• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@vajenka - no já taky, jsem si říkala, že tyhle "radosti" by podruhé být ani nemusely, že už se to roztáhlo poprvé a je to tam už protažený, ale jak je vidět, tak se má člověk pokaždé na co těšit:grinning:
16. zář 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka Mně teda nebolí stydká kost, ale celej podbřišek mě táhne a bolí... dneska jsme byli na nákupu a pomalu jsem nemohla chodit, chjo. Si připadám jako lazar. Tohle z prvního těhu vůbec nepamatuju, navíc dítě se mi mele v břiše neskutečným způsobem, vůbec nechápu, jak tam může mít pořád tolik místa.

Dneska jsme koupili v rámci nákupu dva velký balíky pampersek 3 - 6 kilo (pak jsme dostali jeden malej balík newborn) a k tomu jsme za nákup vyfásli i netekoucí hrneček od aventu od půl roku, a dokonce barevně pro holku :sweat_smile: Paní chuděra se ještě omlouvala, že teď má jen v barvách pro holku, no, tak jsme jí hezky poděkovali, že to j přesně pro nás. Podle břicha mi totiž každej tipuje kluka :grinning:
16. zář 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanciii tak ještě že tak, přejem život plnej zdravíčka a štěstí.
@milada2 tak budem držet pěsti
já tu diskuzi naštěstí nečetla. by mě zajímolo jak by vyšla s tím co jsmeměla já. Od konce těhu do necelých 2 let 3 500 naměsíc pro 3 lidi, za což mohle biologickej otec M. a od 2 do 3 let Maruška 2000 na všechno za což mohly naše nastavený zákony co by nechaly samožiteku s dítětem umřit hlady aneb samoživitelko starej se otec nemá povinnosti zádné ač nezaplatil jedinkrát alimenty.

@monulkab ještě složit :D

@ilonne no tak hurááá my ještě na půdě,a le už je kam složit :slight_smile: u nás stejnej postup,a le krabic ještě mnooogo, neboj poror zmákneš, řikej si že musíš, jako každá. Ten blok že to nedokážu fakt dokáže napáchat paseku a i ten porod celkem zastavit

@spaghi :DDDD to je jak u nás jen u nás by ani napsat nepomohlo :D

@aknavis je to jen na chvilku to zmákneš

@meiki jasně vitej , píchání nezávidím ale co se dá dělat, já mám vystavní křečáky na nohách tak se divim že se neproplejtaj i jinde, naštěstí
@adenka84 achjo. Z toho by mě bylo taky smutno,a le asi vedí co dělaj no :(

@nasekuratko kamarádce terezku taky dr otočil a v pohodě

jsem včera byla fotit v porodnici , kamarádka ležela na stejný posteli co já tenkrát, to byla nostalgie
16. zář 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meiki Já píchám (teda většinou manžel) už od 18 tt Fraxiparin a budu píchat ještě celé šestinedělí... :slight_smile: Zas tak hrozný mi to nepřijde, jsou horší věci, i když na začátku jsem z toho taky byla pěkně vyhoukaná :slight_smile: Ale já teda píchám do stehen, do břicha si to v těhotenství neumím představit.

@adenka84 Tak to chápu, že jsi rozhozená. Ale zas lepší císař, než aby ses zbytečně několik hodin trápila Ty a hlavně aby se riskovaly nějaké komplikace pro malou. Taky pořád řeším, že bych chtěla malého u sebe a jak rychle se zmátořím, aby to šlo co nejdřív, ale to zvládneme :slight_smile:

@barbarkaaa Díky!
16. zář 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Já jsem měla ukrutné bolesti 26 hodin a nakonec jsem musela na císaře. Mám taky úzkou pánev a když mi Honzu vytáhli, řekli, že by se tam nejspíš nevlezl. kdoví, jak by ho pak tahali. Jsem ráda za císaře a ty bolesti jsem si mohla odpustit. Nezoufej a důvěřuj lékařům. Císař je v pohodě, když uvidíš to miminko, budeš ráda, že je zdravé a na světě, a jestli to byl císař nebo normál, to už neřešíš. Držím moc palce!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: A co má ten doktor s tím břichem? Co se mu nelíbí na tom tvaru. To nechápu... :confused:
17. zář 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se přidávám do klubu těch, které bolí stydká kost a přitom to u prvního vůbec neznají. Chodím jak naj*baný kačer :grinning:
@adenka84 radši jít na císaře, než riskovat nějaké komplikace :wink: To je aspoň můj pohled
17. zář 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak mě je teda pořád nějak dobře, až mi to přijde divný :fearful: Ale nestěžuju si a kdyby to chtělo vydržet až do konce, tak je to paráda. Jako zadýchám se a tak, dlouhé procházky jsou náročné, ale jinak mě přes den nic nebolí. Nejhorší je to paradoxně v noci, otáčení se, je heroický výkon a v noci mě teda stydká kost a spodek obecně bolí fest, ale hlavně že přes den je to ok.

Malá marodí, má horečky a rýmu, chjo. :frowning2:
17. zář 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.Tak jsem včera objevila popraskané bříško a trochu stehna.A to jsem si to pochvalovala jaké mám hezké bříško a teď tohle :frowning2: Pravidelně jsem nemazala,takže si za to můžu asi sama.Ale záleží kdybych mazala pravidelně jestli by to pomohlo,že?Takže odedneška budu mazat aspoň dvakrát denně aby se to aspoň nezhoršovalo! :angry:
17. zář 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě bolí ta kost, jestli to je to co je jakoby pod venušiným pahorkem, tak to mě bolí jen když dlouho ležím a pak vstanu, ale jen na pravé straně, a přikládám vinu tomu mýmu sexi křečáku co jsem tady už řešila, jinak jak to rozhejbu, tak je to v poho. Spíš mám problém se spaním, večer jsem hrozně nabuzená, pak třeba na tři hoďky usnu a od tří do šesti jsem vzhůru a nemůžu zabrat, prostě jsem hrozně nakopnutá. usnu většinou až k ránu a pozdní vstávání po desátý ze mě zas naopak dělá trosku, tak nevím...přes den potom už unavená nejsem. za poslední měsíc mám teda solidní spánkovej deficit....
17. zář 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr namaž se olivovým olejej, mě na začátku těhu taky překvapili strie (i přes pravidelné mazání 2x denně Enja balzámem) tak jsem se naštvala, balzám vyhodila a mažu se v podstatě jen oliváčem a někdy ještě přidám jednu vrstvu jakýhokoliv tělovýho krému, nebo i indulony.
17. zář 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab jako klasickým olivovým olejem co mám doma?
17. zář 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulkab tak to já jdu večer do postele někdy usnu někdy mi to nejde, pak se vzbudím mezi 2-3 hodinou a nemůžu pak usnout. Tak přejdu do obyváku na gauč, tam pak většinou po nějaké době usnu, vzbudím se v 5 a jdu si lehnout do postele :grinning: No a ráno nejpozději v 7 budíček od Aničky :grinning: :grinning: :grinning:
17. zář 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 Ahoj, tak přesně to jsem psala o pár stránek vzadu. Jak kdybych si ji narazila :grinning:
17. zář 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka Tu stydkou kost jsem řešila já a kajulkou a asi ještě s někým pár stránek dozadu.
17. zář 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky, tak ja taky na olivovy olej slysela chvalu. Ja mam teda olej primo na strie, ale kdybych ho nemela nakoupeny do zasoby, tak taky sahnu po olivovym. Jinak kremy jsou pry na houby. Olej je k nezaplaceni!!!

Holky, mate uz nektera casto poslicky? Ja je od vcerejska mela uz 4x!! :frowning2: Vzdycky jsou to krece v podbrisku a trvaji tak 20-30 minut nez to prejde.
17. zář 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Já občas jo, mám to jako silnější MS bolesti a moje MS bez antikoncepce fakt stála za to, takže mi to zatím nijak hrozné nepřijde.
17. zář 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa A my už ji máme složenou v ložnici, jsme kvůli tomu museli přestěhovat postel, no to jsem si vyslechla :grinning: :grinning: :grinning: .
17. zář 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne ja taky mela MS vzdycky jako lahudku-odvezla me s bolestma i sanitka, takze jsem na tyto bolesti zvykla. Jen si rikam, jestli je to normalni mit to i 4x behem 24 hodin nebo jestli se mam chystat, ze uz muzu i rodit... :sweat_smile:
17. zář 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky to je nuda ty jo. Venku krásně, šla bych na prochajdu a prdlajs. Malá spí, ovšem odmítla jít do postele, tak je v obýváku. Takže tu nemůžeme ani moc normálně fungovat, protože jak je nemocná tak má slabý spaní a hned je vzhůru a já potřebuju aby se vyspala a neměla tu horečku :frowning2:

No já po zkušenosti s prvním těhu nemažu už ničím. Podle mě někdo ke striím sklony má a jiný ne, a když sklony jsou, tak nepomůže ani voda svěcená. Ke konci mi u prvního těhu popraskalo celé břicho :frowning2: Teď zatím nic, ale ještě neříkám hop.

A posly zatím nemám žádný. Ale chci si v pondělí koupit tu pupalku, jestli teda k něčemu bude :grinning:
17. zář 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mate nektera monitor dechu? A jakym zpusobem jste vyzkouseli, jestli je funkcni? My mame babysense II, zrovna jsem ho zapojila, ale nevim, jak mam vyzkouset, jestli funguje nebo ne-dostala jsem ho uz pouzity.
17. zář 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko No když ho zapojíš a zapneš a necháš ho být, tzn. nedáš na něj miminko, tak by měl začít houkat.
17. zář 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, představte si, že já ještě nemám vybranou postýlku. To je co? Jsem telisko no. Brouzdám už po sté na netu a zjišťuju, že je to všechno na stejné brdo, ale nic se mi nelíbí tak, že bych řekla, tak tuto chci! No nejpozději zítra musím mít vybrané ať to můžeme objednat a něco se už děje. Narazila jsem i na takové krásné,ale ty jsou drahé jak hrom,tak jestli se chcete taky pokochat tak mrknite http://www.splavacek.cz/postylky/italske-postylky-pali/
17. zář 2011 ve 13:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nekolik mesicu jsem tu nebyla, tak se poptam, ma uz nektera z vas po porodu?
Nam se 12. 9. (to jsem byla 37+2) narodila dcerka Lia, 2150 g. V nedeli rano mi praskla voda a v pondeli , po vyvolavackach, se pro nepostupujici porod rozhodli odpoledne pro cisare. Obe jsme v poradku, v. pondeli nas zrejme pusti domu (rodila jsem u Apolinare).
Hodne zdaru vsem. Hodne spete, po porodu na to skoro neni cas.
17. zář 2011 ve 14:11  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dora_1 moc gratuluji k narození holčičky, hlavně ať jste obě v pořádku, trochu si ale pospíšila :wink:
17. zář 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova ja jsem postylku vubec neresila. Mame jednu od svagrove (asi 3 roky stara) a jednu, ktera je jeste po me. A reknu ti, ze kdyz mas pekne povleceni, nebesa nebo kolotoc, tak je nadherna kazda postylka! :slight_smile:
Takze ja bych do toho moc penez nevrazela. To uz radsi do matrace, monitoru dechu apod. :wink:
17. zář 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dora_1 jeeee, gratulace! Prvni miminko..... :dizzy_face: A jak se citis po cisari?

@spaghi kdy presne mas TP? Tobe uz naplanovali cisare na 30.9.,ze? Jen se ptam, abych vedela, jake datum asi reknou mne, pokud to opravdu bude cisar...
17. zář 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko podle PM mám termín 7.10., císaře údajně dělají 39+0 (ale asi to může být v každé porodnici různé), takže podle toho nám vychází CŘ na 30.9.
17. zář 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova přesně jak píše @nasekuratko , máme postýlku po švagrové, po dvou dětech a opravdu nezáleží na tom, jak postýlka vypadá, pořád jsem chtěla nějakou úžasnou postýlku, ale spíš fakt záleží, jak si to pak sama nazdobíš, podívej ke mě do fotoblogu, na to, že je po dvou dětech, zadarmo i s matrací není špatná :slight_smile: raději mrňousovi pořídím důležitější věci
17. zář 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko
prvni den byl krusny, nicmene se to den ode dne znatelne lepsi. Jednu noc jsem stravila na JIP, pak jsem byla prevezena na normalni odd. pro sestinedelky, od stredy se uz staram sama.
Doporucuju nechat si dat svodnou anestezii, clovek behem par minut vidi miminko, je to setrnejsi pro matku i dite a na jip tudy podavaji analgetika.
Za gratulace vsem dekujeme :slight_smile:
17. zář 2011 ve 14:42  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dora_1 Velká gratulace,ať jstee obě v pořádku a malá vám dělá jen samou radost :slight_smile:

Tak už máme prvního kluka i holčičku :slight_smile: Tak už aby jsme to měli všechny za sebou :wink:
17. zář 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek