• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@blanciii držím palečky, aby se vše brzy srovnalo..určitě tě ještě domů pustí...kdyžtak to doma manžel nějak zvládne... :slight_smile:
8. zář 2011 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@clloi no každopádně jste mě s tím balením věcí do porodnice pěkně inspirovaly a už to taky tady dávám pomalu, ale jistě do kupy.:slight_smile: S tím zubařem zase teď můžeš být klidná, protože přeci jenom zuby máme jenom jedny a asi nikdo z nás nemá rád vrtání a hlavně bolesti zubů vůbec.
8. zář 2011 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
petapete a budeš rodit s čočkama nebo brýlema? já bych chěla s čočkama,ale očařka mi asi před půl rokem zvedla dioptrie a od té doby jsem si čočky nekupovala tak musím někam zajít,aby mi prodali nějaký na otestování, v brýlích rodit nechci...,
8. zář 2011 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,takovej blbej dotaz....jak je to po návratu z porodnice?Už budeme schopný nakrmit prcky z vlastních zdrojů nebo budeme muset pro první dny pořídit umělku?Vůbec netuším jestli už mu to bude stačit...
8. zář 2011 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@monulkab - určitě s brýlema...i kdyby bylo potřeba akutně na sál, tak ať nemusím řešit vyndávání čoček atd...

@vercach - to ti nikdo předem neřekne...pokud s kojením nejsou problémy, tak stačí MM, tudíž z vlastních zdrojů, pokud budou problémy, pomaleji se spouštět laktace,...tak může být potřeba dokrm...ale zas z porodnice tě propustí během dne, většinou je poblíž lékárna, takže uvidíš, jak vám to půjde a můžeš příp. krabici dokoupit podle potřeby - i s tím, že záleží, jaký UM by příp. v porodnici mimi dostávalo, tak abys koupila to stejný:wink:. My měli u Lukáše teda doma krabici Nutrilonu - pro strýčka příhodu a užila se - sice ne na přípravu UM, protože s kojením nakonec nebyl zásadní problém, ale jednak když jsem měla horečky, neměla odstříkáno, tak jsem mohla být v klidu, že budu mít příp. co dát (nakonec ani tehdy nebylo potřeba:grinning:) a nevyhodilo se to - sdělalo se to pak do kaší při zavádění příkrmů:wink:
8. zář 2011 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vercach oni tě z porodnice pustí až když dítě bude prospívat, takže buď budeš plně kojit a nebo budeš umět přikrmovat a jak píše @petapete tak skočíš někam do lékárny.
8. zář 2011 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@vercach mě se mlíko spustilo později a v porodnici jsem dokrmovala nutrilonem, pustili nás jen díky tomu, že jsem zfalšovala váhu malého a napsala, že přibral, doma jsem první den ještě dávala nutrilon a byla z toho psychicky na dně, sestřička pediatra mi řekla ať zkusím jeden den jen kojit a to stačilo a mlíko se rozjelo, hlavně mi fakt pomohlo se uklidnit a to že jsem už byla doma, ale dopředu určitě nic nekupuj, stejně máš v nemocnici lékárnu, kam zavítá snad každá prvorodička na cestě domů
8. zář 2011 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@vercach Měli by tě pustit, až začneš kojit a mimi přibírat. Alespoň co se týče porodnic tady u nás. A co vím, nemělo by se přikrmovat ze začátku z flašky. Může mu to pěkně nabourat sání a když už příkrm v porodnici, tak jedině ze stříkačky nebo jinak alternativně. :wink:
8. zář 2011 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, mám taky jeden dotaz, mám pořídit něco na mléko, pokud budu mléko odstříkávat, vůbec nevím, v čem a jak se to skladuje :unamused:
8. zář 2011 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,moc děkuji :slight_smile:
8. zář 2011 ve 22:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ptám se proto, že mně známá co má obchod s dětským zbožím navrhovala nějaké sáčky na skladování mateřského mléka a já nevím, jestli je to třeba :confused:
8. zář 2011 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@clloi Já jsem mlíko skladovala v těch pohárcích Avent http://prsni-tampony.heureka.cz/avent-via-zasobniky-na-materske-mleko-10-ks/ ale jsou i sáčky od Medely http://www.lekarna.cz/medela-sacky-na-zamrazovani-materskeho-mleka-145ml-20ks/ ty mi přijdou taky dobré, zaberou míň místa, ale já jsem v těch pohárcích mrazila i jídlo - příkrmy. Nevím, ale pořizovat to teď před porodem mi přijde zbytečné. Koupila bych je, až budeš vědět, že je budeš potřebovat...
8. zář 2011 ve 22:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsem vás včera nestihla dočíst tak jsme jen prolítla, jste upovídaný . Maruška včera topila a šavlovala tak to bylo náročný, spala jsme s ní na gauči, kde provizorně spí než odkrabicujem její místo na postel. Bych se k ní v připadě šavle nestihla dostat , prtože teď než se vysoukám z postele tou jednou škvírou mezi krabicema, to je něco... tak jsem jak přeražená a namoženej spodek, jsem to jeji blinkání nasledovala, normálně mi to u ní neva,ale ted to nedám :D

@blanciii držím pěsti

@hankakralikova jasně že můžeš , na sál si můžeš vzít i fotografku. ty videa z porodu mě fakt dojímaj, škoda že mám všechny holky tak daleko a zádná to nestihne. Tady jsou dvě třeba http://blog.katerinasvobodova.cz/?tag=porodnice já doufám že ulovim aspoň něco, mě zakazali lízt ze stolu a Marušku mi odmítli vyfotit. takže mám fotky až za 5 hodin
teda já vůbec nevím kde mám po tech 4řech stehováních zupan a na ty 4dny se mi ho kupovat nechce.
zatím tašku nebalim , snažim se zprovoznit byt. mám toho plný brejle. prostě už chodim jak kačena.
8. zář 2011 ve 23:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@vercach podepisuju se pod
@radus78
@vajenka
8. zář 2011 ve 23:36  • Odpověz  • To se mi líbí
holky a kupujete pro jistotu i nějakou tu lahev na krmení i když předpokládáte že budete kojit? asi je to blbej dotaz, ale já fakt nevím :slight_smile: líbí se mi lahve mam, mají údajně antikolickou úpravu.
9. zář 2011 v 06:25  • Odpověz  • To se mi líbí
http://www.mall.cz/kojenecke-lahve/mam-lahev-anti-colik-160ml-dudlik-v1-holka
netušila jsem že to stojí pár korun, takže asi není co řešit, určo koupím
9. zář 2011 v 06:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ze začátku se mlíko dává opravdu stříkačkou přez malíček, takže flašku bych nekupovala
na skladování mlíka prodávají i v tescu sáčky, ty jsou dobré do mrazáku, do ledničky jsem používala kelímky od aventu
9. zář 2011 v 07:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já bych jednu lahvičku a pár zamrazovacích pohárků naopak klidně pořídila, zas takové pálky to nejsou. Odstříkané mléko se může hodit hned ze začátku, aspoň u nás to tak bylo, i když to samozřejmě není standardní případ. A podávání ze stříkačky....tak z té to malé dávali jenom v porodnici. Po příchodu domů (ve 14 dnech) jsme museli začít dokrmovat, nejdřív odstříkaným mlíčkem a po té UM a dětská dr. mi rovnou řekla, ať koupím AVENT lahev. A je pravda, že jsme v klidu jak kojili tak dokrmovali z lahve skoro 3 měsíce. Problém byl v tom, že naše madam byla líná jíst a to jak z lahve, tak z prsa. Krmili jsme pravidelně třičtvrtě hodiny, což je teda na palici
9. zář 2011 v 08:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@clloi já mlíko schovávala, ale nikdy nevyužila, ale vyčetla jsem si, že mi na to stačí skleničky od přesnidávky, které jsou vysterilizované. Ale zase zaberou dost místa v mražáku, takže klidně kup někde ty sáčky.
9. zář 2011 v 08:12  • Odpověz  • To se mi líbí
To maji v kazde lekarne..lahvicky MAM v DMku, ja bych to nekupovala.. V poharcich vydrzi mleko zmrazene pry dele nez v saccich. Ja odstrikavala jak blbec, vubec mi to neslo a co se mi povedlo, tak jsem stejne pak vyhodila.. UM dostava az od 14.mes myslim. A taky mi furt rikali, ze mam malo, ze ma hlad kdyz kojim tak casto a dlouho a kojili jsme vyhradne az do 9.mesicu. Pak jsme zacli s prikrmy. To jenom, ze vsechno neni vzdycky, jak se zda.
9. zář 2011 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@dana3262 Jak UM dostává až od 14 měsíců? Když je potřeba, je UM už od narození přece :wink:
9. zář 2011 v 08:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@barbarkaaa Ty videa s fotkama jsou nádherné! Až mi to uplně vehnalo slzy do očí. Kolik to tak může stát taková dokumentace ?
9. zář 2011 v 09:47  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete Ahojky, chtěla jsem se zeptat - Myslíš,že by mi mohl porod ublížit skrz zrak? Neradila ti doktorka někdy ohledně tohoto něco? Mám celkem dost silné dioptrie a právě nevím jestli mi to něco nezhorší kdybych hodně tlačila. Možná je to debilní dotaz. Já se radši ptám na všechno :slight_smile:
9. zář 2011 v 09:52  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@aknavis Díky za informace. Já zatím župan nemám a přemýšlím jestli si ho budu vůbec pořizovat když mi ho v nemocnici půjčí. Ale říkám si že stejně budu v noci vstávat k malému, tak bych ho i využila doma. Uvidíme co na netu najdu. Ty budeš taky rodit v Kyjově? Budeš to mít celkem daleko,ne?
9. zář 2011 v 09:58  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@hankakralikova Na to se u doktora radši zeptej, myslím, že to má co dělat s tlakem v očích, když budeš tlačit. Já mám naštěstí jen 2 a 1,45 dioptrii nebo tak nějak, takže to neřeším, ale jestli máš silné brýle, tak bych se asi ptala.
9. zář 2011 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana jakoze nas dostava um az od 14.m, ze jako memam zkusenost s tim kdyz od narozeni.
9. zář 2011 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, na spuštění kojení funguje nejlíp fakt klid, věřit si, že to půjde a nehroutit se...úplně nejlepší je, pokud máte tu možnost, tak jak dorazíte domů a třeba by ještě mlíčko neteklo "proudem", tak prostě jeden, dva dny zůstat s mimísem v posteli/na pohovce, válet se spolu, tulit se, přikládat kdykoli se vám oběma zlíbí a prostě JEN relaxovat, fakt nic nedělat, nechat to komplet na chlapovi nebo mamince,...oni to zvládnou a na mlíčko je tohle fakt to nej:wink:

Mlíko (já teda skoro nikdy neodstříkala, měla jsem pidi zásobu - tak na nahražení jednoho kojení a to veeelmi pracně získanou:grinning:) jsem skladovala normálně v krabičkách ze sady z Ikea, mají i ty maličký, tak jsem to v nich měla v mrazáku...tím, že nebyly extra zásoby, tak mi přišlo zbytečný a vlastně spíš mi ani nepřišlo na mysl pořizovat něco "spešl"...teď to taky dopředu řešit nebudu, počkám, jestli to bude stejný a odstříkávat prostě nepůjde - v tom případě to nebudu hrotit, bude jen kojení a dál se tím zabývat nebudu, koupíme třeba tu krabici nutrilonu, kdyby náhodou něco (nemoc, zánět,...), tak ať je co podat mimísovi a můžu být v klidu. A teprve pokud bych byla chodící mlíkárna a odstříkávání by šlo, tak někde objednám nějaký "nádoby" na uskladnění...a spíš teda kelímky, v mrazáku mám místa dost (na zásoby, který bych dělala určitě) a pak bych je spíš využila i třeba na příkrmy...Flašku tu mám - dvě nebo tři ještě po LUkášovi, akorát budou potřeba asi pořídit nový dudlíky, ale to zatím neřeším, Lukáš z toho nepil snad nikdy a úplný mimino zas z flašky pít nemá, takže opět - pořídím kdykoli v budoucnu - nákupem přes internet to má člověk za chviličku doma, není to nic, co by hořelo a bylo extra akutní, takže tak:slight_smile:

@hankakralikova - no určitě může porod ublížit zraku...proto taky mi gyndařka "poručila", že musím mít vyjádření od očaře - pokud je víc dioptrií (já mám přes sedm, včera mi očař řekl, že být chlap a ještě povinná vojna, tak už splňuju "normu" na modrou knížku:grinning:) a s tím větším počtem dioptrií většinou souvisí ztenčení sítnice a je potřeba, aby na to očař kouknul, protože se může stát, že budeš tlačit "blbě", do hlavy (spousta rodiček má např. v očích popraskaný žilky od tlačení) a může dojít právě k poškození sítnice...ale záleží na konkrétním nálezu, já mám tu sítnici ok, dobře přiléhá, takže očař vyhodnotil, že to není rizikový...ale bez toho posouzení bych se možná malinko bála, ať je vše ok...
9. zář 2011 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky zajímavé počtení o očkování, když budete mít chvíli http://www.zdn.cz/denni-zpravy/komentare/jdou-i-po-vasich-detech-461337
9. zář 2011 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@hankakralikova Ja mela erar zupan a ted s tim pocitam opet, prece jen je to dalsi kram na prevazeni a pokud to jde tak super. Rodit budu v Kyjove mame to jen 10 km.
@clloi kdyz budes neco na prikrmovani potrebovat, tak to pohodlne dokoupis kdykoliv (Mam maji i v tescu ci kdekoliv jinde). Ale kdyz si jednu koupis, tak se taky nic nestane i kdybys ji ke krmeni nevyuzila a mela ji pak az treba na caj.
Jinak kazdy ditko je pri krmeni jiny. Mala byla 11 dni v inkubatoru, nejdriv na strikacce, pak na sonde a pak na flasce a tak mi tvrdili, ze se asi ani nebude umet prisat. A hned pri prvnim prilozeni (az 10 den) vypila 30ml, coz bylo na dvojkilove skvrne paradni vykon. Z porodnice jsme odchazeli se stridanim jedno kojeni jedna flaska (aby se moc neunavovala), ale asi druhej den doma uz jsem ji jen kojila a rostla az moc :slight_smile: Plne jsme kojili do pul roku a s prikrmama do necelych 11 mesicu, kdy se sama odstavila.
Nejhorsi bylo zahajit laktaci a udrzet i bez ditka. Kazdou chvili odstrikavat bylo des. Ale jak jak jsme zacli s kojenim, tak uz se mi pak nikdy nepodarilo odsat ani ň :slight_smile:.
9. zář 2011 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana hodne zajimavej clanek, hold nic neni cernobile. Kdyz jsme u toho budete nechavat ditko ockovat proti TBC?
9. zář 2011 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek