• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete mě taky fascinuje, jak ani v téhle době, kdy mají možnost se dodatečně vzdělávat, se většině jen z lenosti, nebo asi ze strachu z odpovědnosti, nechce pouštět do nějaké léčby určitýho problému proto, že se jedná o těhotnou pacientku. viděla jsem to na alergologii, protože mě na začátku těhu docela sejmula začínající pylová sezóna, tak si mě přehazovala právě ta gyndařka s praktickým lékařem s tím že v těhotenství je prostě vše zakázáno, pak jsem skončila na jedné soukromé klinice pro alergiky v Brně s tím, že tam mi naopak doktorka narodinovala denní užívání claritinu a spere do nosu a inhalátoru, měla jsem z toho strach, tak jsem se obrátila na primářku genetiky z obilňáku, u které jsme si dřív nechávali udělat genetický vyšetření s tím, že jsem si našla info že o dopadu léků na plod vědí právě nejvíce genetikové. ta mi doporučila specialozovaný oddělení v bohunicích, kde jsem se dostala k lékařce která se zabývá právě těhotnýma alergičkama a astmatičkama, a po dlouhých rozhovorech jsem usoudila že je to (doufám) doktorka na svém místě, zabývá se tou problematikou už 12 let...nechápu teda, proč si gynekologové nezjistí alespoň kontakty na kompetentní osoby který o případné léčbě dokážou rozhodovat na základě zkušeností....
13. zář 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka děkuji , no s přítelem je u nás teď taková komunikační krize a v pondělí ráno už si odvezl věci k rodičům, ale dáme tomu čas a uvidíme... taková moje poslední naděje je, že nás zase sblíží ta maličká ...
13. zář 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 jee, děkuji! dá se do té tabulky nějak doplnit? jinak na googlu se dají udělat tabulky, do kterých může každý účastník doplňovat údaje dle momentální potřeby, tahle by se tam dala asi celé vykopírovat.. ale samo do toho nechci kecat, jen jsem zas děsně chytrá :grinning:
s přítelem mě to moc mrzí, jak dlouho to už trvá? nějakej vážnej důvod? jestli nechceš, nepiš..
13. zář 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka tak zkus napsat rovnou @aknavis - ta tu tabulku zakládala a postupně doplňovala :wink:
No s přítelem už je to delší dobu, jen jsme si to nechtěli pořád přiznat...prostě si nemáme moc co říct a jakoby z toho vztahu něco vyprchalo..., nevím jestli je to tím, že má tak blbou práci - je celý týden pryč a jen víkendy je doma, my si přes týden voláme asi tak 10x do dne a pak už si v reálu moc věcí nepovíme...taky teď jak jsem těhotná, tak jsme většinou doma, nic společně nepodnikáme...jsme spolu 6 let a musím říct, že takovou krizi máme poprvé :unamused:
13. zář 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 držím palce, aby to s přítelem dopadlo dobře, máte se oba na co těšit, na krásné miminko, které se vám za chvíli narodí, bylo by škoda krizi nepřekonat, ono se mu určitě po porodu lecos v hlavě rozleží a bude to v pořádku, možná by pomohlo přes týden tolik nekomunikovat a pak si všechno sdělovat o víkendech, ale mě se to kecá, manžel je doma každý den, přes den si občas píšeme na Skype a ukecaný jsme pořád oba, ale když jsme měli jednou menší krizi a on odjel na kola s bráchou a pak se vrátil, tak jsme si padli kolem krku :wink:
13. zář 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 hmm, tak to odloučení tomu vztahu moc nepřidá :unamused: ale zas si myslím, že až se malá narodí, bude opět společné téma a hlavně Vás to fakt upřimně pohltí, uvidíš! Občas si až říkám, že se s manželem o ničem jiném ani nebavíme, než o prvorozeném :grinning: ne, přeháním, ale ono na tom něco je, my taky měli komunikační krize, než jsme oba pochopili, že v životě člověka jsou různá období a ve vztahu taky.. člověk lpí na něčem, co bylo, srovnává, je nespokojenej, pak se většinou musí něco stát, aby si uvědomil, že řeší kolikrát malichernosti a pak si uvědomí, co je důležité! Přítel, jestli není slepej, na to přijde určitě hned, jak bude držet malou v náručí :wink: Samozřejmě, prd do toho vidim, ale přeji Vám, aby to tak bylo!
13. zář 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi děkuju , no já si taky myslím, že by jsme si neměli tolik volat, takže teď si jenom napíšeme párkrát za den a zdá se mi to tak lepší :wink: Já si prostě myslím, že to těm chlapům prostě všechno docvakne až když toho prcka uvidí, jak už tady někdo dost trefně napsal, tak pro ně je to mimčo pořád jen něco imaginárního, ne jako pro nás, když v nás ten prcek roste a cítíme každý jeho pohyb a všechno to prožíváme...je pravda, že mi třeba hladí břicho, občas s ním i mluví :slight_smile: , ale necítí to tak jako já, takže prostě doufám, že až jí uvidí na vlastní oči, tak ho to trkne!! a navíc bude i u porodu, tak to s ním nějak zamávat musí....řekli jsme si, že tomu dáme čas a budem se snažit k sobě najít zase cestu a ta malá nám v tom snad hodně pomůže :slight_smile:
13. zář 2011 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka chci věřit, že to tak bude a že nás ta malá pohltí, jak píšeš :slight_smile: A s tím srovnáváním máš taky pravdu, ono už se nedá koukat jaký ten vztah byl když jsem nebyla těhotná a jaký byl před malou, prostě se musí posunout dál a já doufám, že se nám to podaří :unamused: ...a děkuju!!
13. zář 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
to byla noc :frowning2: jsem se vzbudila s bolením břicha, ovšem nevěděla jsem jestli se dřív po...nebo vrhnu :frowning2: Asi mi nesedla večeře a bylo mi teda zoufale. Do toho mě malá neskutečně kopala, takže výživné.

Ráno si ta starší přilezla k nám do postele už 6:25, nechápu, kde bere energii. Doma byla v pohodě a po cestě do školky začala manželovi zase bulet. Tak doufám, že za pár dní se to srovná.

Dneska mě tu čeká žehlení zbytku mimi věcí, peřiny, prostěradla a tak. A musím vyprat naše prádlo. Si přijdu tenhle týden jak pradlenka Madlenka :grinning: Oběd asi nějak odbudu, se mi s ničím nechce pachtit.

@pavlina88 KOukala jsem do albíčka, máte taky hodně věci z Ikey :slight_smile: Já ji fakt zbožňuju, má za hubičku naprosto super věci pro mimča!
S přítelem věřím, že se to vyřeší. Tím spíš, jestli rodiče stojí na tvojí straně. Chce být u porodu? Myslím že jakmile se to bude blížit, tak mu to dojde, že udělal chybu :wink:
14. zář 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Beru s sebou určo obojí = jídlo i pití. Mám v plánu malou petku na sál a 1,5l pro sebe a z jídla bonbony s hroznovým cukrem na sál a pak asi nějaké suchary/bebe dobré ráno/ müssli tyčku .... prostě nějakou žásobu, než bude k mání jejich jídlo. A pak doufám, že mě bude manžel pravidelně zásobovat :slight_smile:
@edithn Sedačku do auta mám z frcu, tak jsem to prala, zavinovačku taky peru, ale třeba potahy z kočárku prát asi nebudu..
14. zář 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Tak to v té Krči vypadá pozitivně :slight_smile: Čoveče to rozhodování s myčkou ti nezávidím - na jedné straně je oprava levnější než nová, na druhou stranu je otázka, jak dlouho ta oprava vydrží...
Já dneska čumákuju od 4 :frowning2: Asi je to nervama - do konce září jsme měli být přestěhovaní a pořád se to nějak protahuje, takže když přesídlíme do půly října, bude to malý zázrak :frowning2:
14. zář 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - No já Ikeu miluju :grinning: Mohla bych tam být furt a ty jejich úžasný levný věci, není co dodat :slight_smile:
@mmiirrkkaa no hroznový cukr taky plánuju a ještě nějakou sváču asi i pro přítele, ty bebe sušenky jsou dobrý nápad :wink:

Jinak ohledně chození do školky, moje máma pracuje ve školce už skoro 20 let a teď zrovna chytla třídičku s nejmenšími :slight_smile: - říkala, že se hodně stává, že ty prcci na začátku vůbec nepláčou a začnou plakat třeba až po tom týdnu, kdy už jim vlastně dojde, že už je to doopravdy a že tam chodit musí :slight_smile: Ale ono to s tím pláčem není tak horký.. většinou když ten rodič odejde, tak děti už nepláčou, ale taky hodně záleží na přístupu učitelky ...
14. zář 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - já dnes taky zajímavá noc...jsem se vzbudila na wc a pak mě bolelo břicho docela dost a právě naopak se medvídě nehejbalo, tak jsem hodinu tak různě se štelovala, pošťuchovala břicho,...jestli se zavrtí a on si normálně spal a měl mě na háku...

@pavlina88 - já si do porodnice chci vzít hroznový cukr, určitě pití a nějaký jídlo taky, nebo si tam pošlu M., aby koupil nějakou svačinu:grinning:. O tom, že budu pak pravidelně zásobovaná po porodu, nepochybuju, si pamatuju po prvním porodu, jak měli všichni pocit, že nám v porodnici snad nedávají jíst, takže mi nosili zásoby jak pro regiment:grinning:
14. zář 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko!
@vrana jejda, tos měla "prima" noc :confounded: kamarádka, co dělá v lékárně, říkala, že zase řádí střevní chřipky, tak bacha.. jak já nenávidím tohle onemocnění! :stuck_out_tongue_closed_eyes: malá už chodí do školky, jo?! :confused: jak se Ti jí tam povedlo dostat? Jsem zvědavá, ptz. budu řešit to samé, ale mám obavy, že jelikož budu opět na MD, tak mi ho nikde nevemou ani smykem :unamused:
@mmiirrkkaa uf, mimčo a stěhování, to je vražedná kombinace, přeji, ať se Vám to povede ještě před porodem! Pak to bude asi hukot... Stěhujete se do domečku?
14. zář 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 - jj, většina dětí jsou "hééérečky" a řvou jen, aby vydeptali rodiče, jakmile se zavřou dveře, tak si jdou v klidu hrát...my teda máme ve třídě štěstí na super učitelky - jednu Lukáš úplně miluje, druhá je teda malinko horší, ale taky fajn (je na ní vidět, že ten vztah k dětem nemá tak parádní a v sobě, jak ta druhá - ta taky už dělá učku ve školce snad 20let a teď mají ještě třetí a ta se Lukášovi taky dost líbí, protože mu pomáhá s oblíkáním - on je děsnej lenoch a pan pohodlný:grinning:). a i v dolní třídě je to fajn, tam je zas učitelka (je to vedoucí učitelka MŠ) a ta měla ve třídě už i M., když chodil do školky:grinning:, tak vždy vzpomíná a porovnává, tak je to taková celkem sranda:slight_smile:
14. zář 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jen přidávám tip od porodní asistentky ke které chodím, a ta mi říkala že si sebou mám vzít mimo jiné i bombóny typu bompary, že z bombónů z hroznovýho cukru budu mít odřený patro :slight_smile: takže jen tak :slight_smile:
jinak k dnešní noci, já šla spát po sexu ve městě, tzn po jedenácté, ve dvě jsem se vzbudila na wc a tradičně jsem pak nemohla usnout, takže jsem se do 4 do rána převalovala, šla jsem přeskládat mimi věci na sušáku aby hezky proschly, nachystala jsem si další várku prádla na praní a tak :slight_smile: prostě jsem strašila po bytě :slight_smile:
14. zář 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka No vzali, původně ne, byla 4. pod čarou, ale nakonec nějaké děti odpadly, tak to klaplo. Budou jí 3 za měsíc, takže to není o tolik dřív. Někde v Praze je situace lepší, jinde horší. U nás otvírali novou školku pro ty co dojížděli ze satelitů a "loupili" místa těm, co bydlí tady, takže tím se situace asi dost zlepšila. Ale je to děs, ve třídě je 28 dětí, což je maximum. Ideál říkají, že je 13, což pochybuju že kdy měli :frowning2: A střevní chřipku bych teda nechtěla, fuj. Už je mi dobře, tak to asi opravdu bylo z jídla, něco mi nesedlo.

@monulkab hi hi, si neumím představit že během porodu cucám bonbon. Ještě by mi zaskočil. Jsem měla co dělat abych to po tom, co mi prdli vodu a dali oxytocin, vůbec udýchala, případně se napila v těch pidi pauzách, natož cucat bonbon. :grinning:

Na sál si beru rajec sportovní lahev bez bublinek 0,75. Jídlo žádné, posledně mi dali hned na sále najíst, takže tohle rozhodně neřeším a manžela už vůbec, tomu beru jen přezůvky. Dole v budouvě je automat s pitím a sušenkama a v areálu nemocnice bufet kde mají chlebíčky a tak. Bez tak nám během porodu už najíst nedají, to by práce klystýru přišla v niveč.

Mám vyžehlený povlečení, hurá. Už i toho zbývá jen malinko :slight_smile:
14. zář 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab - já ten hroznový cukr většinou pohryžu, takže si myslím, že si patro neodřu:grinning:. Tvrdý bonbony nemám ráda:grinning:

@vrana - no tak já tím, jak jsem poprvé rodila v porodnici 19hodin, tak teda bych nějaký jídlo uvítala:grinning:. A zas klystýr vniveč nepřijde - ono ta strava po snědení není v konečníku za deset minut:grinning:. Tam jde spíš o to (při tom "zákazu jídla"), kdyby se muselo na císaře a hrozila celková narkoza, tak nesmí být plný žaludek...proto chci právě ten hroznový cukr - energii to dodá, myslím, že to celkem i zasytí a objemově je to vlastně nic:grinning:. A jinak souhlas - já po porodu dostala po těch dvou hodinách odpočinku (ty jsem teda prospala naprosto hlubokým spánkem) na výběr, jestli si dám jakýsi maso s knedlíkem a omáčkou (asi co byl oběd) a nebo krupicovou kaši, dala jsem si kaši, asi jsem po tom náročným porodu měla hodně potřebu rychle dostat do těla cukr:grinning:. a prý je to v Bohunicích standard - když se rodí ráno/dopoledne, tak je na svačinu nějaký rohlík nebo co a když je to po obědě/v noci, tak krupičná kaše:grinning:
14. zář 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi @petapete Ale mne pecivo do ted vubec nevadilo a to ani cerstvy krupavy rohlicek :slight_smile:. DNeska jsem byla na te diabetologii a chudak doktor nevedel, co se mnou. Pry jsem pro nasazeni inzulinu uplne hranicni pripad. Asi deset minut premyslel, jestli mi ho da ci ne. Do ted jsem mela hodnoty dobry a ted uz zase zacinam 35tt, tak by se to melo uklidnit, tak to furt zvazoval a nakonec jsem ho zatim nedostala HURA. Mam si ted pichat po kazde snidani a veceri a v patek mu vsechny hodnoty zavolat a podle toho se rozhodne.
@pavlina88 @lososka jestli jde tabulka nekde aktualizovat kazdym ucastnikem, tak to tam klidne hod, ja nejsem technickej typ :slight_smile:, takze takove veci mi unikaji. A jak se zacne rodit (jestli uz batist neporodila), tak bude aktualizaci hodne :slight_smile:.
@vrana manzelovi taky nic neberu, protoze presne tak jsou v Kyjove hned o patro niz automaty s bagetama (kdyby tentokrat trval porod dyl nez deset minut) a strevni chripku nenenenene - diky te jsme minule rodili predcasne :frowning2:
14. zář 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - nj, ono se to holt může měnit no:confounded:. A nebo je to třeba něčím úplně jiným - počasím, náladou,..prostě těžko soudit...ale super, že zatím inzulín není, tak zkus "přitvrdit", jestli se hodnoty zlepší a třeba se mu vyhneš úplně:wink:.

A teda přemýšlet nad jídlem pro manžela k porodu mě ani v nejmenším nenapadlo, si něco může "ulovit" sám, on tam trpět nebude:grinning:. teda bude, ale ne tak moc jak já a může se pohybovat i z boxu pryč:grinning:
14. zář 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky holky
@petapete No fakt mi vůbec nic nezkoumali. Ale jak už jsem psala - byla jsem tam na preventivní prohlídce v únoru a tam mi vždycky to oční pozadí měří - teda snad to je to vyšetření co si myslím - tak třeba to posuzovali podle toho. No uvidíme. Snad se nic nestane a všechno u porodu dopadne dobře.
@pavlina88 Taky mě moc mrzí co se u tebe teď děje. Hlavně teď ke konci bys měla být v klidu a neřešit takové situace. Uvidíš že vás porod sblíží. Já mám známou která před porodem taky s přítelem moc nevycházela. Říkala že to určitě není ten pravý a už počítala s tím že bude malého vychovávat sama. Porod pro ně byl ale tak zlomový okamžik,že se příští týden berou. Takže i takto to klidně může dopadnout. :slight_smile: Vůbec ničeho se neboj a mysli teď jen na malou jaké to bude super až budete spolu a přítel se určitě k tomu štěstí přidá - neboj.
@monulkab Tak já jsem absolvovala velký nákup v lékárně včera a třeba mi bude půlka věcí na prdlačku,ale všechno mi bylo doporučeno tou magistrou,tak snad to až tak na nic nebude. Mám buničité tampóny - je to takové velké klubko ze kterého si utháváš takové malé čtverečky,které sroluješ a tím vyčistíš prckovi nosík nebo ouška. Na oči mám Opthal, do nosíku Physiomer - to jsou takové malé umělé ampulky a jedna vydrží rozdělaná prý tak 3 dny - v balení je 20 kusů, mám i 60-ti procentní líh na pupík, pořídila jsem i rektální trubičku a Infadolan,který se na tu trubičku natře - je to pro prcka na prdíky a ten krém je prý výborný i na ošetření po sešití, jinak mám odsávačku, Bepanthen na ošetření bradavek, teploměr s ohebnou špičkou a kdyžtak ještě budu pořizovat borovou vodu,ale ta brzo vyprchává,takže tu až někdy za 14 dnů. No uvidíš co sama posoudíš za potřebné. Já jsem vzala všechno co mi bylo doporučeno. Kdyžtak mám těhotnou kamošku,které kdyžtak něco šoupnu když to sama nevyužiju.
14. zář 2011 v 11:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, pusobi na vas nekterou pupalka i jako projimadlo? Nevim, jestli se u me neco deje... ale dneska uz me neco pekne dvakrat prohnalo na zachod a celkove se mi blbe v noci spalo, vecer mi po nohach teklo trosku cire tekutiny, ale pak uz nic, tak jsem tomu nevenovala pozornost. Citim se celkove takova prepadla, hrozne unavena....
Tak nevim, jestli se mam zacit bat, ze se neco chysta, nebo jestli je to treba, ze jsem nachlazena+pupalka. Nevite, jestli ma vliv i na zazivaci potize?
14. zář 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já vůbec nevím, co do té tašky do porodnice:grinning:. Zatím jsem snesla na hromadu: balík plen, balík čistících ubrousků, dva balíky vložek, jednorázové kalhotky, vlhčený toaleťák, dubovou kůru, vložky do podprdy, vzorek sudocreamu (15ml, co bylo v prenatal boxu), homeo na kojení, kartáček+zubní pastu, krém na ruce, dvě role kuchyňských ubrousků na sušení po sprše, papírový kapesníky, pomádu na pusu, šampon na vlasy (musím ještě dokoupit nějaký menší balení sprcháče, intimní mycí gel), přidám ještě hřeben, krém na obličej a co dál????? Jo ještě jdu najít oddací list, občanku mám v peněžence, tak tu si snad nezapomenu, kartičku pojištěnce mám u těhu-průkazky...ještě přihodím ty pantofle, osušku a ručník
14. zář 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - tak ona ta pupalka je vlastně olej v té kapsli, takže si myslím, že může takhle působit, je fakt, že co ji používám, mám "měkčí" stolici, jde mi trochu líp se vyprázdnit, ale nijak jsem si to nespojovala, ale možná to může být:slight_smile:
14. zář 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko nemáš doma vložky k indikaci plodové vody? nebo prý funguje i lakmusový papírek, zbarví se do modra.. ta čirá tekutina je divná! Jinak hodně rodiček má před porodem průjem, přirozený klistýr.. :wink:
@aknavis hodím Ti do IP mail a když mi pošleš tu svojí tabulku, tak to tam vykopíruji :slight_smile: abych to nemusela přepisovat ručně.. je fakt, že pak bys měla s akualizací hooodně práce :grinning:
ad lékárna, já koupila rybilku a alkohol na dezinfekci pupíku a to je vše :grinning: ale je fakt, že většinu věcí mám po prvním synovi, lednice je plná dětských léků, teplomět, rourka, čtverečky, vše máme po prvním, naštěsí! Si pamatuji, jak ty peníze u prvního lílaty!
14. zář 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka mas to na mailu pro Ivanu od Ivany :slight_smile:, jen sem nezapomen dat nekam odkaz, at se muzeme pokochat :slight_smile:
14. zář 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis :grinning: jasně, až to udělám, hodím odkaz :wink:
14. zář 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tady to je:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AkfzThAZ8YtjdDVLWmdvTnhldFpMejlGWGsxTVc1V1E&hl=en_US
může to editovat každý, kdo má tento link.. teď ještě přemýšlím, kam ten odkaz hodit, aby tady nezapadl prachem.. chybí mi tady něco jako je "nástěnka skupiny", nebo alespoň společný fotoblog, jak je třeba na emiminu :unamused: nebo to jenom nevidím?
14. zář 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka to je super, že to můžeme editovat, výborný nápad :slight_smile:
14. zář 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko zažívací potíže jsem po pupalce neměla, ale ta čirá tekutina ze mě taky tekla, nejvíc po ránu, bála jsem se, aby to nebyla plodovka, tak jsem byla na kontrole u Apolináře a tam řekli, že to plodovka není, že je to normální takhle před porodem a že to klidně může být i hlenová zátka - tak jsem se blbě ptala doktora - hlenová zátka bez hlenu? a on se smál a říkal, že jestli je to čiré a bez zápachu, je to v pohodě a může to odcházet i několik dní, dokonce týdnů... ale jak píšeš, v lékárně se dá koupit přípravek na potvrzení nebo vyvrácení plodové vody, tím mi to kontrolovali u Apo
14. zář 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek