• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete Ty jo,tak díky za info. Asi nejspíš zavolám přímo očařce a zeptám se jí. Gyndařka se mi zdá,že všechno přechází uplně s nadhledem. Na všechno mi odpovídá - Aaaalee to zvládnete, takže pak vím prd a musím se všude ptat jak tele. Mám právě deset diotrií,tak se o zrak moc bojím.
9. zář 2011 v 10:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Jee a odkud jsi? Já právě taky bydlím kousíček od Kyjova. Myslela jsem,že jsi až z Kroměříže když to máš v tabulce.
9. zář 2011 v 10:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
z okresu Kromeriz :slight_smile:
9. zář 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis proti TBC určitě ne v porodnici. Později asi ano. Třeba v 6.-9.mesicich.. Asi ještě za výhradního kojení..uvidíme, co bude. Budou se ptát nebo to musím říct, aby ho neočkovali, nevíte?
9. zář 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis TBC bych asi chtěla nechat naočkovat, ale až po těch "povinných" očkováních, takže až někdy po prvním roce...dřív si myslím, že pro to mimčo ani není hrozbou...a přiznávám, že se ještě nejdřív poradím s MUDrou, jak to bude vidět ona, jestli ho doporučí nebo ne (máme fakt rozumnou, spíš očkování-skeptickou, což jsem ráda, protože se shodujeme:slight_smile:)
9. zář 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova tak 10dioptrií už je hodně, to bych fakt si zajistila vyjádření očaře - u mě MUDra hned při vypisování průkazky se ptala, kolik mám dioptrií a hned napsala do průkazky do "ostatních vyšetření" rozkaz na vyjádření očaře:grinning:. A i při návštěvě pohotovosti v porodnici se mě tam MUDra při sepisování anamnézy mezi prvním ptala na závažnost oční vady a při diagnozách je tam mmj, uvedená právě myopie matky, takže v tom porodnictví bych to fakt nepodceňovala a na oční si skočila - není to zas tak náročný, vyšetření v pohodě a můžeš pak být v klidu:wink:
9. zář 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 - právě že plošný očkování tbc v porodnici je zrušený, takže ti ho nenaočkují, naopak je myslím poměrně dost složitý dnes nechat naočkovat...
9. zář 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova - máme chalupu v Kyjově - Bohuslavicích a když tam býváme, tak jezdíme do Svatobořic na oběd někdy, tak to je hned skoro až k vám:grinning:. Budeme tam příští víkend na švestky, tak doufám, že neporodím v Kyjově, i když zas bych to měla kousek z chalupy a prý je to tam celkem ok:grinning:. tašku si pro jistotu teda sebou zabalím:grinning:
9. zář 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 od lonskeho listopadu se prave v porodnici neockuje, ale jak je to s moznosti naockovani potom jsem se vcera mudry zapomnela zeptat :frowning2: Ale urcite bych TBC chtela jen nevim, jak to ted probiha a kdy.
@petapete nase doktorka taky priznivec ockovani neni, takze Klara nema naockovany ani rotarix ani sinflorix (rotaviry, pneumokoky). Ale nazor na to TBC me zajimal, jen jsem to uplne zasklila. Vzdycky si rikam na co vsechno se doktorky nezeptam a pak se venuju jen tomu, aby Klara nezborila ordinaci :slight_smile:. A to byva fakt hodna, jen ji vsechno moc zajima a vsechno musi osahat.
9. zář 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Bohuslavice jsou od nas dve dediny jen na opacnou stranu nez Kyjov :slight_smile:
9. zář 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - jo to má Lukáš u pediatry taky, všechno musí prolustrovat:grinning:. Taky jsme nedávali ani pneumokoka ani rotavira (ten mi mmch přijde úúúplně zbytečný a zatěžující očkování živou vakcinou), podle naší doktorky to je u prvního dítěte 100% zbytečná zátěž, teď u druhýho se budeme muset s tím pneumokokem rozmyslet kvůli příp. infekcím ze školky, ale spíš jsem proto, neočkovat zatím a příp. raději očkování zaplatíme později, ale spolu s hexavakcinou mi to přijde děsně moc najednou...Lukáš má vlastně krom "povinnýho" očkování navíc jen žloutenku A a tu až s nástupem do školky, jinak nic...ještě dostane pak někdy během prvního stupně školy klíšťovku (jsme v nejrizikovější oblasti) a pak před pubertou meningokoka a příp. neštovice, pokud je neprodělá, tak ať mu pak v dospělosti/dospívání nedělají velký problémy, ale to vše až ve škole později...
9. zář 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova určitě si zajdi k očnímu, já tam byla na brýle a ptala sem se jí, ale jelikož mám malé dioptrie, tak se mě to netýká, říkala, že se to posuzuje u větších dioptrií, takže ty by sis tam určitě měla zajt, někdy na začátku sme to tady řešili, že některé holky musely mět razítko v průkazce i od očního

jinak holky děkuju, lékarnu mám 10 min od baráku, tak s těma kelímkama počkám a kdyžtak pak něco dokoupím :slight_smile:
9. zář 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Já do očkování proti TBC určo jdu, myslím, že by se to nemělo podceňovat.
@hankakralikova Já mám 4,5 a 5, gyndr nic neřikala a v srpnu jsem byla na běžné kontrole u očařky a ta taky nic neříkala, tak doufám, že dioptrie a porod půjdou dohromady...
9. zář 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkka No uvidíme. V úterý jedu do poradny, tak se stavím i u oční a kdyžtaka sem dám vědět co na to řekne.
9. zář 2011 ve 12:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova, @mmiirrkkaa - mě tam právě hned sestřička, jak mě viděla, tak říká - "jdete si jen pro vyjádření ohledně vedení porodu, nebo ještě něco jinýho?" - aniž bych cokoli říkala, takže si myslím, že u těch větších počtů dioptrií je to normální a "potřeba"...jako zas raději, ať tam mrknou, není to zas nic nepříjemnýho, jen posvítí do očí a člověk může být klidnější:slight_smile:. U Lukáše teda jsem naštěstí tlačila "správně", takže i kdyby byl problém, tak očím snad neublížím, ale nikde není psaný, že mi to instinktivně půjde dobře a správně i teď...každý porod je jiný, takže na to spoléhat nemůžu:grinning:, kamarádka třeba měla fakt úplně rudý oči - popraskaly jí tam snad všechny žilky, asi do tří měsíců dítěte s ním nemá žádný společný fotky, protože vypadala jak z hororu:grinning:
9. zář 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vyprala snad poslední várku dětského prádla, dneska mi přišly poslední overálky :grinning: .
9. zář 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím vás od kterého týdne se může začít pít ten maliník a jest ta pupalka? Já to nějak zapomněla :grinning: :grinning: :grinning:
9. zář 2011 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi 35.- 36. tt, piju maliník i zobu pupalku, jen mě začaly hrozně bolet kyčle, jako kdyby se uvolňovaly, říkám si, jestli to nezpůsobuje ten maliník, dnes ráno jsem ho vynechala a je to lepší
9. zář 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky ,termín mám 30.10 ,včera jsem byla na kontrole a mudr malýho přeměřila a udělal odhad váhy takže 32+4 byl odhad 2200g není to moc?jak jste na tom vy s mimískama? :slight_smile:
9. zář 2011 v 19:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka37 Ahoj, já jsem byla na utz ve 32+0 a malá měla 2200g a dr. řekla že bude větší.
9. zář 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a ta pupalka vypadá jak? To jsou nějaká semínka nebo jak? A kde se shání a jaký má mít vliv?
9. zář 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no mi právě řekla,že je to v normě,ale jak tak koukám tak oproti ostatním jsou ty naše mimi větší :slight_smile:
9. zář 2011 v 19:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka37 @vrana my v 32+1 - 2450g a podle toho odhad porodni vahy 3800 - 4000g. Snad to nebude vic.
9. zář 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - já začala maliník po ukončeným 35.tt, takže teď ho piju první týden:slight_smile:, stejně tak i pupalku...MUDra říkala, že jako druhorodička mám ještě čas, ale raději - vzhledem k nepřenášení - jsem už začala:grinning:. Zatím jen jedním šálkem denně, od zítra zvedám na dva a od další soboty (vždy začátek dalšího tt) na maximální tři šálky denně..

@katka37 - já měla odhad v 33.tt dvě kila, takže ty 2200g budou počítám takový trošku vyšší průměr, ale nic dramaticky odchylnýho:wink:

@vrana - pupalku mám normálně jako tobolky k polykání (prášky) z lékárny:wink:
9. zář 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi také mě bolí dost kyčle a pravý koleno...nejhorší je to v nocí, když se chci otočit..to vžyd na hals skučím...a po maliníku to určitě není, protože ten jsem ještě nezačla pít ani ještě nezobu pupalku..ale koukám, že už bych měla pomalu začít... :grinning:
9. zář 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana já mám také pupalu v tobolkách..koupenou v lékárně ...
9. zář 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky koukám, že tu řešíte váhu miminek..naše Maruška vážila ve 31. týdnu pouze 1600gr..to je o proti vám dost málo..jsem zvědavá kolik nakonec bude vážit..prý bude mít maximálně 3200g..tak jsem zvědavá..příští týden jdu na kontrolu tak uvidím jestli mě řeknou aktuální váhu..
9. zář 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - není to málo, medvídě mělo odhad v 31.tt (30+2tt) 1480g, takže ještě míň:wink:. Oni teď ke konci přibývají hodně rychle...koukni v téhle tabulce, těch 1600g v 31.tt je dokonce malinko nadprůměr;)
9. zář 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - pupalku i maliník mám stejný jak ty:wink:

Mě teda kyčle nebolí, ale zas mě trápí stydká kost, pobolívá mě, hlavně když víc něco dělám...A začíná mě pobolívat bederní páteř...holt "radosti" konce těhotenství:grinning:
9. zář 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnes byly první ozvy a dr. mě potěšila - po každodenním koktejlu maliník, pupalka, homeo se opravdu něco děje, zevní branka je už měkkčí, tak že by to snad zabíralo? :wink: Každopádně pokračuju :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. zář 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek