• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@nelina_ jeden prac. poměr mi skončil, když jsem byla na rodičáku s prvním prckem .. teď jsem byla od ledna zaměstnaná, teda ještě jsem, ale v lednu jsem také otěhu, od března jsem na PN, takže jsem neodmakala těch 270 dnů, abych měla nárok na mateřskou ...
20. zář 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam Aby žena měla nárok na PPM, musí splňovat následující podmínky:
• Je-li zaměstnankyní, musí se před porodem alespoň 270 kalendářních dnů v posledních dvou letech účastnit na nemocenském pojištění (včetně trvání ochranné lhůty a pobírání nemocenského až do začátku šestého týdne před stanoveným dnem porodu).
20. zář 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne promiň, spletla jsem si to s Arkádami :slight_smile:
20. zář 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana díky za info, já taky vyperu akorát ty "šmudláčky" :slight_smile: když tak alespoň získá imunitu :slight_smile:
20. zář 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete tak kdyby to bylo z půdy, to bych taky vyprala, ale tohle bylo většinou ve skříních v krabici normálně v obytné místnosti, ještě to projedu a takové ty kousátka, to hodím do sterilizátoru
20. zář 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi jj hele mám to podobně, ty hračky leží u nás doma ve skříni nebo na skříni, jako jo, asi se na ně práší, jenže to bych pak musela vyprat úplně všechno s čím přijde dítě do styku, jako sedačku v obýváku, polštáře....a to určitě hrotit nebudu. Z půdy bych to prala taky, o tom žádná.
20. zář 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana Špatnej monitor jsem měla jeden v prvním těhu, ozvy padaly pod 80, chvílema místo srdíčka úplný ticho... jsem docela vyděšená říkala sestře, co se děje, tak po odpojení od monitoru doktorka volala ještě kolegyni, dělaly mi další utz a zjistily, že náš drahoušek má pupečník u ruky a normálně si ho tou ručkou zmáčkne a pak mu nejde kyslík... ale jak se začínal dusit, zase ho pustil. Ale než tohle zjistily, fakt jsem nevěděla, co bude. Moje doktorka mě nechtěla děsit, tak radši ještě volala právě tu koelgyni a pak mi říkaly, že tohle je typický příklad, co se učí na medicíně - prvně zkontrolovat ten pupečník, jestli si ho nedrží. Kdyby ho neměl u ruky, šla jsem okamžitě na císaře... nicméně od tý doby jsem až do porodu stejně měla monitory obden.... jistota je jistota.
20. zář 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam Tvůj porodník je vtipálek :sweat_smile: Nicméně jsem ráda, že nejsem sama, kdo má CS 0.
20. zář 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam ja jsem od zacatku na neschopence, ale od patku uz jdu na materskou
20. zář 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam tak to ti teda nevim, vim, ze od porordu mas hned narok na rodicak
20. zář 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek ježiš to jsem se fakt nasmála :grinning: :grinning: :grinning: malej byl od jakždiva vtipálek co? Každopádně chápu že tenkrát ti tam do smíchu moc nebylo, taky bych měla obrovský strach co se děje. Ale jinak je to vtipný co tam to mrně vyvádělo.
20. zář 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Dneska jsem si na to vzpomněla, když jsem na monitoru poslouchala srdíčko. Tahle potvůrka pro změnu kopala tak intenzivně, že to bylo slyšet i do ordinace, co tam vyvádí... :grinning: A fakt už nechci zažít, co vyváděl junior, brrrrrr.

Jdu dělat večeři, začíná mi docházet fantazie, poraďte, co tak ve všední den děláte za rychlovky?
20. zář 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - my míváme většinou studený večeře - dnes zrovna bagetu s žervé, šunkou, papriku a rajče, Lukáš to odmítl, tak má bagetu s nutellou:grinning:, jinak sem tam pomazánky, míchaný vajíčka, M. si sem tam dělá hranolky třeba s volským okem nebo jsou zbytky od oběda...
20. zář 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek vařím skoro každý den teplý oběd (manžel si vozí jídlo i do práce), takže večeře míváme studené .. dneska pečivo, lučina a zelenina :slight_smile:
20. zář 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek my mámé taky studené večeře, max. když zbyde od oběda a má na to chuť tak to sní, ale většinou taky pomazánky, chleba ve vajíčku atd.
20. zář 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky!

@ilonne Jak se pozná, že prcek škytá? :grinning:
20. zář 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Ja jdu na císaře ve 38+2
20. zář 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 to bys poznala :grinning: mně škytá malá celkem pravidelně a podle toho i poznám mimo jiné, jestli je hlavou dolů nebo nahoru. Jsou to takové jemné žďuchance, ale pravidelné, zkrátka jako když škytáš, na jednom místě. Nedá se to zaměnit s kopáním.
20. zář 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 Ha ha a zrovna malá škytá :grinning:
20. zář 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 ty jo, to už je za chvíli :slight_smile: já se datum dozvím zítra, tak jsem zvědavá :wink:
20. zář 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Aaaha, tak to bude ono. Já tomu pocitu říkám, že "mi tam tepe jak velký srdíčko" Prostě pravidelně, stále stejně... a já byla hotová, co to je :grinning:
20. zář 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 jj to je ono, malá teď třeba škytá ve 3 sec. intervalech, naprosto pravidelně :slight_smile:
20. zář 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Tak to na Tebe budu moc myslet!
20. zář 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je to stejně mazec co, jak to uteklo? Mně dneska večer nějak bolí břicho jako při MS, zvláštní pocit..
20. zář 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana :grinning: :grinning: :grinning:
Uteklo to hrozně! Břicho mě pobolívá už několik dní, až si říkám, jestli to nebude ještě dřív :slight_smile:
20. zář 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 Jé tak já bych se za dřív rozhodně nezlobila :grinning: Ale asi bych byla pěkně vykulená
20. zář 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana
@milada2
Tak mne maly skyta kazdy den a nekdy i 2x denne. Ptala jsem se na to i dr. a pry je to normalni :slight_smile: Je to srandovni :slight_smile:
20. zář 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 Přesně jak psala @vrana. Jinak mě teď škytá každý den. Taky bych se nezlobila, kdyby to bylo dřív :wink: .
20. zář 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No je to prča s tím škytáním, to jste mě dostaly :grinning: Ten pocit byl hrozně zvláštní a já ho nedokázala nikomu ani sobě vysvětlit. Tak už budu vědět :wink:
20. zář 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana me taky boli bricho jako pri menstruaci ale uz od minulyho tydne ale vzdy jen chvilkove a prejde to dneska jsem si dala sklenicku cervenyho vina a bricho boli tak ze by :grinning: ale pochybuju
20. zář 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek