• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@vajenka ta druhá taška je moc hezká :dizzy_face:
14. zář 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jako druhorodička začínám nějak plašit -> jestli mám dost oblečení pro prcka .. kolik máte třeba bodýček s dl. rukávem ve vel. 56 a 62?
14. zář 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka Eliáš je moc krásný, taky byl u nás v seznamu :grinning:
14. zář 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek dneska jsme přišli ze školky se začínající rýmou, celý odpol je protivný, i učitelka říkala, že byl od rána mrzutý, tak jsem zvědavá, co z toho bude .. zítra je manžel v práci, tak jsem měla v plánu jet do města atd., tak asi ve finále bude s prckem doma u TV :grinning:
14. zář 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,opět se po delší době hlásím.Co jsem tak pročetla,tak jsme stále všechny 2v1.Jsem zvědavá kdo bude první a kdy :wink: Já byla včera poprvné v porodce na monitoru a na sepsání porodopisu.Doktorka do mě strčila prst a ríká že by,to sem se lekla.Jsem prý na 2 prsty,ale to tak může být ještě do termínu.Dneska ze mě vyšel hlen,že by zátka????no uvidíme kdy se bude malýmu chtít ven.Zítra si dám ale radši vše do kupy.Doplnila jsem údaje do tabulky-moc hezká.Jinak Filípek chodí do školky a líbí se mu,tak jsem ráda aspoň mám trochu času pro sebe.Holky už to máme za pár
14. zář 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek Já mám taky tašku z DMka a je super, doporučuju :wink: Mám tu černou s kytkama. Teď už mají jiné vzory.

Ty odkazy co jste dávaly...to jsou krásný tašky, moc. Ale 2000 za tašku mi přijde zbytečně moc no.
14. zář 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak po dnešní kontrole vše O.K., samozřejmě až na ten tlak. Dneska mi ho měřili dokonce 3x, no napotřetí to konečně vyšlo 130/80, ale je vidět, že měl klesající tendenci (120/95, 115/90, 130/80). Toho horního si nevšímám :grinning: . Samozřejmě mě museli opět změřit na klasickém rtuťáku. Monitor mám prý na jedničku, měla jsem celou jednu kontrakci :grinning: . Jinak mám ve zprávě napsáno, že hlava naléhá, což nevím, co znamená a zase jsem si to přečetla až doma. Ale dneska mě teda břicho bolí celý den a záda mi taky dávají pěkně zabrat. Jinak jsme se sešly v poradně se @spaghi, takže mi to rychle uteklo.
14. zář 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co chodíte k Apolináři, jak to tam prosím chodí? Já jdu ještě příští týden naposled k mému dr. a pak se mám objednat do porodky. Jde mi o to, že mám problém s hlídáním, na kolikátou asi bych tam měla být, abych byla jedna z prvních na řadě, abych mohla zas letět domů? Klíďo tam budu v sedm ráno nebo dřív, jen abych tam nemusela trávit celé dopoledne a manža si tudíž nemusel brát dovču :unamused: v kolik vlastně otevírají? díky! :dizzy_face:
14. zář 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana taky bych tolik za přebalovací tašku nedávala, stejně jsem jí po několika měcících pomalu nenáviděla a přála si, abych mohla nosit věci v něčem normálním, co by eventuálně i ladilo s oblečením :grinning:
14. zář 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka Poradna má od osmi. Záleží jestli jdeš ráno rovnou na monitor, ten je už od sedmi a podle dnešní zkušenosti se vyplatí být tam v sedm. Problém je v tom, že i když budeš v poradně první a hned odevzdáš průkajdu, mají nějaký mě neznámý klíč, podle kterého maminy berou, takže to neznamená, že budeš hned první na řadě :unamused: .

Naše holčička se dneska rozhodla, že sedět prostě nebudu, když sedím dloube mě do spodku až to bolí, když stojím, za chvíli mám křeče v zádech. Tak nevím, asi se postavím na hlavu. Myslíte, že poznám až budu rodit?
14. zář 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne ještě jednou díky za super společnost :wink: já jsem po dnešním dni úplně hotová a to ještě není konec - od Apo jsem to štrádovala pěšky na Karlák, pak jsem šla do Vodičkovky do Foto Škoda dokoupit polarizátor, filtr a náhradní baterku do foťáku, pak jsem jela rovnou na poštu, doma vyprala tři pračky prádla, pověsila na zahradě, teď peču kuře s rýží a večer se vrhnu na žehlení a pak asi buď rovnou umřu nebo mě odvezou do porodnice :grinning:
14. zář 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Taky akorát peru a kuře s rýží budu péct zítra. Mě to taky super uteklo. Taky díky, snad si to zopákneme příští týden :wink: .
14. zář 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam já mám asi jen 3x 50, asi 10x56 a10x62...objednávala jsem z Nextu, tam bylo balení po pěti, a připadne mi že toho mám moc, ale kamarádka mě uklidnila, že zezačátku měla spotřebu někdy i 5 bodyček za den, když se její malé podařilo pročůrat nebo prokadit i pampersku, navíc je fajn mít nějakou zásobu abych nemusela prát každý den,,,
14. zář 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mám za sebou vyšetření na očním a popravdě, doktorka se divila proč mě tam gynekolog posílal, že prý 3 dioptrie nejsou nic v porovnání s ostatníma maminama, tak asi zastává taky ten původní názor že riziko stoupá s počtem dioptrií, řekla mi že mám nevídaně pečlivého gynekologa, nicméně mi oči rozkapala a prohlédla a můžu rodit normálně...
14. zář 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, vadi necemu pupalka s vitaminem E? Ja mam namixovanou s timto vitaminem, tak doufam, ze jsem neco nepodelala...
Jinak asi na me leze chripka, ale tekutina uz zadna neodtika, obcas boli bricho, ale to je tak vsechno. Jen mi pekne kleslo bricho, uz si nezavazu boty a tezce se mi dycha (coz nechapu). Od vcerejska je to pekna zmena.... :-/

@spaghi Vis, jak ja ti ten CR zavidim??? Maly je zadeckem dole a mne cisare odmitaji udelat. Pry az po 8 hodinach kontrakci, kdyz to nepujde, tak pak se pristoupi k CR. :frowning2: Mam z toho hruzu!!
14. zář 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko promiň, mě příjde, jak když máš rodit někde v pravěku, že Ti nechtějí naplánovat CŘ, já se ještě minulý týden informovala ve dvou porodnicích (jsem se rozhodovala, kde budu rodit) a v obouch mi řekli, že když je to konec pánevní, že CŘ bude naplánován nejdéle ve 39+0 ..
14. zář 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko moje kámoška má také malou otočenou obráceně a CŘ je normálně naplánovali...tedy pokude se ještě neotočí...Tp má 23.10. takže ještě má nějakou dobu čas...řekli jí, že by se udělal ve 38.tdýnu těhu...tak jsme na ni zvědavá...ona se ho bojí jak čert kříže..nechápu proč..když to jinak nejde tak to prostě nejde..
14. zář 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne to že hlavička naléhá znamená..že se malá připravuje...je dost dole..což je dobře..já jsme na tom stejně...
14. zář 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko cože?! :confused: jako setkala jsem se s tím, že dítě bylo KP a maminka chtěla i tak rodit přirozeně, ale aby Tě v porodnici nutili do přirozeného porodu, když je taková komplikace, o tom jsem ještě neslyšel.. :confused: co na to Tvůj gynekolog? Jinak taky jsem si dnes koupila s Éčkem, jinou neměli, snad to ničemu neva.. :sweat_smile:
14. zář 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem se zatím setkala s tím přístupem, že pokud je porod KP, tak rozhoduje odhadovaná váha dítěte, zvlášť u prvorodičky, jinak na císaře neposílají a nechají rodit nirmálně ....
14. zář 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ to jsem také četla, ale pokud se čeká chlapeček je u něj větší riziko, že ho to poznamená..kvůli přirození u holčiček prakticky žádné riziko není..
14. zář 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam
@adenka84
@lososka
Ja jsem se na tohle ptala v Břeclavi i v Brně na Obilňáku a v Bohunicích a všude řekli to stejne... Pokud miminko ma vahovy odhad od 2,5-3,5 kg, tak se nechava rodit prirozene. Maly ma odhad zatim 2,60 takze bohuzel do teto kategorie spadam. Ale nejak uz nikdo nebere v potaz, ze ten odhad je +- 0,5kg :frowning2:
Navic ja bych radsi sla do cisare nez rodit KP, z toho mam proste hruzu.... Ale bohuzel. :frowning2:
14. zář 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, před chvilkou jsem měla takové poslíčky že jsem myslela, že to nerozdýchám. Teda jestli to poslíčci byly. Střídavě mi tuhlo břicho a měla jsem dole hrozné tlaky. Chvilkama jsem to břicho uplně křečovitě stahovala,protože jsem myslela že se snad počurám a měla jsem pocit že když povolím tak že ze mě musí zákonitě vytéct plodová voda. No zážitek jak hrom. Už je to v pohodě,ale teda pořádně nechápu co se dělo.
14. zář 2011 ve 21:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Tak asi začnu hledat tu černou v DMku. Jen je problém, že to můžu jen v Praze, tady u nás DM není. Ale co, aspoň se teď nebudu ten měsíc nudit a budu jezdit otravovat chlapa i do práce a šmejdit po krámech :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@nasekuratko @lososka Koukám, že obecně je samotná pupalka nedostatkové zboží :slight_smile:

tak jsme byli dneska večer na nákupu v Tescu a zase jsem utrácela, měli slevu 50%. Tentokráte za prvorozeného. Si občas říkám, že musím zpomalit, že nemáme tiskárnu...
14. zář 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam Snad bude prckovi brzo líp.
U nás po poledním spánku výrazně lepší nálada, tak uvidíme, co přinese noc. Když to bude dobrý, půjde ráno do školky, je na ní chudák tak natěšenej (až na ty héééérecký výkony při vstupu do třídy) a dokonce souhlasil s tím, že tam zítra bude i spinkat po obědě.
14. zář 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova já to dnes měla už 3x...naštěstí to vždy rychle odezní..ale je to hnusný...teď 100= vím, že porod bude bolet jako prase...no mám z toho už dost velké obavy jak to zvládnu...a halvně jsem zvědavá na páteční kontrolu..
14. zář 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek no jen aby jsi u toho usilovného hledání neporodila někde za pochodu v DMku :grinning:
14. zář 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adenka84 Já jsem byla na kontrole včera a vůbec se nic nechystá. Ale teda nevím jak to zvládnu jestli mě něco takového chytne třeba venku. Už ten můj výraz v obličeji byl šílený :grinning: A nedokážu si představit že až mě to chytne doopravdy,tak jak budu volat příteli aby dojel a rychle ještě dobalovat takové věci které budu mít do poslední chvilky mimo kufr do porodnice. Vždyť už teď jsem nebyla schopná ani vzít do ruky telefon. No fakt lahůdka.
14. zář 2011 ve 21:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko oni Ti ho nenaplánují? tak to by mě mohli milovat :frowning2: takže Tě prostě nechají trápit a pak si řeknou "Tak to stačilo, jdeme udělat sekci?"... nechápu... já pořád mám ještě jiskřičku naděje, že se ty prckové otočí, uvidíme, každopádně o to víc Ti budu držet palce, aby se mimi otočilo, protože pak by to byl fakt "porod" doslova :unamused:
14. zář 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko hele a co zkusit obvolat jeste Kyjov? tam mám rikali, ze kluky rodi planovane CR a moc dal jak do Brna to nebude.
14. zář 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek