• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete jo pro případy toho KP s tebou naprosto souhlasím. já bych tam udělala asi nějakou scénu, protože to prostě má určitá rizika pro dítě, ať je to kluk nebo holka. při vyahování porodník neví, jestli dítě není třeba bradičkou nějak bloknutý v porodních cestách. je to zvláštní, ale kamarádce která rodila loni a její holčička byla KP řekli rovnou že pokud se neotočí, tak to půjde císařem, odhad měla 3,5 kg, nakonec se malá na poslední chvíli otočila takže to vzdali normálně, a malá měla rovný 3 kg. fakt záleží na jakýho doktora člověk narazí, a sme zase u toho co jsme řešili s těma očařama...jsou holt doktoři a doktoři....
15. zář 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 já taky plánuju vycházky jen se záchytnýma čuracíma stanicema, jinak bych asi musela být doma. Teď to mám ale tak, že se mi někdy fakt chce furt, vyčurám ani ne čtvrt zkumavky, ale prostě si připadám nevyčuraná :slight_smile: je to fakt sranda...
15. zář 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Hehe, koukám, že s tím čůráním jsme na tom stejně. A jak přestanu hodně chodit, okamžitě jsem oteklá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže je to prašť jako bouchni.

Dneska jsem dopo uklidila půlku baráku a mám totál dost, pak jsem jela autem do města a nic jsem nenakoupila, bolelo mě tak břicho a záda, že jsem radši jela zpátky dom a teď odpočívám. Odpo jsem slíbila dítku krmení kačen a ani nemám rohlíky doma, budeme muset k řece přes krám.
15. zář 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Díky za ujištění že to je fakt tlak hlavičky. Já jsem fakt netušila co to je. Doktorka mi totiž fakt nic neřekne a já jsem pak zmatená. A to se snažím vyptávat,ale na dost věcí vždycky zapomenu.
@adenka84 Taky chodím skoro furt. Už ani nikam nechodím pěšky a všude jezdím autem. Vysledovala jsem,že jsou na to nic moc i perlivé vody. To mám pak v žaludku jak kdybych snědla šutr.
15. zář 2011 ve 13:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek koukám že ses taky objevila v diskuzi o tom školkovném. :grinning: Se mnou tady teď cloumal tlak naprosto bravurně :grinning: bych slečnu/paní pořádně propleskla
15. zář 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Akorát jsem dočetla tvůj příspěvek :grinning: :grinning: :grinning: S takovýma lidma nemá diskuze fakt cenu, je jak kafemlejnek a nikdo nemá pravdu, nikdo není větší chudák než ona. Takže to shrnu - máme se dobře, topíme se v penězích a vůbec, vůbec nerozumíme většině průměrných Čechů :wink:
A s tím proplesknutím souhlasím.
15. zář 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 to je divný, u nás je k sehnání bez problémů, dokonce ho mají i přímo v obchodě, tak hlavně ať vám brzo dorazí :wink:
@ilonne tak se na ně musí :grinning:
15. zář 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Já ho mám objednaný v Plzni..dováží je tam přímo z Polska...mají některé na obchodě..ale ten vzor co jsme měli my je jen na objednávku.. no budu doufát, že vážně příští týden už bude..
15. zář 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek :grinning: :grinning: :grinning: no jako mně lezly oči z důlku, jestli si z nás dělá srandu nebo to opravdu myslí vážně???
15. zář 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Obávám se, že to myslí vážně :confused: A o to je to smutnější. Myslela jsem si, že je to záležitost starší generace, ale evidentně ne.

@adenka84 Musíš Marušce domluvit, aby vydržela, než bude kočárek. Jinak že bude hned od začátku chodit po svých :wink: Ale vážně - tohle by mě hodně štvalo, navíc porod se blíží, bych byla schopná zrušit u nich objednávku a koupit si ho jinde (ale já jsem taková horká hlava).

Holky, jsem zoufale unavená, v noci mi bylo nějak zle, horko... a za chvíli jedu pro prcka. Dneska se na něj hrozně těším, jak tam poprvé i spinkal. To ho zase budu rozmazlovat, hlavně abych mu stačila, až budeme venku. :slight_smile:
15. zář 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Slušná diskuze, chudák malá, ona má jen učňák a malý plat a bydlí na vesnici, ale sama za nic nemůže. Za to ti zatracení pražáci, ti se mají jak prasata v žitě. Ta je fakt vtipná. V 19 jsem odešla do Prahy z vesnice samozřejmě za prací, manžel tohle udělal ve 23. Vloni jsem oba promovali jako Mgr., školu jsme si udělali tedy při práci, takže to jde, chce to jen vůli a nějaké úsilí. Koupili jsme byt na hypotéku a valná většina našich příjmů jde do bytu a do domácnosti. Známí z našich vesnic si taky myslí, že se máme jak prasata v žitě a vůbec je nenapadají jaké jdou náklady na bydlení a život poblíž Prahy. A proč má vlastně obě děti ve školce, když je stejně doma a nevyplatí se jí pracovat už vůbec nechápu.
15. zář 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrana nedalo mně to a musela sem si tu diskuzi najít. Slečna byla trochu někde jinde ne? Hm nejvíc mě pobavilo jak si stěžovala na těch 800Kč za školku a pak napsala, že jí měsíčně ještě zbyde 1500 na oblečení, tý jo, ja chci taky měsíčně 15 stovek na hadříky :grinning: Může být ráda, že jí děti vezmou, kámoškja teď řeší to, že se musí vrátit do práce a neví co s malou, do školky ju nevzaly, mají plno.
@adenka84 hlavně ať brzo dorazí :wink:
15. zář 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne @vrana Jsem vám ještě napsala dlouhej příspěvek a smazala si ho, pomoooooc. Takže jen ve stručnosti - příbuzenstvo z mužovo strany si taky myslí, že se v penězích topíme. A to ani nebydlíme v Praze, jen tam muž jezdí za prací...takže tak, lepší neřešit a neosvětlovat jim, co kolik stojí, stejně budou mít pocit, že jsou na tom nejhůř :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak vám chodí sociálka??? mě minule došla 10. a tento měsíc ještě ani ťuk, pěkně mě serou!!!!!!!!!!!!!!!!! manžel mi musí dnes vložit nějaký peníze na účet jinak mi neodejdou natipovaný platby co mám v trvalých příkazech....dá se s tím něco dělat? nějak to urgovat? asi ne co?
15. zář 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Já u žehlení včera večer skoro brečela :slight_smile: A to jsem zvládla vyžehlit jen plíny
15. zář 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už k Vám oficiálně nepatřím :slight_smile: 30.9. jdu na císařský řez
15. zář 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 mě se začaly dělat z žehlení mozoly :grinning: tak už Ti rozhodli datum císaře? můžu se zeptat, z jakého důvodu? mě bude čekat pravděpodobně v ten samý den
15. zář 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Já mám mozoly taky :grinning: Císaře mi budou dělat kvůli mým zdravotním prolémům způsobeným rozjetou artritidou. Chtějí po mě i předoperační vyšetření, tak jsem teď volala k obvoďačce, abych se domluvila kdy mám přijít a ta byla pěkně jízlivá, že se ještě s předoperačním vyšetřením před císařem nesetkala... Tak už se tam těším :slight_smile:
15. zář 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda sestra byla jízlivá, doktorka je v pohodě. A ještě tam možná budu muset letět nadvakrát, to mám radost
15. zář 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 aha, no mě hrozí císař kvůli poloze miminka, pokud se do tředy neotočí, tak mě pošlou taky k obvoďačce na předoperační vyšetření, nechápu, proč se ta sestra divila, vždyť je to operace jako každá jiná :confused:
15. zář 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě, taky to nechápu... Teď ještě koukám, že vzhledem k mým chorobám (beru kortikoidy a ještě si píchám injekce na ředění krve) chtějí spoustu vyšetření vč. RTG!?, ta doufám, že mě budou honit po všech čertech :frowning2:
15. zář 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 RTG v těhotenství??? To se asi pos..ne??? Já myslela, že to se nesmí.... :confused:
15. zář 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa To já taky... No je to obecný formulář pro předoperační vyšetření, kde se asi s těhotenstvím nepočítá, tak doufám, že to po mě ani nebudou chtít.
15. zář 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 - tak předoperační vyšetření před plánovanou sekcí je úplně normální, je to prostě operace a tím, že je plánovaná, tak se prostě dělá min. interna atd...jiná je samozřejmě situace při akutním císaři, ale u plánovanýho by mě ani nenapadlo, že by se předoperační vyš. nedělala....sestra je trochu z jiné planety, ne?:grinning:
15. zář 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete No přesně takhle to vnímám já, i v nemocnici to brali jako samozřejmost, jen ta sestra to nechápe... :confounded: Prý se s tím ještě nesetkala, což je vzhledem k jejímu věku fakt div :slight_smile: Budu rodit v "konkurenční" porodnici (bydlím a obvoďačku mám v Pardubicích, ale rodit budu v Hradci Králové), tak to brala jako vysvětlení :slight_smile: Což bych se divila, že by v pardubicích předoperační vyšetření nedělali. No tak jsem zas akorát nervózní, protože tam musím brzo ráno (kdy skoro nemůžu chodit) a nalačno (takže si nemůžu vzít léky) a to mě tam možná bude chtít hnát na víckrát (jakože nejdřív k ní na odběry a pak znovu k doktorce)... a u toho bude určitě ještě hrozně příjemná :angry:
15. zář 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 - no tak na odběry na lačno musíš, ale pak k MUDře už to nemusí být hned na ráno a na lačno, tak už by to nemuselo být tak děsný:wink:. Ale je to pruda navíc, to je fakt...zas ale aspoň víš, kdy to přijde:wink:
15. zář 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
K MUDře nalačno to sice už být nemusí, nicméně chodit nebudu moct pořád. To se ale nedá nic dělat, to je jasný a je potřeba to podstoupit. O to mi vůbec nejde, vadí mi jen blbý kecy ty sestry.
15. zář 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 Teda sestra je fakt vtipná. Jestli na tebe bude mít kecy, tak se normálně zeptej doktorky, proč se sestřička podivuje, že předoperační vyšetření je přeci naprosto běžná záležitost a jestli by jí to jako nemohla vysvětlit :angry:

Takový důry mám nejradši chjo. Jako by nestačila ta situace sama o sobě. Třeba se jen blbě vyspala a bude pak ok. Držím palce a na jednu stranu závidím, že víš přesné datum, kdy budeš mít mimouška u sebe :slight_smile:
15. zář 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mě dneska propustili z porodnice, ale už né 2v1. Ve čtvrtek když jsem nastoupila, tak monitor a vše OK, jen špatné jaterní testy a trochu zvýšený tlak + svědění kůže, v pátek za mnou naklusalo několik sester a doktorů a že musejí udělat akutní císařský řez - prudké zhoršení ranních výsledků jaterních testů a i monitor už byl špatný - jinak by mě převezli do Liberce, v Jablonci pod 36týden nerodí (já byla 35) a vyhrožovali převozem mimča do Lb. Při cévkování a nandávání punčoch jsem stihla zavolat domů, přijet nikdo neměl šanci a v 8 50 byl Maty na světě. Naštěstí poměrně velký - 2,45kg a 44cm, tak ho dali jen do vyhřívaného inkubátoru. Viděla jsem ho na chvilku těsně po porodu a pak večer jsem uprosila sestry a donesli mi ho ukázat. Nějaká podpora kojení ani náhodou, druhý den ho donesli asi 3x, byl víkend, tak mu nasadili umělou stravu a nic neřešili. V neděli mi odmítli dát odsávačku, že je moc brzo - malej skoro nesál, až v pondělí se to začalo řešit a naštěstí odsávačka zabrala a krmíme odstříkané mléko pomocí stříkačky. Malej si občas cucne, ale jen přes klobouček a nic moc. Je hodně spavej, tak snad až povyroste. Pořád mě prudili, že málo jí, že by měl jíst tolik a tolik (podle tabulek pro donošené děti), tak mi bylo nakonec líto, že nejsem někde, kde jsou na předčasně narozené připravený a nic nehrotí. Jinak sestry a doktoři všichni super, až na to krmení a hodně opožděné kojení. Včera jsem malýho celý den a noc futrovala po 2hod, dávkama který skoro nezvládal - pak to neustále ublinkával (stejně mi tvrdili, že bych mu měla dávat daleko větší porce), tak jsme naštěstí na dnešek dostatečně přibrali (pokadil se ihned po vážení, šikula) a pustili nás. Jinak císaře jsem zvládla dobře, překvapila mě rychlost hojení a dnes to sice cítím, ale nic hroznýho.
Tak přeji všem šťastné porody a nebojte, když se to zvrhne v císaře, taky to zvládnete. Nejhorší bylo to počáteční odloučení od malýho.
15. zář 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - jj, taky závidím, že ví, kdy už a taky že je to poměrně už brzy, já se obávám, že se dočkám toho vyvolávání 10.10., že do té doby nic nebude:grinning:. Ze začátku mi aspoň po zahájení pití maliníku tvrdlo břicho, teď už piju třikrát denně a NIC:grinning:. Dítě je včera a dnes tak neuvěřitelně líný, že o něm fakt skoro nevím, teď jsem ho teda malinko probudila a vyprovokovala dost teplou vanou (jsem byla i pěkně růžová jak spařený prasátko:grinning:), tak se párkrát zavrtěl a pak z toho dostal škytavku a už je zas ticho po pěšině...
15. zář 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek