• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
jinak si ctu o tom skytani aprcek zacal taky skytat :grinning:
20. zář 2011 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne jen si to nech hezky na termín porodu, protože jestli půjdu já 30.9., tak tam budeme spolu :slight_smile:
20. zář 2011 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem vyprala pratelné hračky a vyžehlila věci na košík, zítra přiděláme lampičku a bude hotovo :slight_smile:
20. zář 2011 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
My už snad začneme chystat vybavení :slight_smile: Od našich jsme konečně přivezli přebalovací podložku, postýlku, matrace a peřinky. Manžel přestěhuje z ložnice komodu do obýváku a přidělá na ni přebalovací pult, sestaví dřevěnou postýlku do ložnice a cestovní do obýváku a já to umeju a povleču. Teď je to všechno naskládané (s milionem dalších věcí :slight_smile: ) v pokojíčku a vypadá to tam jak ve skladišti. Jinak už bysme možná i něco měli uchystané, ale manžel dělá tři dny před porodem autorizační zkoušky, takže se, chudák, po tom co večer přijede z práce, ještě musí učit a tak jsem chystání pořád odkládala. Teď už jsem z toho ale nervózní. Ale aspoň, že už ty důležité věci máme doma a dohodli jsme se na rozmístění přebalováku a postýlky v obýváku a kam dáme věci vyklizené z komody, což je velký úspěch :slight_smile:
20. zář 2011 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda holky, vám se to už opravdu blíží, opravdu to uteklo, tak moc držím všechny palce co mám a těším se na miminka :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. zář 2011 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
hezký den, já už se taky nemůžu dočkat :dizzy_face: když jsem ho včera zas na UTZ viděla, tak mi tekly slzy, takový bobánek :dizzy_face: :dizzy_face:
21. zář 2011 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana Tak Krč mám za sebou - vytiskla jsem si tu anamnézu a tam jsem vyplnila jsem jen ty dva papíry. Ale i tak jsem tam strávila 30 minut. 3.10. jdu naposledy ke své doktorce, takže do Krče mě objednali na 10.10.
21. zář 2011 v 09:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa tak super, taky jsem tam byla i s vyplněnou anamnézou 30 minut, ale dalo se to
21. zář 2011 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana JJ, bylo to dobrý, ale nějak jsem se začala bát, že už je to tak blízko. Tak jsem zvědavá na tvé pocity z poradny. Jestli jsem to dobře pochopila, tak mně by na té 1. prohlídce měli dělat i monitor - vzhledem k tomu, že budu v 38tt (sestra říkala, že od 38tt se točí pravidelně, tak uvidím, co mě čeká)
21. zář 2011 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
jj od 38.tt se dělá pravidelně monitor a obrň se, kamarádka tam včera byla 4 hodiny!
21. zář 2011 v 10:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa jo, jo monitor se dělá od 38. týdne také mě čeká teď v pátek první..
@vrana to mě ani neříkej, že tam můžu tak dlouho trčet...proč tomu tak je, co může nastat...to musí malá sebou stalé mlít, aby se mohl natočit? mě sestřička říkal, že to bude trvat minimálně 20 minut..ať si vezmu něco na čtení a nebo manžela sebou...doufám, že nebude Mruška dělat scény a bude spolupracovat...chceme si pak zajít nikam na oběd a také bychom měli jet už konečně pro ten kočárek..
21. zář 2011 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana 4 hodiny - no to je "docela" masakr. A nevíš, jestli tam tak dlouho čekala nebo byla 4 hodiny "napojená"? :frowning2:
21. zář 2011 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@adenka84 tak ja chodim na monitor uz 3 tydny... A u me je to jednoduche. Maly monitor nesnasi, kope do toho a vzteka se tam, takze u me jsou pohyby pokazde a jsou dost silne. Minule se sestricka divila, co tam vyvadi a kam nam utika. Dokonce mel i zvyseny pulz, tak mi to 3x i pipalo. :grinning:

Jinak holky, ja mela zase poslicky v noci. Od vcerejska uz jsem 3x bezela na zachod a rano uz jsem mela i prujem. Od te doby nic, maly se skoro nehybe-uplne minimalne, bolesti zadne, ale zato se mi spustila ryma a boli me hlava a jsem unavena jak kote. Takze jsem si dala opet pulku paralenu. :-/
21. zář 2011 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko takže se hýbat musí...no tak na to jsem zvědavá...
třeba se už malému chce na svět...
já jsme si myslela, že mám také poslíčky, ale bylo mi to minulý pátek na kontrole vyvráceno..prý to nebyli poslíčci, jelikož se na porod nepřipravuji..CS jsme měla opět 2..to už mám 7, týdnů stejný nález..prý ty křeče a bolesti jsou od toho jak se malá snaží hlavičku prostrčit do pánve..ale bohužel jí to nejde..
21. zář 2011 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@adenka84 Všude je to jiné a nejsi napojená 4 hodiny.

@mmiirrkkaa nebyla napojená celé 4 hodiny, dlouho čekala :frowning2: Na poradnu, na monitor... Když se jim monitor nezdá, může se třeba i opakovat. Počítala bych radši s tím že tam strávím dlouhou dobu a když to půjde jako na drátku, tak paráda.

@nasekuratko teda ty máš trápení :frowning2: už aby bylo po všem co? Ten paralen sis mohla vzít klidně celý.
@nasekuratko Koukám, že ti konec těhotenstv přináší samé "radosti". Ale už to máš za pár, tak to zvládneš. A tou únavou a s těma problémama co popisuješ - nebylo by lepší dojít si k doktorce- ta únava, průjem...
@adenka84 ja jsem si procitala ruzne diskuze a zjistila jsem, ze CS nema s poslickama nebo pripravou na porod vubec nic co delat. Nekdo ma CS 2 a pritom druhy den porodi. Nekdo ma CS 7 a prenasi 2 tydny...
Ja mam CS 4-5, poslicky mam taky, boli me zada apod., ale na porod to v patek nevypadalo. Spis naopak si myslim, ze je to i z te chripky, co na me porad leze. :frowning2:

Pritom ja bych porod klidne fakt uz brala. Nejak se znicehonic nemuzu maleho dockat a uz bych to chtela mit za sebou.... :sweat_smile:
21. zář 2011 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko Já myslím že dlouho čekat nebudeš :wink:
21. zář 2011 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko klidne si den cely paralen a muzes i 3 denne a mioje znama porodni asistentka rikala ze snad dokonce i 4 nebo 5 lepsi paralen nez horecka a to jsem byla nemocna na zacatku tehu a brala paralen ted uz to neuskodi malemu a tobe bude aspon lepe
21. zář 2011 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to já bych porod ještě nebrala ani omylem. Možná je to proto, že spoustu věcí nemám + čeká mě stěhování a to bych ráda absolvovala 2v1. No a taky se porodu samo bojím... :confused:
21. zář 2011 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajulka001 Tak tak, souhlas :slight_smile:

Tak já měla poslíčky včera, asi poprvé v životě :grinning: Bolelo mě břicho na MS, docela nepříjemně a tak jako nárazově. U malé jsem to nikdy neměla :grinning: Tak jsem si říkala že by to byla prča, bát se přenášení a nakonec rodit 36+2.

Připraveno nemám taky nic moc, no ono se to nepo...
21. zář 2011 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana no ja si dala vcera sklenicku cervenyho vina a chvili se neco delo ale pak to preslo vetsonou me boli dyz neco dlouho delam dam se do uklidu asi se to chce vic hejbat abych ho vypudila ven ale kdyz jsem dneska odvedla malyho do skolky jsem si rikala jak zatim uklidim a prd lehla jsem si na gauc a byla totalne hotova takze se dam do uklidu ted s nim
21. zář 2011 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana tak u me je to asi tim, ze uz mame po svatbe, po "svatebni ceste" a pro prcka mame nachystane uplne vsechno, vcetne tasky do porodnice. Takze ja naopak ted uz opravdu jen cekam.... :slight_smile:

Teda stehovani nas jeste ceka. Ale to spis uz jen manzela. Vybrali jsme nabytek do obyvaku, podlahu, koberec, vsechno je objednane, takze na nem to je proste uz jen slozit a zkompletovat. Mistnost je ale uz vymalovana, lustr je poveseny, vsechno nachystane, takze to uz by zvladl, i kdybych byla v porodnici. Proto mozna uz mam pocit, ze uz rodit muzu. :slight_smile:
21. zář 2011 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana ja tasku nachytsanou mam jen mi staci prihodit papuce ktery nosim po doma a este mi chybi sprchac kartacek hreben a nejaky ty malickosti plus veci pro mrnouse pliny ubrousky
21. zář 2011 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajulka001 ja taky uz nic nezvladam. Jak jsem ted nachlazena, tak ani nevarim. Lezim, mam u sebe krabici s kapesnikama a cucim na serialy a chce se mi porad jen spat. :frowning2:
V nedeli jsem se jeste citila uplne fit a super a od nedele od vecera se to se mnou tak tahne, ze se citim jak uplne nepouzitelna. :-/
21. zář 2011 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko to stejny jsem mela kolem toho 3 mesice a taky jsem nic nedelala a ty taky nic nedelej kdyz nemusis ja bych i delat mohla krom toho ze me ukrutne boli stydka kost ze nezvednu nohy ke kolenu tak v pohode ale uz pres tyden mam neco s rukou musim to rict v patek doktorovi nevim co to ma znamenat prava ruka mi jakoby umrtvi vzdycky jako bych ji mela prelezenou ale ja ji mam volne polozenou vedle sebe ted to zacla delat obcas i leva mam mi rika ze mi malej muze tlacit na nejakej nerv no nevim
21. zář 2011 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajulka001 a nechces si radsi zavolat k doktorovi? Za to prece nic nedas... Jen se ujistit, jestli je vsechno ok. :confused:
21. zář 2011 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajulka001 o tom nervu jsem taky slyšela a u malé jsem to brnění měla občas, je to pěkně nepříjemný.
21. zář 2011 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,5 stránek dočítání :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včerejší kontrola a monitor....Dostala jsem vítku že jsem za poslední měsíc hodně nabrala :frowning2: já o tom vím a nadšená z toho taky nejsem.Je to taky tím že člověk je rád že je rád a už taky není tolik pohybu jako dřív,ale budu s tím muset něco udělat.
Jinak mi mudr.na otoky doporučila cvičit jakoby v leže jízdu na kole a hodně pít.
Z po na út jsem spala jen hodinu :frowning2: nebylo mi nějak dobře a malej se docela vyřádil a potom na monitoru tvrdě spal a nenechal se ničím zviklat a to se sestřička pěkně činila :grinning:
CS pořád 0 jinak už se pěkně chystáme podle pohmatu.Tak aspoň nějaká dobrá zpráva.
Ještě mi brali asi 3 ampule krve,min.sestřička zapoměla a dělala mi stěr.Jinak kontrola konečně po týdnu :slight_smile:
21. zář 2011 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko obvodak ma dovolenou a na gyndu jdu v patek tak to vydrzim zeptam se tam jeho
21. zář 2011 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek