• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
tak jsem se vrátila z anglického sekáče s pidi věcičkami a mám tři krásné úlovky v té nejmenší velikosti - pořád jsem neměla žádný kabátek, např. na cestu z porodnice, tak mám jeden nádherný od Nextu, pak jsem neodolala mikince s hvězdičkami a prďáckým modrým manšestrákům, tím pádem máme co na cestu z porodnice a na případné první návštěvy a všechny tři věcičky jako nové za krásných 209 Kč :wink:
7. zář 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek Ahojky, tak jsem byla dneska na kontrole a mají tam přímo vytisknutý dopis od primáře s tím, že do konce září je zavřená porodní část a pak i gynekologická část a že si máme najít jinou porodnici. Mně dneska doktorka řekla, že do termínu určitě nevydržím, začínám mít problémy s tlakem, tak to třeba stihnu ještě před zavřením, ségra rodila obě děti cca o 3týdny dřív, ale tak brzo bych nerada. Dneska si ještě jdu pro holtra na tlak a mám sbírat moč 12hodin, tak snad to bude všechno v pohodě. Ptala jsem jakou porodnici zvolit a nevěděly - Lípu určitě ne, v Lb bude narváno a ostatní moc neznají. Doktorka říkala, že je naštvaná, že maluju v tomhle termínu, hodně těhotných má na tuto dobu termín a přitom teď je tam prý klid, o víkendu neměli žádný porod...
7. zář 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, tak jsem se vrátila z Prahy a první poradna u Apolináře fakt luxus. Jsem v čekárně strávila 4 hodiny :angry: :angry: :angry: .
7. zář 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova kdyz tak zajed do obchodu a omrkni to. Na zivo se mnohem lip rozhoduje. V Kromerizi u nadrazi je docela velkej obchudek. A jinak by me zajimalo, jestli uz chodis na monitory do nemocnice? Nevis od kdy se jezdi do Kyjova?
@ilonne zajimave, ze tehotny se berou prednostne vsude krome porodnic :slight_smile:
7. zář 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Kroměříž je celkem dost daleko,ale zkusím se mrknout aspoň v Kyjově. Je tam nějaký nový obchod a třeba mi tam něco padne konečně do oka. Ale i tak díky. Na monitor jdu v úterý,ale ne do nemocnice,ale ke své doktorce normálně do ordinace. Ona si všechny vyšetření dělá sama a pak mě pošle do porodnice až v případě porodu,takže s tím ti bohužel neporadím.
7. zář 2011 v 17:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne no na to mě taky všichni upozorňovali, že tam mají zajímavý systém objednávání, jsem objednaná na 9:15, ale nejsem naivní, abych věřila, že přesně v tolik půjdu na řadu, no nic, obrním se a do kabelky nabalím čtení a svačinu :slight_smile:
7. zář 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanciii Ahojky, díky za info, je to pěknej zmatek, taky to nechápu, že malujou zrovna tenhle termín, protože jak říkaš, je teď na tyhle termíny hodně těhotných. Já jsem v pondělí neváhala a zajeli jsme s manželem do Liberce, kdyby prostě náááhodou, tak abych neplašila, že v Jablonci mají rozdělaný malířský štětky a kyblíky, tak abych fakt měla něco do zásoby. Zvolila jsem nakonec právě ten Liberec, od nás z Turnova je to tak asi nastejno jako do Jablonce, přemýšlela jsem i o Boleslavy, ale někdo na ni nadává, jiný chválí a ono to je stejný i s Libercem, znáš to, co člověk, to jiný názor. V Liberci mě docela mile překvapila ta sestra co zapisovala porodopisy, tak mě to celkem uklidnilo, horší byla ta čekárna, kdy tam seděli, s prominutím, pěkný a zvláštní individua, tak jsem si jen říkala, že s něčím takovým být na pokoji.....no ale pak jsem si řekla, že bych to přežila, důležitější je ten porod. A včera jsem byla u jabloneck.primáře na kontrole, tak mu to říkám co mi u porodopisu jejich sestra řekla, že ať s tím nepočítám, jestli budu rodit na termín- t.j.3.10., že mě tam určitě nepustí. A on mi řekl, že sestra ví prd, že to nikdo neví jak to bude na začátku října s vymalováním, tak že mi nemá nic takovýho říkat, že si mám nejdřív zavolat a uvidí se. Jenže co, viď? Když mi řeknou nejezděte, nemáme to hotový, tak snad asi fakt lepší mít v záloze ještě něco jinýho a radši to udělej taky, ikdyž jak jsem koukala, máš termín 10.10., což by ti vycházelo úplně ukázkově, tak se hlavně nenervuj a jestli tlakuješ, tak to já v prvním těhu taky tlakovala a donosila jsem na termín. Hlavně jestli se třeba nějak neotvíráš a jak se ti zkracuje-nezkracuje čípek. Mě se zatím nezkrátil vůbec, tak bych mohla i přenášet, ....no nevím, já si snad asi počkám až v klidu vymalujou. :grinning: Jen kdyby člověk věděl co fakt bude, vid? :slight_smile:
7. zář 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanciii v Jablonci mi ta jejich sestra ještě řekla, že malovat měli už na jaře, ale že jim to ta malířská firma 2x odřekla. Tak co je to za firmu, když 2x odřekne takovej kšeft jako je nemocnice, že? A taky jsem si říkala, že si mohla nemocnice zažádat jinou firmu, vždyť snad není jediná v Jablonci a v širokým okolí. :unamused: Liberec bude zřejmě narvanej, ale už to radši řešit nechci, protože mě to začíná už pěkně vytáčet, to aby člověk nakonec prosil, jestli může někde vůbec porodit. :unamused:
7. zář 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Tak já byla objednaná prostě na dopoledne, mamina, co odcházela 5 min přede mnou a v podstatě jsme tam byly celou dobu spolu, byla objednaná na 8.45, takže si vezmi hodně jídla, hodně pití a hodně zábavy. Příště jsem objednaná na 10.30, vzhledem k tomu, že musím ráno na krev a pak monitor a diabetologie, tak tam půjdu prostě zase dopoledne.
7. zář 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova My jsme na vesnici a doktorku máme až v Brně, dojíždíme ca 35km, takže ona k nám po porodu nedorazí, jdeme hned na první prohlídku k ní...pokud je pediatr v místě bydliště, tak na tu první návštěvu většinou chodí do domácnosti...

@vrana - tak já teda jsem se školkou spokojená - to dopoledne uteče rychle, zatím jsem je strávila úklidem - už mám vycíděný pokojík, protříděný hračky, důkladně umytou a uklizenou koupelnu a kuchyni a obývák...asi hnízdím:grinning:, ale zas jsem si říkala, že už to bude fajn i jako na vánoce - už pak v zimě uklidím jen tak klasicky:slight_smile:
7. zář 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek no já už mám právě čípek malinko zkrácenej, ale to už bylo i před 14dny a asi to nemusí nic znamenat, placenta je prý stupeň zralosti jedna, což je asi nejvyšší, ale průtoky zatím ukázkový. Už mám toho holtra a na něm vypadá tlak dobře, tak to třeba taky vydržím. Já pojedu do porodnice z Český Lípy (tam je to prý hrozný, už pohled na nemocnici mě odradil), tak proto ani nechci do Liberce - když už někam musím jet, tak raději né do tý nejnarvanější porodnice, ale slyšela jsem na něj chválu i stížnosti - hladkej porod bude asi hladkej všude a na těžkej budou nadávat taky všude... Pojedeme se podívat do toho Vrchlabí a uvidíme, ale tajně doufám v Jbc, mám tu rodiče, moje gynekoložka tam bývá dost často i u porodů a je to blíž. A když to bude akutní, tak mě příjmou snad všude. Tak jsem zvědavá jak obě dopadneme, třeba budeme nakonec přenášet resp. já donosím do termínu a ty do konce malování ;)
7. zář 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne tak to je normální, mě teda nepřipadá, že by někdo bral ohled na to že sem těhotná, na diabetologii strávím normálně 1,5 hodiny a zítra mám jít k zubařce, tak to vidím tak na 2 hoďky :angry: tak se vybavím časopisama a počkám si :grinning:
7. zář 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis A když mě po třech a půl hodinách změřila sestřička tlak, tak se všichni hrozně divili, že mám 125/90 a doktor mi říká "Co ten tlak?". Tak jsem mu řekla, že po třech hodinách v čekárně se není čemu divit, na to mi opáčil něco v tom duchu, že tři hodiny žádný čas, v pondělí čekaly maminky na monitor přes pět hodin, to prý bylo teprve maso. No nicméně mi pak sestřička změřila tlak klasickým tlakoměrem, poctivým starým rtuťákem a měla jsem 125/65. Pak, že ty digitální šmejdy měří dobře. Ale doktor byl jinak v pohodě a super. Takže se máš na co těšit @spaghi. Jinak dostaneš hromadu papírů na vyplnění domů a tak musíš vyplnit, že bereš na vědomí, že budou možná rekonstruovat CAR, ale nevědí kdy, ale možná to bude v termínu tvého porodu, takže nepojede P2, bude rozšířená P1 o nějakou část šestinedělí a část lůžek bude přesunutá na gynekologii.
7. zář 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova my máme postýlku po manželovi, klasika s prušličkama :grinning: nazdobím a hotovo.když kolikrát vidím ty ceny, tak přemýšlí, kde na to chodí, ale co je pro miminka, nebo na svatbu tak je drahé. :angry: V obyváku bude kolébka, která se dá zaaretovat, tak aby nehoupala.
7. zář 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne a kdy jdeš příště? já jdu 19.9.
7. zář 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Jdu 14.9. Budu teď chodit každou středu až do porodu. No jestli tam budu pokaždé čekat čtyři hodiny, tak tam moc často nepůjdu, páč příště už rovnou porodím.
7. zář 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak k nám se žene pěkná bouřka, radši sem to prádlo schovala z balkona, málem mě uletěl sušák :grinning: :grinning: :grinning:
7. zář 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi No dneska mě to fakt dostalo, hlavně to, že maminy, které přicházely po mě, odcházely přede mnou. To mě fakt vytočilo :angry: :angry: :angry: .
7. zář 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova Mě taky pediatrička nabídla první návštěvu doma. Já to tedy přivítala, myslím, že se mi nebude chtít nikam jezdit hned po porodu.
7. zář 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanciii To víš, taky tajně doufám, že to bude Jablonec, moc bych si to přála a ten Liberec bych nejradši úplně vynechala, 2x jsem rodila v Jablonci, tak mě to docela rozhodilo, ale beru to prostě takovou pojistku, kam kdyžtak jet a kde mě mají zaregistrovanou. Kéž by jsi měla pravdu a obě to nakonec v Jablonci zmákly, vid? :slight_smile: Ke který dr. vlastně chodíš? Já, že u porodu v Jbc jsm měla vždy doktorku. Ten čípek jsem u druhýho těhu měla taky už ve 36tt zkrácený a dokonce malinko otevřený a porod opět na termín a dr. říkal, že je to i dobře, že je pootevřený, že pak je i rychlejší porod, což teď vůbec nemám, tak mám strach, aby to netrvalo věčnost jako u prvního, tak jen ještě doufám, že pomůžou homeopatika. No prostě čekám na to vymalování. :slight_smile: Jinam nechcíííííí. :slight_smile:Ty to pěkně donos do termínu a já si tam dám ještě na týden špunt a pak se třeba sejdem i na pokoji. :wink: No, byla by to sranda! :wink:
7. zář 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne :grinning: tak hodně trpělivosti, třeba se tam někdy potkáme
7. zář 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanciii Jaký máš normálně měřený tlaky v poradně? V prvním těhu jsem měla standardně vysokej tlak, navyšovali mi prášky a porod nakonec vyvolávali den před termínem, nechtěli mě nechat přenášet. Pár dní jsem si v pátým měsíci i pobyla na pozorování a tam tlak v pohodě. Holtra mi nedali, radši mě měli pod kontrolou v porodnici a na monitory jsem nakonec jezdila už od 32.tt. Teď je všechno ok a do porodnice pojedu nejspíš až rodit, monitory mi normálně bude dělat moje doktorka tady. Držím palce, ať je všechno ok a počkáš si na znovuotevření porodnice, měla bys to tam i hezky vymalovaný a uklizený :wink:
7. zář 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne To čekání je šílený. Po tomhle bych měla tlak jak víno :grinning:
7. zář 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já chodím k Jorgový (to je u hráze) - je tam matka a dcera (vlastně nikdy nevíš ke komu jdeš) a u porodů bývá dcera, ta mi příjde i lepší. Mají právě monitory a dělají všechna vyšetření, tak nepředávají do poradny v porodnici.
Ségra měla oba porody právě dost dlouhý, ale to bude tím, že rodila o tolik dřív, tak já to snad vydržím. Stejnej pokoj bych brala, aspoň bych měla rady od zkušené maminy ;)
7. zář 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek příspěvek je výš, nějak si mi vypadla ;)
7. zář 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čučím na zprávy, a je mně smutno, škoda těch mladých hokejistů, jeden měl teprve dvouměsíční miminko. :frowning2:
7. zář 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek dneska asi 148/118, pak ho měřili ještě 3x a vzdali to, vysoký i po ležení na monitoru - ten byl v pořádku, ale prcek se moc nehejbal. Ale já mám trochu syndrom bílého pláště, tak to s tím tlakem nebude snad tak hrozný, teď na tom holtru byl chvilku i úplně normální. Ještě udělají vyšetření moči, prý pak tu zátěž nějak kompenzují ledviny a když to přestanou stíhat, tak je pak ta bílkovina v moči, ale tu nemám. Tak snad to bude všechno v pohodě. Ještě mám otoky, ale to v tomhle stadiu už má asi skoro každá.
7. zář 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek Jinak u mě se ten tlak začal postupně zvašovat až teď ve třetím trimestru a pomaličku se to furt zhoršuje, ale prášky na něj neberu a snad ani nebudu. Stačí že už mám léky na žíly a štítnou žlázu...
7. zář 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky já vás uplně lituju. Čekat tak dlouho v čekárnách to musí být šílené :frowning2: Já jsem nikdy nečekala dýl jak 10 minut a naposledy mi sestřička říkala, že od příště mám hned zaklepat, říct, že jdu na monitor a ona mě hned vezme. Tak aspoň přeji ať to jde příště líp a vy máte pevné nervy.
7. zář 2011 v 19:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanciii noo, tak ta mladá Jorgová mě rodila teď napodruhý a musím fakt říct, že byla příjemná a předtím Čížková, ta taky byla moc bezva, dokázala hodně povzbuzovat. :slight_smile: S tím pokojem by to bylo bezva, ještě bychom ho měly čerstvě vymalovanej :slight_smile:, ale to si to asi moc hezky maluju dopředu a kdo ví jak to dopadne. Ale neboj, zas tak bych ti do všeho nekecala :slight_smile:, sama to nemám ráda a stejně jednou poznáš, že ač dobrá rada byť k užitku, tak postupem času si stejně na to přijdeš sama a budeš dělat podle svýho. Ikdyž je fakt, že když jsem rodila poprvý, tak jsem byla na pokoji taky s maminou, která měla třetí a já byla vykulená prvorodička, tak mi i docela bodlo, že mi řekla tohle a poradila, takže jsem se nemusela pořád ptát sester jak jouda. :slight_smile:
7. zář 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek