• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@nasekuratko 8 hodin kontrakcí! ty bláho to jsou teda pakoni :frowning2: to by se mi taky nelíbilo
14. zář 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 tak s tím pohlavím, to jsem nevěděla, ale naposledy to řešila moje kamarádka, chlapeček se neotočil, váhový odhad měl 3,20 rodila poprvý a když se zeptala na císaře, tak si tam všichni klepaly na čelo, proč by jako měla jít na císaře. Nakonec jí to nedalo, začala do toho "šťourat" a dostala se k primáři, kterej jí řekl, že to bude váhově přes 4 kila, takže jí hned jako prvorodičce naplánovat CŘ. A taky že klučina měl 4,20 .... někdy je to boj s tím personálem
14. zář 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko mě porodní asistentka která dělala u Milosrdných v Brně říkala, že pokud je u prvorodičky mimino KP tak se téměř vždy rodí císařem, o pohlaví nemuvila, takže rozlišovat to podle toho jestli se rodí kluk nebo holka je asi nějaká novinka ... jsou to kokoti. A nemáš nějakou známou očařku, že by ti napsala doporučení na CŘ?
14. zář 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak dnešní kontrola v pořádku, malá je velikostí hlavičky o týden starší :grinning: a podle bříška o 2 dny, takže nestrádá. Ptala sem se na tu váhu, že se dr. na dia nelíbilo, že nepřibírám a doktorka na gyndě říkala, že pokud mimi odpovídá týdnu těhotenství a funguje dobře placenta, tak se nemám znepokojovat, že to může být i tou cukrovkovou dietou, tak kukla ještě na placentu a množství plodovky a vše je OK, tak sem ráda. Zrovna dnes bylo ve Zlíně na náměstí rozloučení s hokejistou Rachůnkem, manžel chtěl jít zapálit svíčku, no možu vám říct, že slzy se daly těžko zadržet :frowning2:
@adenka84
@lososka tak já taky mazala od začátku, váhu mám stejnou, a stejně sem popraskala :angry:, ale s tím sem i trochu počítala, protože sem s tím měla problémy i v dosívání, no co už, pak to vybledne, hlavně ať sou mimísci zdraví a v pořádku :wink:

Holky, bepanthen, pokud se používá na bradavky, musí se před dalším kojení z bradavek umýt, v návodě sem to nenašla, tak teď nevím
14. zář 2011 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko tak to je mazec, to tě nechají 8 hodin v kontrakcích a pak usoudí, že to nejde a udělají císaře? Asi bych zkusila se zeptat ještě v tom Kyjově, určitě to nebude tak daleko. My se nakonec rozhodli pro Zlín, máme to sice asi 50Km, ale za hodinu sme tam. Ptala sem se dnes na to doktorky, protože manžel furt stresuje aby sme to stihly a říkala, že si stihne ještě přečíst i dvoje noviny :grinning: :grinning: :grinning:
14. zář 2011 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek taky sem dnes utrácela v tescu, manžel se mě ptal, co s tím vším budeme dělat :grinning: :grinning: :grinning: tu tiskárnu by sme taky potřebovali, peníze jen letí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
14. zář 2011 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vás prolítla jste děsně psavý, nopo debatě okolo nakonec z toho stejně vím prd
@nasekuratko neboj, já znám nekolik holek co rodily KP, a v pohodě já bych se toho nebála
@vrana to je pech s myčkou :(
@pavlina88 držím pěsti, věřim že malá vám najde znovu společný téma
Já včera odpadla, mamča přes své bolesti mi pomáhala do 22 ale hnuli jsme s tím tady , já nemohla ani chodit a stejnak jsem šla spát až ve 3. chlap vtipkovala le po tom všem co s tím souviselo mě to vtipný nepřišlo a mě to nedalo a byla z toho výmena názozů a hromada slz. Neví nic o těhuhormonech , že někdo brečí i u večerníčku, namě topadlo až ted s tou brutální unavou, ale fakt brutální, jsme nemohla ani dolízt dopostele.
Dnes jako bonus půlhodinový trhání zubu v zánětu. Opíchání zabralo až ke konci, porád to odeznívalo, jako že to přestávalo fungovat, až druhá dávka ke konci zabrala, ale mám po tátovi zahnutý kořeny takže mám pomořemou papulu brutálně. Pak už umtrvení drželo tak 3 hodiny tak jsme byla jak z ústavu, ani slinu polknout nešlo. Teď semi povedlo trochu najíst.
Tak doufám že to prtě ještě vydrží, už je kam dát postýlku. Z postele už se dá slézt bokem a prádlo už se pere. Mamča mi ho zabavila . když viděla jak jsem KO, prý aspoň zabaví babičku mojí a zavzpomínají si. Jsou to všechno veci po Marušce.
teď už snad bude líp a budu stíhat,d očitat vás na 3dny je mazec :ODDD
15. zář 2011 v 00:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
a diky za tabulku šikulka , tuhle upravovací možnost vůbec neznám
15. zář 2011 v 01:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab ty bláááho, no to je teda dobrý odhad 3,20 a na sále 4,20 jo? To si snad dělají srandu ne??? Proč ty odhady teda vůbec dělají, když to absolutně není směrodatné? A hlavně jak to můžou mít jako jedinné kritérium pro plánovaného CŘ, na základě špatného odhadu ho nechtít udělat a pak je z toho toto. Holt koukám, že když má člověk nějaký pocit, má na něj dát a jít si zatím přes mrtvoly. :angry: Je to fakt smutný. Ještě že to dobře dopadlo.

@nasekuratko Taky bych zkusila ještě jinou porodnici. Tím spíš když jsi i sama měla zdravotní potíže.
Co na ten jejich názor říká tvůj dr.? Nešlo by to nějak přes něj? Třeba v porodnici někoho zná a dokázal by jim tam zavolat a říct že takto teda ne. :wink: Každopádně se nenech odbýt.
15. zář 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi tohle je super období, kdy člověk může v pohodě nakupovat a pořád se má na co vymlouvat:grinning: Časem to pak bude horší, ale teď si to musíme užít a chlapi tomu stejně houbeles rozumí :grinning:
15. zář 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký den .. tak prcek ve školce, manžel v práci, tak já mastím ještě na kávičku s kámoškou, měla termín v sobotu ja je furt 2v1 :grinning:

@nasekuratko já bych za ten CŘ prostě bojovala i můj gynekolog mi řekl, že váhový odhad ke konci je k ničemu .. a když je pohlaví kluk, že se CŘ dělá vždy! .. si neumím představit 8 hodin kontrakcí, mimčo už někam poleze do porodních cest a pak Ti udělají CŘ ..
15. zář 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek tak jak jste na tom, šel prcek do školky?
15. zář 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vy jste ale ranní ptáčata :wink: . Já si mám dneska volat na výsledky včerejší krve, tak jsem lehce nervozní. Nicméně tlak jsem ráno měla dobrý, takže dneska už ho měřit nehodlám a rozhodně ne teď, než se dozvím ty výsledky.
15. zář 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Já jsem právě taky četla, že KP ještě není automatický důvod plánovat CŘ, ale @spaghi ho naplánovali. Asi záleží na více faktorech. Ale určitě bych se zkusila zeptat i v jiné další porodnici. Hlavně, když máš z normálního porodu KP strach, tak se podle můžeš i psychicky zablokovat a stejně to k ničemu nepovede a nakonec půjdeš CŘ. Takže pokus porodit normálně bude stejně zbytečný a akorát ti to způsobí strach z dalšího těhu a porodu. Myslím, že by jsi měla začít dostatečně najevo dávat strach, nejsem sice doktor, ale mám ten dojem, že mi známá (je zdravotní sestra) říkala, že strach z přirozeného porodu, může být taky důvod k CŘ. Bavili jsme se o tom v souvislosti s tím, že každá druhá celebrita rodí CŘ a jak je to možné.
@adenka84 Díky, já jsem takový jelito a vždycky se na to podívám až po cestě domů. Jo, a taky už jsem na to, že to zřejmě bude ku..... bolet. Včera jsem si to užívala celý podvečer.
15. zář 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam Nakonec šupajdil, teď uvidíme, jestli zavolají, abych si pro něj přijela. Navíc dneska má premiéru s poobědovým spaním, tak jsem musela slíbit, že pro něj s tatínekm přijedeme oba a pak půjdeme krmit kačeny:slight_smile: A koukám, že u vás se taky šlo:slight_smile:
Teda u kámošky si to užij, snad se nerozhodnete porodit obě najednou :wink:
15. zář 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně se prcek nakonec otočil, ale posledně byl ještě KP a to říkali, že bych musela spíš na CŘ - už kvůli tomu, že to má být kluk. Jen říkali, že by to u CŘ trošku komplikovala ta placenta na přední stěně, ale že by si museli nějak poradit. Byla jsem z toho vyjukaná, tak jsem hledala různé info na netu a vypátrala jsem, že pokud je dítě KP, tak se většina doktorů (zejména mladších) bojí jít do normálního porodu a raději naplánují CŘ, ale že ti starší doktori to tak neberou a díky více zkušenostem to tak neprožívají. Jo a taky někde psali, že třeba v Praze se dělá při porodu KP skoro "automaticky", ale třeba na Moravě si zakládají na tom, aby co nejvíce pacientek rodilo pokud možno normálně...
15. zář 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak krev dobrý, akorát glykovaný hemoglobin mám nějaký vysoký 4,4. Tak to fakt nechápu, když dietu držím, jediné co mi to vysvětluje, že to byly ty nejhorší týdny, kdy se cukrovka prý nejvíc zhoršuje a k tomu to vedro. Jinak nevím :confounded: .
15. zář 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko souhlas s @ilonne , taky jsem četla, že na přání rodičky se CŘ neprovádí, ale jedním z důvodů může být právě strach z porodu, vůbec celkový psychický stav, hlavně, když si prvorodička, nemáš ponětí, do čeho jdeš, já bych to zkusila, protože ať už je to jak chce, hrozí psychický blok, může dojít k poporodnímu traumatu a já nevím, co ještě.... ale my tady chytračíme, stát se taky může to, že budeš rodit KP přirozenou cestou a všechno půjde jako po másle, miminko projde porodními cestami úplně hladce, je to buď a nebo, ale to člověk prostě nikdy neví předem :frowning2:
15. zář 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi právě, ten stres z toho všeho, co když se něco stane a tak. Je prima, že doktor si věří, že se to zvládne, ale on to rodit nebude. A když nejsou schopni udělat pořádnej odhad váhy, tak už vidím jak prvorodička rodí v klídku KP 4,20 přirozeně :frowning2: Je mi z toho celkem smutno no.
15. zář 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no právě, ty váhové odhady, během mého těhu při měření miminka to bylo v jeden den o víc jak půl kila, tak pak věř UTZ, brala bych to, kdyby mi opravdu ten doktor řekl, váhový odhad je tolik a tolik, plus mínus max. 100 g, pak není co řešit, ale takhle?
15. zář 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi no právě, ještě dejme tomu těch půl kila, ale když se seknou o kilo? To je strašný přece. A nejhorší je, že oni z nás pak dělají hysterky. Jenže kdo si to nejvíc ods.... když je nějakej problém? Rodička. Ne doktor. :confounded:
15. zář 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana taky jsem si všimla, že porodníci jsou většinou chlapi, ženských se moc nevidí, mě napadá otázka, proč to tak je :slight_smile:
15. zář 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Nevím jaký jsou chlapi porodníci, ale moje mudra měla dovolenou a tak jsem byla na prohlídce u dotora a zážitek fakt strašný. Vyšetření mě celkem dost bolelo, to mudra je mnohem citlivější... Ai holt ví, jaký to je, což chlap nikdy nepochopí...
15. zář 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé, já když si vzpomenu, jak jsem u porodu měla dva doktory - chlapy a jeden z nejsilnějších zážitků, když mi dr. Doubek (on je skvělý doktor a parádní porodník, fakt šikovný,..) začal po šesti hodinách těch vpodstatě vytrvalých kontrakcí bez pauzičky (17hodinách porodu celkem:grinning:) vysvětlovat, že císař není optimální řešení ani pro mě ani pro miminko a že prostě je lepší to zkusit přirozeně...jsem si v duchu říkala velmi nehezké termíny pro něj a strašně mě iritovalo, jak mi CHLAP může povídat, co je nejlepší, když si rozhodně ani rámcově nemůže umět představit, jak to děsně bolí, jak je to hrozný a ty obavy o to, že už prostě nebudu mít sílu ve finále dítě vytlačit...Jako on měl ve finále pravdu - samozřejmě, že císař není nejlepší způsob porodu, ale v dané chvíli prostě mě jeho argumentace děsně točila, že mi to povídá chlap - kdyby to byla doktorka, tak to spíš vezmu, že přeci jen třeba už rodila, ví, jaký to je,...ale od chlapa mi to přišlo jako děsná drzost:grinning:. Ale jinak teda oba ti doktoři - chlapi byli úžasní, poměrně opatrní, za cokoli nepříjemnýho se omlouvali, upozorňovali předem, pomáhali, měli poměrně dost empatický přístup (na chlapy až překvapivě)...a obecně s chlapy gynekology mám dobrou zkušenost, "nejbrutálnější" jsem měla předchozí gynekoložku, u které mě leckdy vyšetření fakt bolelo, bylo nepříjemný,...zatímco pánové byli daleko citlivější (a díky té operaci myomu jsem jich zažila celkem dost:grinning:), takže v tomhle proti chlapům - gynekologům nemůžu říct půl slova špatnýho...Teď jsem zvědavá v pondělí, jdu k tomu porodníkovi, tak uvidíme, ale i podle mojí MUDry je fajn, že by se mu taky klidně svěřila (ona s ním v Bohunicích na gyndě i spolupracovala, takže ho zná), tak to mě uklidňuje:slight_smile:
15. zář 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já musím říct, že mám dost kamarádek co mají doktora gynekologa a nebo je doktor rodil a měli teda zcela opačný názor. Že jsou naopak šetrnější. Sama mám zkušenost jen se záskokem v době dovolené a ten byl v pohodě a pak v porodnici v poradně a posléze na oddělení, mudr. Menšík a to byl koloušek. :dizzy_face: :zipper_mouth: Moc pěknej a milej doktor a ten mi teda už vůbec nevadil :grinning: Jinak jsem měla a mám doktorku a v poradnách vesměs taky doktorka a u porodu taky doktorka.

Myslela jsem to spíš obecně že doktor, jedno jestli ženská nebo chlap to neřeší, se slovy že se to zvládne no.
15. zář 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ohledně postýlky se stále neozvali, tak jsem vážně zvědavá, jestli do zítra dojde. Je to poslední termín. Jinak já jsem kdysi taky měla gynekologa chlapa a byl úplně v pohodě. I u Apolináře mě dvakrát v prvním trimestru prohlížel chlap a taky si nemůžu stěžovat.
15. zář 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne pane jo, to už bych byla taky nervózní :rolling_eyes: Já jsem dneska ráno měřila ložnici a koumala kam strčíme postýlku, je to takovej pidi krcálek 207x385, to je hrozný fakt . No nějak to snad dopadne. Ještě že je to tak na půl roku no, v ideálním případě.
15. zář 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ty odhady jsou na prd, na druhý straně za našich mamek je nedělal nikdo a taky to šlo. Mě dělai naposled váhovej odhad při Marušce někdy měsíc a půl před porodem v nemocnici jak jsme ležela s tlakem a řikal, že je větší a on tý doby nic, prostě na sál a tlač. Ale muj dr byl...... už jsme ho vyměnila za anděla co mě rodil. Jen co bral tak jsme k němu přešla. To se čloběk na gyndu o těší, pořád samej úsměv a jemnej je. zato jedný dr u nás se maminy uplně děsej, takovej babochlap a jak řezník.
KP se fakt rodit dá, znám hodně připadů ale u @nasekuratko muže být fakt problém ten strach, ten dokáže zastavit i normálně probíhající porod :frowning2:
15. zář 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Kamarádka měla holčičku KP a automaticky ji poslali na CŘ. A to byla malá opravdu malá- 2,4 kg a 46 cm...
15. zář 2011 v 10:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
je fakt, že mít medvídě KP, tak dělám vše proto, aby řezali - i za cenu, že bych se v porodnici zapsala jako děsná hysterka, ale snažila bych se si toho císaře "vyřvat" (příp. bych se spoléhala na mého očaře a domluvila se s ním, aby mi napsal císaře "na oči"). Absolutně nechápu, proč v těchto případech nenechají rozhodnutí - po náležitém poučení o rizikách obou způsobů porodu - na rodičce, vždyť jde o ni a její dítě a podle mě nikdo nemá právo je vystavovat rizikům z porodu, se kterými prostě ona nesouhlasí:confounded:
15. zář 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek