• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@pavlina88 Za mě lvíček :wink: . Tak a teď si vyber :grinning: .
6. zář 2011 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina88 Já bych brala panenku nebo světlušku :slight_smile:
6. zář 2011 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana Volné cukry jsou v podstatě všechny věci slazené cukrem a pozor i medem. Ten slazený čaj by jsi si zrovna měla odpustit. A nepomůže ti třeba ochucený citronem? Já ho mám hrozně ráda a piju ho i přes den studený. Pravda je, že já jsem čaj nikdy nesladila. Zkus si rozdělit jídlo do 5-6 porcí denně po cca 2,5 až 3 hodinách. Jogurty jen bílé neochucené, jen s čerstvým ovocem. Jestli chceš, písnu ti do IP rozpis sacharidů na den a kolik gramů jsou ty základní přílohy, ať to nemusíš v posledním měsíci přepočítávat. Já už to mám od toho 21.týdně zajetý.
6. zář 2011 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
6. zář 2011 v 08:43  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne Díky, to nemusíš, dostala jsem tu tabulku z tehotenskacukrovka.cz a tam jsou všechny základní potraviny rozepsaný, kolik co má. Čaj s citronem piju, ale bohužel slazený, je to prakticky jediná podoba čaje, která mi udělá dobře a chutná mi. Problém je ten že mě nejde o zvyšování hladiny cukru v krvi ale o to, z čeho mimino přibírá. No nechám si to pořádně projít hlavou s čím jak zatočím a prostuduju ty kecy na papíře :grinning:
6. zář 2011 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina88 za mě světluška, máme ji a malá ji měla hodně ráda. Z toho všeho se mi líbí nejvíc.
6. zář 2011 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana O.K.. Stejně to máš za pár, tak bych si tím asi moc hlavu nelámala a pokud nebudeš jít další sladké, tak ten čaj ti nemůže ublížit. Já myslím, že taky záleží na tělesné konstituci tvojí a manžela. Kamarádka teď rodila kluka 4,5 kg, žádnou cukrovku neměla, ale prostě jsou oba velcí, tak má být po kom.
6. zář 2011 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne Hele těžko soudit no, já mám 160 a manžel 183, první dítě mělo 54 cm a 4080g a taky byla 10 dní přenášená. Oba s manželem jsme měli porodní váhu kolem těch 3,5 kg a v rodině jak u nich tak u nás žádní obři nejsou. Podle mě kdyby malá byla normálně v termínu, tak měla taky těch 3700 nebo tak nějak a to mi přijde naprosto ok. Rozhodně si nemyslím že by mělo mít vliv to, že jsme s manželem v dospělosti oplácaní a proto mít rovnou malýho vorvaně. Omezím většinu, určitě se nebudu cpát čokoládama, bonbonama, omezím hodně pečivo a ty přílohy a budu doufat že to bude stačit.
6. zář 2011 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana Ne, já myslela výšku a stavbu kostry. My jsem taky s manželem pořádní kousci, co se týká váhy a neustále na nějakých dietách a jak píšeš malého vorvaně - to mě mimochodem opravdu rozesmálo, nečekáme, alespoň před 14 dny jsme při posledním měření nečekali. Jinak já mám 164,5 cm a manžel 185 cm, takže taky žádní obři. Kámoška má skoro 180 a její manžel přes 190.
6. zář 2011 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina88 tak za mě taky světlušku :slight_smile:
jinak já jsem pořídila pejska,je úžasnej a krásně funí :grinning: a včera mi kamarádka objednala ještě opičku...tak kdyby jsi měla málo na výběr :grinning:
6. zář 2011 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana
@ilonne tak já mám 184 a M asi 192 :grinning: tak jsem opravdu zvědavá jakého budeme mít dlouhána...
6. zář 2011 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne mohla bys mě poslat do IP rozpis těch sacharidů v přílohách? Já mám sice papíry, ale teda člověk se v tom vyznat, zatím to držím dobře, tak doufám, že se to nezhorší :slight_smile: děkuju
6. zář 2011 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@vercach Opičku máme taky, teda jen tu menší, tu hlavu, ta se mi moooc líbila a malou bohužel vůbec nebrala :frowning2: Lamaze má krásný hračky vůbec no, až na tu cenu
6. zář 2011 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@clloi Máš to tam.
6. zář 2011 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Hojte:slight_smile:

@pavlina88 Volila bych světlušku :wink:
Jinak souhlas, Lamaze má pěkný hračky, máme tygříka a potom hrající chobotnici, teď se mi líbí ty nový Deglingos. Tak možná pro malou vyberu něco tam.

Dneska jsem byla na kontrole, vše OK, CS 0 (no, prostě se vůbec nic nechystá, což jsem zklamaná), dítě má cca 2,0 - 2,1 kg a odpovídá 32 - 33. tt. Přibrala jsem za poslední tři týdny půl kila a mimino taky tak, takže spokojenost. No, a kdyby začalo teď výrazně rychleji růst (kvůli tomu cukru), tak ho prý vyženeme dřív, ale zatím není jediný důvod. Takže znova za 14 dní a už bude monitor. A potvůrka malá nám opětovně ani obličej neukázala, pořád se schovává, chystá nám prostě překvápko:slight_smile:
6. zář 2011 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
tak za chvíli razím na obhlídku do obchůdku V bavlnce, tak jsem na to zvědavá, alespoň omrknu ty látkové pleny :wink:
6. zář 2011 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem teda do teď chtěla pupečníkovou krev darovat, ale netušila jsem že je to tak komplikované, myslela jsem že se prostě po přestřihnutí šňůry ta krev přelije do zkumavky a finito.... jinak s vařením, taky doufám že se konečně naučím vařit pořádně... :slight_smile: teď jsem dopekla bábovku která se mi vždycky povedla, ale dneska je nějaká divná, málo naskočila, dala jsem tam místo části mouky kokos s doměním že to bude lepší, ale asi to byla chyba...
6. zář 2011 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak se mi dneska nějak motá hlava, že by blbej tlak??
6. zář 2011 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak v poradně mě moc nepotěšili - za posledních 14 dní 2 kg nahoře. Tož prý žádné sladké vč.ovoce... Ach jo... Jinak doma jsem prolustrovala průkazku a zjistila jsem, že mám CS 1, tak aspoň něco pozitivního :slight_smile:
6. zář 2011 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa Tak to je mi líto, že ti zakázali i ovoce :frowning2:

Já se akorát ráno rozčilovala ohledně mateřské, protože v práci se nenamáhali ji poslat a ženská co to má řešit má nemocné dítě a nikdo ji nezastupuje, grrrr....

Do toho mi blbě myje myčka a nevím proč, tak tady studuju jako poslední záchytný bod návod a jestli neodhalíme příčinu, budu shánět servis :frowning2:
6. zář 2011 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana materskou uz by mela posilat socialka hned od zacatku, ne? Aspon mi to rikala ucetni
6. zář 2011 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem se vratila z obchudku V bavlnce, kde jsem si osahala všechny typy látkových plen, dokonce jsem si vyzkoušela Manducu (i přes pupek), mají tam toho opravdu hodně, paní moc ochotná, no ale já jsem stále na vážkách - jít do těch látkovek nebo ne :frowning2: manžel mi to rozmlouvá, že je s tím hodně práce, nakonec to prý levněji ani tak nevyjde (jednorázovkami nás bude zásobovat tchán), tak já nevím...
6. zář 2011 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@meiki No to sice ano, ale aby ti to sociálka mohla poslat, musí ti v práci potvrdit papír od doktora a vyplnit tam denní platový výměr, na základě toho ti na sociálce spočítají a posléze pošlou mateřskou. Pokud to zaměstnavatel na OSSZ nepošle, tak máš smůlu.
6. zář 2011 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi Hmmm to je hloupý, že váháš. Já bych se do toho bála jít, když o tom nejsem 100% přesvědčená, protože se znám, jsem v tomhle pohodlná. Takže pro to udělám maximálně to, že si to půjčím od kamarádky a vyzkouším a uvidím. Když mě to chytne, koupím, když ne, tak ne.
6. zář 2011 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana máš pravdu, pokud nejsem 100% přesvědčená, tak si pár kousků půjčím a pak uvidím, protože žádné děti ještě nemám, nedovedu odhadnout, jaký to pak bude mazec, až se prcek narodí...
6. zář 2011 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi No hele, jestli máš možnost si to od někoho půjčit a vyzkoušet, tak bych to tak jednoznačně udělala. U prvního jsem věděla od začátku, že látkovat nebudu a nějak jsem standardně nic nestíhala. Teď když budu mít druhé a frmol kolem té starší je daleko větší, tak si klepu na čelo, co jsem s miminem celé dny doma dělala. :grinning: Ale asi je to standardní stav, kamarádky to mají také tak.
6. zář 2011 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@spaghi - ono hlavně já myslím, že je úplně jedno, jestli máš první dítě a tudíž neodhadneš, jaký to bude mazec, nebo to bude druhý, kdy už sis to mimino sice jednou "osahala", ale teď k tomu zas budeš mít ještě kolotoč kolem toho staršího, takže zas nemůžeš mít vůbec představu, jak moc velký mazec to bude, protože zatím všechny moje vícedětný kamarádky tvrdí, že "jedno dítě = žádný dítě":grinning:. Navíc každý dítě může být diametrálně odlišný (i z "jednoho vrhu"), takže si můžeš stokrát říkat, jaká to byla pohoda/nářez s tím miminem...a stejně nevíš, do čeho as vlítneš:grinning:. Já teda nad látkovkama uvažovala docela dost, ale právě jsem nebyla a nejsem 100% přesvědčená...zatím jsem ve fázi, že u novorozence určitě pojedeme v jednorázovkách a dál se uvidí...ale spíš to vidím na setrvání u jednorázovek - v okolí nikdo nelátkuje, takže půjčit si pleny na vyzkoušení nemám kde a zas do toho investovat a pak zjistit, že tudy cesta nevede, se mi upřímně moc nechce....Navíc mě teda děsně odpuzuje to skladování pokaděných plen někde doma,...takže nevím, neříkám definitivně NE, ale spíš to asi neklapne...
6. zář 2011 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana no já mám právě dva úhle pohledu - švagrová má dvě holky a používala jen jednorázovky a když jsem jí řekla, že chci látkovat, tak si klepala na čelo a říkala, že budu ráda, když budu stíhat všechno okolo... a pak kamarádka, co má taky dvě holky a látkuje od začátku u obou, říkala, že se to v klidu dá, že je to "na pohodu" - no pak si má člověk vybrat :grinning: vzhledem k všem našim aktivitám si myslím, že asi stíhat taky nebudu
6. zář 2011 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete no mě právě taky zvyklalo to skladování - jeden kýbl na počůraný, jeden na pokaděný, na sucho, na mokro, jak eliminovat smrádek, no prostě mi to "nevonělo" :slight_smile:
6. zář 2011 v 18:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak a máme výbavičku cca do 5 měsíců téměř vyřešenou. Kamarádka mi půjčila hromadu věcí po dvou holčičkách. A kompletně vyprané a vyžehlené, zítra je jen přeberu, poznačím, abych je pak poznala a je to.
6. zář 2011 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek