• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@mmiirrkkaa Obojí plus homeo... :slight_smile:
16. zář 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis jestli jsem dobre pochopila, tak sis ted zacala pichat inzulin, ja si musim uz od 24 tt pichat fragmin, je to na redeni krve, nasli nam krecovou zilu na pupecniku
@meiki Určo - konec října či začátek listopadu - to je myslím fuk :wink:
ahoj holky, tak já hlásím slavnostně sbalenou tašku do porodnice, teda víceméně:grinning:. Ještě pár věcí musím dokoupit a dobalit, ale už by se to dalo:grinning:. A nachystala jsem i M. oblečení pro prcka na cestu z porodnice, takže tohle můžu odškrtnout jako vyřízený:slight_smile:. Vůbec se mi do toho teda nechtělo a při tom balení jsem zjistila, že do porodnice a rodit zoufale nechcííí:grinning:. A včera se medvídě skoro vůbec nehejbalo, už jsem málem panikařila, že někam pojedeme, že fakt skoro celý den necítím pohyby...a dnes pro změnu od rána nepřestává šťouchat, potvorák jeden, si dělá co chce:grinning:

@vercach - já to zrovna balila do tašky a nechtěla se mi brát celá ta krabice těch kojících vložek, tak jsem jich vzala deset ks a myslím, že to bude stačit, u Lukáše mi mlíko nikdy neteklo, ačkoli jsem kojila rok, tak nikdy ani kapka, tak jen tak pro forma mám jeden načatý balík od kamarádky, co nevypoužívala (vzala z něj asi dvě vložky) , takže deset jsem jich nabalila do krabičky a příp. víc jich doveze manžel...

@ilonne - my polštář zatím v postýlce máme, protože do ní chodí lehat Lukáš:grinning:, ale jak bude mimís, tak půjde polštář pryč a bude bez polštáře...Lukáš byl bez polštáře snad až do roku....
16. zář 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a s balenim mam zkusenost docela spatnou :o), mela jsem nachystano obleceni pro mimi, pekne vse rovnou v autosedacce, ale vubec me nenapadlo nachystat veci na odchod s porodky pro me, to jsem myslela, ze manzel zvladne, ale chyba. Nevzal mi vsechno, vubec o tom asi nejak nepremyslel, co bere a vzal, to co padlo pod ruku. Takze tentokrat nachystam jeste obleceni i pro me :o)))
16. zář 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Koktejl je jen pracovní název pro maliník, pupalku a homeopatika :wink: Beru to zhruba dva týdny... Já jen, že z toho mám velkou radost, u Honzy jsem přenášela bez jakýchkoliv změn, nakonec jsem se otevřela jen na 4 cm, i když mi sama praskla voda a musela na císaře. Teď mi to přijde lepší, tak snad to nezakřiknu... ťuk ťuk :slight_smile:
16. zář 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa no jsme o tyden vetsi, a i prvni prdolka byl tyden pred terminem, takze si myslim, ze to stihnem do konce rijna :grinning: , ofi termin mam 3.11, ale myslim si ze to bude tak kolem 25.10 :wink:
16. zář 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka muzu se zeptat pupalka je na co?
Na malinik uz se taky chystam :grinning:
16. zář 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne jojo Klara je 34+6 :slight_smile:
a polstar se neda do roku davat vubec, aby se nekrivilo mimcum zada. A ze zacatku ti staci bohate zavinovacka nebo spacak. No ze zacatku :slight_smile: - nase Klara spi do ted na dece a ne pod dekou a mohla bych ji prikravat i desetkrat za noc :slight_smile:
16. zář 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meiki jojo nastesti az ted, porad jsem doufala, ze se tomu vyhnu :frowning2: . Krecak na pupecniku, jak se to tam prosim te udela? Slysela jsem o krecacich ledaskde, ale tohle je mazec :frowning2: a kam si pichas?
16. zář 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meiki i veci pro me uz jsou radeji v kabeli, u Klary jsem chtela jit domu v tom cem jsem prisla do porodky, ale protoze jsem 8 kilo nabrala a 10 nechala v porodnici, tak jsem vypadala jak strasak do zeli, co nema na mensi. Nejak mi to tenkrat nedocvaklo :slight_smile: A ted to asi bude podobny nahore 6 kilo - mimco uz skoro tri, plodovka, deloha, krev a nemocnicni strava, takze asi taky pujdu domu na nule.
16. zář 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis no ani mi nemluv, nejprve jsem rozdechavala tuto zpravu, ale po case jsem se uklidnila, ze tech krecovych zil je docela dost, treba i na placente. Pak jsem rozdechavala , ze si budu pichat, bohuzel to neni jak inzulinove pero, ale oprvadu injekce, picha mi to manzel a do boku k brisku. Prvni dve tri byly s velkym strachem, ale uz se to pak da, ted uz to zacina bolek, jak uz mam tu kuzi napnutou.
No holt jsem prvni tehu mela prochazku ruzovou zahradou a ted si to teda vybiram (nejprve potrat, pak preruseni pro vadu a ted injekce)
16. zář 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne no já taky nevěděla, co do postýlky, polštář dávat nebudu, jen ten pěnový Panda kolečko, aby neměl šišuli, peřinku, to taky nevím, mě kamarádky říkaly, že měly mimina v zavinovačce a až teprve za delší dobu daly peřinu, ale si zase říkám, že máme doma docela zimu (a to pozor, někdy i v létě), tak bych se té peřince zase nebránila, těžko říct
16. zář 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak pročítám všechny možné zkušenosti holek, co rodily plánovaným císařem a naštěstí převládají v celku pozitivní výpovědi, tak mě to uklidnilo a hlavně i to, že manžel, který mi ještě před cca 3 měsíci tvrdil, že k porodu nepůjde, protože by omdlel, mi slíbil, že se mnou na operační sál půjde a bude mě tam podporovat (asi fakt už jde do tuhého a on už konečně vidí, že to taková sranda nebude)
každopádně jsem rezignovala na pití maliníku, masáž hráze, pupalku a všemožné jiné věci, maliník podstrkuju manželovi ráno k snídani (ani se nedivil, co to pije za bylinky, docela mu chutná :grinning: ) a ostatní věci pak nějak vyplácám postupně
16. zář 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meiki zlaty inzulin koukam :slight_smile:. Taky jsem si rikala, ze o prvnim tehu jsme vubec nevedela a ted je furt neco, ale proti tobe porad dost pohodicka. Mamka mi tvrdila od zacatku, ze druhe mimco je vzdycky previtek :slight_smile:
16. zář 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa taky mně připadá, že to nějak uteklo, no asi budu chytat za chvilku bobany :confused: :slight_smile:
@spaghi jako bych mluvila na vlastního muže :grinning: :grinning: :grinning:
@ilonne tak já mám postýlku pořád u sestřenky :grinning: ale do konce září bych to už chtěla dovézt a povléct, to samé s kolébkou, tu naštěstí sneseme jen od tchýně, bydlí 2 patra nad námi :grinning: Zítra jedeme pro kočárek, tak sem zvědavá, jaký ten potah bude, dnes měně dorazili ještě nějaké overalky s bazárku a doufám, že už mám vše, jinak manželovi oleze hlava :grinning: :grinning: :grinning: já sem koupila peřiny do dětské postýlky 90x120 cm, povlíknu je, ale jako polštářek mám ten co má spaghi s línou pěnou a nebo nic a peřinu uvidím, mám ještě spací pytel.
16. zář 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis no uz jsem si zvykla,ale moje prvni otazka na kontrole na hematologii byla, jak dloho jeste budeme pichat, jestli opravdu hrozi jeste cele setinedeli a nastesti rikala pani mudr, ze asi ne, ze asi z porodnice uz pujdu bez injekci, tak uz se nemuzu dockat porodu :grinning: , tak snad
a jak casto se picha inzulin, jednou za den nebo i casteji?
16. zář 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Teda tvoje instrukce manželovi mě rozesmály. Něco takového u nás ani zkoušet nebudu, by mohlo jít druhoče z porodnice taky nahatý. A i zbytek věcí si nachystám. Chlap bude mít dost starostí se starším, do toho bude pracovat, takže to po něm fakt nemůžu chtít.
A teda maliník by mi doma asi neprošel, hlavně chlap si dělá čajíčky sám, ráno si dá kafe a pak přes den různý dobrý čaje, ale bylinky ho moc neberou.

Polštářek dávat nebudeme, stejně ho mít nemají. Spinkat bude v zavince a následně ve spacáku. Pokud nebude chtít spacák, tak dostane normoš peřinu, povlečení vypraný je, tak je mi to i docela šumák.
16. zář 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete taky mně přijde, že naše malá si dělá co chce, někdy je čilá celý den a někdy řádí až večer a přes den o ní ani nevím :grinning:
@meiki ahoj, vítám tě tu, tak přesně tohle se stalo kámošce, manžel dovezl jen věci pro mimi a ona musela jet v těch těhu kalhotech a v jeho svetru, ve kterém dojela, tak mě hned upozornila, ať mu nachystám věci i pro mě :grinning:
@aknavis hlavně že to bude OK a apoň se můžeš víc najíst :wink: :wink: už je to za pár a pak ta cukrovka zmizí, i když mě už v dia upozornila, že s ní můžu počítat i při druhým těhu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meiki to ma kazdej jinak, ja mam zatim jen rano inzulin a ted tyden 3x denne mereni krve a podle toho se uvidi. Vidis ja myslela, ze automaticky jak pupecnik zmizi, tak zmizi i injekce.
16. zář 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi
@aknavis Poprvé jsem jela z porodnice normálně v tom, v čem jsem tam dorazila. Stejně jsem měla břicho pořád velký, tak ty těhu kalhoty ani nevadily. Tentokráte těhu kalhoty ani nemám a už si je snad ani nebudu pořizovat. Ze svých teda obleču už jen dvoje (a z toho jedny taktak, když jsou vypraný), ale snad to s nima zvládnu až do porodu. Mně ty těhotenský kalhoty a sukně přijdou s tím pásem děsivý a tím, že není teď zima, tak ani nepotřebuju extra teplo na pupík a záda, v zímě by to bylo něco jinýho..
16. zář 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak naše malá má zcela určitě větší šatník než já, už peru asi miliontou pračku a snak už konečně poslední.
@meiki Ahoj, začátek listopadu nebo říjen, to máš úplně jedno. Já mám jeden termín 1.10., podle UZ mi to vycházelo i na 27.9., stejně malá půjde ven až se bude chtít jí.

Tak dětskou larisu mamka najde, je ještě po mě a po bráchovi a prý se podívá i po nějakém povlečení, tvrdí mi, že troje, co mám je málo. A to mám jen dvě prostěradla.
16. zář 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne já mám povlečení jen dvoje a 4 prostěradla z Ikey, na začátek to asi stačí, víc povlečení bych asi ani nepoužila
16. zář 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek Přesně, já mám dvoje těhu kalhoty letní, ty lněný a na jedněch jsou našité ty tepláky a akorát mi v tom bylo vedro, takže jsem to shrnovala. Stejně nosím víc ty pod břicho, pak mám jedny džíny, ty vidím na cestu domů, taky pod břicho a pak mám dvě sukně, ty teda ten pás mají, tak jedna je džínová a jedna manžestrová, ale mají ho takový menší. Jinak jsem v létě nosila svoje normální sukně a šaty. Ale ty věci si asi radši připravím zvlášť.
16. zář 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, trochu odbočím od tématu miminek - doporučíte mi nějaký matující pleťový krém? ten, co jsem si roky kupovala se přestal vyrábět :frowning2:
16. zář 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Mamka mi právě říkala, že jestli bude blít jako já, tak i patero je málo.
16. zář 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Já nakupuju veškerý make up v Ives rocher, po jiném se osypu. Ale jinak používám jen niveu, takže já ti neporadím.
16. zář 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne no mě se u Nivei líbí ten matující krém, ale je mírně tónovaný, tak se bojím, aby to nebylo jako make up, kdyby to bylo opravdu jako krém, tak bych ho zkusila - je to tenhle http://www.nivea.cz/Vyrobky/Pece-o-plet/pure-effect/Tonovaci-matujici-emulze-Matt-Beauty
16. zář 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Já si nemůžu na niveu stěžovat, používám tedy obyčejnou soft a v zimě tu modrou hutnější a pak ještě modrou indulonu. Jako matující jsem nikdy nezkoušela, páč já se hned po všem osypu a vypadám jako když mám nějakou hodně ošklivou, bůh ví jak, nakažlivou kožní chorobu, takže já radši normální niveu a pře ní makeup právě od ives rochers.
16. zář 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek já mám jen jedny těhu kalhoty takové letní, jinak nosím pořád svoje sukně, nejsem moc kalhotová :grinning: ale radši mu něco nachystám :grinning:
@spaghi já používá taky jen niveu a make up od rimmelu.
16. zář 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek