• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete Jako dneska mě to fakt naštvalo, teda spíš i hodilo do takový blbý nálady. Moc s tím nepočítej, že by ti mimčo vyháněli dřív než v ukončeným 39tt - nebo vůbec pře ukončením běžné doby těhu - nejsi na inzulínu.
22. zář 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne no, tak to je sila! Ti doktori jsou fakt jak kazdy z jine planety!!!! :angry:
@lososka tak do klubu se přidávám i já, bohužel je to v těhu dost časté
@ilonne tak to je dobré, první řekne to, druhá ono, a pak si vyber, to se nemůžou domluvit? Akorát tě zbytečně stresují. Souhlasím s petapete.
@ilonne Ach jo, to je vážně na palici, že se ti doktoři nemůžou shodnout! :rolling_eyes:
22. zář 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale, co mě dost pobavilo je to, že včera mě bolel celý spodek - takový nepravidelný kontrakce a někdy i docela silný, noc tedy celkem v pohodě, ráno jak jsem jela do porodnice zase ty bolesti a malá se furt vrtěla a v momentě, kdy jsem lehla a připojili mě na monitor, tak byl klid - i po bolestech. Teď už mě zase bere břicho a záda. Naše princezna se mě prostě drží jak klíště.
22. zář 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - no oni v Brně k tomu zas přistupují jinak...mě třeba moje gyndařka "strašila" tím, že s cukrovkou většinou vyvolávají tak nejpozději kolem toho ukončenýho 39.tt...já uvidím zítra... ale zcela chápu tvoje pocity ohledně blbé nálady, já ji mám od pondělka od první kontroly v porodnici:confounded:. A dnes co měřím tlak i doma, tak ho mám malinko vyšší než normálně (ne moc, ale obě hodnoty ca o 10-15 "jednotek" vyšší), ale to myslím, že právě je tou blbou náladou, naštváním,...prostě depka:frowning2:
22. zář 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - tohle mi dělá medvídě taky - doma pěkně tvrdnutí bříška, někdy i různý bolesti,...a dojedu, napojí mě na monitor a břicho měkký úplně neuvěřitelně, nechápu, že to tam sem tam i nějakou kontra zaznamená (ale jen tak do hodnoty kolem 30, víc ne), by mě docela zajímalo, kolik by tam bylo v době, kdy to břicho fakt tvrdne a bolí...ale to asi nezjistím:grinning:
22. zář 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ja mam dneska taky kilo dole..asi pusobi nejaky vnejsi vlivy :slight_smile: jenze u me je to 1kg dole = o 2kg mene nez pred tehotenstvim :frowning2: ale pohyby jsou taky ok.

Holky, jak to vypada kdyz jsou kvasinky? Ja mam nazelenalej hlen nebo vytok. Nepachne, ale kdyz se dostane ven na sliznici, tak trochu pali. Ale me teda pali vsechno. I sperma, jak jste tu psaly :grinning: ale asi to budou kvasinky, ne?
22. zář 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - jo a ještě k tomu vyvolávání - já nemám iluze, že se s tím budou v Brně nějak extra mazlit - u Lukáše mi vyvolávali v 38+4tt - jen kvůli tlaku, který jsem tehdy měla naměřený 150/105 a u tohoto nálezu (bez čehokoli jinýho - bez cukrovky, bez jakýhokoli dalšího parametru rozvíjející se gestozy,...) se šlo nekompromisně vyvolávat...takže se "nebojím", že pokud naměří tlak kolem těch 160/90 neob 160/100, že by se se mnou nějak extra bavili:grinning:
22. zář 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 já bych řekla,že to kvasinky budou, pokud tě to svědí, zeptala bych se na to na gyndě :wink:
22. zář 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - měříš si ještě denní profily? Já jak už nejsem pozvaná na dia, tak musím říct, že to děsně "flákám" a měřím spíš třeba po konkrétním jídle jen tak pro info, ale ne celodenní - teď jsem třeba měřila naprosto "neplánovaně", na čtvrtou jdu na schůzku do školky, tak jestli si mám dát sváču předtím nebo potom...no dvě hodinky po obědě mám 5,4, takže jsem si teď dala banán se šlehačkou, protože za další dvě hodiny, kdy se teprve dostanu domů, bych už měla cukr asi někde hoooodně dole:grinning:. Ještě jsem si chtěla dát maliník, ale to už asi nestíhám, aby mi trochu zchládnul na teplotu, že bych to zvládla vypít než půjdu, tak dám asi jeden v pět jak dojdu a druhý tak někdy po osmé večer, třeba budu mít "veselou" noc díky tomu:grinning:
22. zář 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi mam to skoro od zacatku, tak na to ted prdim. Streptokok je pozitivni, takze penicilin bude a po porodu se vycistim. Prijde mi, ze cim vic a dukladneji se myju, tim je to snad horsi. Tedy myju se jen vodou.. Taky tu mam jeste od minuleho predporodu nejaky globule, ale palilo me i to. A navic nemuzu spat s vlozkou. Proste se to snad vstreba v sestinedeli.
Stejne to strasne uteklo. Vcera jsem byla na zkousce naseho orchestru po prazdninach a nikdo nechtel verit, ze mam za 14dni termin :slight_smile:
22. zář 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se dnes konečně zaregistrovala v porodnici :slight_smile: Nevyplňovala jsem žádné papíry všechno si sestra hned zapisovala do počítače :slight_smile: Aspoň jsem to měla bez práce...
22. zář 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Výborně!!! Tak to je super. Takhle by to mělo fungovat i v Praze - registrovat se až těsně před porodem a ne sotva člověk zjistí, že je těhu :wink:
22. zář 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Bylo by to super kdyby to bylo všude stejný...ale to by v Praze muselo být víc porodnic aby to tak šlo udělat.Mám štěstí že Boskovice jsou malý město :slight_smile:
22. zář 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa
@vercach tak to já se registrovat nikde nemusím vůbec..prostě jen přijdu a vím, že mě vezmou...chodím totiž na gynekologi hned od začátku do místa kde je i porodnice, jen o patro níže...a tam to berou automaticky...jen pokud bych měla přání rodit jinde tak tam pak těhulky před porodem odešlou...
ale chápu, že v těch velkých městech je to docela prroblém..
22. zář 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já myslím, že kdyby v Praze rodily jen Pražandy, tak že by to tak žhavý taky nebylo... Nechápu, proč si spousta lidí myslí, že v Praze získá něco víc (pokud se teda nejedná o nějak extra komplikované případy). Osobně si myslím, že menší porodnice nabídnou člověku mnohem víc- lepší zázemí, atmosféru... Ale je to jen můj názor.
22. zář 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak jsem konecne doma a na dnesni ko vse ok, mimisek ma 2,5kg a CS mam 3b, nevite co znamena to b? A od minule ko uz jsme zustali hlavou dole, to jsem moc rada.
22. zář 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Zase je pravda že kdybych začla rodit a nebyla někde zaregistrovaná tak tě musí vzít :slight_smile: Já chodím k doktorce v Brně a v Boskovicích mě neznají,tak jsem se jim šla ukázat :grinning: Aspoň to pak nemusím vyplňovat v bolestech :wink:
22. zář 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme vedle sousedku gynekoložku a prý i zvýšená kyselina močová je jedním z indikátorů preeklampsie, konečně mi to někdo taky řekl, tak si myslí, že mi příští týden vyvolají porod. Tak doufám, že vědí co dělají.
@mmiirrkkaa To je sice pravda, ale já jsem třeba ze středních Čech a stejně rodím v Praze - cukrovka, artritida apod.. Nepůjdu do Příbrami jen proto, že ji mám nejblíž a nebydlím v Praze. Prostě jsem šla za podle mě nejlepším personálem, i když dneska mě naštvali.
22. zář 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne No to je to, o čem mluvím. Pokud má člověk během těhotenství nějaké potíže, tak tomu rozumím, ale když má člověk normální průběh těhotenství, tak mi přijde lepší se sem nehrnout. Třeba příbrmská porodnice má dle mého modernější porodní sály než Krč. Taky jsem slyšela, že přístup je tam víc rodinný - ukáží ti, jak máš koupat, vše v klidu vysvětlí a ne že tady svolají všechny maminy, na 1 dítěti to ukáží a pak se starej... Navíc mi přijde, že si v Praze nechávají za všechno platit...
22. zář 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa To je pravda, to má. Lepší sály i pokoje.
22. zář 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Nevím, zda jsou sály lépe vybavené, ale působí moderněji. Ale já zase všechno srovnávám s Krčí, kde mi všechno (apspoň dle obrázků) přijde jak z doby krále klacka. Věřím, že třeba Podolí bude asi jiná liga :slight_smile:
22. zář 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Bud v klidu, podle kamarádky, co tam rodila není a Apolinář taky ne.
22. zář 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne No holt budeme doufat, že tu péči zvládneme jak my tak naše mimča a že nikde nenastanou žádné kompilkace!
22. zář 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa s tema porodnicema je to fakt, ze mensi nemocnice maji nekdy vetsi zazemi. Treba Kyjov ma pokoje sestinedeli po dvou rodickach (dva triluzkace se plni po trech jen v akutnim pripade) a kazdy pokoj ma svoji koupelnu, zachod, velkou vestavenou skrin pro kazdou a vahu na miminko, aby se s nim nemuselo litat vazit na chodbu. Ve vetsine jinych nemocnic si tohle musis priplatit jako nadstandart. Navstevy v klidu na pokoji a od rana ,myslim, do peti a registrace neni nutna zadna. Ale zase jak se deje neco zvlasniho, tak te stejne vezou do Brna :slight_smile:. Tak si vyber :slight_smile:
22. zář 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne ty jsi jeste cela??? :grinning:
22. zář 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásím že jsem dnes nechala asi 1500 kč v lékárně, kupovala jsem od trubičky na prdíky až po odsavačku rýmy na vysavač. Taky jsem si vyzvedla lék na ty křečáky - po týdnu - jmenuje se Detralex a doplácela jsem na něj 250 Kč takže super. Chtěla jsem se zeptat na tu pupalku, koupila jsem si 30kapslí, ale lékárnice mi říkala že neslyšela nikdy o tom že by se měla brát v těhotenství, je to prý převážně doplněk na snížení cholesterolu. Opravdu jste to doporučení brát ji před porodem dostaly od lékaře????
22. zář 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se prokousala tím, co jste nakecaly a už si nepamatuju na co bych reagovala :grinning: :grinning:
Tak jen @monulkab našla jsem tohle http://www.mimiangel.cz/story/bylinky_oleje_v_tehotenstvi
22. zář 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Tak jsem byla odpo na KO, vše je OK, váhový odhad 2980g, ale nejvíc mě potěšil první monitor, děloha vykazuje činnost prakticky v přesných časových intervalech po 5 min a všechny hodnoty vylítly přes stovku :slight_smile: tak jsem měla radost, proti minulému těhu a rovné čáře docela změna.. sestra si dovolila odhat, že prý do týdne, max 10 dní, no kéž by měla pravdu! :dizzy_face: a srdíčko taky OK, opět na rozdíl od minulého těhu, frekvence lítala v max rozmezí 120-180, ale průměl byl 150, ani jednou neklesly pod kritickou hodnotu, jak tomu bylo u Damíska několikrát, tak mám radost!
Jdu postavit na sporák svíčkovou na smetaně na zítra k obědu :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak si Vás v klídku dočtu
22. zář 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek