• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@kajulka001 - u nás se večerní usínání odvíjí od toho, jestli spal odpoledne nebo ne...včera třeba spal odpolko přes dvě hodiny, takže večer usíná až mezi devátou-desátou, pokud odpolko vydrží bez spaní (když je pěkně a jsme venku), tak večer usíná u animáčka, tzn. mezi sedmou - osmou...ráno vstáváme ve čtvrt na osm, do školky jdeme tak kolem půl deváté - příchod tam, takže kolem čtvrt na devět z domu - máme pomalý starty:grinning:. O tom, že by chodil pozdě, nikdo nikdy nic neříkal, děti tam mají být do devíti, kdy mají svačinku
22. zář 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi MOOOOC gratuluji k narozeni Frantiska a jak jinka,zavidim :wink: ....
22. zář 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam taky tu pupalku od Walmarku 500mg

Holky, ja taky neberu pro mimco do porodky nic. Jen mam nachystanou tasku s vecickama na cestu domu, co mi doveze pozdeji manzel. Jinak nic... Taky se mi nechce hned doma prat a zehlit. :slight_smile:
22. zář 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - jsem na tom úplně stejně už od pondělka - to jsem byla poprvé na kontrole v porodnici:frowning2:. Na úterý jsem moc nespala, protože nás čekalo vyšetření Lukáše na chir.ambulanci, kvůli výrustku u pupíku, jestli je to něco akutního, co bude potřeba řešit TEĎ HNED, nebo to počká (naštěstí to počká) a od toho úterka pak nespávám nejmíň dvě-tři hodiny v noci, protože zítra jdu znovu do porodnice na kontrolu a budou výsledky krve a moči a další monitor + "poradna" a uvidí se, co bude dál, kvůli tomu pitomýmu tlaku, který tam mám prostě vysoký (doma normální:confounded:), takže nervy pracují...
22. zář 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 jeeee, na ucitelku kasli! To jsou ale blby reci, takovy ucitelky bych nejradsi .... :angry:
22. zář 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
a do porodnice oblečení pro prcka neberu žádný, bude pěkně v eráru (však já pokud možno taky:grinning:), ještě se pak doma otravovat s praním hned po návratu...a je taky fakt, že vidím výhodu i v tom, že ve většině toho erárního oblečení mimís plave, takže se do toho líp oblíká, než do těch přesně padnoucích velikostí, takže snazší na manipulaci:grinning:. Takže jsem jen do kočárkové tašky nabalila oblečení na cestu domů, to doveze M. jak pro nás pojedou...a uvažuju, jestli já zvládnu odejít v tom, v čem tam přijdu, nebo jestli si nachystat něco dalšího, co vezme, ale asi od tama zvládnu přesun v těhu džínech a triku + bundě, co v tom dojdu rodit:grinning:
22. zář 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete prave kdzy byli hned ze zacatku tridni schuzky tak tam rikali aby deti chodili di tech pul 9 kdyz v 9 maji svacinku takze tam je akorat tak to i kdyz jde odpoledne spat tak ja ho musim dat spat kolem te 8 kdyby sel v 10 tak by mi spal jeste ted :grinning: je to spac po me a me tohle rani vstavani d skolky zabiji ale musim si zase zvykat :grinning:
22. zář 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete taky jsem nervozni. Zitra me ceka rozhodujici kontrola v porodnici, kde se vsechno rozhodne. Hrozne se bojim... :frowning2:
Mam strach, ze kdyz odmitnu to manualni otoceni maleho + reknu, ze bych chtela CŘ, ze se po me zacnou vozit. :frowning2:
22. zář 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko ucitelka je jinak moc fajn malej ji ma rad a ona ho porad chvali ale dneska mi prislo jako by si rejpla
22. zář 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete
@nasekuratko holky tak se zítra držte...ať vše dobře dopadne :slight_smile:
22. zář 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete
@nasekuratko Taky přeji ať všechno dobře dopadne.
Kdo ví co dneska @ilonne. No už se nám to začíná jaksi rozjíždět. Až je mi z toho jakési smutno. Já tu budu beztak až do listopadu řešit kraviny ohledně přípravy a vy už všechny budete ostřílené rodičky :frowning2:
22. zář 2011 v 09:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký den holky, svítí sluníčko, dneska by to šlo :grinning:

my chodíme do školky na 8 hod, děti tam mají být do půl 9 hod .. prcek odpol nespí a chodí spát mezi 20-21 hod a ráno vstává v pohodě ještě dřív než nám zazvoní budík :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já dneska spala docela dobře, ikdyž jsem byla v noci 3x na záchodě, tak jsem pak vždy v pohodě usnula, jindy se melu sem a tam a nemůžu třeba hodinu usnout .. nejvíc bych spala ráno, když vstáváme :grinning:

uklízím teď ložnici, aby se nám tam vešla postýlka :grinning: prádlo v pračce, nádobí v myčce, kuře v troubě :sweat_smile:
22. zář 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hankakralikova :grinning: do listopadu Tě přenášet nenechají :grinning:
22. zář 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam ty jo jdu si vzit z tebe priklad a dojdu do obchodu a zacnu varit a pak si chci na zahradce otrhat spenat a zamrazit za chvili uz budou rani mraziky a bylo by po nem to ti zavidim malej taky ze zacatku vstaval v pohode jen ted posledni 2 dny by chtel spat
22. zář 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - no víš co, já už jsem ve fázi, kdy bych úplně nejraději, abych dnes/v noci začala rodit a bylo by to ideálně vyřešený (jenže to teda pochybuju:confounded:), příp. bych skoro i brala, kdybychom se zítra domluvili rovnou vyvolávat (ač jsem původně vyvolávat nechtěla a chtěla se tomu vyhnout), ale fakt od toho pondělka jsem prostě vystresená, otrávená, naštvaná,...a nejvíc se bojím, že mě tam zavřou, nechají na pozorování, nic stejně nevypozorujou (to si fakt nedělám iluze:frowning2:) a budu tam o týden dýl a stejně pak budou vyvolávat...

@kajulka001 - Lukáš je taky spáč, ale když spí odpoledne od nějakých dvou hodin a dá dvě, tři hodiny to odpoledne, tak ho nemůžu v osm zahnat do postele:grinning:. A o té půl osmé ráno ho teda budím z naprosto tvrdýho spánku, taky kolikrát odmítá, ale vždy zabere, že je na Nově Pepek Námořník a pak mu pouštím na DVD Tutensteina - to má ráno povolený dva díly, u toho se snídá a oblíká, pak vyčistíme zuby a odcházíme...

@petrusam - já jen prádlo v pračce, dítě ve školce, na oběd bude maso na rychlo (to už je naložený) s hranolkama, takže to udělám až jak vyzvednu Luciáše ve školce po obědě, ať máme oběd pěkně v jednu, jak mám mít, bude to rychlovka:grinning:
Ale mám tu nasbíraný dýně, tak bych je měla asi zpracovat na kašičky do mrazáku pro medvídě - na jaře to na příkrmy jak když najdu:grinning:. A na zahradě asi 15kg řepy, co jsme chtěli naložit, než nastoupím do porodnice, no nevím, jak to stihneme, fakt počítám s tím, že si mě tam zítra budou chtít nechat:frowning2:
22. zář 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Neboj :slight_smile: Máš právo odmítnou manuální otočení dítěte, do toho tě podle mě nemá nikdo důvod nutit! A jestli se po tobě kvůli tomu budou vozit, což si teda nemyslím, tak bych požádala o změnu lékaře nebo pokud je to možné jela jinam? Snažila bych se s nimi domluvit po dobrém, že z toho otočení nemáš dobrý pocit a máš velký strach a že by ses ráda domluvila na CŘ i vzhledem ke všem zdrav. potížím co jsi v těhotenství mělä. Držím palce ať je tam někdo normální a vyjde ti vstříc a pokud si na tebe budou dovolovat, vem si s sebou manžela! Já mám nemilou zkušenost z poradny ze sestrama v Krči před 3 roky, kdy na mě vytáhli diskuzi tady na koni.... Příště tam se mnou šel manžel a byl klid.
22. zář 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana já právě taky neberu, ale na jiných diskuzích holky jo, tak sem se chtěla ujistit, že nebudu sama :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. zář 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Pokud to porodnice sama vyloženě nevyžaduje, tak bych nebrala, je to zbytečné přidělání si práce.
22. zář 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petapete moc Ti držím, aby si Tě tam zítra nenechali .. a jeslti to bude opravdu nutné, tak ať pak jde vše po másle a máš medvídě brzo u sebe :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. zář 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Tak ať ti zítra všechno dopadne na výbornou!!! Přijde mi hrozný, že se člověk bojí něco říct. Oni jsou sice doktoři, ale zároveň by měli respektovat pacienta, ne? Kdepak, tohle je možný snad jen u nás...
22. zář 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky žádný "hadry" na dítko neberu, stejnak ho v porodce furt někdo svléká a obléká .. škoda si ničit svoje věci .. to je samá prohlídka bříška, pupíčku, kyčliček .. pořád se něco děje :slight_smile:
22. zář 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nasekuratko
@petapete taky na vás budu myslet, ať je vše v pořádku :wink:
@hankakralikova neboj, do listopadu tu možná budu já :grinning: :grinning: i když mě by taky neměli nechat přenášet, aspoň od vás načerpám zkušenosti a rady :dizzy_face: :dizzy_face:
@nasekuratko taky si myslím, že do otočení tě nutit nemůžou, určitě to bude dobré uvidíš.

Holky, vím, že už se to tu řešilo, ale nechce se mě to zpětně hledat, té pupalky berete jednu denně? mám tam napsané 1-3 tobolky 2x denně, ale to se mně zdá moc :confused: :confused: a s maliníkem a tou pupalkou se začíná od ukončeného 35tt? takže bych nohla už příští týden, teď sem 34+4. S masáží hráze asi ani začínat nebudu, chtěla sem, ale pořád přeléčujeme nějakou infekci, tak bych nerada, aby se tam něco dostalo, četla sem, že se to ani nedoporučuje, ale zkusit sem to chtěla :unamused: no tak si koupím ještě to semínko a budu jak babka bylinkářka :grinning:

Jinak u nás je dnes pěkně hnusně, hotový podzim a to sem večer zapoměla na balkoně povlečení do postýlky, tak mně na něj padla mlha :angry: Postýlku už máme doma, tak zaúkoluju manžela ať upravíme ložnic a pěkně si ji nachystám, už se těším :dizzy_face: :dizzy_face:
22. zář 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko hlavně se do ničeho nenech nutit, máš právo na všechno i na CŘ, tomu věř .. mě v úterý zas Dr. říkal, že u nás v porodce se už jinak než hlavou dolů nerodí, jak je jinak mimčo otočený či natočený a mohlo by špatně do porodních cest rotovat atd., tak se dělá VŽDY CŘ, je to lepší pro mimčo i pro mamču .. nenech si nic vnutit a stůj si za svým, při poloze KP Tě opravdu do přirozeného porodu nemůžou NUTIT ... drž se :dizzy_face:
22. zář 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi @hankakralikova Já myslím, že listopáďat tady bude nakonec víc. Cestou z obchodu jsem si říkala, jak už bude mít spaghi za sebou šestinedělí a já pořád budu jako velryba...
22. zář 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam - no já se právě kdyžtak chci zkusit raději rovnou domluvit, že kdyby mě tam chtěli nechat, tak ať teda raději fakt rovnou vyvolávají, než se tam trápit zbůhdarma třeba týden...zítra končím 38.tt, takže mimčo je donošený a už celkem o nic nejde, i kdyby šlo už ven, tak je vlastně v termínu tak, jak má být...jako představa, že tam týden ležím (ještě při dietě, kterou doma fakt pěkně dodržuju, tam o tom nemám iluze, když se bavíme s holkama na cukrovkové diskuzi, jak je krmí v nemocnici:confounded:), tak ještě rozhodit cukr a pak aby mělo medvídě hypoglykémie nebo něco, to by bylo fakt to poslední, co bych mohla potřebovat:frowning2:...takže právě zatím mám přístup ten, že buď to bude zítra ok a bude fajn /tomu moc nevěřím:confounded:/, nebo to ok nebude, něco najdou a budou mě chtít hospitalizovat, v tom případě bych se chtěla domluvit buď na hned zahájení vyvolávání (což by bylo fajn kvůli hlídání Lukáše, naši v sobotu odjíždí na týden do termálů, takže by to v pátek ještě stihli, jinak by hlídali jen babi a děda - 77 a 82let, což teda nic moc třeba na celý den, takže by tam M. nemohl být celou dobu porodu se mnou, ale musel by třeba za Lukášem) a nebo ať mě na víkend pustí domů (přes víkend by mě jako ne úplně akutní určitě nevyvolávali, chtějí mít klid :confounded: ) a v pondělí bych nastoupila k vyvolávání...ovšem jestli s nimi bude možná domluva, to bůhví:frowning2:
22. zář 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. zář 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa :grinning: :grinning: :grinning: no já na jednu stranu sem ráda, máme toho ještě dost v plánu :grinning: , ale na druhou se už moc těším a sem tam mě přepadnou i malé bobany z toho co mě čeká, ale zvládly to všechny, tak my taky :grinning:
22. zář 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - já si myslím, že ani do hmatů ani do "přirozenýho" porodu KP tě nutit nemůžou, že by měla být možnost, aby sis "vyřvala" císaře, ale těžko soudit, jaká s nimi bude domluva:confounded:. Zkusit to můžeš a buď důrazná...myslím, že vozit se po tobě nebudou, když tak se holt zapiš jako hysterka, že z toho máš prostě děsný strach a nevěříš si, že to zvládneš,...příp. po nich chtěj nějaký písemný vyjádření, že v případě komplikací berou veškerou zodpovědnost na sebe, že ty s tímto postupem nesouhlasíš a chceš od nich záruky - sice je to blbý:grinning:, ale myslím, že tohle ti nikdo nedá a raději tě jako "problémovou" pošlou na císaře, kde si podepíšeš, že si uvědomuješ rizika a souhlasíš s nimi...prostě tu zodpovědnost za příp. zpackaný porod KP si na triko odmítnou vzít:wink:
22. zář 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete :unamused: to Ti věřím, jasně, že mimčo je ve 38tt připravený jít ven, ale víš, jak to berou v porodce, teda nevím jak u Vás, ale u nás, když nejsou "ohrožující" komplikace a problémy, tak nejdříve vyvolávají ve 39tt, to bych Ti nepřála týden ležet jen tak v porodce :confounded: s hlídáním to taky nemáme růžové, tak na to radši nemyslím .. furt si říkám, že to nějak dopadne .. a o víkendu Tě tam určo držet nebudou, jak píšeš, o víkendu nevyvolávají, to by to museli stihnout zítra :dizzy_face:
22. zář 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi No chraň bůh, že bych chtěla už rodit. Mně by to na ten temín vyhovovalo, případně nějaký ten den po. Ale rodit cca o 14 dní dříve - brr, mám z toho husinu...
22. zář 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek