• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@barbarkaaa - mě teda u Lukáše dělali uzv odhad i v porodnici při první návštěvě na monitoru a kupodivu u nás teda měřili víceméně přesně - bylo to akorát týden před porodem a aktuální odhad v té době byl 3000g a Lukáš se o týden později narodil s váhou 3150g, takže i s tím "tabulkovým" váhovým přírůstkem za poslední týden...Teď mi zkoušela MUDra odhad v pondělí na poslední poradně, ovšem s tím, že její uzv už to moc nebere, tak na základě těch hodnot, co se jí podařilo naměřit, tak vycházelo něco pod tři kila v tom 36+2tt a říkala, že se nemusím bát, že nad tři kila mít bude (ono zas pod ty tři kila je taky rizikovější), takže počítám spíš tak s tím +-3,5kiláčem do termínu, asi podobně, jak to bylo u toho Lukáše...uvidím teď v pondělí, jestli si udělá MUDr. odhad, myslím, že kvůli cukrovce by mohl:grinning:
15. zář 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Pod tři kila není rizikovější. Ptala jsem se na to, protože nám tak vycházela váha z prvního odhadu a bylo mi řečeno, že to prostě jen bude drobnější miminko. Mám kolem sebe dost kamarádek, co měly mimčo pod tři kila v termínu a naprosto v pohodě. Já sem taky měla při narození 2,750 a spadla jsem na 2,5 a taky jsem byla v pohodě. Akorát jsem prý vypadala jako stažený králík.
No nevím jestli my budeme mít stále pod tři kila, vyšel mi glykovaný hemoglobin 4,4 ze včera. Umím si to vysvětlit jen těma vedrama, kdy jsem skoro celý den nejedla a pak jedla až večer a asi taky že to zrovna byly ty nejhorší týdny. Jej to asi dostanu příští týden v poradně vynadáno :confounded: . Zatím mám jen častěji měřit, tak nevím asi to není nijaký důvod k pádnějšímu řešení.
15. zář 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - no tak ono je to blbější při porodu, když je to mimčo moc malý a pak taky právě kvůli tomu poporodnímu úbytku váhy...prostě "optimální" váha novorozence = 3-4kg, pod nebo nad je to míň ideální...ne, že by to obnášelo nějak extra rizika, ale lepší nad tři kila, nebo aspoň tak nějak k té hranici:grinning:
15. zář 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete A vůbec mě se ty pod tři kila stejně líbí víc, než ty steroidový 4,5 kg. Prostě, co je malý je milý, a když ne tak toho aspoň neni moc :grinning: :grinning: :grinning: .
15. zář 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - mě přijde ideální ta váha 3000-3500 :dizzy_face:. Lukáš se vlezl krásně, měl 3150g a 49cm a bylo to takový "akorát" miminko :dizzy_face:
15. zář 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo dámy, to se někdo má, když má takhle malé miminko. Holt s tím nic neuděláme. Naše dítě opět pod 4 kila asi nebude, i když by se mi to líbilo. A musím teda trochu vyvrátit steroidové děti...když mi na sále řekli, že má malá 4080 a 54 cm, tak mi blesklo hlavou, ježiš to bude tlustý miminko :astonished: a toho drobečka co jsem druhý den viděla v postýlce bych vám přála vidět. Fotky klamou, všichni říkali, to je kus ženský a pak ji viděli naživo a byla úplně stejně prťavá. Jen prostě nebyla kost a kůže :wink:
15. zář 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana To byl vtip :grinning: .
15. zář 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne No jo ono se to těžko bere jako vtip, když víš žes první dítě měla 4 kg a druhý bude nejspíš taky kdo ví jestli ne víc :cry: Kdybych si mohla vybrat, chci taky max. 3,5, což samozřejmě nemůžu že.. no nějak to dopadne, hlavně abychom byly obě zdravé
15. zář 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Já bych taky nechtěla rodit mimi přes 4 kg. Kamarádka měla obě taky přes 4 kg a oba porody teda měla luxusní. Takový bych si rozhodně přála. Říkala mi, že jí to šlo všechno do zad, ale za chvilku bylo po všem. Večer ji začalo bolet břicho, v sedm ráno jela do porodnice, protože si nebyla jistá jestli nerodí a v 09:25 byl malý na světě. A malej měl snad 4,25 kg, ale vypadal malej i na fotkách.
15. zář 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Tak jsem volala do malviku a naše postýlka je stále ještě u dodavatele, tak fakt nevím, kde bude naše malá spát.
15. zář 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne my zase čekáme na kočárek...byli jsem ho objednat řekli nám do 14 dnů max do 3. týdnů..pak ztoho bylo týdnů 5..zítra měl být na obchodě a zase nebude...takže prý máme zavolat až příští páetk a to už bude 7. týdnů... no jsen¨m zvědavá kdo bude doma dříve jestli kočárek nebo Maruška..
prý jsme si vybrali takový typ který je hodně žádaný a stejně tak i vzor...a navíc se to přes prázdniny vždy zpozdí..no uvidíme..
15. zář 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vás konečně dočetla....

Holky,začla jsem příšerně otíkat :frowning2: Nohy,ruce...ty hlavně.Přes noc mě i brněli dlaně.Je to hrozný.
Celý těhu pohoda a pak tohle.Začla jsem příšerně zadržovat vodu.'Nechodím skoro vůbec na malou a když tak jen trošku.Prostě se mi ani nechce.V út.jdu konečně po měsíci k dokt.tak jsem zvědavá co mi na to řekne :unamused:
15. zář 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne když mluvíš tady o tom parodu..moje sestřenka teď v neděli porodila krásnou holčičku už druhou..porod měla luxusní...ve 12 hod přijela do pordnice byla na 5cm otevřená..dostal krystýr 7 cm otevřená..monitor 8 cm otevřená a ve 12:45 byla malá nas větě..5 hodin po porodu lítala jak čamrda a sedět mohla hned..nic na ní nebylo kromě svěšeného bříška znát..je sice pravda, že to byl druhý porod a že malá měla jen 2, 90 a 49 cm..ale i tak klobouk dolů-...
15. zář 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Ale je moc hezkej :wink: .
@vercach Mě zatím natékají jen ruce, ale taky až mě ráno brní. Tak doufám že to po porodu odezní. Já totiž tohle znám ještě ze začátků své artritidy a bojím se, aby se mi zrovna teď nevrátila.
15. zář 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne snad to bude dobrý :slight_smile: už aby to bylo co? :grinning:
15. zář 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 No, já se začínám dost bát. Nikdy jsem nebyla žádná hrdinka, co se týká bolesti spíš takový srab :unamused: . U zubaře předvádím hysterické scény a jak mě bolí hlava, hned do sebe cpu nějakou chemii.
15. zář 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach
@ilonne holky tak to já naštěswtí nenatýkám...a čůrat chodím strašně moc..až mě to leze krkem..nemůžu už nikam jít ani na dlouho procházku protože to prostě nevydržím..
co mě, ale nejvíc vrtá hlavou jsou ty tlaky v podbříšku...je to šílený...hrozně mě tam dole pne atlačí..jsem zvědavá na zítřejší kontrolu...jo včerejší noční posli byli také luxusní..tak luxxusní, že jsem si musela i zaskučet...naštětsí zase odešli a já v klidu usnula..
15. zář 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne to já také...nejsi v tom sama čím víc se to blíží, tím víc se bojím...myslím, že obavy má každá žena...bolets snaším docela dobře..ťuky, ťuky, ťuk..ale jak budu snášet tuhle to fakt nevím...stačí mě ty posli...vžyd říkám ať už jsou pryč a první co mě napadá, že v takové bolesti talčit prostě nezvládnu..no nevím... jsem na sebe zvědavá...
uklidňuji se tím..že zvládli to jiné ženský a mnohem větší hysterky tak že to zvládnu i já..a hotovo... :grinning:
15. zář 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete ježiš tebe rodil Doubek, to je můj sen, je to můj gynekolog :slight_smile: ale nevím, myslím že k porodům už nechodí, nebo jo? musím se ho zeptat.
15. zář 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne No a co tu objednávku zrušit a vzít nějakou jinou jinde, kde ji mají hned? Postýlku budete potřebovat a teď už můžeš rodit každým dnem :fearful:
15. zář 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vida, jen je tam člověk trochu zprudí, už mi volali, že vše ještě jednou ověřili a postýlku už mají, jen k ní neměli fakturu, ale tu už taky dohledali a postýlku máme zítra doma :slight_smile: .
@adenka84 No, to si taky sice říkám, ale už teď je mi lidí, kteří budou zrovna mě rodit líto.
15. zář 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete proč nenechají rozhodnutí na rodičce je jasný, když dělají císaře, tak je na sále včetně manžela skoro 12 lidí, když se rodí normálně, máš tam 2 porodní asistentky a doktor přijde jen když je nějaký problém....
15. zář 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Tak přesně s tímhle jsem je zprudila, s tím, že jsem je i při objednávání upozornila, že ji prostě do deseti dnů potřebuju mít doma a výsledek jsem psala výše. Už mi volali a psali email.
15. zář 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
@vercach Na otékání nohou trpím už měsíc a to brutálně. Já blbec jsem si dala v úterý boty bez ponožek,celý den jsem trajdala po městě a pak jsem myslela že je budu muset rozřezat jak jsem tam ty nohy měla zapasované. U doktorky jsem to hlásila a nic mi na to neodpověděla,jen to poznamenala do průkazky a hotovo. Je to prostě normální.
@adenka84 To jsme na tom stejně s tím tlakem. Co to vůbec znamená? To prcek tlačí hlavičkou nebo co to je? Zítra po kontrole dej vědět ať taky vím,protože mně prostě moje doktorka nic neřekne. A taky si nedovedu představit že bych ještě při něčem takovém tlačila. Maximálně se vždycky sousředím na to abych se nepohnula,protože jinak je to ještě horší. No je to prostě lahůdka.
15. zář 2011 ve 13:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
žeeeeehlení, žeeeehlení, nic lepšího neeeeení :grinning: to nic, to jenom magořím z té hromady prádla...
15. zář 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petapete no uvidíme, mě při Marušce fakt tak cca měsíc a chlup před porodem naposled,teď uvidíme, ač je otec jiný taky počítám spíš s tou větší variantou

@ilonne držím pěsti ať dojde
no a na procházkách taky věčně řešim kam stihnu dojít a kam zalízt

@adenka84 tak ať dojde včas, ten náš puvodní se teď pral a došlo mi že jak se bude někalm jezdit, celej jsem ho složila do kufru jen když jsem vyhákla zadní sedačky,ale to teď nemužu, když tam má Maruška sedačku aby jela na uvolněný sedadačce. A J. má ještě mnohhem menší kufr než já , muj Favouček porád ještě jezdí ale příšerně žere a potřebujde servis , víc přece jen jezdíme přítelovým. No i když buh ví jak to bude. Má ho na druhým konci města v garáži a venku ho nemechá což je nepraktický takže nakonec stejnak víc využiju mojeho dědouška.

@vercach na otýkání je super dieta, pristě se vyhnout potravinám, které to zapřičiňují. Dr. ti jistě poradí, jinak ti můžu zjistit co pomáhalo Iri. Holt už máme nárok no...
15. zář 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab no Doubek tam byl tehdy jako vedoucí lékař porodních sálů a vzhledem k problematickýmu porodu si ho tam ten "můj" porodník - dr. Čapek, který mě "nafasoval" k porodu, přizval...takže se mi tam střídali...a jinak - u nás u spontánního porodu dva gyn-porodníci, tři PA, dvě pediatričky a asi tři nebo čtyři pediatrický sestry, takže lidí víc jak u císaře - nehledě na to, že kdybych ještě měla mít epi, který jsem chtěla, tak byl navíc i ten anesteziolog:grinning:, u císaře by tihle byli řádově desítky minut, než by bylo po všem, u toho porodu jsem je "blokovala" skoro sedm hodin, takže v tomhle to nebude, to by mi toho císaře museli vyloženě nutit:wink:. A Doubek už v Bohunicích je minimálně, říkala mamčina známá - sestřička z gyndy, že snad jednu službu měsíčně nebo tak podobně...prý bývá v porodnici ve Svitavách:wink:. A neříkám, nechávat rozhodnutí o císaři na rodičce ve všech případech - to určitě ne, ale zrovna ten KP je poměrně rizikový, dost doktorů to rodit neumí a myslím, že v tomhle případě by ta žena měla mít právo rozhodovat jak o sobě, tak o dítěti...jasně, že pokud je standardní poloha a není žádná překážka, tak se má jít cestou nejmenšího odporu - tzn. vaginální porod, který je míň rizikový pro oba (přeci jen císař = velká břišní operace se všemi riziky, porod vaginální = fyziologický proces), ale u toho KP by - podle mého názoru - měla co mít říct i ta, které se to týká nejvíc...
15. zář 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova Přesně tak tlačí hlavičkou dolů, včera mi to říkal doktor.
15. zář 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach já být tebou do úterý nečekám, otoky který přes noc nezmizí určitě nejsou normální...
15. zář 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa - mě ty odhady teď dělají skoro pořád - ale to je jedna z mála výhod těhu-cukrovky, že díky ní to víc hlídají, takže předpokládám, že v porodnice je to bude zajímat 100%. A i když jsem tam byla na té pohotovosti, tak MUDra dělala biometrii a odhad udělala...
15. zář 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova no tak to jsme na to stejně..také vždy zůstanu v jedné poloze a rozdýchávám to a říkám si ať už je to pryč...když to přejde neskutečná úleva...no jsme zvědavá co na to zítra Mudr řekne...to, že malá naléhá hlavičkou to už vím od minulé kontroly, ale za poslední týden je to úplně jiné...myslím, že se vážně něco už děje...No doufám, že poznám, že už je to tady..baych si stále nemylslela, že to jsou poslíčcí..
Jak to máš ty s močením..také musíš chodit tak často? já tedy chodila často celé těhu, ale jak chodím teď to je prostě hrozný...jdu třeba ven, vymočím se...jdu se obout a už se mi chce hrozně moc zase..tak prostě musím jít..opět proud..jdu znovu ven a cestou už musím přidat na kroku..zastavit se u mých rodičů jít na malou apak můžu zase pokjračovat..no je to prostě na budku...když se to snažím držet..tak mě pak hrozně tlačí v podbříšku až bolí..nebdue to raději už dělat..protože je to fakt nepříjemný..
15. zář 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek