, co večeře a a druhá večeře.
5. zář 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, termin mam sice az 3.11, ale mimi uz je o tyden vetsi, takze se nam presunul na konec rijna, chtela jsem se zeptat, kdy se vam mimisci pretocili hlavou dolu, nas mrnousek je jeste hlavickou nahoru, jsem 32tt.
Dekuji za odpovedi
5. zář 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meiki 32 je brzy, buď v klidu. MMně se malá stále přetáčí, má hodně plodové vody, jeden den je hlavou dolů, druhý hlavou nahorů. Říkají že v 35 už to bývá finální, ale ani to není 100%, pokud je dítě KP tak se stává že se přetočí klidně i až 38. Tak nezoufej, času má ještě dost :wink:
5. zář 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana dekuji, ja se totiz docela i tesim na prirozeny porod, uz vim do ceho jdu a cisare se teda fakt moc bojim. No dneska jsem se spojila s PA a ta taky rikala, ze casu je dost, jeste urco 4 tydny, ale jestli chci, tak muzu prckovi pomoct cvikem - kolenoprsni poloha, nastesti jen cca 5 min, tak to budu cvicit asi 2x denne, rano a po sprse
5. zář 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Anetka byla naše favoritka, kdyby to byla holčička :dizzy_face: :dizzy_face:
5. zář 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko já mám každý večer oteklý nožky, pomáhá mi studená sprcha než jdu spát, jinak mě pak nožky svědí :confounded:
5. zář 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Volné cukry jsou prostě cukry jako takové, takže cukr, med atp. Takže glukoza, sacharoza, fruktoza. jsou teda i v ovoci, ale to se v omezeném množství může. Pak jsou pomalé cukry (škroby) a ty najdeš např.v pečivu, bramborách, těstovinách, rýži atp. Přečti si tuhle stránku http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cukrovka_lecba_dieta Já třeba přílohy nevážím. Vážila jsem asi týden a pak už to zvládneš odhadnout. Ono stejně záleží, co máš k tomu. Já mám vysoký cukr zásadně z pečiva. Dám si 2x to samé a jednou to mám vysoké a jednou ne :wink:
5. zář 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 Radu díky, mrknu na to. Mně to asi cukr nezvyšuje, jde o to z čeho to mimčo hodně přibírá a mám taky podezření na pečivo no. :frowning2:
5. zář 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 A ještě dotaz, je nutné abych si opravdu nesladila čaj? Jsem s pitím na štíru a ranní čaj je pro mě půl litru tekutin, ovšem neslazenej ho jaksi nedám vůbec.
5. zář 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no pokud to chceš opravdu dodržovat, tak bys ho sladit neměla :frowning2: To je jako bys to vrzla Natálce přímo do pupečníku. Můžeš si to osladit nějakým ovocem. Stejně tak jogurt by sis měla koupit bílý a kdyžtak přidat čerstvé ovoce
5. zář 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 hmm no tak uvidíme jak to půjde
5. zář 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
o mycím gelu s dubovou kůrou jsem četla, uvidím co mi doporučí v lékárně, jinak jsem si přečetla další kapitolu knížky jsem těhotná,ne nemocná a zjistila jsem že spoustu typů ze seznamu do porodnice jsem už četla tady,např. ty papírové kuchyňské utěrky na spodek, granulovaný kojící čaj atd...akorát se teda nevyznám v těch porodnickejch vložkách, koukala jsem na net a je tam vždy několik typů, jaké máte odzkoušené? myslela jsem že jsou prostě jen jedny, takový ty vatový který jsou zabalený jakoby ve fášku, jestli chápete co myslím.
5. zář 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta mateřská se mnou dělá divy, já se snad konečně naučím pořádně vařit :grinning:
5. zář 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monulkab já koupila v lékarně na doporučení vložky batist, sou delší než samu, tak uvidíme.
@vrana poraď se s doktorkou, třeba by stačilo se jen poradit na diabetologii s nutriční poradkyní, pokud nemáš problémy se zvyšováním cukru a cukrovkou, tak ona ti určitě řekne, jestli ten čaj bude vadit nebo ne. :wink: Pokud ale doporučí vyloženě dietu cukrovkářskou, tak bych se ten cukr snažila omezit, záleží z čeho prcek přibírá.
5. zář 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko tak to sem ráda, doufám, že nám taky dobře poslouží :slight_smile:
5. zář 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab hned po porodu - teda cca 4-5 dnu budes asi potrebovat fakt ty velke, dlouhe, nejlepe v lekarne, no a pak uz klasicke, treba i s kridylky, jen se nedoporucuji parfemovane, a pak uz bude stacit jen treba intimka, ja spinila treba cele setinedeli, to uz je pak individualni. Ja jsem si kupovala porodnicke vlozky primo v nemocnici ve skladu, takze jsem mela primo ty, co maji u nas v porodce. A jeste jedna vec, na porodnim vlozky dostanes - teda u nas jsem je dostala a svoje jsem zacala pouzivat az na oddeleni sestinedeli
5. zář 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi copak bylo dobrého :D
nohy mě poprvý natekly včera ale to bylo po tom víknendovým vejletě, jinak zatím klepu-I přicho si jakš takš sedlo jak mě bolelo po zhoupnutí při těch našich dvou "skorobouračkách" včerejších tak zítra první monitor a pak zas snad kousek krabic. Ve středu začíná pohádkovej festival , tak to musíme nějak nakombinovat. Když to máme u čumáku.
5. zář 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já mám dnes za sebou poslední kontrolu na diabetologii, paní doktorka se se mnou rozloučila, že je prý zbytečný, abych tam ještě chodila, že je vše v pořádku, profily hezký, výsledky krve ok, takže stačí doma měřit profily ca 2x týdně a dojít jen při zhoršení glykémií, jinak až po porodu vrátit glukometr a pak po šestinedělí zopakovat ogtt, jinak už tam nemusím:grinning:.

Řešily jste tu otoky - já zatím neotékám, nohy teda vůbec, ruce (prsty) možná sem tam trochu, nevím, jestli jsou oteklý nebo spíš třeba přeležený někdy blbě (přijde mi totiž, že mám oteklou spíš jen levou a spíš po ránu, tak spíš podezřívám tu noc, že si na té ruce ležím:grinning:.

Příští pondělí jdu naposledy do poradny k mojí MUDře, na další pondělí (19.9) jsem pak už objednaná do porodnice k panu doktorovi, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat a asi půjde pomalu do tuhýho a konec legrace:grinning:
5. zář 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa no dovedla jsem k dokonalosti cuketovou polévku, o víkendu jsem dělala králíka na smetaně a vývar z jeho kostí a teď večer jsem upekla kokosovou bábovku :slight_smile: pro někoho je to hračka, ale já takhle nikdy nevařila, takže asi začnu testovat další a další recepty :grinning:
5. zář 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě jsem koukala, že jste probíraly darování pupečníkové krve - já o tom taky původně dost uvažovala, ale rozhodla se, že do toho nejdu...Jednak to dost vylučuje jakoukoli možnou intimitu na sále (je tam o x lidí víc), druhak pro mě je poměrně dost podstatný to, že chci miminko po porodu (pokud to půjde a nebudou komplikace - pak stejně odběr krve taky nehrozí) na bříško a nechat v klidu dotepat pupečník, nechat si mimčo tu dobu prostě takhle v klidu u sebe,...a ne hrrr aby se odebrala krev...takže v tomhle jsem "sobec", ale prostě prospěch můj a mimča tu pro mě převyšuje nad tím "obecním" dobrem. Plus navíc teda se mi nechce ještě pak několik měsíců po porodu absolvovat kdovíjaký vyšetření, jestli je ta krev ok a vhodná nebo ne...
5. zář 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab @meiki nekde se dostavaji celou dobu, nekde jen jeden balicek a nekde vubec :frowning2:, ale vetsinou to na strankach porodnice pisou, jak to s nima je. Jinak clloi ma pravdu nejlepsi jsou opravdu Batist. Samu jsou kratky a musi se jich davat potom vic.
@petrusam mne nohy nenatykaji, ale vecer teda taky pekelne svedi a bez sprchy bych nevedela kam je zahodit.
5. zář 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi cuketovou polívku taky dělam, ale pořád jí něco chybí, co tam dáváš,není-li to tajné? :slight_smile:
5. zář 2011 ve 20:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana recept je velmi jednoduchý - na olivovém oleji osmahnu do zlatova česnek, pak na to nasypu na kostičky nakrájenou cuketu, tu nechám orestovat (klidně mírně do hněda), zaleju vodou, přidám zeleninový bujón bez glutamátu a nechám povařit, potom rozmixuju tyčovým mixerem, dochutím (sůl, pepř, popř. trošku vegety), přidám smetanu na zjemnění a je to :slight_smile: nakonec udělám krutony
5. zář 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi díky, já to vždycky rovnou vařím ve vodě,zkusím orestovat :slight_smile:
5. zář 2011 ve 21:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi mňam :slight_smile: zítra ji vařím :wink: Jinak moje maminka vždycky prohlašovala, že vařit se naučila, až jsem se narodila, tzn. ve 27 letech. prý ji to už konečně donutilo... :grinning:
5. zář 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka tak to mi přesně to samé řekla o víkendu mamka, že teprve když jsem se narodila, naučila se vařit, mimochodem v 28 letech :grinning:
5. zář 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi -cuketu miluju, taky vyzkouším :slight_smile:
5. zář 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám dilema - kterou??? (na kočárek) , nejvíc se mi líbí ta panenka, ale pořád nevím.... :grinning: :grinning:
5. zář 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Já bych brala panenku :wink: Má černobílé nohy a to miminka vjdí ze začátku nejlépe :slight_smile:
5. zář 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 oblíbená je hodně ta světluška Fredy nebo jak se to jmenuje, mě se taky líbí :slight_smile:
6. zář 2011 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek