• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@edithn Ahojky, zrovna jsem volala místní dětské doktorce a řekla mi, že jim mám dát vědět až porodím a vrátím se s malým domů a že oni se pak dojdou k nám podívat. Funguje to tak i u vás?
Ostatní holky - nevíte jestli ta návštěva bude jednorázová nebo bude chodit častěji? No nevím,mám z toho všelijaké pocity. Na jednu stranu jsem ráda,že mi třeba s něčím pomůže a poradí,ale připadá mi to jako kontrolování a to já nemám moc ráda.
7. zář 2011 ve 12:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek takže jen ležet na zádech a jakoby se protahovat? nějak tomu nerozumím :slight_smile: ale zkusila bych to
7. zář 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi jj. tak nějak a ještě jakoby zakloňovat, když si lehneš na kraj postele aby jsi záda měla níž než tělo.....ale teda jen v rámci možností aby jsi nějak nespadla :slight_smile:. A takhle vydržet a protahovat se.
7. zář 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek uf, no tak to jsem zvědavá, jestli zvládnu :slight_smile: mě by logicky napadlo se spíš předklánět, aby se udělal prostor pro otočení, takhle mi přijde, že spíš břicho budu zplošťovat, no uvidíme :slight_smile:
7. zář 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova jj. u nás to taky takhle funguje....dřív k nám dr. jezdila až do 3 měsíců, což byla výhoda v tom, že ses nemusela nikam drkotat, ale na druhou stranu to byla nevýhoda, že člověk musel pak být doma a čekat na dr., což právě bylo přes léto a docela mi to i vadilo. Jenže to bylo před 10 lety a dneska jede jen takhle 1x, když přijede mamina s miminkem z porodnice, bude ti říkat všechna moudra co máš a nemáš dělat, rady s kojením, co dělat, když dostaneš zánět do prsu apod........a pak už budeš jezdit za dr. s mimi sama.
7. zář 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi no přesně jak píšeš, já bych to logicky brala taky spíš předklánět kvůli tomu místu, tak jsem se kamarádky ptala snad 3x, jestli to fakt myslí a dělala jak říká a ona že jo, přitom mi to přijde taky takový nelogický, že je tam pak míň místa. Možná, že jak se to tělo natáhle, že se může líp odpíchnout...:slight_smile:, no fakt nevím co je v tomhle za alchimii. :slight_smile:
7. zář 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek Díky moc za informaci. Já mám jen strach z pomluv. Žijeme na vesnici, takže tady všichni vyzvídají a pak všechno stokrát obrátí proti tobě a právě na takové návštěvy nejsem moc zvyklá. Ale snad bude paní doktorka hodná a příjemná.
7. zář 2011 ve 12:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, holky, u nás leje jako z konve. V 9 hod. to začalo a pořád pokračuje. :unamused: A to se teď po obídku než půjdu pak na půl třetí-třetí pro malou do školky asi natáhnu, v noci jsem vůbec nespala, protože mě do žaludku chytly takový křeče, že jsem si myslela, že mi snad praskne žaludek. Buď jsem něco splácala nebo nevím, přitom jsem nezvracela, neprůjmovala nic, ale ta bolest byla hrozná. Chodila jsem tady po tmě po obýváku, stát se nedalo, sedět taky ne, tohle jsem teda ještě nezažila. Asi v půl druhý ráno mě to polevilo a mohla jsem jít spát. Ráno jsem si říkala, že jsem snad měla předpremiéru porodu abych si připomněla bolesti. :slight_smile:
7. zář 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova tak to chápu, ale neboj, je to prohlídka jako každá jiná a prostě ta dr. musí příjít, aby i ona si tvé miminko prohlédla jak je na tom zdravotně apod., vím že zkoušela reflexy ručiček nožiček a ještě myslím něco, prostě jen se přijde ubezpečit o zdravý miminka, tak neboj. :wink: A vlastně si tvé miminko od tý chvíle přebírá do své lékařské zodpovědnosti, tak proto ta návštěva.
7. zář 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova u nás taky byla doktorka, ale jen na té první návštěvě. Ona vlastně omrkne, jestli jste doma na dítě připravení a prohlídne ho.Mě poradila včem prát a čemu se vyvarovat, jak se chovat při kojení a sjela mě, že mám nosit ponožky :grinning: Další poradna už byla normálně v ordinaci.
7. zář 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 Ha ha no aby mi kecala do toho jestli nosím ponožky, to by mohla zkusit :grinning:

S malou jsem šla teda rovnou do ordinace, dr. už byla postarší, ale máme to za barákem, tak mi to nevadilo. Teď ani nevím jak to je, ale taky bych radši rovnou tam.
7. zář 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 Díky za tip :slight_smile: Určitě před návštěvou paní doktorky na ponožky nezapomenu. :grinning: No já jsem zvědavá za co sjede mě.
Jinak zrovna jsem se asi už konečně rozhodla že koupíme tady ten závěsný košík. Máte s ním některá zkušenosti? http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=878906
Mimčo bude první měsíce spávat s náma a košík bych si zavěsila vedle postele a třeba až za půl roku koupila teprve postýlku. No ještě nevím. Kdyžtak prosím poraďte. Díky
7. zář 2011 ve 13:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova Ten košík neznám. To se věší na strop? Je to prima úspora místa. Ale přijde mi malinký, jaký je roměr, nikde ho nevidím? Aby se tam to dítě nevešlo třeba jen 2 měsíce
7. zář 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Jo jo,věší se na strop. Ty rozměry mi právě taky vrtají hlavou. Kdyžtak tam zkusím zavolat. Jinak by to pro nás byla výhoda,protože moc místa nemáme a dětský pokojíček zařizujeme velice pomalinku,protože zatím stejně bude spávat malý s námi. Až zjistím rozměry,tak dám kdyžtak vědět.
7. zář 2011 ve 13:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no ono to snad mělo mít nějaký vliv na kojení, jakože chladno od noh, ale jsem jí nemohla říct, že jsme akorát vstali, když u nás byla v 10 :grinning:
7. zář 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova jj to dej. I když ta cena je teda mazec
7. zář 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova rozměry vnitřího dna: 79 x 45 cm
vnější rozměry: L 89cm, B 51cm, H 33 cm to je malinký :confounded:
7. zář 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Tak mi to nedalo a zavolala jsem tam hned. Přesné rozměry mi paní neřekla,ale košík vydrží klidně až do devíti měsíců. Musí se brat ale v úvahu to,že jakmile začne malé mimčo samo sedět že už to pro něj nebude bezpečné. Takže tak do půl roku bych řekla,že to vydrží na to spaní v pohodě a pak už jen na den kdy bude malý chtít pohoupat :slight_smile: Je to sice drahé,ale příteli se to hrozně líbí a už vidím i jeho nadšené babičky,takže když se chcou plácnout přes kapsu,tak proč ne :slight_smile:
7. zář 2011 ve 13:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova to jsou rozměry co uvádí přímo na těch stránkách. Do devíti měsíců tedy určitě ne. V devíti mesících některé děti už zkouší chodit, a 99% minimálně stojí. V půl roce už mi malá lezla po bytě a to nebyl ojedinělý jev. :frowning2: Krásný to je, mít zbytečný penízky proč ne. Ale nepočítala bych, že tam mimčo budu mít dýl jak 3 měsíce.
7. zář 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Tak to nevím co mi teda baba nakecala. Ještě že si mi poradila,asi bych byla pak zklamaná když by mi ten košík došel. No uvidíme. Ještě si budu muset s přítelem promluvit. Díky
7. zář 2011 ve 13:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova Hele podle mě to je prima místo klasického košíku na kolečkách, pro dítě přes den, ten mám půjčený od kamarádky, rozměrově je to podle mě podobný, možná že ten můj košík je naopak větší. Na spaní v noci bych to moc neviděla. Hlavně je hloupý, že za ty strany se pak může začít brzy přitahovat a posazovat i když si samo ještě nesedne a mohlo by vypadnout. Proto bych to zvážila. Takže i když by se tam na délku třeba vešlo dýl, z hlediska bezpečnosti o tom pochybuju no. Malá se přvracela ze zádíček na bříško ve 4. měsíci...
7. zář 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana A kdes objevila ty rozměry? Já je nemůžu pořád najít.
7. zář 2011 ve 13:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. zář 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Ahaaa,díky moc. Zase jsem se ujistila v tom,že jsem fakt slepá :grinning:
7. zář 2011 ve 13:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova Mně to dalo taky práci :grinning:
7. zář 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana :grinning: :grinning: No uvidím co nakonec vyberu. Divím se, že nemám kvůli vybírání postýlky noční můry. Na těch stránkách www.batoleshop.cz je těch postýlek mraky a já si prostě nemůžu vybrat. A to na to hledím už od třetího měsíce tt. Co bys mi třeba ty jako už zkušenější mamča než jsem já doporučila?
7. zář 2011 ve 14:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak dnešní ráno a dopoledne lítání po úřadech a byla jsem konečně u toho zubaře.Po 5 letech...
Pan doktor mi jen spravil uštíplej kousek zubu a tím mi vyměnil i moji jedinou plombu :slight_smile: a byla jsem mile překvapená že říkal že mám krásný zuby :grinning:
Bohužel jsme se asi o 10 min.minuli s dětskou doktorkou :frowning2: tak příště...
Jinak já už mám vše vyprané a vyžehlené,jen postýlku chci složit až po příští kontrole 20.9.
7. zář 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova Hele my máme úplně obyčejnou postýlku se stahovací postranicí (jde asi o 20 cm dát níž) - tenkrát jsme to chtěla a je to úplně k prdu, vůbec jsme to nevyužívali.Na chalupě máme 20 let starou postýlku a plní funkci úplně stejně. Takže bych si vybrala tu co se ti vzhledově líbí. Případně třeba s úložným prostorem dole nebo jestli ji budete po bytě šoupat tak s kolečkama. Ale jinak je to podle mě fakt jedno.

Já akorát vybírám sadu do porodnice :slight_smile:
7. zář 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana A kde ji vybíráš? Taky bych se mrkla. Jinak díky za radu. Já právě zuřím,protože je tolik pěkných postýlek a já si neumím vybrat. Kdybych měla na výběr jen ze dvou, tak by to bylo super,ale z tolika možností je mi až zle.
7. zář 2011 ve 14:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek tak já Ti pak dám vědět, jak to dopadlo :slight_smile: třeba tím natažením mu udělám lepší plavecký bazén a s odrazem udělá otočku :grinning:
7. zář 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek