• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@mmiirrkkaa pockej, doktor ti rekl, zes pribrala moc a proto nesmis ovoce?? Mne naopak doktor i sestricka rekla, ze jsem pribrala idealne, ze vaha je paradni... Ja jsem dostala naopak pochvalu.
A cukr potrebuju akutne, ja denne snim minimalne 2-3 coko tycinky nebo celou cokoladu apod. Na snidani coko cerealie, ovoce taky jim porad, proste sladke potrebuju a vubec se nehlidam. Jelikoz mam hrozne nizky tlak, takze kdybych omezovala jeste cukr, tak snad zkolabuju.

My mame postylku starsi jeste po me-u moji mamky. A ta jde stahovat cela, je to super.
Ale tady doma mame postylku od svagrove, ta je stara asi 3 roky a stahovat nejde. U tech novych se to nedela. A je to celkem skoda, ze? :frowning2:
13. zář 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a uz vam nekdo rekl, ze vam kleslo bricho? Mne to od svatby reklo asi 5 lidi, ze porod bude brzo, ze ho mam nizko... ale zase kdyz maly je dole zadeckem, jak muze klesnout niz? :sweat_smile:
13. zář 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno holky,

@pavlina88 to je mi moc líto co se u vás děje. Taky si myslím že by to s ním mohlo hnout a mohl se vrátit. U nás mám krizi jen já. Nevím jeslti je to těhotenstvím, ale jak jsem pořád sama doma, tahám za sebou to břicho a manžel má na mě minimálně času, pořád je buď v práci nebo se věnuje svým koníčkům, tak se strašně bojím co bude až malýho porodim, jestli to sama zvládnu nebo jestli on se bude držet víc doma? Nevím jestli je lepší být za "semetriku" a prostě mu radikálně některé aktivity omezit a nebo ho nechat jít :frowning2:
13. zář 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko JJ, prý mám velké váhové přírůstky, nejdřív mi zakázala sladké a ovoce jsem mohla jenom trošku a teď už mi zakázala i ovoce (potom, co mo v poradně navážila přírůstek 2kg za 2 týdny :frowning2: ...)
Ségra mi o víkendu říkala, že jí přijde, že břicho kleslo, ale mně se naopak zdá, že ještě roste směrem vzhůru. Ale pokud je koncem pánevním, tak si myslím, že klesat moc nemůže, ale nesem doktor, tak třeba to možné je. Jinak na včerejší kontrole zjistili, že prcek už je otočený hlavou dolů - huráááá
13. zář 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko prvně moc gratuluju ke svatbě a těším se na fotky :wink:
včera zrovna mi to říkala teta že už mi kleslo, ale nevím jestli nevidí špatně. Mamča se mi v neděli vrátí po 14 dnech z dovči, tak si myslím že ona by to mohla vidět reálně :wink:
13. zář 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vylezla z vany, umyla jsem si hlavu a oholila se a zcela neskromně říkám, že bych si za ten výkon zasloužila olympijskou medaili :grinning: . Obávám se, že příště si tam dole něco uříznu.
@edithn Manžel je taky pořád v práci a pak má fotbal nebo musí jít běhat nebo na kolo apod. Zatím to neřeším, myslím, že až se malá narodí, tak ty priority změní sám od sebe. A ať si to teď pořádně užije. Navíc, když něco potřebujeme sehnat nebo je potřeba něco udělat apod., tak na ten fotbal taky nejde. Jo, to já bych mu tak mohla něco zakázat, to se vždycky začne smát a zeptá se "Kdo je tady chlap?". A mě samozřejmě rozesměje taky.
@nasekuratko Hele, ty mě s tím sladkým moc neprovokuj :grinning: .
13. zář 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak hlasim ze uplnek ze uplnek nazafungoval mozna jen na pul ve 3 rano luxusni bolesti ktery jsem musela rozdejchavat v jednu chvili jsem premyslela i nad sprchou ale byla jsem totalne unavena celou noc jsem se prevracela a blbe se mi spalo a ty bolesti to dorazili
13. zář 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 Co to všichni máte s tím úplňkem?
13. zář 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to 14 dni co mi svagrova rikala ty mas bricho jeste dost nahore a minuly tyden mi rekla ze uz padlo i me se zda ze je dole jinak tezko rict u prvniho tehu mi kleslo v cervenci kazdej rikal ze budu rodit driv a prd rodila jsem druhyho zari y to vyvolavanym porodem prenasela jsem :grinning:
13. zář 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne no rika se ze uplnek muze za nespavost a ze pri uplnku se rodi hodne miminek ale je to jen povera u nekoho to vyjde ale spi nahoda
13. zář 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa - prosím tě, 11kg v 35.tt je krása:wink:. Já u Lukáše rodila v 39.tt s +14kg a libovala jsem si, že je to krásný "průměrný" přírůstek váhy - a taky 13kg z toho zůstalo v porodnici, takže to bylo akorát z těhotenství:wink:. Teď bych to měla taky, nemít cukrovku a dietu, tak do toho 28.tt jsem jela úplně stejně zas na těch ca 14-15kg za těhu, měla jsem tehdy těch +6,5kg, co mám i teď, až s dietou jsem nepřibrala. Nevím, proč bys s jedenácti kily navrch měla nějak plašit a vynechávat ovoce atd...to je blbost, ovoce nevynecháváme ani my při těhu-cukrovce, takže nevím, proč se ho vzdávat bez ní:wink:. Já myslím, že obecně ten přírůstek váhy do 20kg je celkem v pohodě a po porodu to jde docela dobře dolů:wink:. Akorát dnes holt je trend totální štíhlosti až vychrtlosti a kdekdo by nejraději, aby těhule spíš ještě hubly, aby náhodou po porodu neměly kilo, dvě navrch...podle mě je to blbost...neříkám cpát se sladkostmi od rána do večera, ale v tom těhu - pokud nejsou důvody k omezování se (např. ta těhu-cukrovka, problémy s játry,....), tak bych vůbec neřešila, kolik přiberu nebo nepřiberu, prostě bych se snažila jíst zdravě a pravidelně, ale fakt bych neřešila, jestli mám chuť na čokoládu nebo dortík, tak že si to nedám, abych náhodou neměla o kilo víc...a ti doktoři, kteří těhule stresují - ať už tím, že přibírají hodně nebo naopak málo, by zasloužili nakopat tam, kde záda ztrácí slušný název a jsou to akorát blbové...jako neřeknu, pokud ženská nepřibývá na váze a na uzv se ukáže, že miminko velikostí stagnuje,...tak je to signálem, že je někde něco špatně a ta ženská jí špatně, nemá dost výživy...ale pokud je odhad mimíse v pořádku, těhu prospívá, tak je úplně jedno, jestli přibere deset kilo, nebo ani deko...myslím, že těhu je dost stresující samo o sobě jen těmi obavami, aby bylo vše ok, že je totálně zbytečný ty těhule ještě víc strašit přílišným nebo naopak nedostatkovým přibýváním na váze...
13. zář 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kajulka001 Hm, tak já spala jak dřevo, kromě dvou přestávek na záchod :grinning: . Jo a taky jsem neporodila :grinning: .
13. zář 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - břicho ti klesne bez ohledu na to, jakým způsobem je tam mimino uložený - ono sestupuje těmi porodními cestami bez ohledu na to, která část naléhá (jestli hlavička nebo zadeček), prostě ten plod se připravuje na porod tím, že se blíží k východu:grinning:. Takže KP nebo standardní poloha hlavičkou je fuk...u prvorodiček začíná bříško klesat zhruba měsíc před porodem, takže to klidně může být...já teda mám pocit, že u Lukáše mi až do porodu nijak extra nekleslo, bylo furt tak nějak stejně, aspoň mi to tehdy přišlo, teď mi přijde tak střídavě - někdy se mi zdá, že už je níž a pak zas zpátky...prostě spíš zatím podle toho, jak se prcek naskládá, než že by se fakt někam přesunoval...

@ilonne - já jak jsem měla včera poradnu, tak jsem taky dopoledne prováděla údržbu a fakt zábavný výkon:grinning:. U Lukáše mi to tak problémy nedělalo, ačkoli jsem měla břicho větší...ale je fakt, že největší problém mi u toho dělá medvídě - jak se krčím, ohýbám,...tak on se tam děsně šponuje a protestuje, jak právě v tom malým břichu asi nemá místo, tak je víc utlačovaný než byl Lukáš ve větším, že mohl uhnout...no byla jsem z toho celá říčná:grinning:.

@kajulka001 - na mě teda úplněk akorát ten vliv, že mi v noci tvrdlo břicho a moc jsem nespala, byla jsem furt vzhůru...ale jinak nic...no a ten příští asi už nestihnu vzhledem k nepřenášení:grinning:
13. zář 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne to zavidim ja v posledni dobe moc nenaspim a kdyz by se mi chtelo spat je pomalu k ranu a to musim s malym do skolky prijdu domu a jeste si lehnu s pocitacem do postele jako ted :grinning:
13. zář 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no cekat do dalsiho ani nahodou ja uz bych nejradsi rodila ale ted jak jsem mela vcera ty bolesti dvakrat tak jsem u nic mela mensi paniku ne ze bych behala po baraku a kricela ne jeste rodit nebudu :grinning: ale u tech bolesti na me prisel strach protoze asi vim do ceho jdu kdyz ma jeden porod za sebou ale tim spis bych se nemela tak bat u malyho jsem se nebala do posledni chvile protoze jsem nevedela co se bude dit a jak to bude bolet ale ted uz vim vse ale tim jak uz me vsechno boli bych nejradsi ridila a to nemam velky bricho pribrala jsem jen 2 kila otoky nemam ale dost me boli spodek kosti jak se to roztahuje kolikrat nemuzu zvednout nohu do vyse kolen a kdyby jste me videli vstavat z postele :grinning:
13. zář 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 Tak to máme stejné, taky mě bolí spodek, jak kdybych si ji narazila. Jo a taky se zvedám vcelku zábavně z lehu i ze sedu. Znám pro to i takovou hlášku, ale ta je tady nepublikovatelná :grinning: .
13. zář 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete @ilonne vy si jeste dosahnete dolu? zavidim. U me uz bude muset asi delat udrzbare manzel :slight_smile:
A jinak cukr po snidani (dva rohliky se sumkou) 9,1 :frowning2:, celkove mam posledni dobou dost vysokej kolem 7 premyslim, jestli si nezavolat na diabetologii :frowning2:
13. zář 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne sem s ni :grinning:
13. zář 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 Že vypadám jak na...... kačena, a ty tečky si domysli :grinning:.
@aknavis No, to asi radši zkus, 9,1 je dost vysoký. Já mám mít po hlavních jídlech do 7,2. Dneska jsem měla 6,1. Záleží i na typu šunky, jestli nebyla vymáchaná v glukozovém sirupu.
13. zář 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete @ilonne @aknavis To já se holím "poslepu" už nějaký týden. A to, že si na ní nevidím, mě pěkně rozčiluje. Vždycky, když se mudra v poradně ptá, jestli nemám nějaký problém, mám 100 chutí jí říct: "Jo, nevidím si na pipinu." Ale nahlas to nikdy neřeknu, musela by si myslet, že jsem magor :slight_smile:
13. zář 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
13. zář 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Dosáhnu, ale chci za to tu olympijskou medaili :grinning: :grinning: :grinning: .
13. zář 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - já se teda zatím porodu nebojím...teda ne nijak moc:grinning:. A to jsem poprvé rodila dost blbě...si právě říkám, že horší to být nemůže, takže to přežiju:grinning: a pořád převládá optimistické ladění, že to prostě dám a naivně si pořád říkám, že tento porod bude lepší, že už trochu vím, co čekat, jak k tomu přistoupit...a hlavně že to sice ku.evsky bolí, ale je to pořád jen chvíle, pár hodin a pak ty pocity poté to okamžitě přehluší a překonají...takže jsem zatím celkem v pohodě...

Mě dost pobolívá stydká kost - ne úplně dole, ale normálně prostě zepředu ta kost...

@aknavis - no s trochou akrobacie si dosáhnu i dolů...ale jak to pak vypadá, to těžko říct:grinning:. S tím cukrem - jsi ještě v kritickým týdnu, mě se hodnoty začaly dost lepšit od 35.tt. Do té doby jsem na snídani mohla jedině a pouze polystyreny nebo knackebroty, sníst dva rohlíky, tak si ani nepředstavuju, jaká by byla glykémie:wink:. Prostě dva-tři polystyreny se šunkou a zeleninou k tomu čaj a nazdar bazar...to hodnoty vycházely, ale čerstvý pečivo děsný...ostatní jídla byla lepší, to ráno bylo jednoznačně nejhorší...po tom 35.tt se to pak začalo lepšit. Ale já teda měla nejhorší hodnotu 8 - jednou po krupičné kaši na večeři se strouhanou čokoládou na vaření...jinak vždy do limitu, ale je fakt, že do toho 34.tt jsem měla určitě "podsacharidováno", určitě jsem neměla těch 250-275g sacharidů na den, spíš tak k těm minimálním 200g denně, víc by mi neprošlo (nebo jsem to neriskovala)
13. zář 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete ja mela prvni porod docela dobry tak aby ten druhy nestal zato
13. zář 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete už jsem na to přišla, já tam totiž mám CS:0-0-1-2-0=3 takže tak, je to součet v tom kroužku :slight_smile:
13. zář 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
se musím smát když píšete o tom holení, já se u toho taky vždycky zapotím, bojím se že se tam říznu, holím poslepu a pak jdu vždy za manžou aby mi na to koukl, jestli je to presentovatelný před doktorem :slight_smile: teď už budu chodit do poradny každých 14 dní, tak to bude ještě horší. mimochodem, mě teda dělá problém oholit si i nohy :slight_smile:
13. zář 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky,
tak u nás dnešek výživnej :stuck_out_tongue_closed_eyes: Malá už večer pronesla větu, že do školky nepůjde. Já se v noci moc nevyspala, protože se mi spouští pěkná rýma a ráno začal totální hysterák, kdy jsme dítě do školky odváděli řvoucí už z bytu. Bulela celou cestu, i v šatně, to bylo něco na moje hormony, takže jsem pak fňukala taky a musela jsem odejít, a byl tam s ní chvilku manžel, pak to vzdal a šel taky. Učitelka říkala že je to normální a že to čekala, že většinou děti, které jsou první týden úplně bez problémů, tak jim po týdnu dojde, že tam chodit musí a začnou. A že jí máme dát tak 14 dní a bude to ok. No potěš kočku :frowning2: Bylo mi jí fakt líto, ale nedá se nic dělat. Ustoupit jí by byla kardinální pitomost.

Ráno jsem byla v porodnici sepsat porodopis, dobrý, moc příjemná sestra a do poradny jdu 26.9. ráno. A mám málo místa v průkazce na datumy, tak sestra říkala že musím brzy porodit. Jak jsem tam viděla všechny ty lejstra, známé prostředí, náramek a tak, tak to na mě padlo, že se začínám snad těšit :grinning:

A sehnala jsem mycí gel s dubovou kůrou! Jupí.

@mmiirrkkaa Teda ta tvoje dr. je nějaká praštěná :pensive: přírůstek 11 kg není nic abnormálního a její zákaz ovoce bych naprosto normálně ignorovala. Jak velké máš dítko, myslím odhad? Jinak stahovací bočnice - my máme tu co jde cca o 20 čísel a je to naprd. Na chalupě máme starou co nejde vůbec a funkčně jsou úplně stejné. Popravdě v tom stahování ani moc velkou výhodu nevidím, ač jsem ji u prvního taky chtěla.
13. zář 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - hele, uklidňuj se tím, že obecně druhý porody jsou lepší než ty první:wink:.

@monulkab - tak to je jasný:wink:. A štveš mě - o dva týdny dřív máš vyšší CS než já :angry: :grinning:. Nohy si oholím celkem v pohodě, to je docela dobrý, ale ten podvozek stojí za to :grinning:
13. zář 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a holení, grrr, to mi ani nemluvte. Nohy ujdou, ty si holím, že je mám postavené na vaně. Ale spodek to je bída a už docela dlouho. Taky se holím poslepu a čekám kde co uříznu :grinning:
13. zář 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - Lukáš teda do školky chodí s tichým odporem:grinning:. Od začátku, resp. ten první týden ok, to chodil rád, pak začal smlouvat, že nechce - právě, jak mu došlo, že to je na pořád, pravidelně...a ráno prostě den co den smlouvá, že chce dovolenou, že nechce do školky...sem tam zkouší fňukat, ale nebrečí, že by jako ječel nebo dělal hysteráky, to nebylo nikdy...ale on asi ví, že kdyby to zkoušel takhle přes moc, tak mě akorát tak naštve a bude to horší:grinning:. Nicméně ve školce ho to pak baví, zapojuje se, účastní se všeho, učitelku doslova miluje, po obědě je totálně naspeedovaný a nadšený ze školky...jen prostě prudí, že tam nechce...no teď má slíbeno, že jak se narodí brácha, tak s námi bude doma (minimálně během šestinedělí ho na ten podzim nechám doma, ať něco nedotáhne, příp. ať se já nezblázním z věčných přesunů s dvouma dětma - oblíkání, vyslíkání,...doletět ze školky domů a za chvíli valit zpátky,...), ale že s námi zůstane doma jen za předpokladu, že do porodu bude chodit bez reptání...zatím to celkem funguje:grinning:. Ale u nás je výhoda, že už je "ostřílený" mazák, chodí vlastně už druhý rok...
13. zář 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek