• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi Tak to na jsme na tom stejně :slight_smile: Já začala s praním předevčírem, ještě mi zbývají vyprat plíny. Ale teď to všechno ještě vyžehlit... :slight_smile: Pořád jsem to odkládala, moje mamka už ze mě byla na nervy, že co když porodím dřív, že už mám dobu poslíčky a teď i kleslý břicho a ještě nemám nic přichystaný... No ale je fakt, že když už mám rodit za nějaký dva týdny, tak bylo na čase začít chystat :slight_smile: Tak ještě tašku do porodnice, uchystat postýlku do ložnice a do obyváku cestovní postýlku a přebalovák, ještě je co dělat :slight_smile:
13. zář 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 no vidíš, ještě že to píšeš, já úplně zapomněla vyprat věci na košík do obýváku... jdu to hledat a přidat do pračky
13. zář 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis no to já mám k večeři mít 60 a i tak mám prostě po 2 rohlíkách moc. Ale reaguju takhle jen na pečivo, dokonce hůř raguju na chleba než na rohlíky.
13. zář 2011 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holka vy jste se tu pěkně rozkecali :grinning: ,ale mám Vás tak nějak dočtené :wink:

- Postýlku mám bez stahovací bočnice, akorát se pak dá úplně sundat a matrace se dá snížit pak až úplně dolů...
- Matraci mám z polyuretanové pěny - IKEA
- holení je u mě super už asi 2 měsíce :grinning: Vůbec si tam nevidím, tak jedu poslepu a pak kontroluji zrcátkem :grinning:
- břicho už mám pěkně zkleslé a už mi to řekli asi 3 lidi, ve čtvrtek jdu na 1. KO na Bulovku, tak uvidíme co se dozvím
- já už mám vše vypráno i vyžehleno a tašku do porodky sbalenou a jsem za to hrozně ráda, v poslední době jsem OPRAVDU líná :grinning:
- co se týče úplňku - musím říct, že na mě to působilo hodně -malá sebou neskutečně mlela, ale taky to mohlo být tím stresem, co teď mám...
- nahoře mám 17 kg, takže vašich max. 10 kg nahoře je super, buďte rády :grinning: :grinning:

Holky takovej trochu blbej dotaz - až pojedete do porodky budete si sebou brát nějaký jídlo a pití???

@ilonne - ono je to trochu složitější, ty věci jsem mu ve vzteku sbalila já a on si je v podstatě odvézt nechtěl, ale já mu řekla ať jde, i když je pravda že to bylo ve finále jeho rozhodnutí...jeho rodiče se kupodivu postavili na mojí stranu (naše vztahy nejsou ideální) a máma mu dokonce řekla, že ho doma nechce a že se chová jako nezodpovědnej fracek :confused: Manželská poradna mě taky napadla, ale u nás taky trochu nereálná :rolling_eyes: - do práce odjíždí v pondělí ráno a domů jezdí většinou až v pátek odpoledne... pokud, ale bude blíž u Prahy a bude jezdit odpo domů, tak to chci rozhodně zkusit!!
13. zář 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 ja jsem ze zvedavosti zkusila k veceri uplne to stejny, co k snidani a ted mam 7,9 :frowning2:. Je to sice min nez 9,1 ale furt je to moc. No uvidime, co mi zitra reknou :frowning2: Pokud me ten inzulin pomuze proti tem vykyvum unavy, tak to beru .
13. zář 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Neboj,vse dobre dopadne,urcite to neni lehke,ale on se vzpamatuje..Jo a do porodnice si beru hlavne vodu,teda manzel mi ji tam pak priveze,jidlo ti tam nekdo nosit muze,ale co si pamatuju,tak u apolinare jidlo bylo dobry a pak tam je kantyna,kde se dalo neco koupit..Jinak ja mam nahore 13,takze sem na tom stejne jako pri prvnim tehot..
13. zář 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - už jsem ti to psala ráno, já si ještě v tom 34.tt dát na jídlo dva rohlíky, tak mám ty hodnoty taky vysoký, i teď si rohlík dám max. jeden - rozkrojím a každou půlku namažu, obložím a mám to vlastně jako dva rohlíky:grinning:, nebo jeden krajíc chleba...na ty snídaně jsem v těch týdnech fakt mohla jen ty polystyreny, čerstvý pečivo mi házelo taky vyšší hodnoty (ačkoli teda vždy v normě, ale k těm povoleným 7,2, tak jsem to raději vynechávala) a po tom 35.tt už se to lepšilo a lepší...dnes jsem si třeba na večeři dala segedýn (200g), (dělala jsem ho na zítra k obědu a mám na něj už dlouho děsnou chuť, tak jsem neodolala a dala si i k večeři), s 4 tenoučkými plátky knedlíku (váha 88g) a po hodině válení se ve vaně jsem měla glykémii 6,3, takže pohodička :dizzy_face: a už se těším zítra na oběd:grinning:
13. zář 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, tak já začínám prát oblečky zítra... teď jsem sundala cedulky a roztřídila barevně. Plínky už mám vyžehlený a vypraný. Budete prát i fusak do autosedačky a rychlozavinovačky?

mě bolí v krku, tak snad se to moc nerozjede :unamused:
13. zář 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn já peru - vyprala vše ...
13. zář 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj holky!
Jsem se tu strašně dlouho neukázala, třeba si mě některá vybavíte :grinning: léto bylo fakt rozlítané, se starším synem se doma posedět nedá, natož u kompu! Ale myslela jsem na Vás už víckrát, že sem musím juknout, jak se máte :slight_smile: nějaké zásadní novinky? Doufám, že jste zdravé a funíte v rámci možností co nejméně! Já už toho mám plné kecky, zrovna dnes jsem byla na KO, vše je OK, akorát mě trápí opět vnitřní varixy, jako u prvního těhu, už mi nasadili léky, snad to bude OK..
jinak dnes se vrátily holky z mojí domovské diskluze z celorepublikového srazu, mi bylo moc líto, že jsem tento rok nebyla.. ale manža už si nepřál, abych jela sama se synem autem přes dvě hodiny, na tři dny.. já to chápu ale i tak mi to bylo líto :unamused: Co Vy, už jste se někde srazily? :wink:
koukám, že stálice jsou tu pořád :wink: neporodil už náááhodou někdo? Našla bych někde nějakou tabulku, abych si udělala přehled, co kdo čeká, jaké jsou jména atd? My se rozhodli pro Eliáše :slight_smile:
13. zář 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaa, teď koukám, že už se pere, žehlí! Já vyprala minulý týden, vyžehlila včera, byla toho ooobrovská hromada, no ale největší oříšek nastal dnes, kdy jsem musela věci staršího smrsknout, vytřídit a vyřadit a udělat v komodě a skříni místo pro mimi, v jednu chvíli jsem zoufale stála uprostřed pokoje zaházeného hadříkama a chtělo se mi brečet a utéct :grinning: do toho mi do těch hadříků Damča vysypával hračky, faaakt super! Ale za pouhé tři hodinky už bylo uklizeno :grinning:
13. zář 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn já už mám dávno vypráno a vyžehleno :grinning: rychlozavinovačky jsem prala,ale fusak prát nebudu :wink:
13. zář 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn Ahojky, já taky peru všechno.

@lososka To mi něco připomíná :grinning: Taky jsem uskromňovala nás všechny, aby mimčo mělo kam dát věci :grinning:
13. zář 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda vy jste se dneska rozjely:slight_smile:

U nás taky hlásím problém se školkou - těší se tam, ale jakmile vleze do třídy, tak slzičky, ale prý ho to za chvíli přejde a je v pohodě. Dneska mě odrovnal, když jsem se ho ptala, co dělali ve školce - zpívali jsme písničku - a jaká to byla? - takovej rámus :grinning: Asi mi chtěl říct, že se nemám blbě ptát :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@edithn fusak prát nebudu, zavinku jsem vyprala. Obecně peru to, co jde přímo na tělo, do fusaku půjde nabalená, tak mi to přišlo zbytečný.
Jinak mě je blbě už od minulýho čtvrtka, chytla jsem to od prcka a dneska to bylo výživný - venku dusno, docela teplo (když nezafoukal vítr), zalehlý uši, plnej nos... aspoň už mě přešlo bolení v krku. To jsem zahnala bioparoxem.

Ještě dotaz - kdy jste začaly baštit pupalku a ty homeopatika? Už bych pomalu začala, ale nějak jsem zapomněla, kdy mám začít. Zatím si dávám maliník. I když - včera jsem měla pocit, že se mi malá snaží v břiše otočit hlavou hore, fakt mě ty pohyby bolely a vypadalo to, jak když mám v břiše vlnobití.
13. zář 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne tak to sme na tom stejně :grinning: mně vyhovuje taky tak 15°C jinak ze mě leje jak z konve :grinning:
@aknavis tak mně pečivo po ránu taky dělalo paseku, po jednom rohlíku sem měla přes 8 a tak teď snídám ty polystyreny, no už mě lezou krkem, ale dá se to vydržet. Radši inzulín, než aby se mělo něco zanedbat :wink: to bude OK :wink: :wink:
13. zář 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi @ilonne Přidávám se k vám do klubu - čím nižší teplota, tím líp. Jinak ze mě pořád leje a už mě to nebaví :angry:
13. zář 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
chtěla jsem vám napsat už odpoledne,ale nejdřív jsem vás chtěla dočíst a čtu až doteď. Jste pěkně ukecané :grinning: Dneska jsem byla na prvním monitoru a vůbec jsem netušila že to musím nějak ovládat. Sestřička mi vrazila do ruky cuplík a prý to mám zmáčknout pokaždé když ucítím větší pohyby. Prcek se ne a ne pohnout a když náhodou něco tak jsem to nestihla zase zmáčknout. No byla to sranda. Nakonec se to povedlo a pokračovala jsem k doktorce.Tam jsem nahlásila otékání nohou a zrovna jsem se ptala i na maliník a pupalku. Jen mi s úsměvem odpověděla něco ve stylu když mi to pomůže psychicky,tak klidně ať to beru. Dostala jsem recept na železo,protože prý mám nějaký špatný krevní obraz a jinak se prý vůbec nic nechystá. CS mám pořád 1 - už od června a na další kontrolu a monitor jdu příští středu,tak jsem zvědavá co to po tom maliníku udělá. Jinak jsem byla v lékárně a zase jsem tam rozfofrovala majlant,protože jsem už konečně nakoupila věci pro mimčo když dojede z porodnice. Už mám teda co se týče hygieny uplně všechno. Jo a magistra v lékárně mi moc doporučovala ty homeopatika o kterých tu byla nedávno řeč. Prý s tím má sama zkušenosti a zná hodně maminek kterým to fakt pomohlo,takže do toho půjdu. Příští týden mi to v lékárně pořádně vysvětlí a nakoupím zásoby a snad to bude ok. Byla jsem i u oční skrz vyjádření ohledně porodu s těma mýma deseti diotriema a říkala,že to bývalo kdysi že se psalo rozhodnutí na císařský řez.Že teď klidně i s takovou vadou se dá rodit v pohodě. Ale ptala se mě jestli chci,tak mi císaře napíše. Takže jsem z toho byla taková mimo,protože vůbec nevím co císař obnáší a co obnáší přirozený porod. Nakonec mi prostě napsala,že spontánní porod půjde bez problémů a hotovo. Tak uvidíme.
13. zář 2011 ve 21:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek taky se přidávám do klubu za nižší teploty :grinning:
13. zář 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gumidek mě taky ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: nejhorší je to, že jen ve vlasech, někdy vypadám, jak kdybych si poléla hlavu vodou :grinning: :grinning: :grinning: no už se těším na to horko na porodním sále, i když to bude asi to nejmenší co budu v tu chvíli řešit :grinning:
13. zář 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak postýlka je smontovaná, náš pesan z ní ale není zrovna vodvázanej :slight_smile:
13. zář 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky mě už druhej den střídavě bolí jakoby vrchol dělohy, prostě pod prsama uprostřed, jak mi začáná těhu břicho, máte s tím zkušenosti? jinak zítra jdu na to oční,
@hankakralikova ono záleží právě na tom jaký máš oční pozadí, resp. asi tlak v očích, počet dioptrií to prý neovlivňuje.
13. zář 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab Právě mi vyšetření očního pozadí vůbec nedělali,ale byla jsem tam na preventivní prohlídce v únoru,tak třeba to posuzovali podle toho posledního vyšetření.
13. zář 2011 ve 21:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn - já prala zavinovačku do autosedačky i rychlozavinky, ale já to měla 4 roky uskladněný po Lukášovi, takže to bylo potřeba:slight_smile:

@gumidek - pupalka, aby to mělo nějaký efekt, tak se má užívat dlouhodobě (minimálně dva týdny, raději i čtyři), takže myslím, že klidně můžeš začít, já ji už jím:wink:. Homeopatika jsem se nakonec po prostudování rozhodla, že zatím nebudu, protože na dost místech píší, že se nemají užívat "preventivně" dopředu, že to může naopak situaci dost zkomplikovat a je to na mě obecně dost složitý, takže raději ne, spíš jen uvažuju pořídit nějaké až k samotnému porodu na to snazší otvírání, ale asi spíš ani to ne...uvidím...

@hankakralikova - a tohle ti očařka řekla jako bez vyšetření, nekoukla na oční pozadí? Protože to je pak špatně - ono se to dřív psalo při vyšším počtu dioptrií na císaře automaticky, protože ještě nebylo tak úplně objasněný co a proč tam to riziko představuje a nebyly možná ty vyšetřovací postupy tak zpracovaný, aby se to dalo posoudit, dnes už právě kouknou a posoudí stav sítnice a její prořídnutí - pokud je to moc, tak hrozí její odchlípnutí, změří ten nitrooční tlak - zas pokud není v normě, tak není vhodný normálně vedený porod...mě teda prověřil jak sítnici, tak tlak a obojí shledal k porodu v pořádku, takže napsal doporučení k normálnímu vedení porodu...nicméně teda nevím, jak by to mohla posoudit bez vyšetření jen s odbytím, že dřív se automaticky psalo, ale teď už není potřeba - to je prostě individuálně podle rozsahu poškození, přičemž ten počet dioptrií je jen takový pomocný posuzovatel, nikoli absolutní hodnota....
13. zář 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaa, koukám, že nejsem sama, co jsem se proměnmila v chodící kamna :stuck_out_tongue_closed_eyes: když luxuji, děkuji pánu bohu, že vymyslel alespoň obočí :grinning:
holky, jaké homeopatika se tady řešili? něco, co zabírá na brzkej, rychlej, bezbolestnej porod?? :sunglasses:
@monulkab asi se mu nelíbí, že si ji nemohl vyzkoušet :grinning:
13. zář 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete bohužel, doktoři jsou fakt různí...a někteří i pěkně nezodpovědní :confounded: soudím tak podle své gynekoložky kterou jsem ve 4 měsíci měnila, nedělala třeba vůbec kontrolu moči a byla taková celkově bez většího zájmu
13. zář 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Pavli, koukám, že u Vás nějaké trable? Sice nevím, co se stalo a asi se mi to ani nepovede dohledat, jestli to tady řešíte už dlouho, ale přeji, ať se to obrátí v dobré, abys měla k porodu vše vyřešeno a nic Tě netrápilo!
13. zář 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
já do homeopatik nejdu z jednoho prostého důvodu, prostě jim nevěřím, ale věřím, že lidem co jim věří můžou pomoci....radši vsadím na bylinky jestli se tak pupalka a lněné semínko dají nazvat...
13. zář 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab - jj, krásně je to vidět třeba v té diabetologii - u těch těhu-cukrovkářek má fakt spousta doktorů tendenci to bagatelizovat, neřešit, podceňovat...přitom ty rizika pro mimino tam jsou a ne zanedbatelný, při nekompenzované, zanedbané cukrovce fakt klidně až fatální (včetně úmrtí plodu před porodem:confounded:) a prostě řeknou - jo, máte cukrovku, ale jen malinko, jen nejezte sladkosti a víc nemají potřebu řešit...škoda mluvit no:frowning2:
13. zář 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a co je potřeba z lékárny pro mičo? já plánuju zatím jen bepanteh, teploměr a odsávačku rýmy...nebo se ještě používají nějaký zásypy či něco takovýho???
13. zář 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka Ahoj :slight_smile: myslím, že zatím nikdo neporodil :slight_smile: a na tabulku se můžeš mrknout k @aknavis , tam jsme všechny napsané :wink: Jinak s ukládáním věcí je to u nás taky docela vtipný - malá ma jednu malou komodu + jeden šuplík v mojí komodě a ještě jednu velkou poličku ve skříňce v obývací stěně :grinning:
13. zář 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek