• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi - no já taky doufám, že s první kontrakcí nepropadnu panice a děsu z porodu:grinning:. Ale zas je to fajn, že mi to pozitivní vydrželo zatím až dosud a snad i vydrží, zítra začínám 38.tt a pořád jsem v pohodě, tak je to lepší, než kdybych se tu už měsíce budila panikou a hrůzou z porodu:grinning:
16. zář 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi @petapete Hm, tak to jsem v pr...., já jsem hysterická už u zubaře. To bude ostuda.
16. zář 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - hele, nemaluj si to předem, já myslím, že člověk vůbec neodhadne, jak se v téhle situaci bude chovat, co od sebe čekat a přijde mi zbytečný se tím stresit dopředu - zas si prostě chystáš nějaký psycho - blok, který to pak akorát zkomplikuje....prostě se přesvědčuj, že to zvládneš, že to bude v pohodě a ono to tak bude...já v tomhle docela věřím v sílu pozitivního myšlení - a fakt se mi to potvrdilo - poprvé jsem se nebála, byla jsem v pohodě a myslím si, že i díky tomu to pak probíhalo tak, jak probíhalo (porod sice na prd, ale za to mohl prostě blbý způsob vyvolávání, když jsem nebyla ještě vůbec připravená - potvrdila mi to i má gyndařka, když jsme se teď o tom prvním porodu bavily, že to byl prostě ten nejblbější průběh, jak to může být), ale prostě fakt bezprostředně poté, co bylo odrozeno, tak bylo fajn:wink:. Takže hysterčení si nechej k zubaři a uvidíš, že to bude dobrý:wink:
16. zář 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Jo, to já se přesvědčuju, v tom jsem zase docela dobrá :grinning: .
16. zář 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - tak to jsi na dobré cestě:wink:
16. zář 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Vy jste kecalky, nestíhám dočíst :slight_smile:

@spaghi Kdyby Ti dělali císaře, tak se spinálem a mohla bys tam mít manžela...? Mě ještě budou rozhodovat, jestli spinál nebo celková narkóza, ale i kdyby spinál, manžel u toho být nemůže :frowning2:
16. zář 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne tak pozor, zubař je jiná kategorie, to jsem hysterická taky :grinning: na druhou stranu, byla jsem si nechávat vyřezávat znaménka na ruce, břiše a na zádech u tatínka mé kamarádky, který je primářem na chirurgii v jedné nemocnici a tak jsme při těch výkonec povídali a říkám mu, jestli na to vyřezávání na ruce se můžu dívat, tak on na mě vyvalil oči, pak mi řekl, že jestli mu tam omdlím, tak ať si ho nepřeju, ale jestli se chci dívat, tak beze všeho, no přišlo mi to vtipný, jak mi řezal to znaménko, že to byla vlastně jen kůže s tukem, tak jsem se smála, on říkal, že tolik humoru teda při chirurgickém výkonu ještě neviděl, zašil mi to a bylo :slight_smile:
16. zář 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 na porodním kurzu přímo u Apolináře nám říkali, že při částečné anestezii tam manžel být může, kamarádky, co tam rodily CŘ, jej taky měly u sebe
16. zář 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Tak to je fajn. V HK to nejde, tatínek musí být někde vedle a pak mu donesou miminko.
16. zář 2011 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sice mezi cite co se tyka bolesti nepatrim, ale porod, teda hlavne co nasledovalo po nem bylo horsi. Porod rikam nebyl az tak hrozny, bohuzel jsem mela velkou krevni ztratu (maly me hodne potrhal) , takze prvni omdleni kdyz jsem se mela presunout z kozy na postel, a tim to asi vse zacalo. po porodu mi prisli 3x zatlacit na bricho, holky to bylo fakt horsi nez ten porod, u toho uz jsem opravdu i kricela, proste vsi silou zmackli bricho a udelali to 3x a pak po 2 hod me prevezli na sestinedeli a tam druhy den jsem se jim 2x slozila zase- takze jsem dostala prisny zakaz vstavat a maleho jsem 2 dny mela u sestricek
16. zář 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamarádce se min.středu narodila druhá holčička a už podruhé císařem.
Poprvé jí dělaly akutního a M se na to mohl dívat přes sklo...a pěkně tam sebou sekl :frowning2: U druhého to vypadalo nadějně...Vyvolávali a na konec stejně císař a to už M řekl že u toho být nechce aby neměli zbytečně práci ještě s ním.Taky záleží jak to ten chlap bude zvládat...Oni jsou vždycky všichni tvrdí,ale né každej to vydrží :wink:
16. zář 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meiki - no u mě bylo pak skoro horší než porod ještě vybavení placenty - měla jsem v děloze myom, o kterým se předem nevědělo a placenta prorostla do něj a neodloučila se...takže ji doktor vybavoval ručně...pak jsem se teď nedávno dočetla, že tohle se dělá běžně v narkoze, protože je to dost bolestivý...no o narkoze ani zdání, pěkně zaživa...a to teda byl masakr, hoooodně hustý...ale zas - jak to bylo hotovo, tak pohoda...Ještě dost "sranda", že když jsem pak ten myom byla řešit (mudr. původně doporučil řešit až po odrození všech plánovaných těhotenství, jen teda do doby, kdy se dozvěděl o tom průrostu placenty myomem), tak mi vysvětlil, že jsme tehdy zřejmě měli víc štěstí než rozumu, jelikož to byla dost průserová situace, kterou většinou doprovází hodně silný krvácení, vč. rizika až vykrvácení...no já krevní ztráty za celý porod odhadovaný na asi dvě deci krve, takže minimální, díkybohu...no když mi to říkal, tak mi teda moc veselo nebylo, ono fakt člověk dodatečně zjišťuje takový info, že by možná kolikrát raději nevěděl:grinning:
16. zář 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete super odkaz na porodnice :slight_smile: dozvěděla jsem se ještě spoustu věcí a dokonce ta moje porodnice taky nedělá přirozený porod KP...
16. zář 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - ono teda ty údaje tam nejsou úplně nejaktuálnější, ale zas pochybuju, že by se v těch porodnicích věci nějak extra rychle a moc měnili:grinning:
16. zář 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete koukala jsem že je to asi 2 roky starý...ale primář je pořád stejnej a myslím že o tolik se to opravdu nezměnilo :slight_smile:
16. zář 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - a kde ty vlastně budeš rodit? V Boskovicích?
16. zář 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jj v Boskovicích.
16. zář 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - taky jsem na ně koukala a zvažovala:wink:
16. zář 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete a kde budeš rodit ty?
16. zář 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - nakonec znovu v Bohunicích:wink:
16. zář 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tam jsem se narodila já a naposledy tam rodila moje máma před 9 lety a taky si to chválila :slight_smile: Od jara bydlím asi 5 km.od Boskovic tak myslím že budu ráda když nebudu muset jet hodinu autem do Brna...
Jinak v Bohunicích oproti Boskovicím můžou návštěvy až na pokoj
16. zář 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda vas je dost nemozny docist. :grinning: Jste se teda rozjely!!!!! :slight_smile:

Dneska mam za sebou dalsi kontrolu v porodnici. Maly ma odhad vahy opet 2,60kg-zadna zmena od minula. Poloha taky stejna. Pristi tyden tam bude u toho nejaky vedouci doktor+pediatr a bude se rozhodovat o stylu porodu. Ptala jsem se doktorky, jestli je mozne naplanovat CR a ona mi rekla, ze se da rodit i KP, ale ze pokud na CR budu trvat, tak se proste neplanuje. Ale ze se rozhodne az pristi tyden, ze ona nema rozhodujici slovo. Tak uvidime.... Jinak dneska me asi pekne rozdrazdili, protoze odpoledne jsem mela celkem dost slusny poslicky. Ale nastesti cca po 20 minutach presly.
16. zář 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jeste mi rekli, ze je mozne, ze by zkusili maleho manualne pretocit v brichu... ale toho se taky bojim. Jaky na to mate nazor vy? Nebo mate nekoho, kdo s tim ma nejakou zkusenost?
16. zář 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 souhlasím s holkama, doktor určitě ví, co je pro tebe dobré a než tě zbytečně trápit, tak ten cisař bude určitě lepší a neboj, bude vše v pořádku a malou si pěkně pomuchláš :wink: :dizzy_face:
16. zář 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - já se narodila U Milosrdných, M. na Obilňáku a Lukáš v Bohunicích:grinning:. A já tam byla před těmi 4,5 lety docela spokojená, až s jednou MUDrou, která prostě pos.ala to, že začala vyvolávat neuváženě a nesmyslně porod, ale zas ten zbytek byl fajn, takže tentokrát už jsem připravená nenechat se manipulovat vším, co kdo řekne, ale budu trvat na "standardním" postupu a věřím, že tohle bude lepší...jinak s PA i doktory, co mě rodili 100% spokojenost, na šestinedělí i novorozeneckým taky...my to máme do všech porodnic (Brno, Nový Město a Boskovice) plus minus stejně, takže to vyjde prašť jak uhoď, co se cesty týče - akorát Brno a Nový Město jsou po lepších cestách než na Boskovice:grinning:

@nasekuratko - to je to, co jsme psaly, že jak se člověk "zapíše" jako hysterka a bude na tom císaři trvat, tak si ho asi u KP "vyřve" i když by ji standardně "nutili" do přirozenýho porodu...a ty obraty zevními hmaty - absolvovala to tu tuším @petrusam, mimčo se pak myslím otočilo (ale těžko říct, jestli na základě těch hmatů, spíš asi ne, protože to bylo dost s odstupem od toho pokusu). Já bych do toho nešla, přijde mi to dost rizikový a myslím si, že pokud to mimi setrvává hlavou nahoře i třeba přes ty cviky,..., tak k tomu má důvod a nepřijde mi dobrý ho "přesvědčovat" násilím...ale je to jen můj názor...
16. zář 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Kamarádce se taky neodloučila placenta, a mla ten samý průběh co ty. Posléze jsme se dozvěděly, že je to i na žalobu... :frowning2:

Jinak holky, chci se zeptat na něco... někdo tu psal, že ho hrozně bolí pipka a stydká kost, že nemůže skoro chodit. Já jsem dnes volala mamce, ať mi jde okoupat malého (manžel samozřejmě v práci), nemohla jsem udělat ani krok. Ukrutná bolest, děs... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka - no mě "vyhrožovali" kyretáží, což je poměrně standardní postup při těch nedloučených placentách a to je pak při plné narkoze, už mě málem odváželi na sál a MUDr to teda zkoušel manuálně, já byla spíš ráda, že se vyhnu celkové narkoze, takže jsem ve finále byla ráda za to, že to zkusil a uspěl, ale bolelo to dost teda...
16. zář 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi děkuji jsi hodná..doufám, že tomu tak bude..i když ono za týden může být vše uase jinak...
16. zář 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka - a stydká kost bolí mě...celkem dost - vždy to teda rozhejbu, ale jak se zvednu ze seda nebo leha, tak fakt chodím jak v sedmdesáti a bolí to děsně:frowning2:. Počítám, že dělat s tím nic moc nejde, holt se to tam asi povoluje k porodu...u prvního to teda nepamatuju...
16. zář 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Já právě taky ne, tak jsem z toho dost překvapená... dík :slight_smile:
16. zář 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek