• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi já jsem kdysi od Nivey tónovací krém používala. Byl hrozně příjemnej a pěkně voněl. Jako make up to rozhodně nebylo, vůbec nekryl a tak. Takže já osobně nedám dopustit na make up od Max factor. Ale jestli jsi na tónovací krémy zvyklá a naopak nepoužíváš make upy, mohla bys být spokojená. Naštěstí od té nivey bývají celkem levné ne?
16. zář 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

na dnešní kontrole mi pan.prim moc nepotěšil..Řekl mi něco s čím jsem vůbec, ale vůbec nepočítala..ani mě to vůbec nenapadlo…Prý se mám smiřovat s tím, ře budu s velkou pravděpodobností rodit císařkým řezem..Důvod, pro mě naprosto nepochopitelný­..A to tavr bříška, má nízká výška a především prý úzká pánev…Prý s touhle variantou už on sám počítal dlouho..jen mě tím nějak zbytečně nezatěžoval..no hezký…vždy mě říkal něco cosi o tvaru břicha, ale ne nikdy že to má nějaký vliv na porod…sama sestřička řekla, že když mi dnes viděla tak že s tím počítla také…nechápu..malá je prý dole hlavičkou stále, ale jaksi rotuje a nemá možnost se někam vecpat…proto mě tak stále tlačí a mívám dost často křeče..prý to nesjou poslíčkové, ale to, že by chtěla najít polohu a připravovat se , ale nemá pro to podmínky..jinak je v pořádku…
To, že mám úzkou pánev o sobě vím už dávno…slyšla jsem to od každého gynekoloka u kterého jsme byla, a že jich od těch 15 ti let bylo hafo..i když na to nevypadám je to bohužel tak… Řekla jsem, že bych vážně nerada, že bych ráda rodila přirozeně a nebo to alespoň zkusila a Muidr. říkal, je možné že se to do týdne změní..ale ať tohle rozhodnutí nechám na nich..
Manžel říkal, že jesem blázen, že když je přesvědčen, že bude císař ať se mu nebráním..nebo mě tam nechají nikde třeba 10 hod trpět a pak na něj stejně přistoupí…že to není žádná tragédie..hlavně,, že budeme v pořádku..
No nevín, jsme z toho nějaká onaká…
p5ed třemi týdny, zcela jiný nález..prý to bude dříve..ha, ha, ha...je prvad, že tam byl zrovan záskok a ne pan Prim, ke kterému chodím...je vidět co lékař to jiný pohled..jak se v tom mám vyznat...prý se nai nepřipravuji..CS stále 2..to už mám od 30. týdne stejný nález...chjo....
16. zář 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 vůbec si z toho nedělej hlavu, je to sice šok, když Ti to řeknou takhle těsně před porodem, ale zase asi vědí, proč by k tomu přistoupili, mě to taky chvíli trvalo se s tou myšlenkou smířit, ale už je to v pohodě, důležité je, aby miminko bylo v pohodě, a jak píšeš, než se někde 10 hodin trápit a pak stejně skončit porod císařem, tak je lepší to mít plánované, držím palce, ať vše dobře dopadne!
16. zář 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :slight_smile:
předně @blanciii obrovská gratulace!!! :dizzy_face: přeji krásné zžívání a hoď nám sem nějakou fotečku, až budeš mít chvilku, ať se pokocháme!
koukám, že @spaghi ráda vtipnou kaši :grinning: jsem se fakt pobavila! Chudák chlapi, co po nich chcete, myslet? :grinning: nee, já jim nechci křivdit, ale některé věci prostě nemají v genech.. raději vše připravit, nic nenechat náhodě..
já šla minule z porodky v tom, v čem jsem přišla, bohužel břicho splaskávalo hoodně dlouho.. :angry:
a ad krémy, to bohužel neporadím, já to dost střídám podle vůně, nálady, reklamy :stuck_out_tongue_closed_eyes: chudák moje pleť asi, ale ona snese všechno, stačí jí, že jí napatlám něčím s obsahem lipidů a je spokojená :sweat_smile:
no a polštářek nebudu dávat žádnej, Damča taky do roka neměl a teď ve dvou letech má jen tenounkej. Když byl mimi, vystačili jsme si s jednou tlusčí zavinovačkou a dvěma rychlozavinkama a s dvěma dekama. Prostěradlá úplně stačily dvě! A to byl Damiš hrozně ublinděné miminko, ale to jsem mu pod hlavičku dávala několikrát denně čistou plínku, těch měl spotřebu velikou, ale na prostěradlo to skoro nikdy neproblindil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 netrap se! tohle bych fakt nechala na nich, asi mají důvod, když jim přirozený porod přijde jako rizikový.. a jaký je váhový odhad? jinak u drobných žen s malou pánví je císař velice častej.. asi by si i dost trpěla, oni vědí, co dělají
16. zář 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Určitě to nepotěší, ale zase buď ráda, že máš doktora, který je rozumný a ne nějakého blba, který tě nechá x hodit trápit a pak stejně jdeš na císaře. To se stalo kamarádce, rodila skoro celou noc a pan primář se rozhodl, že prostě porodí normálně, ona úzkou pánev, miminko velké, no a po celé noci šla stejně na akutního císaře.
16. zář 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi
@lososka
@ilonne holky děkuji...jste hodný, vím že máte všichni pravdu, ale mrzí mě to...moc mě mrzí, že nebudu hned po narození moc pomudlat Marušku...nebo možná by šlo se domluvit jen na umrtvení spodku..no uivdím.. mám ztoho umrtvení trochu strach...kdežto z narkózy vůbec..pokud císař bude..bude to už má 6 narkóza...no uvidíme...
16. zář 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 pokud je to plánované, umrtvení částečné nabízejí, většinou manžel může být přítomen (u Apo se za to platí sice šílené peníze, ale dám to za to), miminko hned po vyjmutí odnesou, otřou a zabalí a hned Ti ho přinesou, dají Ti ho k obličeji, můžeš ho klidně i pusinkovat a pak ho manžel drží u Tvé hlavy a zatím, co Tě šijou, tak se můžete společně mazlit a radovat s miminkem :slight_smile:
16. zář 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 no jestli by to šlo částečně, tak bych to na Tvém místě volila raději, já měla u akutního císaře celkovou a malého jsem poprvé viděla až po x hodinách a ještě jsem byla totálně zblblá tou narkózou, tak jsem si ani pořádně nic neudědomovala, když mi ho poprvé sestry přinesly :frowning2: zpětně mi to pak bylo hodně líto, že jsem ani nic necítila a musela si na něj zvykat postupně..
16. zář 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi kolik to prosím stojí u Apo? :confused: ať se připravím, jestli neshledají moji jizvu OK k porodu..
16. zář 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka asi 2 tis., ale teď si nejsem 100% jistá
16. zář 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi 2 tisíce za přítomnost otce sice není málo, ale pořád mi to přijde normálnější, než si platit v Krči epidurál za 5700 :frowning2:
16. zář 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka @spaghi Jsou to dva tisíce, já si tím jistá jsem, studovala jsem ty ceny a skřípala zubama.
16. zář 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, at to stojí 2 000 všude? jako mylsím, že po celé ČR? nebo jen u toho Apolináře? je to sice dost, ale asi bych to dala také...MAnžel mám právě strach tam se mnou být..jsem mu říkal, když to bude možné, že absolutně nic neuvidí..bude se mnou u hlavy..toho ať se nebojí..zeptám se příští týden Mudra...redy pokud na ten císař půjdu..ale už se začínám s tím smiřovat..
16. zář 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 U Apolináře, nemocnice to mají různé.
16. zář 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Těžko říct, já si myslím, že největší pálky a zpoplatněné kde co je hlavně v Praze, takže se zeptej radši přímo u zdroje, jestli tam u vás může někdo s tebou na sál a jestli se za to něco platí. A neboj, s Maruškou jste šikovný holky, zvládnete to na výbornou!!!
16. zář 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne
@mmiirrkkaa Díky ..jste hodný..
16. zář 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 no ono je to všude různé, někde třeba na sál otce nepustí vůbec a čeká jen u toho vyhřívaného boxu, aby si miminko popsal a vyfotil apod., já tam manžela chci mít hlavně proto, aby se mnou mluvil, já nemám strach z bolesti, řezání apod., ale paradoxně se bojím těch zvuků, co bych tam slyšela, takže jsem mu řekla, že buď půjde se mnou a bude na mě mluvit nebo si nechám dát na uši MP3 :grinning: jinak výhoda té částečné anestezie je taky v tom, že můžou mimčo okamžitě přiložit k prsu
16. zář 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi no to bych si právě moc přála...to je to čeho nejvíc lituji..to o co bych přišla..to by mě hrozně mrzleo..právě se hrozně těším na tenhle okamžik...hned ji vidtě, pomudlat a pokud možno přiložit k prsu..
jinak ty zvuky mě také děsí...a ty jejich komnetáře, kterým určitě nebud rozumět..no, ale asi bych do toho šla ..pokud to bude možné...
16. zář 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. zář 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meiki - já poprvé šla z porodnice v tom, v čem jsem tam přišla a plánuju to tak i teď...ačkoli poprvé jsem přibrala 14kg, v porodnici zůstalo 13, teď mám nahoře ca 6, takže půjdu asi s minus předtěhu váhou, ale zas mám těhu džíny, který jsou mi pěkně akorát i teď, jsou dost elastický, tak když budou trochu volnější, ničemu to nevadí, břicho mám celkem malý, nosím normálně netěhotenský vršky, co jsem nosila před otěhotněním, takže si myslím, že to bude v pohodě a přežiju i v tom těhotenským oblečení:slight_smile:. Akorát si chci nachystat takovou podzimní bundu s tím, že - pokud budu rodit až u termínu, tzn. někdy za ty tři týdny - možná bude už potřeba, aby mi nebyla kosa, tak tu buď budu mít rovnou sebou v porodnici, nebo ji snad zvládne přibrat M. z domu...
16. zář 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi díky pročtu si ji..jsi hodná..také už jsem jednu diskuzi stihla založit...odpověděli mě zatím dvě holky, ale moc mě neuklidnili...psali, že prý snimi u toho partner být nsměl..tak nevím..každá porodnice má asi jiná pravidla...
16. zář 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - vím, že je to šok, ale určitě bych se tomu nebránila, pokud to tak posoudil, tak to určitě není zbytečně:wink:. A já bych teda u plánovanýho císaře chtěla jedině částečnou - sice "velkou" narkozu snáším celkem dobře, ale přijde mi to rizikovější než ta částečná, víc sajrajtu se dostane i do mimča a to tím dostane zbytečně víc zabrat, nemůžeš ho hned vidět, prostě u toho nejsi, zatímco u té částečné jsi při tom porodu, hned můžeš mimíse pohladit, "pomazlit", můžou ho zkusit dát přisát,...prostě je to podobnější tomu vaginálnímu porodu. Zas to ber tak, že budeš aspoň vědět, kdy to přijde, nebudeš doma nervit, jestli už jet nebo ne, můžeš si to přeci jen líp naplánovat, příp. třeba i malinko vybrat datum tě nechají,...:wink:. A manžel u porodu u císaře platí v každé porodnici jinak, v Brně myslím platí doprovod u porodu stejný prachy ať je to normálně nebo císař, aspoŇ teda nikde nikdo neuváděl jiný ceny pro různý porod...takže je to různý a je potřeba si to zjistit u vás konkrétně...
16. zář 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 já jsem si dneska prošla několik diskuzí a jak jsem psala výše, většina maminek psala, že to bylo v "pohodě", každá jsme jiná, někdo může snášet ty pooperační stavy a bolesti hůře, někdo píše, že třetí den po operaci skákal jako kamzík, to si nevybereš, sama sebe znáš nejlépe, takže asi víš, jak se Ti co hojí, jak rychle a jak snášíš bolest, pokud vše půjde bez komplikací a dodržíš všechny rady a doporučení od doktorů, tak to bude ok, neboj (já se taky uklidňuju) a když se budeš dobře starat o jizvu, tak za chvíli nebude skoro ani vidět :wink:
16. zář 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - jinak si zkus najít tu "svou" porodnici tady: http://www.aperio.cz/9/budeme-rodit mohli by tam mít i ty údaje, jestli u vás může k plánovanýmu císaři doprovod...musím teda říct, že co jsem se kde setkala a viděla, tak u plánovanýho je doprovod možný na sále poměrně standardně, jiná situace bývá u těch akutních...a asi spíš je to možný u epi, resp. spinálu, než u celkové narkozy...tam pak spíš bývá, že může doprovod čekat "venku" a jít pak jen za miminkem na to ošetření a být s mimísem, ne přímo na sále u rodičky...
16. zář 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - no ono tohle je těžký a nedá se na to spolehnout u ničeho...kamarádka rodila děsných hodin, nakonec pro nepostupující porod dělali císaře (jen v epi, jak ho měla píchnutý k porodu, tak jí jen "přidali" tu látku a rovnou řezali) a vzpamatovávala se děsně rychle, byla víc v pohodě po císaři, než holky, co s ní byly na pokoji po normálním porodu...a i po tom porodu vaginálním nemůžeš předem odhadnout, jak se budeš vzpamatovávat, já třeba po těžkým porodu byla úplně v pohodě víceméně hned (po těch dvou hodinách na sále sama do sprchy, po svých z porodního na šestinedělí, ještě jsem sanitářku přesvědčovala, že z toho prvního patra z porodního do šestýho, kde jsem měla pokoj, nebudeme čekat na výtah, ale vyběhneme po schodech - ta ze mě málem padla:grinning:) a někdo i po "pohodovým" porodu je týden totálně vyřízený...to prostě člověk neodhadne, natož porovnávat rozdíl mezi normálním porodem a císařem...
16. zář 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete přesně jak píšeš, je to i o povaze toho člověka, pokud je holka přecitlivělá a rozbrečí se i po bodnutí vosou, tak porod asi pro ní bude peklo, zase holka, která zatne zuby a jde do toho po hlavě a prostě dokáže se překonat a po tom porodu vstát a dělat se sebou něco a nepolehávat jen tak, má to o dost jednodušší a hlavně pak takový holky mají psychickou pohodu, líp se jim kojí a vůbec i tu pozitivní náladu přenesou na mimčo
16. zář 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meiki - jo a ty ses ptala na pupalku...tu jsem sem asi nejvíc "zatáhla" já:grinning:. Vyčetla jsem to na netu, že je lepší než lněný semínko, který se hodně doporučuje a bavila jsem se o tom s mojí gyndařkou, ta mi ji taky doporučila, že co má reference, tak je lepší i než maliník a funguje tak, že mě nějaký ty mastný kyseliny, který se pak v organismu mění mmj. na prostaglandiny, které jsou obsaženy mmj. i ve spermatu nebo pak ve větších koncentracích v těch tabletách na vyvolávání, takže na tomhle principu to asi funguje i ta pupalka...ale prý to má efekt jedině při dlouhodobějším používání (min. dva týdny, optimálně i dýl)
16. zář 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete teď jak to po sobě čtu, tak hlavně doufám, že se tam pak nesesypu jako domeček z karet :grinning:
16. zář 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - tohle je děsná pravda a u mě to platilo fakt 100% - já ten porod nebrala nijak tragicky, i když byl děsnej, ale prostě mi to nepřišlo:grinning:. Tím, jak člověk prostě nemá srovnání a hlavně fakt prostě okamžitě po skončení jsou ty hormony tááák namíchaný, že já byla jak v rauši, naprosto happy a fakt spokojená a šťastná a v šestinedělí pak nebyly vůbec problémy - žádný depky, blbý nálady, kojení v pohodě (a to přitom by asi důvody k tomu "hroucení" se byly - Lukáš nechtěl sát, když už se do něj něco dostalo, tak to vyzvracel, primářka neonatologie už mu vyhrožovala sondou do žaludku, mě objevili na uzv po porodu velký myom...ale já byla prostě na nějaké takové bublině, přesvědčená, že je a bude všechno ok, že mě tohle vůbec nijak nedeptalo, prostě jsem fakt byla v pohodě...až to zpětně nechápu, protože mi to přijde fakt deprimující, jak to bylo, ale v daným okamžiku jsem si prostě nic blbýho nepřipouštěla a myslím, že i díky tomu bylo nakonec vše bez problémů...Teď jen doufám, že podobný rozpoložení mi vydrží i teď podruhé:grinning:. Ale zas tím, jak si člověk postupně uvědomuje, jak ten porod a ty první dny byly obtížný a náročný, tak si říkám, že teď už to horší prostě být nemůže, proto jsem i teď zatím pořád v klidu a nijak extra se porodu nebojím...akorát teda dnes při tom balení jsem pocítila zoufalou nechuť k tomu, jít rodit a trávit těch pár dnů v porodnici, jenže s tím jaksi nic neudělám, ale třeba mi díky té nechuti líp utečou ty poslední dny, že prostě nebudu toužit už konečně jet a až to přijde, tak se s tím budu muset nějak popasovat:grinning:
16. zář 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek